Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 400 1,6 16v] Szarpanie POMOCY !
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 400 1,6 16v] Szarpanie POMOCY !

czytalem inne posty prosze o przyczytanie i o pomoc
Autor Wiadomość
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Sob Maj 16, 2009 12:12   

KuBaB napisał/a:
fearless: a skąd Ty chcesz mięc jakąś moc poniżej 2k rpm? :P
Nie o to chodzi czy jest moc czy nie, on po prostu zawsze przyspieszał w pełnym zakresie prędkości obrotowych, i tak jak piszesz najlepiej powyżej 4krpm, ale tu chodzi o to, że ma taki chwile, nie zawsze, ale ma, że do 2 krpm jest takie uczucie jakby brakowało paliwa, pedał w podłogę a on się nie wkręca na obroty, chwile to trwa i nagle dostaje kopa, jakby miał turbo :D
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 16, 2009 12:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
seba323 



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 94
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Maj 16, 2009 18:20   

KuBaB napisał/a:
Przecież dawałem wykres naszych 416-stek z hamowni


Gdzie ten wykres kubab mozna zobaczyc ?? podal bys linka ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Nie Maj 17, 2009 10:41   

seba323, ten wykres KuBaB dołączył w innym temacie, dotyczącym sensu kręcenia silnika powyżej 4 krpm, do tzw odcinki. a link masz tu: http://www.roverki.pl/ima...res05_loper.jpg

[ Dodano: Wto Maj 26, 2009 10:00 ]
Eloo, odkopuję temacik, gdyż mam ważną informację do przekazania.
Przyłączam się do zdania wszystkich tych, którzy twierdzili, że winą szarpania może być pompka paliwa. U mnie właśnie to wina pompki. Byłem u mechanika/elektryka - wszystko zostało wykluczone, oprócz pompki, jak to on stwierdził, "nie zepsuła się, ale nie posiada już takiej sprawności jaką mieć powinna i dlatego nie daje rady pompować takiej ilości paliwa ile powinna"
Nie wymieniałem, nie naprawiałem pompki, bo założyłem gaz do Roverka :) i jest mi ona podczas jazdy nie potrzebna :D jej stan pozwala na bezproblemowe odpalenie autka, a dalej to już gazior się załącza i szarpania nie ma.
 
 
andgelos 



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 13
Skąd: jasło



Wysłany: Wto Maj 26, 2009 15:48   

szarpanie - u mnie przyczyną była kopułka i palec. Szarpało tak z pół roku co jakiś czas, aż pewnego dnia poszarpało i staneło na amen.
Wymieniłem kopółke okazało sie że ten czpień węglowy co styka z palcem wytopił się czy ułamał całkowićie i palec był dziwnie krótki więc i jego wymieniłem i autko znowu ładnie pracuje i nie szarpie wogóle. koszt 49 zł bo musiałem jeszcze kluczyk taki mały dokupić.
 
 
areek 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 163
Skąd: chorzow



Wysłany: Wto Maj 26, 2009 22:03   

hi
moj tez poszarpuje przy ruszaniu od zera, niekiedy. z cewka nie mam problemu bo jest nowa (130 zl) i zamontowana przy walku wydech tak samo jak w freelander.
Obserwowalem kiedys czasy wtryskow pb i lpg poprzez interfejs staga i zobaczylem cos , czeg jeszcze nie rozwiazalem, a co moze byc przyczyna poszarpywania mianowicie:
auto stoi , silnik dobrze rozgrzany czas wtrysku pb wynosi 2,6 - 2,7 ms , rpm okolo 900, dodaje gazu czasy wtrysku pb spadaja do 2,3 ms rpm okolo 2000. zastanawie mnie , czy wlasnie to nie jest zwiazane z tym poszarpywaniem kiedy probuje sie ruszyc delikatnie.
na winowajce typuje zintegrowany czujnik cisnienia bezwzglednego (obciazenia).
 
 
 
beta166 



Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 2
Skąd: śrem



Wysłany: Pią Cze 19, 2009 20:58   

[R416si 97 benzyna] szarpie jak sie rozgrzeje

[ Dodano: Pią Cze 19, 2009 21:05 ]
koledzy pomóżcie komputer pokazuje wszystko ok wymieniałem świece kopułkę palec rozdzielacza przewody filtr paliwa przewody podciśnieniowe za pomoc z góry dziekuje

[ Dodano: Pią Cze 19, 2009 21:07 ]
na zimnym silniku wszystko jest ok
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Cze 19, 2009 22:26   

sprawdź kompresję... może gniazda zaworów :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
agaaa 



Dołączyła: 20 Gru 2014
Posty: 1



Wysłany: Sob Gru 20, 2014 20:14   rover 400 szarpanie

witam,mam roverka 400,rok 99,poj 1,4.w maju poszła mi chłodnica,wymiana na nową,w wakacje była wymiana głowicy,pojawił się "smalec" no i nieciekawie.po wymianie głowicy roverek niby ok,ale bardzo szarpie i pali jak głupi,10 na 100,wcześniej brał 7 do 8,byłam u mechanika,rozrząd ustawiony,wymienił kopułkę,palec,świece,kable,miało być ok,ale nadal szarpie,brak słów,nie wiem czy w ogóle wkładać w niego jeszcze kasę :cry: nie znam się ale czy to może być coś wspólnego z paliwem,nie dostaje paliwa? pomóżcie kobiecie :mrgreen: [/quote]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 400/45/MG ZS] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Lut 18, 2011 21:07
kasjopea
Brak nowych postów [r416] POMOCY SZARPANIE BO JUZ NIE MAM SIŁY
kto zna jakiś DOBRY warsztat w katowicach okolicach z kompyterem
irons122 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Pią Cze 19, 2009 16:32
faecd
Brak nowych postów [r400]falujace obroty szarpanie pomocy
pablo773 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Sro Lis 30, 2011 07:51
sobrus
Brak nowych postów [rover 400] szarpanie na 1 i 2 biegu
lepsiu18 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Sro Lut 26, 2014 20:38
lepsiu18
Brak nowych postów [Rover 45] >1/4 baku i szarpanie
borys Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Nie Paź 14, 2012 14:37
praktis



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink