Forum Klubu ROVERki.pl :: auto deatailing , kosmetyki samochodowe
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
auto deatailing , kosmetyki samochodowe
Autor Wiadomość
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 25, 2015 20:59   auto deatailing , kosmetyki samochodowe

Witam dziś robiłem zakupy w pewnym punkcie kilka drobiazgów, aby dopieścić Roverka. Jak wiadomo większość z nas lubi dbać o wygląd naszych wozidełek.

Punkt mają całkiem nieźle zaopatrzony i tutaj zwracam się z pytaniem do użytkowników, zarządu ja zapatrujecie się na sprawę dorzucenia do forum działu o kosmetykach i detailingu samochodowego? Rozmawiałem z właścicielem i mówi że jeśli taka współpraca nabierała by tempa to można by uzyskać rabat jako forum, a dodatkowo raz lub 2 razy do roku wprowadzają akcje promocyjne zakupów grupowych im wtedy można liczyć na większe zniżki. Nie jestem w żaden sposób związany z firmą, a także celowo nie podaję nazwy.

Chciałbym poznać Wasze zdanie w tej kwestii czy jest sens rozpoczynać cokolwiek z działań
_________________
75 Red Edition
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 25, 2015 20:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 25, 2015 21:29   

longer86, ja już też pierwszy zakup mam za sobą, co prawda jeszcze nie było okazji sprawdzić produktów, ale na pewno byłbym zainteresowany przy dobrej ofercie :)
_________________
R400 -> R75
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 25, 2015 21:39   

proponuje, bo wiadomo że jakby się dobrze zaopatrzyć to trochę grosza się uzbiera, wyjściowo dają 5% a przy dobrej współpracy dorzucają 1%.

Gdyby był dział na forum to służyli by pomocą, te akcje grupowe robią ponoć 2 razy do roku, na początek sezonu i na koniec dla ochrony na zimę

Muszę poszukać bo ponoć coś tam jest na forum alfy
_________________
75 Red Edition
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Czw Mar 26, 2015 08:26   

longer86, wg mnie pomysł dobry. Tych środków jest dużo a tutaj moglibyśmy wymieniać się spostrzeżeniami co działa lepiej a co gorzej.
 
 
Lysack 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 26, 2015 09:16   

Swojego czasu napisałem coś takiego:

Cytat:
W dziale "porady różne" proponuję dodać temat "kosmetyka samochodowa" tudzież "pielęgnacja naszych aut".

Wewnątrz można byłoby podwiesić kilka kluczowych tematów, takich jak:
-Tapicerka skórzana
-Tapicerka materiałowa
-Lakier
-Plastiki
-Opony
-Felgi
-Przeciw korozji.

Do poszczególnych tematów można wtedy przenieść istniejące już wątki porozrzucane po różnych częściach forum.
Powyższe tematy są tak ogólne, że nie powinny stanowić osobnych wątków, gdyż w zasadzie w każdym z powyższych zupełnie inne treści będą dotyczyły, konserwacji, regeneracji, czyszczenia czy też profesjonalnych środków do detailingu.

Propozycję wysuwam gdyż z pewnością wielu użytkowników ma co nieco do powiedzenia na temat używanych przez nich środków. Sam ostatnio znalazłem rewelacyjny środek do opon, choć wcześniej przetestowałem już kilka. Taka tematyka pozwoliłaby wymienić się doświadczeniami i uniknąć zbędnych kosztów, zwłaszcza, że dobre kosmetyki potrafią dość sporo kosztować, ale czasem okazuje się, że większy wydatek szybko się zwraca, bo na przykład dany środek zużywa się znacznie wolniej od tańszego odpowiednika.

W przypadku braków kadrowych mogę zająć się moderacją tego tematu, gdyż i tak regularnie przeglądam forum w pracy, a to jest działka, która mnie interesuje (co prawda od niedawna, ale przynajmniej raz na 2 tygodnie staram się kupować jakiś ciekawy specyfik i dopieszczać nim swoje auto).

Będę wdzięczny za opinie innych użytkowników odnośnie mojego pomysłu. Jeśli pominąłem jakiś temat kluczowy, to także będę wdzięczny za podpowiedź - pisałem z pamięci, nie wzorując się na żadnym innym forum motoryzacyjnym ;)


Jak tak teraz czytam, to nie wiem czy jest wystarczająco zrozumiale napisane :) Chodzi mi o stworzenie kategorii, w której podkategorie stanowić będą poszczególne tematy opisane wyżej, a wątki to dalszy podział na czyszczenie, regenerację czy konserwację.
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 26, 2015 10:51   

Wszystko co potrzebne zostalo lub zostanie juz napisane na forum specjalistycznym, czyli kosmetykaaut i osobiscie nie widze potrzeby otwierania nowego dzialu na naszym forum
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
Lysack 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 26, 2015 11:08   

Pelson -> o tym też już napisałem wcześniej:

Cytat:
Pomyślałem, że zajrzę na forum i poszukam odpowiedniego wątku, a tu cisza - w tuningu wizualnym tylko woskowanie. Czasem ktoś coś ciekawego napisze w "co dziś zrobiłem dla swojego R" albo w wątkach poszczególnych aut. Sam jednak nie jestem takim zapaleńcem, żeby siedzieć na forum specjalistycznym. Tak samo jak mając do lakierowania element nie wchodzę od razu na forum lakierników, a próbuję znaleźć kogoś polecanego na forum :) To samo można z resztą powiedzieć o oponach, gdzie na profesjonalnych forach można znaleźć zaawansowane testy chyba wszystkiego, podczas gdy ja potrzebuję czegoś co jest dobre w opinii przeciętnych użytkowników, a nie pasjonatów, którzy po brzmieniu dźwięku w słuchawkach są w stanie podać z jakich metali zrobiony jest kabel ;)


Życia by mi nie starczyło, gdybym każdej informacji miał szukać na osobnym forum, ściśle związanym z danym tematem :))
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 26, 2015 13:23   

Pelson a rejestrujesz się ba każdy forum? Czy czytasz jak potrzebujesz, wychodzę z propozycja bo chłopaki są spoko a zawsze można ugryźć kilka złotych jako forum no i akcje typu zakupy grupowe tez inaczej wychodzą
_________________
75 Red Edition
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 26, 2015 13:31   

pelson91, dokładnie wszystko zostało opisane, przeszukanie setek tematów na kilku forach jest trudne, dlatego nie zgodzę się z tym, że nie ma potrzeby otwierania nowego działu - wręcz przeciwnie IMO taka potrzeba istnieje.

Ja po próbie przekopania się przez tematy, napisałem do sprzedawcy z 3miasta żeby polecił mi coś i dopiero wtedy szukałem opinii na temat konkretnych produktów - jestem amatorem i po prostu nie mam czasu siedzieć godzinami i szukać na forach potrzebnych informacji.

Dlatego IMO bardzo dobrym rozwiązaniem byłby dział na naszym forum z naszymi doświadczeniami i produktami jakich używaliśmy/używamy przy naszych eRkach - wtedy nie będzie setek tematów tylko kilka, względnie kilkanaście,a jednocześnie użytkownicy będą mogli u nas na forum pochwalić się wynikami swojej pracy.
_________________
R400 -> R75
 
 
Rom 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 40
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Kwi 22, 2015 11:56   

Dawidovs napisał/a:
longer86, wg mnie pomysł dobry. Tych środków jest dużo a tutaj moglibyśmy wymieniać się spostrzeżeniami co działa lepiej a co gorzej.


Zgadzam się z przedmówcą. Ja nie wychodzę poza K2 i usuwanie rys na karoserii raz na pól roku :) chętnie poczytałbym o deatailingu i co jak działa i ile kosztuje.
_________________
nie wierzę w rdzę
 
 
piotrek24 



Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 1



Wysłany: Czw Cze 25, 2015 13:21   kosmetyki samochodowe


Administracja forum ROVERki.pl informuje:

Niniejszy post został ukryty z powodu niezgodnśoci z regulaminem.
 
 
zagi 



Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 18



Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 09:21   

A polecicie coś dobrego do polerki aluminiowych felg?
 
 
tomii620si 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1159
Skąd: Polkowice

Rover 600

Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 18:12   

Ja zawsze używałem autosol metal :P
_________________
Rover 620Si -> Rover 620Ti [*] -> Volvo v40 t4 -> Rover 620Ti -> BMW E38
735iA -> Mazda 6 3.0 V6 -> E46 ///M330Ci -> E38 750iA
 
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 23:15   

do polerki polecam pase k2 aluchrom cos takiego. tym poleruje u siebie ranty felg. efekt jest zadowalający, jak dla mnie najlepsza pasta do tego.
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Wrz 08, 2015 14:24   

Uwazam, ze temat b rozwojowy. Kosmetykow milion na rynku, do roznych zastosowan. Wiadomo, ze nie jestesmy forum specjalistycznym, ale latwiej wymienic sie opiniami z kims kogo sie zna, niz wierzyc handlowcom w temacie sprzedawanych przez nich porduktow. Fora niestety tez sa obarczone tym bledem, bo tam i firmy i osoby sie udzielaja.

Ja bylbym chetny do zakupow grupowych, bo moje auto nigdy na automacie nie bylo :) ZADNE ! :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Neony pod auto PYTANIA
adylth Tuning wizualny 30 Pon Cze 06, 2011 09:01
truten23
Brak nowych postów [R214i 8V 97] Alufelgi, opony letnie, auto jak na szczudłach
strala1 Tuning wizualny 10 Wto Lut 17, 2009 10:52
kris_1987



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink