Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75]Instalacja czujnika położenia wałka rozrządu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75]Instalacja czujnika położenia wałka rozrządu
Autor Wiadomość
TomStedd 



Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 4



Wysłany: Pon Gru 28, 2015 08:22   [R75]Instalacja czujnika położenia wałka rozrządu
Typ: T Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2003

Po diagnozie na komputerze T4 wyszły mi dwa błędy - sonda lambda przednia i czujnik położenia wałka rozrządu. Mam już pierwszy element, szykuję się do kupna czujnika (elementy będą oczywiście nowe). Nie dopytałem fachowca, czy po ich wymianie należy je w jakiś sposób skalibrować, skasować błędy itp., czy wystarczy tylko zwykłe przełożenie i wszystko będzie poprawnie działało?
Tak przy okazji dopytam, czy czujnik ten może być odpowiedzialny za szarpanie pojawiające się przy przyspieszaniu (najczęściej po zmianie biegu z np. trójki na dwójkę i próbie przyspieszenia) i nierówną pracę silnika na wolnych obrotach? (wahanie w zakresie ok. 100 obrotów, ale stałe i wyczuwalne, a do tego słychać jeszcze taki pyrkot z rury wydechowej).
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 28, 2015 08:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Gru 28, 2015 08:25   

sonda może dawać takie objawy. Niestety z forum wiem że nowa sonda nie gwarantuje że będzie Ok chyba, że oryginalna rovera. Ja w swoim wstawiłem używana z przebiegiem ok. 60kkm i działa.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
TomStedd 



Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 4



Wysłany: Pon Gru 28, 2015 08:43   [R75]Instalacja czujnika położenia wałka rozrządu

Widzę, że jesteś ekspertem, więc napiszę symbol sondy OZA 341-RV2. Oryginalnych (symbol MHK 100722) podobno już się nie kupi za łatwo, a może nawet wcale, natomiast to jest (znów podobno) najlepszy z dostępnych zamienników (od Land Rovera).

Natomiast czujnik chcę kupić taki:
http://allegro.pl/czujnik...5647343682.html
Symbol części zgadza się, więc teoretycznie powinno być wszystko w porządku.

A co powiesz o ich zamontowaniu? Tylko przekładka, czy coś więcej trzeba robić?
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Gru 28, 2015 09:26   

Czujnik nie słyszałem żeby robił problemy więc pewnie może być. Sondę kupiłem od AdaskoC i polecam, bo sondy są na min. 300kkm projektowane więc używana jeżeli była sprawna w aucie to nic jej nie będzie. Tego nie trzeba kalibrować ani nic z tym robić zakładasz i działa
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
TomStedd 



Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 4



Wysłany: Pon Gru 28, 2015 09:41   [R75]Instalacja czujnika położenia wałka rozrządu

To dopytam Cię jeszcze, bo przeglądając to forum prawdopodobnie czeka mnie pogrzebanie w silniczku krokowym i przepustnicy (takie podpowiedzi odnośnie szarpania pojawiają się dość często). Te dwie rzeczy również nie wymagają żadnych innych czynności instalacyjnych, tylko wyjęcie-przeczyszczenie-włożenie z powrotem?
A co do sondy, to już zamówiłem nową w sklepie, nie chcę ryzykować używanej. Mój przebieg jest spory, bo około 245.000 km, więc sonda miała prawo już zaliczyć zgon.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Gru 28, 2015 10:53   

TomStedd napisał/a:
A co do sondy, to już zamówiłem nową w sklepie, nie chcę ryzykować używanej.
Właśnie ryzykujesz nową bo mimo, że sprawna może nie działać z naszymi silnikami.
Silniczek i przepustnicę można wyczyścić i założyć bez specjalnych regulacji choć trzeba pamiętać żeby nie ruszać potencjometru który jest na przepustnicy (TPS) i po wszystkim warto zrobić kalibrację/reset przepustnicy. Krokowy zwyczajnie odkręcasz i płuczesz w benzynie potem montujesz. Niestety często te krokowe nierozbieralne padają na amen i czyszczenie nie pomaga
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Czujnik położenia wałka rozrządu
Czujnik położenia wałka rozrządu..
Grzesiek_Gdynia Rover serii 75, MG ZT 55 Pią Sty 11, 2019 22:51
Ares
Brak nowych postów [R75] Czujnik położenia wałka rozrządu
czy może pompa paliwa
wieszczu Rover serii 75, MG ZT 18 Pon Wrz 07, 2009 10:41
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Czujnik Położenia wałka rozrządu
sowir Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Mar 05, 2011 00:21
automechanik
Brak nowych postów [75] Czujnik położenia wałka rozrządu
antek91 Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Paź 20, 2018 00:44
automechanik
Brak nowych postów [MG ZT 190] Czujnik położenia wałka rozrządu
YOBACK Rover serii 75, MG ZT 1 Sro Sty 11, 2017 06:52
dj_darco



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink