Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400]Osuszacz klimatyzacji R400 - czujnik z góry czy z boku
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400]Osuszacz klimatyzacji R400 - czujnik z góry czy z boku
Autor Wiadomość
Bobek 



Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 34

Rover 400

Wysłany: Pią Lip 10, 2015 12:44   [R400]Osuszacz klimatyzacji R400 - czujnik z góry czy z boku
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witajcie,
mam problem z osuszaczem klimatyzacji. Rover 1999 rok, diesel, osuszacz oryginalny ma czujnik montowany z góry, wszystkie (tak, serio WSZYSTKIE) możliwe miejsca oferują jedynie osuszacze z czujnikiem montowanym z boku (na górze jest bloczek, z boku jest miejsce na czujnik).

Wymiary oferowanych osuszaczy z reguły oscylują wokół 163mm długości, 64mm średnicy oraz 11mm średnicy węży wlotowych i wylotowych.

Jak możecie proszę potwierdźcie czy sprawdzi się takowy osuszacz z czujnikiem z boku oraz czy proponowane wymiary podejdą do R400 w dieslu, bo mnie juz powoli szlag trafia, nigdzie nie ma takiego jak jest oryginalnie założony, a jednak klima by się przydała.
Słabi mnie dostępność niektorych części do tego auta, wóz super bajka, ale meczarnie z częściami zaczynają mnie dobijać - pomóżcie.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 10, 2015 12:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kobi84 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 443



Wysłany: Pią Lip 10, 2015 20:51   

Cześć. Ja też niedawno wymieniałem osuszacz i miałem ten sam problem. Jednak na forum znalazłem infromację że pasuje osuszacz z LandRovera i po zgłębieniu tematu zakupiłem taki. Pasuje na styk i klima działa. Musiałem tylko odciąć te odstające blachy i troche zeszlifować spawy by mieścił się w mocowanie starego osuszacza. Tak więc demontujesz stary i w jego obejmę wkładasz ten. Wchodzi na styk bo ma jakiś centymetr do rury od intercoolera, ale ważne że klima działa.

Linki do pasujących osuszaczy:
http://allegro.pl/osuszac...5443820330.html

http://allegro.pl/osuszac...5476232915.html

http://allegro.pl/land-ro...5065686542.html

Pamiętaj tylko by zamontować osuszacz tuż przed podłączeniem maszyny od klimy. Lepiej nie mieć podłączonego do pustego układu dłużej niż 5 min bo wciągnie wilgoć i stanie się bezużyteczny. Pilnuj by przed zamontowaniem nie rozszczelniły się zatyczki.
 
 
Bobek 



Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 34

Rover 400

Wysłany: Pią Lip 10, 2015 22:08   

Wow, dzięki za info.
Faktycznie, góra wygląda prawie identycznie, rzeźba lekka z mocowaniem jest ale to da się przeżyć.
Powiedz mi jeszcze z czego wynika różnica w cenie, warto targać ten z delphi za 180 zl czy jednak te po 6 dyszek? Bo różnica jest spora jakby nie patrzeć :P
Ja i tak tego montować nie będę, mam warsztat co klimę po znajomości robi w cenie gruponowej, wiec nie będę cudował - tylko muszę osuszacz znaleźć, mysle ze ogarna rzeźbę mocowania, bo podłączenie jak pasuje to jest miód malina.
 
 
Kobi84 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 443



Wysłany: Pią Lip 17, 2015 22:08   

Co do wyboru to ja kupiłem ten tańszy :) Klima działa, lecz wydaje mi się że kiedyś mroziła bardziej, ale może to tylko moje odczucia. Pasażerowie twierdzą że jest OK. Ciężko mi powiedzieć czy droższy będzie lepszy, bo nie mam porównania. W sumie jaka może być w nich różnica? To tylko puszka z kawałkiem gąbki jako filtr i środkiem pochłaniającym wilgoć. Ja znalazłem też oryginalny pasujący do naszego auta, który kosztuje od 380zł do 450zł :/ A to już ździerstwo. Jeśli twój będzie montował zakład który się zna na robocie to będzie działało :) Powodzenia.

[ Dodano: Pią Lip 17, 2015 22:08 ]
Bobek, jakieś postępy? Klima działa ? :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Osuszacz - jaki, gdzie i za ile?
Kysior Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Maj 07, 2008 13:16
Kysior
Brak nowych postów [R400] Pomóżcie zidentyfikować osuszacz-foto
Kysior Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 30 Czw Maj 15, 2008 20:49
Paul
Brak nowych postów [R45 2.0iDT]Osuszacz klimatyzacji
Jordan87 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 20 Sob Lut 13, 2010 14:47
Jugol
Brak nowych postów [R400] Wymiana silnika- okolice Zielonej Góry. Przygotowanie
hablababla Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Czw Sty 15, 2015 21:18
hablababla
Brak nowych postów [R400] Wydajnośc klimatyzacji
Kysior Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sro Kwi 18, 2007 20:15
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink