Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR 160] ubytek plynu chlodniczego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR 160] ubytek plynu chlodniczego
Autor Wiadomość
Veneze 



Dołączył: 08 Mar 2016
Posty: 11



Wysłany: Wto Mar 08, 2016 23:03   

marcinmarcin, nie swieci sie check engin, tylko kontrolka z silnikiem, ta pomaranczowa, ktora oznacza ze sa jakies bledy i powinno sie jechac do mechanika, tak jak mowisz, przy sondzie lambda swieci sie check engine ktory oznacza, ze nie mozna dalej jechac samochodem i jet ona czerwona
jak pisalem wyzej, ani w zbiorniczku wyrownawczym, ani na bagnecie od oleju, ani pod korkiem do dolewania oleju nie widze zadnego masla, osadu czy czegos w tym stylu

robsson78, tak jak juz napisali, tester sprawdza zawartosc spalin, a dokladniej dwutlenku wegla w ukladzie chlodniczym/ plynie chlodniczym tzn czy przez zbiorniczek wyrownawczy/ chlodnice nie wydostaja sie spaliny

BigBoyPL, najprawdopodobniej tak, gdzies na forum wlasnie pisali, ze samemu mozna wykonac ten test wlasnie prze pomocy wlasnie tego plynu

poczekam jeszcze na ten test az dojdzie, zrobie go i bede Wam mowil co dalej i co wyszlo, dziekuje wszystkim za pomoc
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 08, 2016 23:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Wto Mar 08, 2016 23:18   

to pomarańczowe to właśnie check engine ;) nie oznacza że nie możesz jeździć bo może to być rzecz prozaiczna, ale może być poważniejsza
 
 
Veneze 



Dołączył: 08 Mar 2016
Posty: 11



Wysłany: Pią Mar 11, 2016 19:19   

marcinmarcin o kurde faktycznie moj blad, musialem cos pomieszac, bylem pewny, ze jest osobna czerwona z napisem "check engine" jak w wiekszosci samochodow . zwracam honor

[ Dodano: Pią Mar 11, 2016 19:19 ]
tak jak polecił Kolega wyżej zainwestowałem w interfejs z elm327 z odpowiednim programem i zdiagnozowalem sam, tzn bledy wyswietlaja sie takie

zajebista opcja ten program, wyswietla bledy, podaje przyczyny danej usterki, jak ja naprawic, oraz jakie moga byc skutki danej usterki :D ale ss juz nie zrobilem, jakby ktos chcial jutro moge zrobic

jutro zabiore sie za to tzn mysle, ze narazie wymienie swiece 4 i chyba zamowie sonde lambde, bo majatku nie kosztuje, wiec chyba nie ma sie co bawic w czyszczenie albo sprawdzanie czy kable nie sa uszkodzone itd, oraz filtr powietrza, ale to narazie z sonda zrobie i bede sprawdzal czy nie wywala dalej bledow.
problemow z ubytkiem plynu chlodniczego to nie tlumaczy, pewnie uklad nieszczelny, to tez bede sprawdzal na dniach, wydaje mi sie ze juz wiem w ktorym miejscu jest waz dziurawy jeden, bo widzialem juz plamke na ziemi. na dniach bede jeszcze pisal co i jak
dziekuje wszystkim za pomoc/ chec pomocy :) jesli moglbym komus w czyms pomoc pisac smialo
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Mar 11, 2016 20:27   

świece wymienia się w kompletach po 4 :mrgreen: a błąd sondy może być wynikiem wypadania zapłonów więc najpierw świece jak nie pomoże kable a potem ew. sonda do wymiany
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
Veneze 



Dołączył: 08 Mar 2016
Posty: 11



Wysłany: Pią Mar 11, 2016 21:20   

sknerko, ok tak tak tez zrobie, dziekuje za pomoc i nie denerwujcie sie jbc, ale tak jak mowilem jestem zielony w tych sprawach, powoli sie ucze i poszerzam swoja wiedze :D
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Mar 11, 2016 21:39   

nie sądzę żeby ktokolwiek się tu denerwował :mrgreen:
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
m166 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 165



Wysłany: Sob Mar 12, 2016 17:59   

Cyt.
[ Dodano: Pią Mar 11, 2016 19:19 ]
tak jak polecił Kolega wyżej zainwestowałem w interfejs z elm327 z odpowiednim programem i zdiagnozowalem sam, tzn bledy wyswietlaja sie takie
Obrazek
zajebista opcja ten program, wyswietla bledy, podaje przyczyny danej usterki, jak ja naprawic, oraz jakie moga byc skutki danej usterki :D

Witam
mam pytanie mój syn zakupił interfejs z elm327 do swojego autka Skoda SuperB diesel , a oprogramowanie na smartfona z androidem zassał ze Sklep Play u niego to działa - choć twierdzi że to tylko gadżet
Czy będzie to również działało w moim aucie Rover 200 SDi rocznik 1999 , gdzie to się podłącza bo jedynie wyczaiłem taka czarną kostkę z przodu od strony pasażera schowaną niedaleko od lewarka zmiany biegów ?

a ten będzie dobry do Rover 200 SDi 1999
http://allegro.pl/interfe...6025408383.html
 
 
Veneze 



Dołączył: 08 Mar 2016
Posty: 11



Wysłany: Sob Mar 12, 2016 19:35   

sknerko, wiesz niektorych moze to troszke denerwowac, ze ktos inny nie potrafi zrobic czego co dla nich wydaje sie byc oczywiste. niestety nie wszyscy potrafia zrozumiec, ze nie kazdy musi sie znac na tym na czym oni sie znaja :D
m166, z tego co mi wiadomo to OBDII jest pod wszystkie samochody benzynowe od 2000r i diesle od 2004r, ale chyba amerykansie i japonskie niektore samochody moga byc juz z wczesniejszych lat. w MG ZR wejscie pod interfejs znajduje sie po prawej stronie kolo pedalu gazu, wystarczy glowe troche wsadzic ponizej kierownicy przy drzwiach i jest je widac. Gdzie znajduje sie to wejscie w twoim samochodzie nie wiem niestety, to musisz juz w internecie sprawdzic, pewnie jakos podobnie, gdzies pod deska przy nogach kierowcy lub pasazera, tylko musisz sprawdzic czy jest to wlasnie wejscie to OBDII , bo jesli inne czyli chyba OBDI to niestety nic nie zdzialasz, wydaje mi sie, ze jesli samochod z 1999 to moze byc wlasnie to starsze wejscie, a wtedy nic nei odczytasz, bo nawet jakbys to wejscie jakos zmienil to jakby wszystkie kody bledow itd sa inne, wiec nic poprawnie nie odczyta. z tego co ja czytalem to ELM 327 jest pod wszystkie samochody europejskie benzynowe 2000r+ a diesle 2004r+
 
 
m166 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 165



Wysłany: Sob Mar 12, 2016 19:48   

Dziękuję za informację
Pozdrawiam
 
 
zacekpl 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 314



Wysłany: Nie Mar 13, 2016 10:52   

Veneze napisał/a:
OBDII jest pod wszystkie samochody benzynowe od 2000r

Od 2001r, a zdarzają się wersje przejsciowe np R25 01r z dwoma sondami ale bez OBD. Od 2002 juz musi być OBD w benzynie na 100%.
Veneze napisał/a:
amerykansie i japonskie niektore samochody moga byc juz z wczesniejszych lat.

Amerykańskie od 1996 a japońskie to już w zależności na jaki rynek ;)

Veneze napisał/a:
tylko musisz sprawdzic czy jest to wlasnie wejscie to OBDII , bo jesli inne czyli chyba OBDI to niestety nic nie zdzialasz, wydaje mi sie, ze jesli samochod z 1999 to moze byc wlasnie to starsze wejscie

Nie ma starsze, nowsze, jak jest OBD to się łączysz i już. To że w starszym aucie jest gniazdo 16-pinowe takie jak OBD to nic nie znaczy. Po prostu producenci przygotowywali się powoli do wprowadzenia OBD i stąd te gniazda. Jak samochód nie obsługuje protokołów komunikacji zgodnych z OBD to sie połączysz ELMem.
_________________
Silniki K-Series-naprawy, modyfikacje- VVC również. info pw.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25 1.4 16v 00] Ubytek Plynu Chlodniczego
Po 2 Tygodniach Nie Użytkowania Auta
djboo Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pią Maj 29, 2009 00:06
KOSSA
Brak nowych postów [R25 1.4IL'02] ubytek plynu chlodniczego
Gość Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Sob Sty 03, 2009 16:35
immk83
Brak nowych postów [220SDi 97r] Ubytek plynu chlodniczego
sokol8811 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Mar 22, 2008 12:46
Skiba
Brak nowych postów [R 200 1.4 8V 99'] Ubytek plynu chlodniczego! Pompa wody?
ash Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Pon Sty 14, 2008 10:09
sTERYD
Brak nowych postów [r200 1.4 8v 98] r ile plynu chlodniczego
zapal Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Pon Gru 15, 2008 13:58
zapal



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink