Forum Klubu ROVERki.pl :: [620 sdi 1999r] Jak usunac immo i alarm ??
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[620 sdi 1999r] Jak usunac immo i alarm ??
Autor Wiadomość
michal001 



Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 67
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Lis 29, 2014 10:12   [620 sdi 1999r] Jak usunac immo i alarm ??
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Jak w temacie. Zupelnie niepotrzebne gadzety, a jak sie zepsuja to moze byc koniec swietnie jezdzacego auta. Alarm do tego, nie wyobrazam sobie co zrobic jakby z jakiegos powodu zaczal mi iwyc na ulicy.... Tu gdzie mieszkam za granica , mogliby mi roverka wywiezc za to w neiznane :) Nadmienie, ze dysponuje tylko jednym kluczykiem, w grubej, czarnej, miesistej oprawce, nic wiecej.Zadnych kodow, manuali ani nic w tym stylu.
edytuje:
I czy jest jakas mozliwosc dorobic klucz ,tzn pilota ( do immo, do alarmu, czy tylko do immo) , posiadajac jedynie kluczk do stacyjki??

[ Dodano: Sob Lis 29, 2014 10:12 ]
Co prawda przyznaje,ze nie szukalem zbyt dokladnie. Np. na temat usuniecia alarmu (ale i centralnego) jest cos takiego : link
Tym nie mniej nie moge znalezc nic o usunieciu IMMO. Jest cos tam na temat innych niz 600 modeli, moze wiec jesli ktos wie, to niech sie wypowie, na ktorym modelu mozna sie wzorowac w tym procesie. Dodatkowy problem polega na tym, ze jak juz pisalem, nie dysponuje zadnym pilotem, ani kodami. Poprzedni wlasciciel mowil mi , ze samochod nie ma kodu, wiec mozna latwo dorobic kluczyk . Nie wiem wlasciwie co to oznacza w praktyce, bo jak moze nie miec kodu , jesli ma fabryczny immobilizer??
No i jeszcze jedna sprawa. Kwestia odlaczania aku na dluzej, czytalem wlasnie w odniesieniu do innych modeli rovera, szukajac info na temat tego, jak odlaczyc immo, ze odlaczenie aku na dluzej powoduje jego zablokowanie,czy rozkodowanie,w kazdym razie problemy i ze chyba trzeba miec pilota zeby potem sobie z tym poradzic. A z racji zblizajacych sie powoli koniecznych zabaw z autem u mechanika, pewnie bedzie trzeba aku odlaczyc...
_________________
Jaguary kupuja tylko ci, ktorych nie stac na rovera...
Ostatnio zmieniony przez michal001 Sob Lis 29, 2014 16:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 29, 2014 10:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
R.E.D. 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: silesia



Wysłany: Sob Lis 29, 2014 11:45   

ja odlaczalem aku nawet na kilka dni i jakos nie mialem problemu.
alarm sam sie nie wlaczy, wiec mozesz sobie dopiac uniwersalna centralke zeby otwierac z pilota. jesli masz serwisowy kluczyk, to mozna go wbrew krazacym tutaj opiniom normalnie zakodowac na immo. a czy masz immo, to wystarczy zerknac na deske - czy sie swieci/miga bodajze zielona lampka z kluczykiem (juz nie pamietam dokladnie)
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sob Lis 29, 2014 11:48   

R.E.D. napisał/a:
czy sie swieci/miga bodajze zielona lampka z kluczykiem

W taki sposób właśnie można spradzić.Zresztą chyba każdy R 600 po lifcie miał immo.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
michal001 



Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 67
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Lis 29, 2014 11:54   

ok,mam faktycznie to zielone swiatelko,wiec oczywiscie mam immo. Co znaczy "serwisowy" kluczyk? Pisalem,ze mam tylko jeden, w czarnej,miesistej oprawce, z napisem "rover". ale czy to serwisowy?? W dodatku byly wlasciciel mowil, ze ten samochod nie ma kodu ( nie wiem co mial na mysli ) .
_________________
Jaguary kupuja tylko ci, ktorych nie stac na rovera...
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sob Lis 29, 2014 17:03   

Klucz serwisowy to taki maluteńki kluczyk w kolorze czerwonym lub czarnym ( juz nie pamietam) wielkości może 2-3 cm.
Mój R także nie ma żadnego kodu.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
michal001 



Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 67
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Lis 29, 2014 18:28   

no ale moze miec immo i nie meic kodu? dla mnie to dosc tozsame pojecia... Jak ma immo...powinien miec kod..co nie? Co w praktyce oznacza,ze takie auto nie ma kodu??
_________________
Jaguary kupuja tylko ci, ktorych nie stac na rovera...
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sob Lis 29, 2014 19:22   

W instrukcji do R nie ma żadnej informacji o kodach.Co do centralnego zamka to jest opisane jak zamykać i otwierać auto z pilota.
Poczytaj jeszcze to :
https://forum.roverki.eu/printview.php?t=14347&start=0
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
michal001 



Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 67
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Lis 30, 2014 09:49   

Dzieki. Generalnie chodzi mi o to,zeby byc w miare przygotowanym na ewentualne problemy. Jak juz pisalem , nie mam zadnego pilota. Tylko jeden kluczyk, przypuszczalnie z chipem w srodku,ktory jak sie znajdzie w poblizu stacyjki to wylacza immo. Chodzilo mi o te kody dlatego,ze nie wiem,czy jak bym chcial skopiowac kluczyk, zeby meic zapasowy, to czy da sie to latwo zrobic u fachowca,czy zacznie sie rozkladanie rak i twierdzenie , ze nic sie nie da zrobic. Czy raczej bedzie trzeba wymeinic stacyjke ( bez przesady,ale wiadomo jaki rocznik, jest juz dosc wyrobiona). Chodzi mi tez o to,zeby wiedziec,co zrobic,ajkby sie zaczal alarm wlaczac. Zupelnie nie potrzebuje alarmu, czytalem juz na forum o jego odlaczaniu na stale .To jednak powoduje tez odlaczanie centralnego.Do tego wlasnie chcialbym meic pewnosc, ze immo mi sie nie zablokuje jak odlacze aku czy cos w tym stylu. A widze tu rozbiezne opinie.
_________________
Jaguary kupuja tylko ci, ktorych nie stac na rovera...
 
 
R.E.D. 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: silesia



Wysłany: Czw Gru 04, 2014 11:25   

Pawkaz napisał/a:
Klucz serwisowy to taki maluteńki kluczyk w kolorze czerwonym lub czarnym

moze w starszych byl taki, ale po lifcie jest normalnej wielkosci i koloru czerwonego

Pawkaz napisał/a:
W instrukcji do R nie ma żadnej informacji o kodach.

nie chce mi sie teraz szukac, ale kod jest do immo tak jak pisze michal i zwykle jest wybity na blaszce. potrzebny jest raczej tylko do dorobienia klucza w aso. jesli masz przynajmniej jeden klucz, to mozna skopiowac praktycznie w kazdym punkcie dorabiania kluczy :wink:

ogolnie kluczyk mozesz dorobic, ale surowy bedzie sporo kosztowal. moze wyjsc taniej kupno kompletu z immo i zamkami. mozesz tez kupic kluczyki bez stacyjki, ale z zamkami i sprobowac skopiowac ze starego kluczyka na nowe.
kilka razy odlaczalem aku i to czasami na pare dni i majac wersje po lifcie nigdy nie mialem problemow z centralnym, alarmem czy immo
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Czw Gru 04, 2014 13:11   

R.E.D. napisał/a:
moze w starszych byl taki, ale po lifcie jest normalnej wielkosci i koloru czerwonego

Ja mam mały koloru czerownego.Auto z 99 roku.
A tym serwisowym da radę odpalić auto ?
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
spitz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 62
Skąd: Lublin

Rover 600

Wysłany: Czw Gru 04, 2014 16:31   

Też mam duży czerwony,
kiedyś czytałem, że komuś po odpaleniu z czerwonego odcięło zapłon po 200m jazdy... nie wiem ile w tym prawdy, ale nigdy nie próbowałem przez to odpalać z niego ;)
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Czw Gru 04, 2014 19:22   

spitz napisał/a:
Też mam duży czerwony,

To może ja także mam duży tylko już nie pamiętam :mrgreen:
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
R.E.D. 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: silesia



Wysłany: Sro Gru 10, 2014 12:16   

czerwonym duzym nie odpalisz bo ma inny lub nie ma wgranego immo. u mnie bez problemu dalo sie skopiowac immo z czarnego i do dzisiaj go uzywam (dodam, ze z samochodem dostalem tylko jeden czarny+czerwony) :wink: zabawa mnie kosztowala bodajze 20zl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Immo+alarm
Gość Rover serii 600, Honda Accord 6 Pon Cze 04, 2007 09:19
andrzej76
Brak nowych postów [R620] Alarm+centralny+pilot. Bez immo...
bear007 Rover serii 600, Honda Accord 9 Wto Sie 14, 2007 15:48
bear007
Brak nowych postów [R620] Nie idzie usunąć świecy
qenton Rover serii 600, Honda Accord 3 Nie Lut 17, 2008 12:48
String
Brak nowych postów [620 sdi, 1999r] Woda na podłodze
bubas83 Rover serii 600, Honda Accord 8 Pon Sie 01, 2011 23:10
bubas83
Brak nowych postów [Accord 2,0 TDi 1999r.] Zapadł się drążek zmiany biegów
Fighter_27 Rover serii 600, Honda Accord 3 Nie Cze 30, 2013 14:12
kruszan



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink