Forum Klubu ROVERki.pl :: MG ZT 190 - co sądzicie o tym egzemplarzu?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
MG ZT 190 - co sądzicie o tym egzemplarzu?
Autor Wiadomość
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



  Wysłany: Czw Maj 08, 2014 00:00   MG ZT 190 - co sądzicie o tym egzemplarzu?

Witajcie,

Przymierzam się do MG ZT 190. Czy ktoś z Was widział ten konkretny egzemplarz. Co o nim sądzicie?

http://allegro.pl/show_item.php?item=4212208298

Ze szczegółów wiem, że maska była malowana parę lat temu (było to poprzednio w ogłoszeniu), ale właściciel twierdzi, że to była drobnostka, która nie wpłynęła na geometrię auta itd i zgadza się na dokładne oględziny/sprawdzenie.
Jest jakiś niewielki zaciek na masce i parę rys/obtarć na zderzaku/grillu.

Poza wymienionym w ogłoszeniu posiada jeszcze w wyposażeniu audio harman/kordon.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 08, 2014 00:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 08, 2014 00:48   

Hmm cena, myślę że w tej cenie powinien dać komplet kół, ponieważ nie jest to najbogatsza wersja. Brakuje:
- grzanych pupć:-D
- asr
- tempomat
- roleta tylnej szyby
Cena jedna z najwyższych, jeszcze niedawno była 22 tys.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Maj 08, 2014 16:13   

Cena na pewno za wysoka i podobnie uważam, że powiedzmy od 19 tys razem z kołami można by się zacząć zastanawiać... Pod warunkiem, że faktycznie zadbany. Plusem na pewno są w/w naprawy i to, że od prywatnej osoby, a nie od handlarza.

Dzwoniłem dzisiaj w sprawie innego MG i aż śmiać mi się chciało po rozmowie z handlarzem (on nic nie wie, gdzie był walony i kiedy, takie sprowadził i NIE POSIADA testera lakieru, żeby sprawdzić, muszę sam przyjechać - ale że tył robiony co po klapie było widać nie zaprzeczył :D ). A w ogóle to stwierdził, że jak szukam nowego auta to poleca mi z SALONU :D
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 08, 2014 17:05   

ja przyjmuję, że każde auto miało przygody - pytanie tylko jak duże
jeśli normalne stłuczki to wszystko jest w porządku, u handlarzy jednak za dużo jest wersji spawane 2w1

co do auta jeśli faktycznie zadbany i dopieszczany i stać się na taką kwotę to warto, natomiast ja uważam, że wszystko może się w kupowanym aucie zepsuć, nawet przez wzgląd na inny styl jazdy i trzeba być na to przygotowanym
_________________
R400 -> R75
 
 
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Maj 12, 2014 15:04   

Jakby ktoś był zainteresowany to objeżdżałem też tego:

http://olx.pl/oferta/mg-2...a300c2;promoted

VIN: SARRJXLFT2D229084

Czujnik lakieru nie wykazał żadnych anomalii: drzwi, klapa, maska, błotniki - równo ok 140 nm. Zwłaszcza na klapie drobne obicia do ocynku.

VIS pracuje cicho, auto przyspiesza równo, prowadzi się pewnie, moc jest. Zawieszenie w czasie jazdy bez zarzutu. Hamulce bez zarzutu, nie ściąga.

Dość głośno w czasie jazdy, huczenie albo od opon albo od łożysk.

Auto z zewnątrz wygląda ładnie natomiast od środka duże objawy zużycia, jak to powiedział mój brat: "jakby ktoś przez 12 lat wsiadał i jeździł". Tapicerka podniszczona, alcantara mocno zmechacona, w niektórych miejscach na boczkach niewielkie dziury, zatarcia, lekkie rozdarcie na rancie fotela, nie działa w pełni joystick od lusterek, gęsty brud między przyciskami, drążek zmiany biegów podniszczony (nie wygląda na deklarowany przebieg), wybierak ciężko pracuje. Braki w chromie na różnych elementach.
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 12, 2014 15:48   

Micros, echh zdjęcia zawsze kłamią - na nich wygląda całkiem przyzwoicie, szczególnie piękny kolor :( , BTW pewnie dlatego nie zamieścił sprzedający zdjęć wnętrza

powodzenia! :)
_________________
R400 -> R75
 
 
kzrr 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 12, 2014 18:08   

Micros, ten z ZT 190 z pierwszego Twojego postu to auto mojego bardzo dobrego ziomka. :)
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Cze 03, 2014 12:04   

Byłem, oglądałem.

http://olx.pl/oferta/pryw...html#f530dbfdbf

Parę faktów.

Mechanika:
Wymienione sprzęgło+wysprzęglik, rozrząd, klocki, widać też, że wahacz oraz regenerowany przez użytkownika VIS. Zadbane. Brak błędów na kompie. Do wymiany sprężyny przód i to dosyć pilnie (rdza) oraz według uznania, tarcze przód (cienkie, wyraźny rant). Silnik pracuje równo na gazie i benzynie. W czasie jazdy auto zachowuje się poprawnie, nie ściąga przy prowadzeniu i hamowaniu, prowadzi się pewnie. Brak żadnych niepokojących odgłosów.
Osobiste odczucia: lekko zamula przy ruszaniu z jedynki na benzynie i gazie w zakresie 1-3 tys obr/min (w porównaniu do innego ZT czy mojego R420Si).

Wygląd zewnętrzny:
W ostatnim czasie lekko puknięty przód czego nie ma w ogłoszeniu. Małe (~2cm) pęknięcie zderzaka i lekkie wgniecenie maski (podobno sarna). Maska wcześniej pokryta matowym lakierem, bo schodził klar. Maska wygląda brzydko.
Przedni zderzak w/w pęknięcie + z drugiej strony zszedł klar na kilka cm.
Lewy reflektor - pajączek, prawy halogen paruje.
Zderzak tylni: lekko schodzi lakier pod listwą plastikową. Nie rzuca się w oczy. Wymieniony czujnik parkowania (bez lakieru).

Strona kierowcy: tył uderzony, szpachla. Zrobione ładnie z zewnątrz, ale czujnik lakieru: 600-900 nm. Te cienkie listwy na błotnikach lekko odstają (zaczepy). Podłoga w bagażniku od strony kierowcy cięta wzdłuż, blisko błotnika. Przednie i tylne drzwi malowane: ~240nm.
Reszta auta, słupki, błotniki, drzwi pasażera lakier OK 80-120nm.
Spasowanie klapy bagażnika: od strony kierowcy lekko odstaje.
Brak rdzy na elementach.

Wnętrze, wyposażenie:
Skóry oceniam 4/5. Brak pęknięć, normalne w tym modelu przetarcia w paru miejscach. Deska rozdzielcza poza jedną grubą rysą w ładnym stanie. Wyświetlacz komputera nie pokazuje paru linii. Boczek pasażera ruchomy: pewnie urwana spinka. Kangurki w fotelach lekko rozerwane. Urwana klapka tylnego nawiewu. Widoczne złe spasowanie łączenia podsufitki i platików środkowego słupka od strony kierowcy (demontaż). Wgniecona blaszka z logo MG na kierownicy.
Wszystko co było sprawdzane z wyposażenia (harman/kordon, lusterka, xenony, szyby, fotel) działa.

Felgi/opony lato: stan felg 3.5/5 (na każdej otarcia,odpryski na kapslach). Opony przód 1-2 sezony, tył ostatni sezon (b. niski bieżnik).

Felgi/opony zima: stan felg: dwie: 2/5(bardzo przytarte), dwie: 4/5. Opony zimowe jak w opisie prawie nowe.
Ostatnio zmieniony przez Micros Wto Cze 03, 2014 14:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kzrr 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 03, 2014 13:05   

Powiem tylko że znam to auto od praktycznie pierwszego dnia u obecnego właściciela, sam od czasu do czasu nim jeżdziłem i opis powyżej sporo mija się ze stanem rzeczywistym.
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Cze 03, 2014 13:36   

Poproszę o fakty. Tą opinię może potwierdzić jeszcze 3 znajomych, z którymi oglądaliśmy auto. No i mój czujnik lakieru, którym sprawdzałem po kilka razy.

Celowo nie pisałem jednostronnie negatywnej opinii i starałem się opierać na faktach.
 
 
MAJSU 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Kwi 2014
Posty: 42



Wysłany: Wto Cze 03, 2014 22:46   

Nieźle... Za taki hajs powinna być wymuskana igła z pierwszym lakierem a nie cięta podłogą :-| Zejdzie z ceny 5 tyś to sprzeda.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 75] 2,5 V6 1999 co sądzicie o tym egzemplarzu ??
Ankus Chcę kupić ROVERka 11 Wto Sty 21, 2014 12:24
mike-l
Brak nowych postów mg zs 180 Co sądzicie o tym egzemplarzu proszę o wasze opini
gieniu Chcę kupić ROVERka 23 Nie Sty 27, 2013 16:58
szylozbi
Brak nowych postów [MG ZR] Co myślicie o tym egzemplarzu?
aksamit Chcę kupić ROVERka 26 Pon Lip 01, 2013 13:29
szylozbi
Brak nowych postów [MG ZR] Co myślicie o tym egzemplarzu ?
Strzemin Chcę kupić ROVERka 23 Nie Paź 14, 2012 14:41
arapahoo
Brak nowych postów Co myślicie o tym egzemplarzu?
TomP Chcę kupić ROVERka 3 Wto Lip 24, 2012 15:30
tronsek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink