Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620SDi] zgrzytanie wstecznego biegu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620SDi] zgrzytanie wstecznego biegu
Autor Wiadomość
kruku_87 




Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 48



  Wysłany: Czw Gru 11, 2014 17:10   [R620SDi] zgrzytanie wstecznego biegu
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Może temat sie powtórzy ale u mnie zgrzyta wsteczny i od czasu do czasu 3, objawy maja jakis tydzien czasu.

Mechanik zalecil mi wymiane oleju w skrzyni bo byc moze to olej.w sobote bedzie wymieniany.
Mam nadzieje ze to nie sprzeglo.macie jakis pomysl
_________________
Być czy mieć to odwieczny dylemat....
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 11, 2014 17:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Czw Gru 11, 2014 19:17   

Zapewne chodzi o olej w skrzyni.Zmieniałeś go kiedyś ? Zalecane jest to co 60 lub 80 tys km-już nie pamiętam dokładnie.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
kruku_87 




Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 48



Wysłany: Sob Gru 13, 2014 14:36   

Autko kupilem jakies 2 mies. temu wiec dopiero zaczynam poznawac te autko ;)

Kupilem juz olej TOTAL TRANSMISSION BV 75W-80 bo z TEXACO ciezko dostepny a jak juz dostepny to z beczki a tam to niewiadomo co jest i ile taka beczka jest otwarta.Takze wymiana jutro i dam znac co i jak....pzdr.

[ Dodano: Sob Gru 13, 2014 14:36 ]
No i juz po wymianie oleju ale problem pozostał,wysprzeglik suchy i nie widac zeby lał sie plyn czy cos takiego,w zbiorniczku jest full wiec nie ubywa...ale....wg mnie skok pedalu sprzegla jest troche za maly,otóz gdy wciskam pedal to do polowy nic sie nie dzieje dopiero przy dolnej partii czuc opor wciskania sprzegla...co to wedlug was moze byc?czyzby jakims dziwnym cudem sam sie zapowietrzal pomalu??czy moze docisk poszedl spac? :-|
_________________
Być czy mieć to odwieczny dylemat....
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sob Gru 13, 2014 22:33   

kruku_87 napisał/a:
czy moze docisk poszedl spac?

Jak u mnie docisk się rozleciał to nie mogłem wbijać biegów na włączonym silniku.
Za każdym razem Ci zgrzyta czy sporadycznie ?
Można jeszcze spróbować wbić najpierw jedynkę, a póżniej z jedynki wsteczny.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
kruku_87 




Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 48



Wysłany: Pon Gru 15, 2014 17:07   

Cytat:
Za każdym razem Ci zgrzyta czy sporadycznie ?


Nie no nie za kazdym razem,ale jak np.zredukuje szybko na 3 bieg to delikatnie odczuje na drazku szarpniecie czyli nie dokonca wyspszegla...wsteczny po wymianie jak i przed oleju chodzi caly czas tak samo...zgrzyta niemilosiernie...juz wzielem sie na sposob i na wylaczonym silniku wbijam wsteczny i dopiero odpalam.:)
No ale to jest nie do wytrzymania :(

No i jak jechalem na wymiane tego oleju to stanolem pod merketem zeby kupic wezyk.Po przyjsciu do auta nie moglem wbic zadnego biegu:( kompletnie zadnego,ale nic nie zgrzytalo-rozruszalem wbijajac 5,4,3 i dopiero weszla 1.

Czeski film :(

[ Dodano: Nie Gru 14, 2014 12:12 ]
Tak siedzac i czytajac o tych pompach sprzegla postanowilem sprawdzic swoja:)
Efekty sa jednoznaczne.....

[ Dodano: Pon Gru 15, 2014 17:07 ]
http://allegro.pl/rover-6...4825666065.html

Co sadzicie o tej pompie??jest wiarygodna?? na Tomateam znalazlem pompe sprzegla w dosc znosliwej cenie 125zl. ale tam w wyszukiwarce nie ma mojego typu silnika...jest tylko 2.0D 8V 105 KM.to jest ten?? pomocy!!:(
_________________
Być czy mieć to odwieczny dylemat....
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Gru 15, 2014 20:59   

tak to ten silnik
 
 
kruku_87 




Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 48



Wysłany: Wto Gru 16, 2014 15:33   

No wiec tak...kupilem pompe u siebie w miescie ,chlopaki troche sie nasprawdzali zanim mi ja odkopali ale jest :) TRW za 100 zl. tak wiec jeszcze tylko wymienic w week. i gitarka :D
_________________
Być czy mieć to odwieczny dylemat....
 
 
Dreamowy 



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 100
Skąd: Siedlce

Rover 600

Wysłany: Wto Gru 16, 2014 21:11   

TRW to dobra firma, powinna ładnie chodzić. Ja wymieniałem pompę na wiosnę po czym padła w wakacje i mój mechanik miał tą starą oryginalną w warsztacie i zamówił do niej tylko zestaw naprawczy i wszystko ładnie śmiga.
 
 
kruku_87 




Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 48



Wysłany: Sro Gru 17, 2014 13:44   

Cytat:
mój mechanik miał tą starą oryginalną


No ja tez zostawie sobie ta na wszelki wypadek chociaz niewiem czy jest ona oryginalna,ale jak ta padnie (nie daj boze) to wtedy pobawie sie zestawem naprawczym :)
_________________
Być czy mieć to odwieczny dylemat....
 
 
Dreamowy 



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 100
Skąd: Siedlce

Rover 600

Wysłany: Sro Gru 17, 2014 18:48   

TRW tak szybko nie powinna paść, ja po wymianie miałem jakieś inne chińskie gówno i mechanik później powiedział, że widać że była ona gorsza nawet w samej konstrukcji i dlatego pewnie padła.
 
 
kruku_87 




Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 48



Wysłany: Czw Gru 25, 2014 10:10   

Cytat:
TRW tak szybko nie powinna paść


oby tak bylo....poki co,coraz blizej pedal ma do podlogi :) ostatnie tchniecie pompy :/

[ Dodano: Sob Gru 20, 2014 17:47 ]
A wiec tak...wymienilem dzisiaj pompe sprzegla,troche bylo nerwow ale jakos dalem rade.
Gorzej za to bylo z odpowietrzeniem ukladu...to jest jakas tragedia...pierwszy raz to robilem ale zjadlem nerwow co nie miara.Niewiem dlaczego ale pedal dwa razy zmienial polozenie,konkretnie to po podlaczeniu dzwigni pompy do pedala,pedal nie wracal do sruby dystansowej.
Dwa razy sciagalem i regulowalem na regulacji nastepnie kontrujac to nakretka.Pozniej jak juz uspokoil sie pedal to zaczelo sie niskim braniem sprzegla.Pompowalem chyba z godz. i byl juz taki nawet zadawalajacy efekt bo nie zgrzytalo :) Postanowilem jeszcze troszke podpompowac i odpowietrzyc zeby bylo jeszcze lepsze...no i lipa po pompowaniu pedal zrobil sie znowu kapciowaty i bierze nawet gorzej jak bral na tej starej pompie.

Az wstyd sie przyznac ale poddalem sie bo musialem sasiadowi kanal zwolnic:(
W poniedz. zaprowadze go do mechaniora i niech zrobi z tym porzadek.dam znac jak ogarne temat ale podejrzewam ze uklad nie zostal odpowietrzony do konca.
Bynajmniej mam nadzieje ze to nie docisk.

pzdr.

[ Dodano: Wto Gru 23, 2014 19:26 ]
Moze mi ktos wyjasnic dla czego mam caly czas piane w wezyku z odpowietrznika?? wszystko jest podokrecane i zadnych wyciekow.

Pedal sprzegla dziala dopiero 2 cm od spodu,wysprzeglik wysuwa sie jakies 0,5-1cm mniej wiecej.Kiedy nacisne na wysprzeglik breszka to biegi mozna wkladac jak w maselko.ta roznica wynosi okolo 0,5cm. tylko skad wziasc jeszcze te 0,5cm skoro u mnie caly czas piana :( poddaje sie

[ Dodano: Czw Gru 25, 2014 10:10 ]
temat ogarniety:) wezyk z oplotem miedzy zbiorniczkiem a pompa sprzegla prawdopodobnie poszedl juz spac :)

Wymienielem wezyk i po pol godz. deptania w pedal mialem juz dosc fajne sprzeglo :)
Temat uwaza za zamkniety:)
_________________
Być czy mieć to odwieczny dylemat....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Czujnik wstecznego biegu
vck1000 Rover serii 600, Honda Accord 3 Pią Cze 18, 2010 15:28
Brt
Brak nowych postów [R620SDI] Obroty na biegu jałowym
zaq Rover serii 600, Honda Accord 10 Wto Lis 19, 2013 17:52
Pawkaz
Brak nowych postów [R620SDI] 1. Nawiew na V biegu. 2. Klimatyzacja problem
Baros Rover serii 600, Honda Accord 6 Nie Maj 21, 2017 21:41
sknerko
Brak nowych postów [R600 Sdi] Wsteczny zgrzytanie kontrolka baku
m. Rover serii 600, Honda Accord 4 Sro Sie 03, 2011 14:25
claudii
Brak nowych postów [R600]problem z biegami ciężko wchodzą i słychać zgrzytanie
darek2273 Rover serii 600, Honda Accord 3 Nie Lut 03, 2013 11:53
bazyl1218



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink