Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Światła bi-xenon
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Światła bi-xenon
Autor Wiadomość
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 12, 2015 20:27   

Sprawdź instalacje prawej lampy na odcinku lampa, moduł świateł LSM. Stawiam na brak łączności na którymś przewodzie
_________________
75 Red Edition
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 12, 2015 20:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 12, 2015 20:38   

longer86 napisał/a:
Sprawdź instalacje prawej lampy na odcinku lampa, moduł świateł LSM. Stawiam na brak łączności na którymś przewodzie
i o to mi chodzi ;-)

A jak to nie pomoże to trzeba będzie spróbować podmienić moduł świateł, ale zawsze najlepiej zacząć szukać przyczyny w najprostszych i najtańszych rzeczach ;-)
 
 
kosiacki 



Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 91
Skąd: łowicz



Wysłany: Pon Cze 08, 2015 23:41   

Pineska po odpoczynku od lamp i felg zaczynam od nowa.Przez przypadek znalazłem tą stronę bo nie pamiętałem gdzie pisaliśmy.Wracam do ustawiania prawej lampy bo nadal nie działa.Wyjmowałem kilka razy wtyczkę od lampy i czasem działała kupiłem ten spray do styków i po spryskaniu wogóle nie reaguje myślę że to może któryś z przewodów jest ułamany.W Łowiczu jak się pojedzie do elektryka i powie rover to od razu jest panika.Dziś byłem u takiego kolesia i powiedział że popatrzy ale nic nie gwarantuje a najlepiej to by było gdybym wiedział ,który przewód odpowiada za poziomowanie.Dlatego spytam może ty lub ktoś wie który to przewód.
_________________
Gogo
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 11, 2015 22:46   

kosiacki, trzeba by sprawdzić w RAVE który kabelek za co odpowiada (ja mogę to po weekendzie dopiero zrobić), ale radziłbym Ci jeszcze podmienić moduł świateł, żeby zobaczyć jak po tej operacji lampa będzie się zachowywać. Sądzę że nie jesteś jedyna osobą z Łowicza tutaj z R75 i raczej znajdziesz kogoś u siebie od kogo mógłbyś na chwilę wypożyczyć LSM;-)
 
 
kosiacki 



Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 91
Skąd: łowicz



Wysłany: Pią Cze 12, 2015 05:29   

Pineska dzięki za odpowiedź.Tyle co czytałem to przekładka LSM zmusza do T4 bo ja też myślałem o kupnie LSM za 30 do 40 zł grosze i przekładce.Tak naprawdę to widzę Roverki w Łowiczu ale nikogo nie znam z tym autem.Gdybyś mógł zobacz ten kabel.MNie się nie spieszy to jakbym był u elektryka to by sprawdził.Byłem u jednego w środę bo się umówiłem poruszał kabelkami i powiedział że jego robota się skończyła.
_________________
Gogo
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Pią Cze 12, 2015 18:20   

kosiacki z nim zaczniesz bebechy z samochodu wydzierać sprawdź jeszcze czy wtyczka od silniczka się nie wysuneła, ja tak miałem niedawno, trzeba lampe wyciągnąć i ściągnąć gume z tyłu światła wtedy zobaczysz da się włożyć wtyczke bez rozklejania lampy

dopiero przeczytałem, że na starej lampie też to miałeś wiec moja podpowiedź tu nie pomoże ;)
 
 
kosiacki 



Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 91
Skąd: łowicz



Wysłany: Sob Cze 13, 2015 00:49   

No właśnie objaw jest ten sam.Dopuki kumple na przeglądach byli to mi nie przeszkadzało ale teraz sprzedali dawny Polmozbyt to muszę to zrobić.Tak jak pisałem w Łowiczu jak osłyszą Rover to uciekają.Pozdrawiam.
_________________
Gogo
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 13, 2015 09:51   

Używanego LSM nie podepniesz nawet T4, ale można to zrobić BMW scannerem
_________________
75 Red Edition
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Sob Cze 13, 2015 10:00   [R75] Światła bi-xenon

longer86 napisał/a:
Używanego LSM nie podepniesz nawet T4, ale można to zrobić BMW scannerem

Witam, ja odnośnie LSM
To bardzo dziwne ,bo wszędzie czytam ,że modułu LSM , używany nie bedzie działał i potrzebny T4...
Otóż około (jak już kiedyś pisałem) dwóch lat temu wymieniałem u siebie ,kupiłem taki sam z halogenami
Sam byłem zaskoczony !
Przełożyłem i bez ŻADNEGO! problemu wszystko działało! (sprawdziłem tylko numer wersji)
Myślę,że warto zaryzykować i kupić
 
 
kosiacki 



Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 91
Skąd: łowicz



Wysłany: Nie Cze 14, 2015 14:41   

Alpacino może i tak zrobię bo i tak ten co mam to ma trochę połamane mocowania.Widzę teraz dwa na allegro jest tańszy ,który ma przyciski i pokrętła jak moje tylko rocznik 2002 a ja mam 2000.Czy to ma znaczenie.Ten droższy ma inne przyciski.
_________________
Gogo
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Cze 14, 2015 17:39   

podłączony będzie działał, ale może wywalać błąd w liczniku przejechanych kilometrów jak mu się VIN nie będzie zgadzał
_________________
75 Red Edition
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Nie Cze 14, 2015 21:15   [R75] Światła bi-xenon

kosiacki napisał/a:
Alpacino może i tak zrobię bo i tak ten co mam to ma trochę połamane mocowania.Widzę teraz dwa na allegro jest tańszy ,który ma przyciski i pokrętła jak moje tylko rocznik 2002 a ja mam 2000.Czy to ma znaczenie.Ten droższy ma inne przyciski.

To znaczy ja,gdy kupowałem ,sprawdzałem numery modelu (o ile pamiętam,są dwa rodzaje ,sposród tych z halogenami!) są one na spodzie na naklejce
Nie zwracałem uwagi na rocznik
To tyle i nie wywaliło mi błędu na liczniku, może miałem szczęście :roll:
 
 
kosiacki 



Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 91
Skąd: łowicz



Wysłany: Pon Cze 15, 2015 13:25   

Sprubuję jeszcze zobaczyć lsm ale myślę że coś jest z przewodami choć nie mam pewności bo jak kilkakrotnie ruszałem wtyczką do lampy to czasem pracowała lampa taraz już tego nie ma po spryskaniu preparatem do styków.
_________________
Gogo
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Cze 15, 2015 15:52   

Te wtyki lamp są chyba rozbieralne i można pojedyncze konektory wyjąć i obadać, ja bym po kolei wyjmował i szukał nadpalonego albo zbyt mocno rozgiętego.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kosiacki 



Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 91
Skąd: łowicz



Wysłany: Wto Cze 16, 2015 01:48   

Boję się coś zepsuc ale chyba nie.Ja częściowo rozebrałem ten wtyk ale już przewodów nie mogłem ruszyc i elektryk u którego byłem też tego nie robił.Mam teraz wymianę pieca w domu i nie bardzo mam czas ale może w sobotę dobiorę się do lsm.
_________________
Gogo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] xenon
xen0n Rover serii 75, MG ZT 33 Nie Gru 03, 2017 12:45
prebenny
Brak nowych postów [R75] żarówki H7 i H7 Xenon ?/
kazi55 Rover serii 75, MG ZT 10 Czw Paź 04, 2012 16:41
seyfer
Brak nowych postów [MG ZT lampy bi-xenon]
dj_darco Rover serii 75, MG ZT 89 Sro Lut 01, 2017 12:06
longer86
Brak nowych postów [R75] Xenon problem
rafalmis1 Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Paź 21, 2013 11:44
rafalmis1
Brak nowych postów [R75] Samopoziomowanie Xenon-ów
MARCONI13 Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Lip 29, 2009 13:00
sknerko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink