Forum Klubu ROVERki.pl :: [200] Prośba o opinie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[200] Prośba o opinie
Autor Wiadomość
Maxymilius 



Dołączył: 30 Sie 2014
Posty: 1



Wysłany: Sob Sie 30, 2014 21:59   [200] Prośba o opinie

Przymierzam się do kupna Rover'ka :) Powiedzcie mi co sądzicie o tym modelu http://olx.pl/oferta/rove...html#6eb3624e52

Rozrząd podobno wymieniony w tamtym roku na wiosne i zrobione może 15k km :)

Prosze o opinie.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sie 30, 2014 21:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Lysack 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sob Sie 30, 2014 22:17   

Auto od kobiety... widać ;)

Wygląda na trochę zapuszczone - tzn nie wiem czy kiedykolwiek widział polerkę lub wosk. Myjnię też raczej rzadko odwiedzał. Patrząc po wielkości rdzy na nadkolu nie sądzę, żeby pozostałe usterki były usuwane na bieżąco. Tym bardziej, że taka rdza tworzy się na przestrzeni kilku lat.

Niestety połączenie kobiety i silnika serii K nie wróży zbyt dobrze ;) Tendencją kobiet i dziadków jest wkręcanie auta na wyższe obroty i rozpędzanie się na półsprzęgle. Gazowanie serii K na zimnym silniku dość szybko skutkuje HGFem.

Do tego całkiem ubogo - brak klimy, halogenów, alufelg, elektrycznych lusterek... Słaby silnik - wyjechanie tym na trasę może być męczące, a spalanie zbliżone do tego jakie można spotkać w mocniejszych jednostkach.

Brak zdjęcia spod maski.

Jeśli nie ma objawów HGF i ogólnie mechanicznie jest w porządku, to można dwójkę za niego dać i przywrócić do porządku, ale patrząc po stanie blacharki, może to sporo kosztować. Tym bardziej, że nie wiadomo czy gdzieś pod lakierem nie czai się szpachla...
 
 
sorenek 



Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 10

Land Rover Freelander

Wysłany: Nie Sie 31, 2014 20:25   

z własnego doświadczenia wiem, że lepiej kupic coś z usterką mechaniczną niż pchac się w blacharkę.. znalezc dobrego blacharza/lakiernika jest bardzo ciężko -> płacac nawet po 350-400zł za element, nie gwarantuje to nam pełnej satysfakcji. A jeśli już znajdziemy kogoś dobrego (jeśli jesteś ze śląska, to w Bytomiu mogę polecic zakład, który również bezgotówkowo z OC robi), to po kilku latach i tak w tym miejscu coś zacznie się dziac, jak nie w tym to obok itd. Dlatego lepiej kupic samochód ze zdrową blachą, zabezpieczyc go dobrym woskiem ( np. collinite 476) i jezdzic ;)
 
 
osarro 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 496
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 01, 2014 17:03   

A czego moża wymagać po aucie za 3 tyś ?? Hehe za tyle to można ładne Tico kupić :D
No chyba że mamy zamiar włożyć w niego drugie tyle to jakoś to będzie się trzymało kupy :)
_________________
R200 turn into R75....
 
 
 
Lysack 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 01, 2014 17:45   

Osarro -> za 3 tysie można się spodziewać auta, które może nie będzie igłą w full opcji, ale może być w miarę zadbane :)

Tzn z działającym zawieszeniem, hamulcami, silnikiem i w miarę zadbaną blachą. Do tego jak auto ma wymieniane elementy eksploatacyjne na bieżąco to czemu nie.

Stan blacharki często wskazuje na ogólną troskę o samochód. Jak się przez 3 lata ktoś nie może zebrać na wydatek 300zł to nie świadczy to najlepiej o użytkowniku :)

Ostatnio w podobnym wątku Joanna_Rover kupiła dwusetkę za 2800, która pasowała do powyższego opisu :) Polerka, alufelgi, dobre sprzątanie, elementy eksploatacyjne i auto gotowe do jazdy :)
 
 
osarro 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 496
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 01, 2014 17:57   

Zgadzam się że można ale trzeba mieć szczęście albo bardzo długo szukać poza tym R do 3 tys gdzie dość częsty HGF to połowa wartości auta to nie brzmi optymistycznie i na pewno nie polecałbym osobie która nie ma kasy lub lubi oszczędzać na aucie.
Ale świat światem i niektórzy lubią różne zboczenia :P
_________________
R200 turn into R75....
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR] 2.0 TDI prośba o opinie
cumeel Chcę kupić ROVERka 7 Sro Paź 15, 2014 10:46
cumeel
Brak nowych postów [MG ZR] Prośba o opinie
mr_mrok Chcę kupić ROVERka 9 Wto Kwi 21, 2015 17:47
browar24
Brak nowych postów [MG ZT] prośba o opinie
arent Chcę kupić ROVERka 3 Pią Sie 13, 2010 08:46
0L0
Brak nowych postów [MG ZS 2.0 TD] Prośba o opinie.
parasite Chcę kupić ROVERka 15 Pią Lis 11, 2011 18:57
borek88
Brak nowych postów [MG ZR] Prośba o opinię
Skrzypek Chcę kupić ROVERka 3 Czw Lip 14, 2016 17:52
BigBoyPL



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink