Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Pompa i zasilanie pompy paliwa... znów!?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Pompa i zasilanie pompy paliwa... znów!?
Autor Wiadomość
Lata 



Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 6
Skąd: Trójmiasto



  Wysłany: Wto Sty 11, 2011 13:15   [R620] Pompa i zasilanie pompy paliwa... znów!?
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1993

Witam.

Mój Rover 620i (zasilany paliwem oraz gazem) dwa dni temu, bez wyraźnego powodu nie chciał odpalić rano na benzynie... odpaliłem więc go na gazie, pojechałem na stację zalać 5l Pb95 (nie działa mi wskaźnik poziomu paliwa) i dalej nic... po przełączeniu z LPG na Pb w czasie jazdy - samochód momentalnie gasł.

Pierwsza myśl - padła pompa paliwa, więc zdemontowałem kanapę, wziąłem miernik, podłączyłem plus na gruby żółty przewód w kostce (minus na mase), przekręciłem kluczyk i... nic. Brak prądu. Mój wniosek - pompa dobra, brak zasilania. I tu pojawia się pierwsze moje pytanie:

W pompie paliwa są koleino trzy przewody: żółty gruby, kolorowy (jakiś zielono-czerwony chyba), oraz żółto-biały. Aby podlączyć pompe "na krótko" i zobaczyć czy działa: plus daję na gruby żółty(?) a minus gdzie???

Drugie pytanie jest odnośnie zasilania całej tej nieszczęsnej pompy - skoro nie dochodzi prąd do pompy (żółty przewód) po przekręceniu kluczyka, to albo poszedł przekaźnik, albo bezpiecznik (ew. coś gdzieś nie styka). I tu problem - wszystkie bezpieczniki obejrzałem i wydają się być ok (co prawda nie udało mi się stwierdzić po opisie na klapce, który jest od pompy paliwa):

Gdzie jest bezpiecznik pompy paliwa?

I podobny problem odnośnie przekaźnika - nurkując pod kierownicą (na lewo od niej) znalazłem jeden "zwykły" (pojedynczy) przekaźnik (po jego odłączeniu w odóle nie ma reakcji na przekręcenie kluczyka, nie palą się kontrolki itd), domyślam się, że nie jest to przekaźnik pompy paliwa, więc pytam:

Gdzie jest przekaźnik pompy paliwa?

Będę wdzięczny za pompc, bo Roverek od wczoraj stoi rozbebeszony w garażu a ja nie mam czym jeździć :/

Pozdrawiam.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 11, 2011 13:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Sty 11, 2011 14:04   

Lata napisał/a:
Gdzie jest bezpiecznik pompy paliwa?

I podobny problem odnośnie przekaźnika - nurkując pod kierownicą (na lewo od niej) znalazłem jeden "zwykły" (pojedynczy) przekaźnik (po jego odłączeniu w odóle nie ma reakcji na przekręcenie kluczyka, nie palą się kontrolki itd), domyślam się, że nie jest to przekaźnik pompy paliwa, więc pytam:

Gdzie jest przekaźnik pompy paliwa?

Będę wdzięczny za pompc, bo Roverek od wczoraj stoi rozbebeszony w garażu a ja nie mam czym jeździć :/
Tutaj opis obu skrzynek bezpieczników: http://www.honda.cba.pl/opis_bezpiecznikow.html

I jeszcze sprawdź ten temat, bo może przyczyna awarii wcale nie jest pompa, ani przekaźnik: http://www.accordklubpols...pic.php?t=10430
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
Lata 



Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 6
Skąd: Trójmiasto



Wysłany: Wto Sty 11, 2011 14:45   

marthinez napisał/a:
I jeszcze sprawdź ten temat, bo może przyczyna awarii wcale nie jest pompa, ani przekaźnik: http://www.accordklubpols...pic.php?t=10430


Zapomniałem napisać: zanim przystapiłem do demontażu kanapy tylnej to oczywiście sprawdziłem wyłącznik bezwładnościowy (uderzeniowy) oraz podłączenie mas(y), więc te "wygodne" rozwiązania odpadają :P

Co do linku ze skrzynkami - dzięki, pomocne, będę obczajał.
Brakuje natomiast na schemacie tego głównego przekaźnika PGM... (który ponoć załącza własnie pompę przy przekręceniu kluczyka) -i u mnie w aucie też go jakby brakuje :P Nie mogę go namierzyć... :(
 
 
szags 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 111
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sro Sty 12, 2011 21:43   

ja bym bezpiecznik wykluczył, też była to moja pierwsza myśl, chyba no. 2 pod schowkiem niby za to odpowiada, ale nie zdążyłem nawet sprawdzić. moim zdaniem to przekaźnik, przynajmniej u mnie tak było/jest. W moim temacie odpisałem Ci gdzie go szukać (to pewnie ten co pisałeś że odłączyłeś go i nie było reakcji po przekręceniu kluczyka, on ma pin no.7 od pompy paliwa). możesz go sprawdzić wg.tej instrukcji:
 
 
 
Lata 



Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 6
Skąd: Trójmiasto



Wysłany: Pią Sty 14, 2011 23:48   

no to znaczy, że u mnie było coś kombinowane z elektryką, bo ja mam w tym miejscu "zwykły" przekaźnik (4piny) a nie taki podwójny :(
chyba czeka mnie rozebranie połowy samochodu i po prostu po kablu od pompy paliwa będę musiał szukać :(

[ Dodano: Pią Sty 14, 2011 23:48 ]
może ktoś ogarnięty z elektryki pomoże:

-pompa paliwa po podłączeniu "na krótko" działa (tj. na gruby żółty przewód daje + i na czarny przewód idący do karoserii auta MUSZĘ dać - )

-jak dam tylko + na żółty, albo tylko - na masę (po przekręceniu kluczyka) - nie działa!

-jak nic nie podłącze "na krótko" i przekręcę zapłon oczywiście pompa też nie działa (auto nie odpala)

-normalnie po odpaleniu na gazie i przełączeniu na benzynę auto od razu gaśnie, ALE co ciekawe w dzisiaj próbowałem robić to kilka razy i za którym razem po przełączeniu na benzynę auto normalnie pracowało przez kilka minut! (ODPALAĆ NIE ODPALAŁO, ale po przełączeniu z gazu na pracującym silniku nie gasło!) Taka tendencja utrzymała się kilka razy, po czym wszystko wróciło do "normy" czyli auto zdechło na benzynie i w tej agonii trwa :sad:

-usterka powstała z dnia na dzień (w poniedziałek odpaliłem na benzynie, zagrzałem silnik, przełączyłem na gaz, dojechałem do domu... we wtorek rano benzyna już nie działała)!

-ZASTANAWIAJĄCE: to, że + nie dochodzi do pompy (żółty przewód) jestem w stanie zrozumieć, ale dlaczego nie ma - na masie???!!! Dwie usterki powstały na raz jednocześnie? OCB do k*****?! :beczy:

-wyłącznik uderzeniowy, bezpieczniki i masa od aku (i w różnych miejscach karoserii sprawdzona). Wiązka przewodów idących od pompy sprawdzona... Przekaźniki działają...


JAKIEŚ POMYSŁY? (zanim wywiozę ten śmietnik na złom!!! :evil: )

Pozdrawiam.
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Sty 15, 2011 09:18   

Lata napisał/a:
JAKIEŚ POMYSŁY? (zanim wywiozę ten śmietnik na złom!!! :evil: )
Podjedź do elektryka samochodowego.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
Lata 



Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 6
Skąd: Trójmiasto



Wysłany: Sro Sty 19, 2011 00:15   

marthinez napisał/a:
Lata napisał/a:
JAKIEŚ POMYSŁY? (zanim wywiozę ten śmietnik na złom!!! :evil: )
Podjedź do elektryka samochodowego.


Dzięki, miałeś rację - 100zł i po problemie ;)
 
 
drifter 



Dołączył: 03 Lut 2015
Posty: 20



Wysłany: Wto Mar 15, 2016 18:38   

to napisz co było bo ja mam ten sam problem, z tym że na początku miałem problem w kabelkach przy samej pompce, ale to już zrobione auto jeździło i nagle z dnia na dzień zrobiło się to co u Ciebie :|
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Na pomoc awaria pompy paliwa
pomocy !
wojtas80 Rover serii 600, Honda Accord 17 Sro Lip 02, 2008 13:45
Skiba
Brak nowych postów [R620] Wyciek paliwa z pompy wtryskowej
rtoip24 Rover serii 600, Honda Accord 2 Czw Lis 04, 2010 12:27
rtoip24
Brak nowych postów [R620]Bezpiecznik/ki pompy paliwa i zasilania wtrysków
manifestorian Rover serii 600, Honda Accord 2 Pon Mar 21, 2011 20:08
manifestorian
Brak nowych postów [R620] Regulacja pompy paliwa - zwiekszenie osiagow
Peter033 Rover serii 600, Honda Accord 1 Czw Gru 03, 2009 03:03
filo
Brak nowych postów [R620] Pompa paliwa
Waldemar56 Rover serii 600, Honda Accord 4 Sro Maj 21, 2008 18:34
Waldemar56



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink