Forum Klubu ROVERki.pl :: Parkowanie na skrzyżowaniu czyli kochana SM
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Parkowanie na skrzyżowaniu czyli kochana SM
Autor Wiadomość
Yog-Sothoth 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

  Wysłany: Wto Mar 24, 2015 18:42   Parkowanie na skrzyżowaniu czyli kochana SM

Wracam dziś z roboty, patrzę a za wycieraczką jakaś karteczka, myślę sobie "nie nie chcę sprzedać auta" a tu niespodzianka! wezwanie od SM za parkowanie na skrzyżowaniu.. Nosz kurde ludzie tam od zawsze parkują, ja od 7 lat często tam staje i nikomu nie przeszkadzało a teraz jakiś nadgorliwy się znalazł i paru samochodom wrzucił wezwania :evil:
Jutro do nich pewnie pojadę i chyba coś niemiłego powiem, pytanie czy coś da się z tym zrobić? Dobrze wiem że ludzie tam będą stawać zawsze ile by mandatów nie wystawili, zapewne zabrakło im do wyrobienia kwartału.

Stoję tak jak granatowy Passat, tylko w drugą stronę z prawymi kołami na krawężniku i tym kawałku płytek które tam są (jak mniemam po to żeby właśnie auta mogły min zaparkować..).

Kod:
https://www.google.pl/maps/@52.269925,20.973871,3a,75y,141.7h,78.11t/data=!3m4!1e1!3m2!1spIU-ep4eICUqhyUQCsV9Bg!2e0


url nie chce się poprawnie wkleić to trzeba przekleić adres :/
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 24, 2015 18:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kicer 



Dołączył: 24 Mar 2015
Posty: 1



Wysłany: Wto Mar 24, 2015 22:04   

Jedynie co możesz zrobić to zawnioskować do spółdzielni/wspólnoty/UM o parking.
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Wto Mar 24, 2015 23:07   

Daj znać jak dowiesz się co i jak-na Woli jest sporo takich miejsc gdzie ludzie tak parkują, np na ul.Księcia Janusza.Na tej ulicy najgorsze jest to, że blokują część pasa i trzeba czekać, aż z naprzeciwka nic nie jedzie i wtedy można ominąć zaparkowane pojazdy.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Yog-Sothoth 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 13:30   

Dostałem standardowo pismo z SM, czy to jest to quizowe wezwanie? Można z tym walczyć?

_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
RYCHO35 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Tarnowskie Góry



Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 14:04   

obrazka ze skrzyżowania nijak nie można otworzyć ale proponuje zmienić tytuł posta:
"parkowanie na skrzyżowaniu czyli głupota kierowców"
 
 
Yog-Sothoth 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 14:05   

To najpierw sobie obejrzyj obrazek a potem wrzucaj "mondre" posty.
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
RYCHO35 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Tarnowskie Góry



Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 14:46   

już pisałem ze nie potrafie w żaden sposób obrazka odtworzyć a podany przez Ciebie link wpisany do googla przekierowuje na obecny temat z forum i nic pozatym, no chyba że to wina mojej przeglądarki.
Pozatym jeśli to było skrzyżowanie to sprawa jest oczywista: kodeks wyraźnie zabrania parkowania na skrzyżowaniu i jego obrębie i nie rozróżnia czy jest to mniej czy bardziej uczęszczane skrzyżowanie. Skrzyżowanie to skrzyżowanie i tyle.
Znam sporo tego typu historii gdzie mimo zakazu ludzie parkowali przez ileśtam lat i nic się nie działo aż tu nagle komuś zaczęło to przeszkadzać.
Nie wiem jak u was ale u nas czasem ze SM można się dogadać i mandat anulują ale podejrzewam że pyskówką nic tu nie zdziałasz bo prawo jest po ich stronie. A najpierw upewnij się czy aby napewno jest to "zasługa" straży miejskiej czy może kogoś :życzliwego:. Już nieraz przekonałem się jak niektórym ludziom potrafi wszystko przeszkadzać.
 
 
Yog-Sothoth 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 15:03   

Źle kopiujesz najwidoczniej, podany link to widok ze Streetview i nie ma możliwości żeby kierował na forum roverków.

Oczywiście że sprawa oczywista, popełniłem wykroczenie jednak z logicznego punktu widzenia nie widzę problemu z takim stawaniem bo w ruchu nie przeszkadza.
W Warszawie szanse żadne praktycznie na dogadanie się z gośćmi co siedzą i wystawiają dlatego oleję całość, kasy też nie zobaczą.

_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
RYCHO35 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Tarnowskie Góry



Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 15:20   

To w tym przypadku przechodzę z Tobą do opozycji bo rzeczywiście ruchu to nie utrudnia w żaden sposób. Zanim zobaczyłem obrazek miałem wyobrażenie że to normalne skrzyżowanie z przejściem dla pieszych itd, itp. A to poprostu wygląda jak osiedlowa droga. Ktoś kiedyś pisał albo tu na forum albo na forum prawnym że ponoć sm nie może wystąpić z pozwem do sądu gdybyś mandatu nie przyjął bo jakiśtam zapis w ustawie to blokował ale osobiście nie miałem okazji tego sprawdzić bo zawsze udało mi się ze straznikami jakoś dogadać. A może zajrzyj na Forum Prawne i opisz chłopakom sprawe być może ktoś coś podpowie. ja już trzy sprawy wygrałem bez adwokata dzieki tamtemu forum.
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 18:05   

Yog-Sothoth, nie zamieściłeś skanów załączników B i C, ale z treści samego wezwania wnoszę, że jest to jeden z rodzajów wezwań "quizowych".

Jeżeli nie zostałeś przez SM przyłapany na "gorącym uczynku", tz. nie mają jednoznacznego dowodu kto był kierującym, możesz walczyć.

Takie wezwanie nie ma zasadniczo mocy prawnej. W kierowanej przez SM korespondencji powinna zostać określona Twoja rola w postępowaniu (świadek/podejrzany/obwiniony...), powinno znaleźć się też stosowne pouczenie, co do przysługujących Ci uprawnień.

W tej sytuacji, gdyby sprawa trafiła przed oblicze temidy, należy powołać się na Art. 16 Kpk w związku z Art. 8 Kpwsow, ponieważ brak pouczenia lub mylne pouczenie nie może wywodzić negatywnych skutków dla strony.

Co ciekawe SM nie posiada uprawnień do wystawiania mandatów z tytułu "niewskazania". SN potwierdził wyłącznie kompetencje straży do występowania z wnioskiem o ukaranie do sądu w takich sprawach.

Nadto nie istnieje w kodeksie coś takiego jak "zgoda na wystawienie mandatu". Mandat winien zostać na delikwenta nałożony i wówczas mamy możliwość odmowy jego przyjęcia. Tymczasem wezwanie alternatywne nie jest mandatem. Na tym etapie nie możesz też formalnie "odmówić" jego przyjęcia, ponieważ... nie został wystawiony. :-)

Jeśli chcesz zgłębić temat polecam strony typu anuluj-mandat.pl lub odwolaniemandatu.yanosik.pl . W większości przypadków zawarte tam wzory pism i informacje pomagają.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Wypadek na świetlnie sygnalizowanym skrzyżowaniu.
LookMyWay Prawo i ubezpieczenia 10 Sro Mar 12, 2014 10:40
SyntaX
Brak nowych postów Opłaty dodatkowe / Mandaty za parkowanie - przedawnienie
maryba Prawo i ubezpieczenia 4 Sro Mar 09, 2011 01:36
Paul
Brak nowych postów Śmiechy - parkowanie z dala od krawędzi jezdni
Yog-Sothoth Prawo i ubezpieczenia 6 Pon Kwi 25, 2016 18:59
SyntaX
Brak nowych postów [PoRD/kodeks wykroczeń] parkowanie -- sprawa w sądzie
mpg Prawo i ubezpieczenia 8 Wto Gru 09, 2008 02:46
mpg
Brak nowych postów Najgorszy weekend w życiu, czyli licz się ze słowami
Troche na własne zyczenie
Viniu Prawo i ubezpieczenia 19 Wto Kwi 15, 2008 17:58
Tempest



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink