Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 600] Porada
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 600] Porada
Autor Wiadomość
szenko 



Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 6



Wysłany: Czw Sty 22, 2015 10:35   [Rover 600] Porada

Witam wszystkich i każdego z osobna :) . Ze względu na to, że mam okazje po znajomości kupić Roverka 600 1.8 (benzyna) 1997 postanowiłem poradzić się bardziej doświadczonych z tym modelem i dowiedzieć się trochę więcej. Wiem to jest mój pierwszy post i wypadało by się przywitać ale myślę, że jak dobrze pójdzie to zostanę tutaj na dłużej. Więc mam okazję kupić Roverka 600 1.8 115KM z przebiegiem ok 190000km. Auto znam już ok 2 lat ze względu na to że jego właścicielem był wujek mojej dziewczyny. Wiem o nim, że auto było przez ten czas co o nim mi wiadomo mało używane, stało w garażu, raczej używany okazyjne. Nie znalazłem przy nim oznak rdzy. Do naprawy łożysko lewe koło i szyby po stronie pasażera i kierowcy (prowadnice). OC ważne do marca a przegląd bez problemu przeszedł w grudniu. Auto trafiło do mojej dziewczyny, która potrzebowała auta na dojazdy do pracy ale stwierdziła po pewnym czasie że nie chce nim jeździć bo za dużo spala, za duży i się jej nie podoba (chce kupić peugeota) heh. Poniżej zamieszczę link który przestawia przykładowo tego roverka z zewnątrz i wewnątrz ponieważ nie wiem jaka wersja wyposażenia to jest. W aucie nie była montowana instalacja gazowa ale ja chciałbym to uczynić i dowiedzieć się ile to może kosztować i może ktoś z okolic Szczecina mógłby mi zaproponować gdzie to mogę zrobić solidnie. Chciałbym też, żeby ktoś mógł go wycenić po tym opisie. Myślę, że niczego nie pominąłem ale jeżeli coś jest nie jasne proszę pytać. :smile:



http://olx.pl/oferta/rove...html#80149defbf
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sty 22, 2015 10:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Czw Sty 22, 2015 14:00   

Bardzo dużym plusem jest to, że nie ma korozji.Większość 600tek ma skorodowane nadkola.
Problem z szybami to norma w tym modelu.
Jak silnik zdrowy to warto kupić.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Sty 22, 2015 16:56   

Cytat z olx-a:
Ostatnio wymienione :
...
pompa sprzęgła
Olej wymieniony przy 256 tys
itd...

to moze jeszcze raz napisz z jakim przebiegiem mozesz kupic to auto? ;>
 
 
 
szenko 



Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 6



Wysłany: Czw Sty 22, 2015 22:52   

bociannielot napisał/a:
Cytat z olx-a:
Ostatnio wymienione :
...
pompa sprzęgła
Olej wymieniony przy 256 tys
itd...

to moze jeszcze raz napisz z jakim przebiegiem mozesz kupic to auto? ;>


Sorki, że tak późno odpowiadam. 190k km. Ten link to tylko przykład Roverka. Podałem ten link, ponieważ nie wiem w jakiej wersji wyposażenia jest ten, który mogę kupić.


Po za tym jaka jest dostępność cześć bo np. rozrząd to myślę będzie niedługo do wymiany. I co z instalacją gazową w jakim przedziale cenowym mogę się zmieścić za gaz bez fuszerki? I czy uważacie, że cena 3500 to rozsądna cena pomimo tego, że OC do marca 2015?
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Sty 23, 2015 10:13   

szenko, ciezko powiedziec, nie znamy stanu tego auta, przebieg niby maly ale czy realny? nie wiem tez sam czy chcialbym kupic auto za 3,5 i wlozyc do niego gaz od razu za 2,5k :roll: same czesci nie sa jakies tam drogie, wymienne w wielu miejscach na te z hondy accord
 
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Pią Sty 23, 2015 10:31   

Najważniejsze, czy jest rdza? (tylne błotniki, końcówki progów) Jak nie ma to na duży plus, silnik raczej bezawaryjny, dobrze znosi LPG. Jak błotniki zjedzone to odpuść, bo naprawa do ponad połowa wartości auta auta.
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
szenko 



Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 6



Wysłany: Pią Sty 23, 2015 12:19   

bociannielot napisał/a:
szenko, ciezko powiedziec, nie znamy stanu tego auta, przebieg niby maly ale czy realny? nie wiem tez sam czy chcialbym kupic auto za 3,5 i wlozyc do niego gaz od razu za 2,5k :roll: same czesci nie sa jakies tam drogie, wymienne w wielu miejscach na te z hondy accord


co do gazu to jeżdżę dziennie 50km a zamierzam tym autem długo pojeździć.

slax napisał/a:
Najważniejsze, czy jest rdza? (tylne błotniki, końcówki progów) Jak nie ma to na duży plus, silnik raczej bezawaryjny, dobrze znosi LPG. Jak błotniki zjedzone to odpuść, bo naprawa do ponad połowa wartości auta auta.


sprawdzę dokładnie pozaglądam wszędzie gdzie się da za rdzą wrócę jeszcze do tematu w niedzielę i dopiszę więcej informacji :)
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Sty 23, 2015 12:54   

szenko napisał/a:
co do gazu to jeżdżę dziennie 50km a zamierzam tym autem długo pojeździć.
przy takim zalozeniu ze auto zostaje u Ciebie to inwestycja w gaz wydaje sie ok
Jak Ci pozwolo to możesz pstryknac pare fot i pokazac nam :ok:
 
 
 
Vigoslaw 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 805
Skąd: Pruszcz Gdański

Rover Coupe

Wysłany: Pią Sty 23, 2015 12:54   

szenko,

Najlepiej będzie, jak sam porobisz zdjęcia i wrzucisz, wtedy domysły się skończą :wink:

Pozdrawiam,

V.
_________________
Samochód wybiera się sercem, a nie rozumem :)
 
 
szenko 



Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 6



Wysłany: Nie Sty 25, 2015 12:34   

Witam ;)
Wracając do tematu zrobiłem kilka fotek, i rzeczywiście jest trochę rdzy na lewym tylnym łuku, reszta wygląda w porządku. Znalazłem też lekkie wgniecenie. Z góry mówię, że pod tymi "zarąbistymi" heh naklejkami nic nie ma bo byłem przy naklejaniu ich ;)
 
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Nie Sty 25, 2015 12:44   

A więc koroduje tam gdzie wszystkie R 600.Sprawdzałeś czy korozji nie ma przy prograch po otwarciu drzwi ?
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
szenko 



Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 6



Wysłany: Nie Sty 25, 2015 12:46   

Nie ale jeszcze dzisiaj będę go widział i przyjrzę się ;) Poważna ta rdza? Da się to zrobić tak aby nie wywaliło ponownie później?
 
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Nie Sty 25, 2015 12:49   

Zrobić to się da, ale pytanie ile to będzie kosztować i czy w ogóle się opłaca w stosunku do ceny zakupu auta.Ważne, aby dziur nie było.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
szenko 



Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 6



Wysłany: Pon Sty 26, 2015 19:14   

Może ktoś pozbywał się rudego w tym miejscu i wypowie się jak mu poszło i jaki był tego efekt? W tygodniu mam zamiar jechać do mechanika, który pomagał mi przy kupnie pierwszego auta. Sprawdzi mi wszystko i powie ile to by u niego wszystko kosztowało.

[ Dodano: Pon Sty 26, 2015 19:14 ]
Pawkaz napisał/a:
A więc koroduje tam gdzie wszystkie R 600.Sprawdzałeś czy korozji nie ma przy prograch po otwarciu drzwi ?


Nie ma

Pawkaz napisał/a:
Zrobić to się da, ale pytanie ile to będzie kosztować i czy w ogóle się opłaca w stosunku do ceny zakupu auta.Ważne, aby dziur nie było.


Dziur nie ma tylko ta mała purchla
 
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pon Sty 26, 2015 21:40   

W tym przypadku jeśli nie ma korozji na progach oraz nie ma dziur na wylot, plus auto jest ze sprawdzonego źródła to warto brać
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów Rover 75 1.8 1999r. - porada i opinia?
Agusia Chcę kupić ROVERka 15 Pon Lut 15, 2016 18:06
adam_26
Brak nowych postów Rover 200, 400, które wersje są najmniej awaryjne? Porada
arturWro Chcę kupić ROVERka 2 Czw Sty 12, 2017 09:23
bociannielot
Brak nowych postów [Rover 200] Porada w kwestii zakupu auta BARDZO PILNE !
SajmonSMK Chcę kupić ROVERka 2 Sob Sie 04, 2012 10:14
leszczu
Brak nowych postów [MG ZR] porada!
dawidoff241 Chcę kupić ROVERka 6 Czw Cze 19, 2014 23:26
dawidoff241



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink