Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problemy z odpalaniem - luźne świece.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problemy z odpalaniem - luźne świece.
Autor Wiadomość
Apolyon 




Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 74
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Paź 03, 2015 20:51   [R75] Problemy z odpalaniem - luźne świece.
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1999

Hej,

mam pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi może ktoś kiedyś miał do czynienia z podobnym zjawiskiem. Jakiś miesiąc temu albo więcej wymieniałem świece i przewody.

Odkręcić stare był mały kłopot - siedziały mocno ale się udało. Wkręciłem nowe, problem z długim odpalaniem jakby zniknął... na pewien czas. Gdy powrócił otworzyłem ponownie pokrywę świec i świece (patrząc od lewej) 2 i 4 (te gdzie nie ma cewek) są luźne, mogłem je odkręcić bez większego wysiłku.

No nic, odkręciłem je, wyglądały ok. Wkręciłem je, autko odpala normalnie - w miarę (już nie po 10-15 sekund, tylko maksymalnie 2-3). Ostatnio podobnie, rano samochód zachowuje się jakby odpalanie sprawiało mu ból, powoli ale w końcu odpala. Co ciekawe czasami zauważyłem - jak świece były luźne (przed dokręceniem) na zimnym silniku czasami wchodził w dziwny tryb - trochę nim telepało, rozpędzał się powoli, praca silnika wyraźnie nie była normalna - podejrzewam, że tak pracuje silnik jak pali na 3 cylindry, jednak po kilkunastu sekundach odżywał i jechał normalnie.

Obawiam się, że te świece się same poluźniają (o dziwo te gdzie nie ma cewek) - spotkał się ktoś z czymś takim? Uprzedzam, że nie mam klucza do świec, tylko nasadkę, ale wydaje mi się, że dość mocno je dokręcałem, boje się całkiem na siłę je dokręcać by czegoś nie uszkodzić.

Dodatkowo zauważyłem w komorze z 3 świecą trochę oleju, nie jakoś dużo, ale zbiera się skądś pod pokrywą przy cewce i spływa poza obudowę dołem - gdzieś jakieś uszczelniacze musiały puścić.

TLDR:
1. problemy z rozruchem na zimnym silniku - luźne świece pomimo dokręcenia ich dość mocno.
2. nie pali jeden cylinder (najprawdopodobniej) czasami na zimnym - powiązane ze świecami?
3. świece same się poluźniają po kilku dniach

PS. Do filtru paliwa jeszcze nie zdążyłem zajrzeć, ale zauważam dziwną zależność z tymi świecami a rozruchem rano po nocy. (W dzień jak jest ciepło, pali nawet w miarę - na pewno lepiej jak już rano był na chodzie i po pracy, po 8 godzinach)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 03, 2015 20:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Paź 04, 2015 11:42   

świece dokręcasz na zimnym silniku czy na ciepłym. Na ciepłym nie powinno się dokręcać bo mogą się poluzować jak ostygnie

[ Dodano: Nie Paź 04, 2015 11:42 ]
jak świece luźne to nie ma ciśnienia w cylindrze i słabo pali
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75 Tourer] Problemy z odpalaniem
Wyjcio Rover serii 75, MG ZT 5 Pią Sie 09, 2013 12:10
MaReK
Brak nowych postów [75] problemy z odpalaniem / przekaźnik ?
Marzena86 Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Gru 16, 2014 16:00
hose986
Brak nowych postów [R75] Problemy z odpalaniem? Tempomat?
patrysgn Rover serii 75, MG ZT 65 Pią Maj 28, 2010 12:38
patrysgn
Brak nowych postów [R75] Woda w bagażniku a problemy z odpalaniem?
patrysgn Rover serii 75, MG ZT 9 Sob Kwi 17, 2010 17:35
patrysgn
Brak nowych postów [R75] Zawór ciśnienia oleju, problemy z odpalaniem
tomi24lbn Rover serii 75, MG ZT 0 Sob Sie 09, 2014 08:45
tomi24lbn



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink