Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Parktronic, wsteczny - instalacja
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Parktronic, wsteczny - instalacja
Autor Wiadomość
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sob Lis 15, 2014 11:18   

hmmm.... może to jakiś trop bo ja moduł mam od R75 po lifcie....
ja mam białego koloru moduł. są też czarne. w poprzedniej 75 (rocznik 2000) miałem czarny moduł. Ma to jakieś znaczenie? Wie ktoś może?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 15, 2014 11:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 15, 2014 21:06   

nie tylko polifcie są w liczniku ja mam z 2002 i też jest w liczniku. I taka mała uwaga że jak moduł podaje sygnał na licznik to miga kontrolka poduszki pasażera w starych licznikach której nie miały kontrolki halogenów
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pią Lis 21, 2014 09:32   

z tego co się dowiedziałem to żeby sprawdzić czy są sprawne głośniki wystarczy miernikiem sprawdzić przepływ prądu między jednym a drugim pinem(czy jak to tam nazwać). Sprawdziłem przepływ jest zarówno na głośniku oryginalnym jak i na tym kupionym w sklepie za 2pln/. To czemu nie piszczy mi?
Pozostaje jeszcze sprawdzić czy nie ma gdzieś przerwy między pinami w kostce przy module a kostką przy głośniku. Jeśli nie ma to już jestem bezradny. Może to wina modułu?

[ Dodano: Pią Lis 21, 2014 09:32 ]
Chyba wiem na czym problem polega:
Zakupując cały zestaw(z 75 polift) otrzymałem również kostkę i kawałek przewodów tych co są w samochodzie. i w tej kostce jest 5 przewodów. Natomiast w mojej kostce w aucie jest 6 przewodów i zgodnie z rozpiską na pinach w mojej kostce mam dwa przewody do głośników. Poszperałem trochę w RAVE i wg niego powinien iść jeden przewód do IPK. Nie ma tam rozpiski do głośniczka w tylnej półce. Chyba spróbuję podpiąć się bezpośrednio za kostką do przewodu który idzie do IPK i powinno zadziałać...
Trochę tropu pomógł mi wątek na UK forum:
http://www.75ztcommunity....etup-t7166.html
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 23, 2014 00:35   

Up
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sro Lis 26, 2014 23:19   

No i pupa. dzisiaj posiedziałem troche przy kabelkach i tak:
mam w sumie 6 przewodów w kostce która jest oryginalnie w moim aucie:
zasilanie, masa, k-bus, dwa przewody idą pod półkę, i przewód do czujnika wstecznego - co jest w skrzyni.
Z tego co pisałem wcześniej w kostce którą otrzymałem jako gratis do całego zestawu jest 5 przewodów(nie ma drugiego do głośnika) - ale zestaw jest z polifta i moduł jest koloru białego i co za tym idzie inna końcówka numeru.
Pomacałem dzisiaj miernikiem kabelki i tak:
- dwa przewody które są pod półką idą do kostki w module PDC - nigdzie nie ma przerwy wszystko jest OK;
- po przekręceniu zapłonu na przewodzie od zasilania modułu PDC pojawia się prąd oraz tylko na jednym przewodzie do głośnika, na drugim nie ma
pomyślałem że ten drugi przewód od głośnika to masa... ale miernikiem sprawdziłem: masa to nie jest :/
Teraz już komplenie zgłupiałem i nie wiem o co chodzi... Jedyna myśl jaka mi przychodzi do głowy to wymiana samego modułu PDC na czarny(te z przed lifta). W poprzedniej 75(rocznik 2000) miałem czarny moduł i dźwięk wydawał się tylko zza tylnej półki.
Ktoś ma jakiś pomysł?

[ Dodano: Sro Lis 26, 2014 23:19 ]
No i niestety lipa po całości. Wymieniłem biały moduł na czarny moduł(z modeli przed liftem) i nadal nic. Nawet miałem niespodziankę w postaci dymu z modułu czarnego jak podłączyłem go do instalacji
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Parktronic
toks Rover serii 75, MG ZT 23 Sro Cze 16, 2010 08:44
dukat11
Brak nowych postów [R75] Parktronic zwariował
roadking Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Gru 10, 2007 11:21
roadking
Brak nowych postów [zt-t]Nie działa parktronic
Gusio92 Rover serii 75, MG ZT 36 Pon Sie 20, 2018 13:57
Gusio92
Brak nowych postów [R75] Dźwięk parktronic
franki01 Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Gru 04, 2013 22:02
zedziczek
Brak nowych postów [R75] Czujnik parkowania (parktronic)
dukat11 Rover serii 75, MG ZT 28 Czw Cze 08, 2017 08:16
sknerko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink