Forum Klubu ROVERki.pl :: [rover214i`97] Pożegnanie z moim roverkiem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[rover214i`97] Pożegnanie z moim roverkiem
Autor Wiadomość
mincur 



Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 17
Skąd: Leszno



Wysłany: Czw Maj 29, 2014 14:28   [rover214i`97] Pożegnanie z moim roverkiem

Witam,
Aż żal było patrzeć jak, po 14stu latach eksploatacji, mój roverek pojechał gdzieś tam daleko...

Przez ten cały czas służył mi wytrwale. A muszę przyznać, że były chwile gdzie go nie oszczędzałem;] Nakulałem nim 250 tyś km (na liczniku 282 tyś), Kupiłem go lekko uszkodzonego z zachodu z książką serwisową w której były podbite przeglądy. Z tej racji, że był na zimówkach od razu dokupiłem do niego alufelgi z letnimi oponami. Przy ok 60tyś-cznym przebiegu założyłem mu instalację LPG (w salonie forda).
Autko naprawdę jest godne polecenia, chociaż muszę przyznać, że czasem potrafi z lekka zaskoczyć ;] a tu uszczelka pod głowicą - średnio co 100tyś ; tłumik średnio co 4-5 lat.
Z resztą napraw sam sobie poradziłem - głównie to przepalające się żarówki podświetlające przyciski oraz w świetle stop. Kopułka też co jakiś czas do wymiany. Na końcówce zawieszenie też zaczęło się odzywać.
W 2011 roku założyłem ma hak - sporadyczne wyjazdy z 700kg ciężarem - i mimo że silnik tylko 75KM to też sobie nieźle radził.

Nie obyło się też bez małych kolizji:
- uderzenie w krawężnik po czym na zimówce wyskoczył bąbel z powietrzem, felga do kosza a geometria wykazała 1,5 centymetrowe cofnięcie się koła,
- potrącenie "małego pieska" co zaowocowało wgięciem maski,
- no i moje autko przeżyło uderzenie w tylny zderzak przez pojazd, który nie wyhamował przed przejazdem kolejowym (na szczęście delikatnie).

Autko naprawdę fajne z tym, że żaden mechanik nie potrafi w nim wymienić uszczelki pod głowicą bez późniejszych problemów. Z czasem sam wykrywałem usterki i je naprawiałem.

I nastała ta godzina coś ok 20:00 gdzie zadzwonił potencjalny kupiec. Ok 23:00 ;] był już na miejscu a o 24:00 autko wyjechało i już tyle je widziałem.

Jak sobie przypomnę te czasy... autko mi towarzyszyło praktycznie od zawsze... czasy kawalerskie;] narzeczeństwo;] rodzina;]
eh fajnie się jeździło ;]

pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 29, 2014 14:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
gustav.pl 




Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Maj 29, 2014 22:07   

Ja mam połowę tego co u Ciebie(7 lat, 100kkm przejechanych) i nie wyobrażam sobie rozstania, więc trochę rozumiem co musiałeś przeżyć - to tak jak odejście kogoś bliskiego :sad: Współczuję. No, a co teraz? Zostajesz przy marce czy będzie rozbrat z motoryzacją?
_________________
rover forever
 
 
mincur 



Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 17
Skąd: Leszno



Wysłany: Pią Maj 30, 2014 07:42   

Niestety zmieniłem markę. Potrzebowałem coś większego i trafiło na Renault Kangoo II Phase 1. Zobaczę jak długo nim pojeżdżę. Znając życie to pewnie będzie podobnie jak z roverkiem.

pozdrawiam
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Maj 30, 2014 10:55   

Ja jestem dosc staly w uczuciach do aut, bo nie kupuje i sprzedaje co pol roku. Kazde jezdzilo u mnie kilka lat, zmienialem, bo zmienialy sie potrzeby lub upodobania i mozliowsci $ ;)

Byl ZR1 zmieniony na ZR2 , sprzedany ZR1, kupiony ZS1, a co po ZS ? nie wie nikt ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Pożegnanie z Roverkiem
Gacor Offtopic 6 Pon Lis 04, 2013 15:21
bociannielot
Brak nowych postów Pożegnanie z Roverkiem
Rokosz Offtopic 1 Sob Maj 07, 2011 17:29
kasjopea
Brak nowych postów Pożegnanie z Roverkiem
michone Offtopic 4 Wto Maj 24, 2011 11:44
walkie
Brak nowych postów Pożegnanie z Roverkiem, czyli czas na zmiany
Viniu Offtopic 32 Nie Cze 08, 2008 17:58
emes
Brak nowych postów Do ślubu moim Roverkiem :)
iThomas Offtopic 24 Sob Cze 27, 2009 20:24
MiReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink