Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620SDI] Problem z centralnym zamkiem.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620SDI] Problem z centralnym zamkiem.
Autor Wiadomość
pawelino87 




Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 32
Skąd: Parchanki



  Wysłany: Wto Lis 18, 2014 22:29   [R620SDI] Problem z centralnym zamkiem.
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Szukałem informacji szczegółowej na ten temat ale nie znalazłem w innych postach o centralnym. Mój problem dotyczy centralnego zamka. Otóż w roverku mama dołożoną uniwersalną centralkę zamków z pilotem. Nie miałem z tym problemu do wczoraj. Otóż wcześniej po zamknięciu pilotem sygnalizował mrugnięcie kierunkowskazami jak i po otwarciu. Nie pamiętam ile razy dokładnie, jednak wiem że alarm zawsze mi się nie uzbrajał, nie mrugała kontrolka w drzwiach, ponieważ stacyjka nie zawsze pstrykała tak jak powinna.

Od dziś brak w momencie otwierania i zamykania sygnalizacji kierunkowskazami, jak również brak funkcji szukania auta na parkingu. Nawet próbując tak wyjąć kluczyk ze stacyjki aby pstryknął, brak sygnalizacji diodą i mrugania. Moje pytanie brzmi czy winna jest temu stacyjka? Wcześniej dorabiałem już do niej kluczyk bo oryginalny był już zużyty.

Kolejne pytanie, to jeśli jest temu winna stacyjka czy wymiana na inną coś zdziała?. Mam całą kolumnę kierowniczą od roverka 620 z 1996 roku wraz z kierownica, blokadą i stacyjką. Czy po wymianie nie trzeba będzie czegoś programować. Pytam bo nie wiem czy stacyjka aktualna jest zdatna do naprawy.

Liczę na waszą pomoc. :wink:
Ostatnio zmieniony przez pawelino87 Sro Lis 19, 2014 07:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 18, 2014 22:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10893
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Lis 19, 2014 18:24   

co do alarmu, to skoro masz dokładany, to chyba kwestia tego co to za alarm. w fabrycznym chyba nie było takiej funkcji jak szukanie auta, nie wiem jak to by miało wyglądać.

Co do stacyjki, to na pewno nie trzeba nic programować, czy da się naprawić Twoją stacyjkę? zależy co tam się zepsuło.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sro Lis 19, 2014 22:58   

sTERYD napisał/a:
w fabrycznym chyba nie było takiej funkcji jak szukanie auta, nie wiem jak to by miało wyglądać.

Nie było takiej funkcji.
pawelino87 kilka dni temu czytałem na forum o tych trudnościach.Prawdopodobnie jest to problem ze stacyjką.Nie wiem jak wyciągasz kluczyk, ale moja rada jest taka abyś kluczyk wyjął bardzo dynamicznie oraz przed tym, aż przestanie migać na zielono kluczyk na desce.
Warto sprawdzić także centralkę w bagażniku czy nie została zawilgocona ( o ile ją masz, ale chyba każdy R 600 był z centralnym zamkiem )
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
pawelino87 




Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 32
Skąd: Parchanki



Wysłany: Sro Lis 19, 2014 23:28   

Dzięki za podpowiedź. Postaram się w weekend coś pogrzebać bo teraz centralny już całkowicie siadł z pilota. Alarm oryginalny mam podobno wyłączony przez poprzedniego właściciela, który nie miał pilotów i czasami po zamknięciu wył bez powodu. Ja zamontowałem uniwersalny moduł do centralnego zamka wraz z uniwersalnymi pilotami. I ma o na funkcje szukania auta tzn. po zamknięciu auta i wciśnięciu funkcji szukania kierunkowskazy mrugały przez 30 sekund po czym automatycznie się wyłączały.
 
 
natsu9 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 118



Wysłany: Sob Lis 22, 2014 03:00   

Nie wiem czemu zrzucasz winne na stacyjkę? Masz odcięty alarm z bagażnika? pewnie do tego sterownika centralnego zamka za 100zl dodali drugi pilot?

O ile sam nie montowałeś możesz sprawdzić kabelki czy nie rozlutował ci się od kabelków centralki, ew. sprawdzić baterie w pilocie. Możesz mieć problem z krańcówką w drzwiach albo wiązką z drzwi (do zamka idą 3 kabelki)
 
 
pawelino87 




Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 32
Skąd: Parchanki



Wysłany: Pon Lis 24, 2014 18:34   

Temat dało się rozwiązać. Po sprawdzeni kostek, przewodów, krańcówek problemem ukazał się kabel doprowadzający zasilanie do centralki. Przypomniało mi się, iż elektryk wspominał przy montażu, iż zasilanie podłączył od kabla idącego od akumulatora do wzmacniacza. Kabel zapewne od wibracji pod komora silnika przestał łączyć dokładnie. Dokupiłem nową końcówkę na przewód, zaizolowałem i wszystko działa tak jak wcześniej
 
 
michal001 



Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 67
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Lis 25, 2014 20:38   pytanie

Czesc ,wlasnie kupilem 620 sdi 2.0 diesel z 99roku. Nie jestem w Polsce. Hiszpania . Dopiero bede sie uczyl, pewnie w duzej mierze na tym forum o moim roverku,ale zawsze mi sie podobal, byla okazja z suchym silnikiem za 600 euro wiec sie nie zastanawialem dlugo :)
Teraz do rzeczy.
Przyczyna dla ktorej sie skonczyl moj poprzedni zlomek ( fiat punto) byl immobilizer, ktory sie uszkodzil i mimo prob kilku mechanikow ( generalnie tutaj slabiej potrafia kombinowac niz w Polsce, wiadomo, chetniej zlomuja i kupuja nowe) nie udalo sie go uruchomic a wolalem sie juz nie bawic w kolejne koszty. Dlatego mam troche stracha. Przede wszystkim chcialbym ustalic, co ja wlasciwie w tym roverku mam. Tzn centralny zamek na pewno. Mam niestety tylko jeden kluczyk, bez pilota. Zadnego guzika. Nie wiem, czy w tej grubej ,czarnej gumowej oprawce kluczyka jest jakis chip zblizeniowy do stacyjki?? Zeby zamknac drzwi musze najczesciej :) przekrecic kluczyk nieco w lewo,odczekac jakies pol sekundy i odkrecic z powrotemw prawo ale jak go wyjmuje, wszystko sie zamyka. Z tym,ze niekiedy dziala to inaczej, tzn. po prostu trzeba przekrecic w lewo i wtedy sie zamyka raz a porzadnie. Tak ze zaczynam sie nieco obawiac czy takie rozne stany zamykania sie ,to nie jakies pierwsze objawy czegos tam. Przy burcie pasazera tez miga przez chwile po zamknieciu czerwone swiatelko. To centralny? czy sie okaze, ze jest jakis seryjny alarm?? Chcialbym ustalic co ja tam mam :) Tzn. na pewno centralny, bez pilota ( pytanie czy system na pilota mam, tylko nie mgoe go uzywac bo nie mam pilota, czy po prostu mam tylko centralny na kluczyk). Czy mam immobilizer? czy mam alarm?? Jak juz ustale co mam, to bede ustalal jak to usunac , bo nie potrzebuje, a jak sie zepsuje to koszty naprawy duze. Dzieki za odpowiedzi.
_________________
Jaguary kupuja tylko ci, ktorych nie stac na rovera...
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Wto Lis 25, 2014 22:51   

michal001 napisał/a:
Czy mam immobilizer? czy mam alarm??

Immobilizer "wszyty" jest w kluczyk jeśli chodzi o 600tki po lifcie
Alarm można łatwo sprawdzić-po zamknięciu auta z kluczyka ( czy też z pilota, ale go nie masz ) w dzwiach jest właśnie czerwona dioda, która powinna migać.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
michal001 



Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 67
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Lis 26, 2014 00:08   ok

co znaczy "600setki po lifcie"... czyli mam immo czy nie?
A skoro piszesz,ze to migajace swiatelko w drzwiach pasazera to alarm, tzn ,ze mam alarm jak rozumiem. Tylko kiedy on sie wlacza i jak go wylaczyc?? A da sie go wogole wywalic jakos??
_________________
Jaguary kupuja tylko ci, ktorych nie stac na rovera...
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sro Lis 26, 2014 12:00   

Masz immobilizer.
Z tego co mi wiadomo alarm włącza się po zamknięciu samochodu, a wyłącza po jego otwarciu.
Ja bym go nie wywalał ( o ile się da wyrzucić )
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
michal001 



Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 67
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Lis 26, 2014 16:18   ?

o boze.... Tego chcialem uniknac w sumie ,tzn immobilizera wlasnie . Jak to sie zepsuje to mogila. Nie mam ani kodu zadnego,ani klucza "matki" co tu robic??
_________________
Jaguary kupuja tylko ci, ktorych nie stac na rovera...
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sro Lis 26, 2014 22:32   

Nie wie czemu zakładasz, że immo się wysypie.
Nie kojarzę, aby ktoś na forum miał z tym problem w R 600.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
michal001 



Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 67
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Lis 27, 2014 09:38   :)

Cieszy mnie to co napisales, ale czuje sie niepewnie majac tylko jeden kluczyk,ktory wiadomo jak sie rusza w zamkach i w stacyjce przy takim roczniku. W sumie najlepiej byloby miec przynajmniej osobny do otwierania drzwi iosobny do stacyjki w takiej sytuacji. Boje sie, bo jak pisalem, przez immo stracilem poprzednie autko. Uwazam,ze immo i alarm kompletnie nie sa mi potrzebne i chce sie ich pozbyc. Ale otworze nowy temat pod tytulem "jak odlaczyc immo i alarm" (zakladam,ze zgodnie z tym, co ktos pisal, czerwone swiatelko migajace po zamknieciu w drzwiach pasazera, oznacze, ze mam tez alarm). Auto swietnie jezdzi. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i nie chcialbym meic klopotow przez takie drobiazgi.
edytuje:
Mozliwe , ze tak, jak mowisz,z roverkiem 600 nikt,albo niewiele osob mialo problemy z sypaniem sie immo. Faktycznie szukalem na forum,wyszukiwarka i pokazalo duzo takich przypadkow , ale innych modeli rovera. Ciekawe,czy immo 6setki tak abrdzo sie rozni od tamtych,ze jest "niewysypalne" ?? Nie mysle.
_________________
Jaguary kupuja tylko ci, ktorych nie stac na rovera...
 
 
natsu9 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 118



Wysłany: Pon Gru 08, 2014 01:18   

Mimo twojego pisania od "rzeczy" zrozumiałem tyle że masz auto i masz klucze od niego ;D w każdym cywilizowanym kraju jak i u Nas są ślusarze co ci ten jeden kluczyk dorobią, immobilizer to taki mały magnesik w kluczyku który też można za parę euro zgrać na nowy klucz. Alarm sprawdzisz zamykając auto z otwartą szybą i po kilkunastu sek otwierając drzwi za klamkę od środka (tak zabawne bo pomyślałem by siedział w aucie i nacisną kłódkę na pilocie,ale go nie ma).


Alarmu nikomu nie powiem jak odciąć jak i imo bo to nie zgodne z prawem, są inne fora na ten temat ;p
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [620] Problem z centralnym zamkiem
macwro23 Rover serii 600, Honda Accord 1 Sob Mar 08, 2014 02:04
kataklysm
Brak nowych postów [R620ti] Problem z centralnym zamkiem
tomii620si Rover serii 600, Honda Accord 12 Pon Cze 27, 2016 14:40
maciej
Brak nowych postów [R620] Problem z centralnym zamkiem.
Pomocy
Gość Rover serii 600, Honda Accord 3 Sro Sty 09, 2008 20:48
marthinez
Brak nowych postów [R620] Problem z centralnym zamkiem.
Proszę o pomoc - dziwna rzecz.
Gość Rover serii 600, Honda Accord 3 Sro Sty 09, 2008 23:15
ADAM1
Brak nowych postów [R620] Problem z centralnym zamkiem!!!
jabco Rover serii 600, Honda Accord 2 Nie Gru 02, 2007 13:21
jabco



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink