Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR] podpiecie pod komputer
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR] podpiecie pod komputer
Autor Wiadomość
maldini 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 121

MG ZR

Wysłany: Wto Mar 31, 2015 13:38   [MG ZR] podpiecie pod komputer
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2006

witam,czy ktos wie gdzie mozna odczytac kod i zaprogramowac pilota w sensie dorobic zebym mial drugi zapasowy?poniewaz mam juz dosc,z tego co czytalem da sie przy uzyciu test boka,tylko w tym problem ze pare dni temu kolega z forum podlaczyl testboka do mojego mg zr 2004 1,4 16v i z immobilaizerem wogole sie nie polaczyl, zreszta tak ale z immo nie.a jak gdzies dzwonie gdzie reklamuja sie ze koduja programuja piloty to gdy gadam ze do rovera to nie nieda rady itd.nawet znalazlem tu na forum jakis serwis bmv w gliwicach ktory mial napisane ze zajmuja sie tez roverkami i miaja sprzet do programowania pilotow,zadzwonilem tami odraz pan powiedzial ze nie robia...pozdrawiam.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 31, 2015 13:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Wto Mar 31, 2015 15:45   

kolego może byś tak wyraził minimalnie większą aktywność i napisał czy masz przedlifta czy polifta i jakie piloty (Lucas całe czarne lub Pektron na środku logo i szare przyciski).
 
 
browar24 




Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 75

MG ZR

Wysłany: Wto Mar 31, 2015 18:23   

...i przynajmniej podał byś jaki rejon Polski Cię interesuje.. no chyba, że nie jest problemem dla Ciebie pojechanie na drugi konie Polski :D
 
 
m166 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 165



Wysłany: Sro Kwi 01, 2015 09:13   

Witam
żeby nie dublować tematu to podepnę się / sorry założyciel tematu /
w moim przypadku Rover 200 Sdi rocznik 1999 poj.2,0
pilot to lucas z dwoma przyciskami - czarny
wymieniłem obudowę na nową ...ale przyciski działają dość ciężko trzeba mocno wciskać dwa lata temu były wymieniane mikrowłączniki robił to elektronik z RTV
chciałbym mieć drugiego pilota na zapas woj. Lubuskie Świebodzin
pozdrawiam
 
 
maldini 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 121

MG ZR

Wysłany: Sro Kwi 01, 2015 11:10   [MG ZR] podpiecie pod komputer

a wiec tak,mam mg zr przed liftem a pilot to jajo 2 przyciskowe 433MHz CEL5652. rejon no najbardziej to wojewodztwo slaskie ale w ostatecznosci moze byc dalej.
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Sro Kwi 01, 2015 17:00   

m166, Lucas ma to do siebie że ma słaby zasięg. Warto wymienić baterię CR2032. Mimo iż po zmierzeniu napięcia bateria pokazuje 3V to pod obciążeniem napięcie bardzo maleje kiedy nie ma wydajności. Tak było u mnie i musiałem otwierać pilotem przy samych drzwiach. Teraz na nowej baterii mam gdzieś 7m od przodu samochodu i 5m od bocznych drzwi. Jeśli poczytasz forum to natrafisz na temat poświęcony modyfikacji pilotów 3txa/3txb/17tn polegający na dodaniu anteny. Wybór należy do ciebie.
maldini, Kolego masz SCU Pektrona i piloty Pektrona. Chciałbyś mieć dodatkowy pilot czy już go zakupiłeś ? Z pektronem generalnie występują problemy odnośnie programowania. Potrzebny jest do tego TestBook T4 z ostatnim oprogramowaniem dla Rovera. Ty nie powiedziałeś jakie oprogramowanie ma twój kolega (czy wogóle ma do Rovera a może tylko do LR ;] ) Dodatkowo potrzebny jest nowy lub mało używany pilot. Pilota używanego kilka razy dziennie z innym samochodem już nie zaprogramujesz. Można pominąć użycie testbooka i zaprogramować to czymś prostym np. programatorem T300 ale jeśli wierzyć we wszystko co piszą w internecie to podobno raz na jakiś czas zdarzają się bugi z zablokowanym immo i wtedy już tylko testbook albo eka. Przy kupnie pilota pamiętaj o tym żeby nie był na 315 MHz bo nie będzie działać. Musi być na 433.
 
 
m166 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 165



Wysłany: Czw Kwi 02, 2015 08:59   

BigBoyPL - dzięki masz rację wymiana baterii na Bateria litowa CR 2032 MAXELL - 3V już kupiona
pozdrawiam
 
 
maldini 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 121

MG ZR

Wysłany: Czw Kwi 02, 2015 12:10   [MG ZR] podlaczenie pod komputer

niewiem jaki kolega mial program,wiem ze mial testboka kolega barney79 z forum.niestety nie udalo sie nawet poolaczyc z immo.mam jeden pilot dobry ktory na codzien uzywam, a drugi z innego auta ale tak jak mowisz uzywany jest.czyli z tego co napisales chyba niema szans zebym jakos znalazl kogos kto dorbi zaprogramuje ten drugi pilot bo sie pewnie nieda. niewiem co robic,czytalem jeszcze na internecie ze jest mozliwosc wyciecia immo? jest cos takiego? na jakiej zasadzie to dziala?czy po wycieciu bedzie z mg wszystko ok.chyba tylko akie rozwaiazanie widze, bo jak jedyny pilot padnie i sie zepsuje to nie odpale auta
 
 
Obrotherfreak 



Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 6
Skąd: Kielce



Wysłany: Czw Kwi 02, 2015 20:16   

Również się podepnę, bo przerabiam ten problem...Rover 25 2005r. Pektron. Zakupiłem na allegro nowy pilot (CEL5652) wraz z 22 cyfrowym kodem do jego zaprogramowania. Po podpięciu do testbooka wielkie zdziwienie, bo system prosi o 21 cyfrowy kod! Po wpisaniu 22 cyfrowego nie przepuszcza dalej. Po skróceniu kodu o 1 cyfrę zapętla się na momencie zapisywania kodu... Ktoś się spotkał z takim problemem???
 
 
maldini 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 121

MG ZR

Wysłany: Pią Kwi 03, 2015 08:27   [MG ZR] podiecie pod komputer

czyli nadal jestesmy w punkcie wyjscia z dorobieniem pilota. a gdzie kupiles ten nowy pilot z kodem? jest to pilot jajo 2 przyciski? i ile taki nowy kosztuje?szukalem ale ciezko o jajo.
 
 
Obrotherfreak 



Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 6
Skąd: Kielce



Wysłany: Pią Kwi 03, 2015 19:14   

Pilot okrągły 3 - przyciskowy. Kupiony na allegro. Facet z Krakowa zajmujący się generalnie zamkami/kluczykami/pilotami posiada kilka sztuk. Cena ciekawa 550 zł z kodowaniem. Ja postanowiłem kodować sam w pobliskim byłym ASO i trafiłem na problem..pozostaje wybrać się do Krakowa.
 
 
maldini 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 121

MG ZR

Wysłany: Sob Kwi 04, 2015 11:27   [MG ZR] podpiecie pod komputer

a mozesz mi na PW wyslac dane adres w tym krakowie i nick na allegro tegpo goscia.
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Nie Kwi 05, 2015 16:44   

http://info.autometric.se.../rover_plip.pdf
Może komuś pomoże ;]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200 1.4Si '99 lpg] podpięcie pod komputer
procarz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Sie 25, 2008 23:39
procarz
Brak nowych postów [MG, Rover 25] Podpięcie "na szybko" gniazda zapal
Brisingr Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Lip 04, 2011 20:52
Brisingr
Brak nowych postów [MG ZR 2.0] Komputer do Roverków i MG
Szymonek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Czw Sie 13, 2009 21:28
dukat11
Brak nowych postów [R200] Komputer 8V, a 16V
leszczu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 30 Pią Kwi 13, 2012 14:39
leszczu
Brak nowych postów [R220] Komputer
Zbrza Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Lip 08, 2011 14:23
szoso



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink