Forum Klubu ROVERki.pl :: [R216] coupe gaśnie przy włączonych światłach.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R216] coupe gaśnie przy włączonych światłach.
Autor Wiadomość
dawidbdg 



Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 2



  Wysłany: Sob Lut 07, 2015 16:30   [R216] coupe gaśnie przy włączonych światłach.
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1993

Witam Panowie.

Mam problem z moim Roverkiem 216 coupe z silnikiem hondy. Otóż problemy zaczęły się od tego, że po samym zakupie w aucie rozładowywał się akumulator - winowajcą był alarm, który był popsuty. Odłączyłem całą centralkę. Oprócz alarmu w elektryce jest mały chochlik, który pstryka jakimś przekaźnikiem - bardzo go słychać w trakcie jazdy - ale nic się nie włącza więc nie ruszałem tego. i tak jeździłem 2-3 miesiące. Pewnego dnia po odpaleniu poczułem zapach palonego plasticku. Niestety ciężko było stwierdzić skąd to więc jeździłem dalej. I się okazało - upalił się przełącznik od świateł. Wymieniłem cały zespolony przełącznik (niestety przysłali mi od R25 ale ogólnie to jest w 90% taki sam. Teraz światła świecą niestety pojawił się dalszy problem. Na początku działały wszystkie światła - gdzieś jest małe zwarcie bo ogólnie po włączeniu świateł przygasa deska, nie działają tylne pozycyjne i stopu i auto gaśnie. Jak mam wyłączone światła wszystko jest ok - autko nie gaśnie. Odłączyłem tylne lampy więc same lampy nie zwierają. Dziś rano przez chwilę wszystko było ok- potem problem pojawił się znowu. Potrzebuję informację - gdzie są przekaźniki od świateł i wszystkie bezpieczniki świateł? postaram się przemierzyć tam instalację. Podpowiem tylko,że kierunki działają - główny problem przy włączonych światłach mijania.

Ważną informacją jest, że klakson jest dziwnie podłączony przez poprzedniego właściciela - ma on jakieś znaczenie? Bo czytałem,że są na wspólnym bezpieczniku.

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

[ Dodano: Sob Lut 07, 2015 16:30 ]
Znalazłem bezpieczniki, już wcześniej musiał być ten problem bo są większe wartości niż powinny być - a gdzie znajdę przekaźniki?

Powypinałem obie wtyczki z tylnych lamp - sprawdzam, czy gdzieś zwiera do masy. z tego co widzę piąty pin to masa. niestety 1,2,3,4 mają przejście do masy. Oczywiście na wyłączonym zapłonie i odłączonym aku. W sumie możliwe, że przekaźnik zwiera do masy gdy jest wyłączone światło. a jak się wysteruje cewkę przekaźnika to przekaźnik przeskakuje i daje +12V. Na razie ładuje ako więc ciężko mi stwierdzić. Niestety nadal poszukuje wszystkich przekaźników od świateł, może któryś się zawiesza, skleja i przez to zwiera do masy ??
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 07, 2015 16:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Sob Lut 07, 2015 16:50   

Przekaźniki są za konsolą środkową, oraz pod deską rozdzielczą po lewej stronie (za dźwignią otwierania maski)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
dawidbdg 



Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 2



Wysłany: Wto Mar 17, 2015 08:12   

Dla potomnych - ogarnięte niestety przez fachowca. Okazało się, że było przebicie w instalacji świateł postojowych a dokładniej oświetlenia tablicy rozdzielczej... taka głupota a tyle problemu. Wywalało dwa bezpieczniki, a ktoś z poprzednich właścicieli wstawiał coraz większe i większe. Bezpiecznik się topił ale nie przepalał - wtedy auto gasło - teraz już jest ok ;)
 
 
vesslan 




Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 15



Wysłany: Czw Sie 02, 2018 09:16   

dawidbdg kojarzysz może, bardziej dokładnie na czym polegał problem? Mam lekko podobną sprawę, od pewnego czasu po włączeniu świateł mijania przygasa podświetlenie zegarka. Dodatkowo od niedawna zauważyłem problem polegający na tym, że jak włączam światła mijania to potrafią włączyć się długie. Po kilkukrotnym uruchomieniu długich na różne sposoby (kilkukrotnym cykaniu przekaźnika) zaskakują poprawnie mijania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: [r216] kupie zderzak coupe
filipo1992 Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
13 Czw Mar 02, 2017 12:10
filipo1992
Brak nowych postów [r216 Coupe 97r] Wyciek przy skrzyni??? Co to?
Vesper416 Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
4 Nie Wrz 06, 2009 16:31
Vesper416
Brak nowych postów [R216 Coupe] Uciekające koło przy hamowaniu
Vesper416 Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
4 Sob Sie 21, 2010 10:23
Vesper416
Brak nowych postów [R216 Coupe] Wiatr w kabinie przy wiekszej prędkości
Vesper416 Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
12 Wto Lut 05, 2013 18:46
Rhos
Brak nowych postów [R200 Coupe]Wymiana żarówek w światłach
TheArt Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
14 Czw Lip 14, 2011 09:59
TheArt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink