Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 200] Prośba o ocenę
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 200] Prośba o ocenę
Autor Wiadomość
zborek 



Dołączył: 13 Sie 2014
Posty: 5



Wysłany: Sro Sie 13, 2014 16:48   [Rover 200] Prośba o ocenę

Witam serdecznie,

noszę się zamiarem kupna Rovera 200 z tego ogłoszenia: http://olx.pl/oferta/sprz...html#a9d86b5e9d

Jako, że nie znam się zbytnio na Roverach prosiłbym o rzucenie fachowym okiem na powyższy egzemplarz. Może ktoś go oglądał? Będę wdzięczny za każdą uwagę i/lub wskazówkę, z góry dzięki za poświęcony czas,

pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 13, 2014 16:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
krakers2207 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 64



Wysłany: Sro Sie 13, 2014 21:02   

Lakier odświeżony najprawdopodobniej po polerce, zbiornik wyrównawczy dziwnie wygląda jakoś za żółto, kierownica mocno wytarta wg mnie auto ma koło 300 tyś, LPG starej generacji zapewne przełączanie ręczne, silnik świeżo umyty. Cena za wysoka.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Sie 14, 2014 10:56   

5000 ?? mialem to cos napisac wiecej ale warna dostane za przeklinanie :lol: delikatnie przegieta cena :ok:
 
 
 
zborek 



Dołączył: 13 Sie 2014
Posty: 5



Wysłany: Czw Sie 21, 2014 10:29   

Przepraszam za długi czas bez odpowiedzi, dziękuję za opinie i za zaoszczędzony czas oraz złotówki. Pozdrawiam serdecznie!
 
 
Lysack 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Sie 21, 2014 10:34   

W tej cenie, to chyba pasażerowie ze zdjęć są w komplecie z autem ;)
 
 
zborek 



Dołączył: 13 Sie 2014
Posty: 5



Wysłany: Pią Sie 29, 2014 12:15   

Pojawiło się jeszcze takie ogłoszenie: http://olx.pl/oferta/rove...html#53329a3dd8 Co sądzicie o tym egzemplarzu?
 
 
Lysack 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Nie Sie 31, 2014 00:07   

-drogo!
-brak info o wyposażeniu
-brak zdjęcia spod maski, nie można po zdjęciach ocenić na ile dobrze została wykonana wymiana uszczelki pod głowicą (popularnym błędem jest pozostawienie brudnego układu chłodzącego, co widać np. po zbiorniczku wyrównawczym)
-brak zaślepki halogenu
-brak znaczka na grillu
-blacharsko ok, choć nie podoba mi się spasowanie nad prawym reflektorem
-brak alufelg
-CB radio + hak + instalacja gazowa = wół roboczy ;)
-manualne lusterka
-brak klimy

Ten Rover wg mnie jest wart maksymalnie 3 tysiące. Za 4,5 powinieneś dostać auto z pełnym wyposażeniem - skóra, klima, pełna elektryka.
Jeśli rzeczywiście HGF został naprawiony poprawnie, na aucie nie ma korozji, a mechanicznie jest w pełni sprawne (hamulce, zawieszenie itp), to można rozważyć kwotę 3500zł.
 
 
zborek 



Dołączył: 13 Sie 2014
Posty: 5



Wysłany: Czw Wrz 11, 2014 13:53   

Dzięki za wszystkie uwagi, jak do tej pory uniknąłem sporych kosztów dzięki wam.

Pojawiło się nowe ogłoszenie: http://olx.pl/oferta/rove...html#c1d74903dd

Co o nim sądzicie? Pomijając oczywiście brak zdjęcia spod maski, o które już poprosiłem.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Wrz 11, 2014 14:00   

nie za ta kase w tym stanie - zóca - co za analfabeta :/
 
 
 
Lysack 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Wrz 11, 2014 14:26   

Z deka wieś ;)

"sportowe" auto z silnikiem 1.4 LPG ;) Najwięcej mocy zyskuje prawdopodobnie dzięki szachownicy na klamkach i wlewie paliwa.

Zdjęcia tragiczne - zrobione tak, żeby nie było absolutnie nic widać.

Nie widać czy palą się jakieś kontrolki, nie widać w jakim stanie są fotele i kierownica, nie widać co jest pod maską... Widać za to korozję i rozbity o latarnię przedni zderzak, bo tego już nie dało się ukryć - w końcu jakieś zdjęcia trzeba było zamieścić ;)

Aha, jeszcze gałka od BRMa - w połączeniu z mieszkiem wygląda jak skin w kożuchu :D

Do dwóch tysięcy można byłoby rozważyć, jeśli silnik sprawny, bo z tego co widzę, to żeby przywrócić go do porządku to jeszcze z trójkę trzeba dołożyć :)

Ach, dużo jeszcze można pisać o tym aucie i sprzedającym, który nie do końca chyba wie co ma. Niskoprofilowe opony, coupe... bardzo bogate wyposażenie bez halogenów i el. lusterek.

No i jeszcze jedna uwaga - "gdyz auto chwile stało pod folia nie uzywane tylko przepalane i przejezdzana ". Na moje oko była jakaś poważniejsza awaria - pewnie HGF albo do końca zajeżdżony silnik. Do czasu aż udało się znaleźć odpowiednio taniego mechanika albo dawcę, żeby przygotować auto do handlu.
 
 
zborek 



Dołączył: 13 Sie 2014
Posty: 5



Wysłany: Pią Lut 13, 2015 00:59   

Witam po dłuższej przerwie, dalej nie kupiłem samochodu, korzystając więc że niedaleko pojawiło się poniższe auto, proszę was raz jeszcze o pomoc,

http://olx.pl/oferta/okaz...html#e56cab564e

Czy warto? Wiem, że cena wysoka, ale może usprawiedliwiona wyposażeniem/stanem?
 
 
HelkaPL 



Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 14
Skąd: Tarnów/Polska



Wysłany: Wto Mar 17, 2015 21:53   

Zeby nie duplikowac tematu a co powiecie o tym ?
http://olx.pl/oferta/rove...html#0c400097d7
 
 
Lysack 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 18, 2015 14:20   

HelkaPL -> szrot, nie warto :)

Za 1000zł można byłoby się jeszcze zastanowić... Ale tak to:
-blacharka w bieeednym stanie, lada chwila zacznie się porządnie rozlatywać
-różnice w odcieniach i spasowaniu elementów, prawdopodobnie po niezłym dzwonie.
-fotele wygniecione i powycierane
-zbiorniczek płynu chłodniczego jest zabrudzony, może to być pierwszym objawem hgf
-auto czasami gaśnie - i oczywiście nie można zainwestować 50zł na mechanika, żeby zidentyfikował przyczynę.
-na myjnię, choćby samoobsługową, też szkoda dychy
-aparatu do zdjęć też się pożyczyć nie dało - wiadomo, że auto najlepiej wygląda gdy jest brudne i nie widać szczegółów ;)

Przebieg 143 tysiące to były w tym aucie pewnie w okolicy 2005 roku, jak było przywożone z Reichu na lawecie ;)

No i tekst, że auto było użytkowane przez kobietę nie jest szczególną zachętą. Prawdopodobnie to ona je kupiła i ona użytkowała - bez jakiejkolwiek wiedzy o samochodach. Dlatego też może być sporo usterek, które olała i zaczną wychodzić za jakiś czas - na przykład pojawiające się kontrolki, nieprawidłowe wskazania temperatury, permanentne jeżdżenie na niedoborze płynów, spóźniona wymiana filtrów, amortyzatory, klocki, tarcze w opłakanym stanie, podobnie jak wydech. Po tym aucie można się spodziewać wszystkiego i jak dla mnie powinno trafić na złom...

I jeszcze dwie uwagi.
1. Na desce rozdzielczej widzę przycisk od klimy, ale już pod maską nie zauważyłem żadnej rurki czy wężyka.
2. Zdjęcia robione na nieodpalonym samochodzie, przez co nie ma informacji o kontrolkach oraz wskazaniach temperatury.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Mar 18, 2015 16:48   

Lysack, jak już tak szczegółowo omawiamy to mogłeś coś napisac o wydechu od diesla ;D
 
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Sob Kwi 04, 2015 17:27   

Złom, szrot itd... a jednak wszystkie z powyższych ogłoszeń są już archiwalne.
Czyżby się sprzedały ?
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów Rover 75 2.0 V6 Prośba o ocene
hudy23_1985 Chcę kupić ROVERka 15 Wto Lut 28, 2017 22:04
hudy23_1985
Brak nowych postów Rover 25 - prośba o ocenę
arturaro Chcę kupić ROVERka 1 Wto Kwi 26, 2016 20:50
Krzysi3k
Brak nowych postów [Rover 45 lub 25] Prośba o ocenę
konwiasty Chcę kupić ROVERka 5 Nie Lip 14, 2013 10:42
leszczu
Brak nowych postów Prośba o ocenę Rover 45
damian199312 Chcę kupić ROVERka 1 Nie Wrz 02, 2012 19:44
pelson91



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink