Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 75] - otworek pod maską
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 75] - otworek pod maską
Autor Wiadomość
KrisPOD 



Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 78
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Mar 28, 2016 19:48   [Rover 75] - otworek pod maską
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam

Może mi ktoś powiedzieć do czego są takie otworki po obu stronach pod maską ? Tuż przy "wysięgniku" maski. Dziwne bo z jednej strony mam taką gumową zaślepkę a z drugiej strony nie mam jej.
I czy ten otwarta dziurka ma być też zaklejona ?

I druga sprawa - z tyłu w bagażniku za obiciem na ściance nad kołem są takie jakby wentylatory - kratka z gumowymi takimi paskami (fotkę może jutro wstawię jak będzie potrzeba) - i nie wiem czemu ale mam ciągle to mokre - nie wiem czy to tamtędy się nie dostaje przypadkiem woda - a jak tak to jak to sprawdzić którędy tam się dostaje ?

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam,
KrisPOD
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Mar 28, 2016 19:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 28, 2016 19:57   

KrisPOD, wyczyść to jak najszybciej bo zaraz będziesz miał wodę w kabinie o ile jeszcze nie masz bo to są zatkane odpływy.Kolejne które musisz wyczyścić są jeszcze niżej w grodzi i na pewno też jest w nich kupa syfu.
 
 
KrisPOD 



Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 78
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Mar 28, 2016 20:01   

no tak ale to ma być zatkane ?? te otwory ? i jak się dostać do tych grodzi ?
górą czy dołem ? trzeba coś rozkręcać ? i co z tym tyłem ? jak zdjąć tą kratkę i wyczyścić ?
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Mar 28, 2016 20:34   

Tam gdzie nie masz nic, czyli po stronie kierowcy, powinna być zaślepka, nic więcej.

Natomiast po drugiej stronie, czyli po stronie pasażera musisz przepchnąć od góry tą gumę, czymś o długości ok 20-30cm minimum.

Pod plastikowym podszybiem na dole ściany grodziowej będziesz miał też dwa otwory odpływowe, warto je profilaktycznie ogarnąć z brudu :) Możesz je wyczyścić bez rozbierania, czyli od spodu auta można przepchnąć, będą takie gumowe rurki wystawały. I później wlać wody na szybę z wiadro, żeby piasek przepłukało z grodzi.

Najlepiej jednak jest zdjąć wycieraczki, podszybie i wyczyścić tam wszystko jak nalezy.
 
 
KrisPOD 



Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 78
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Mar 28, 2016 20:38   

no tak powinna być zaślepka ale jej nie mam .. to co teraz ? mam to zakleić czymś czy ma być po prostu otwór otwarty ?
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Mar 28, 2016 20:59   

Kupić zaślepkę, lub na razie zakleić taśmą z mocnym klejem, inaczej może zacząć gnić podłużnica. Ewentualnie możesz założyć takie coś jak masz po stronie pasażera, czyli taką rurkę gumową, która odprowadzi wodę za podłużnicę :)
 
 
KrisPOD 



Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 78
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Mar 28, 2016 21:01   

hmm próbowałem przepchać tą po stronie pasażera i kurde wpadła mi do środka :( :(
czyli co zakleić dwie dziury - jutro ma być deszcz i burze i jak to będzie zaklejone nie zaleje silnika itp ?
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Mar 28, 2016 21:12   

Tam po stronie pasażera musisz mieć tą gumę drożną, jest ona tam po to, by nie leciała woda na sterownik silnika, syrenę alarmu i filtr kabinowy. Po drugiej stronie najepiej zakleić lub zatyczkę oryginalna :)

A by niczego Ci nie zalało, to musisz sprawdzić czy masz drożne odpływy w ścianie grodziowej, ale o tym poczytaj sobie na forum.
 
 
KrisPOD 



Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 78
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Mar 28, 2016 21:14   

no teraz to gumy nie dam rady tam udrożnić bo wleciała do środka :( :( :(
rozumiem, że w takim przypadku serwis bo inaczej sam tego nie zrobię ?
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Mar 28, 2016 21:27   

Jaki serwis, ta guma wpadła Ci między błotnik i nadkole. Musisz na dole odkręcić nadkole plastikowe przy progu, odchylić je i wyjąć tą gumę. Na luzie ją wyczyścisz w domu w ciepłej wodzie i wsadzisz na miejsce.
 
 
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 28, 2016 22:34   

KrisPOD napisał/a:

rozumiem, że w takim przypadku serwis bo inaczej sam tego nie zrobię ?

Teraz to przesadziłeś :D
 
 
KrisPOD 



Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 78
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Wto Mar 29, 2016 09:06   

sebol11 napisał/a:
KrisPOD napisał/a:

rozumiem, że w takim przypadku serwis bo inaczej sam tego nie zrobię ?

Teraz to przesadziłeś :D


nic nie wnosisz do odpowiedzi więc po co nabijasz ?:)

no a jak ten gumowy wężyk wpadł pomiędzy ? nie przeleciał przez drugi otwór ? to da się go jakoś wyjąć ?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 29, 2016 09:10   

Jedź do serwisu :D ściągną plastikowe nadkole i pewnie będzie leżał sobie beztrosko jak zużyta guma :p
_________________
75 Red Edition
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 29, 2016 09:23   Re: [Rover 75] - otworek pod maską

KrisPOD napisał/a:


I druga sprawa - z tyłu w bagażniku za obiciem na ściance nad kołem są takie jakby wentylatory - kratka z gumowymi takimi paskami (fotkę może jutro wstawię jak będzie potrzeba) - i nie wiem czemu ale mam ciągle to mokre - nie wiem czy to tamtędy się nie dostaje przypadkiem woda - a jak tak to jak to sprawdzić którędy tam się dostaje ?
KrisPOD

KrisPOD najpierw ogarnij temat odpływów podszybia. Jak uważasz że nie dasz rady, nie masz narzędzi lub nie masz czasu to podjedź do jakiegoś sprawdzonego serwisu. Tylko najpierw zajrzyj po wątkach dotyczących woda w kabinie, odpływy podszybia żebyś dokładnie wiedział co ma zrobić mechanik.
Kratki wentylacyjne bagażnika to kolejny temat. Najlepiej zdejmij obydwa boczki bagażnika i sprawdź np na myjni którędy leci woda do bagażnika bo mogą być też np. listwy ozdobne z których woda spływa po ściance.
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 29, 2016 09:30   

AdaskoC, tak btw pierwsze słyszę, że jest zaślepka po jednej stronie... Jak tu siedzę nikt nigdy o zaslepce nie wspomniał, tylko zawsze byly parami wężyki
_________________
75 Red Edition
 
 
piterazim 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 168
Skąd: Leszno

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 29, 2016 09:45   

Na czyszczenie tych odpływów mam inny patent - wciskam wąż ogrodowy i puszczam wodę. Dosłownie minuta pracy i te górne odpływy są czyste. z tymi dolnymi trzeba się nagimnastykować
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 75/MG ZT] Artykuły z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Sty 24, 2011 19:44
kasjopea
Brak nowych postów [Rover 75 Maska]
marianek1993 Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Sie 06, 2019 10:16
numenq
Brak nowych postów [R75] Maska i klapa
[R75 1,8 00]
waski1975 Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Wrz 23, 2009 22:04
waski1975
Brak nowych postów [R75] Uszczelka pod maską
andyhell Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Wrz 21, 2009 20:54
andyhell
Brak nowych postów [R75] Maska silnika
musk19 Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Wrz 19, 2011 19:40
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink