Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] 1,8 jakie przewody i świece
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] 1,8 jakie przewody i świece
Autor Wiadomość
irek42 



Dołączył: 19 Maj 2014
Posty: 13



  Wysłany: Nie Lip 31, 2016 13:30   [R45] 1,8 jakie przewody i świece
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Witam. Jak w tytule jakie świece i przewody polecacie do roverka 45 1,8. Przeszukałem forum ale nie znalazłem podobnego przypadku.

Silnik na wolnych obrotach pracuje trochę tak jakby nieraz lekko przerywał. Chyba jest to wina układu zapłonowego - świece i przewody. Nadmienia,że auto to benzyna i gaz. Taki objaw jest zarówno na gazie jak i benzynie. Natomiast spalanie jest średnio w granicach 8,5-10L gazu.
Przy dodawaniu ostro gazu na benzynie auto idzie jak strzała ale jeżeli jest na gazie to na początku lekko go przetrzyma, przydusi tak szarpnie a później już idzie. Jeżeli gazy dodaję spokojnie nic się nie dzieje zarówno na benzynie jak i na gazie. Dlatego powodem mogą być chyba elementy zapłonowe czyli przewody i świece.
Mam chyba przewody do wymiany choć są założone NGK. Przejechałem na nich około 20 tyś. W nocy w garażu nieraz widać jak skaczą iskry do przewodów do pokrywy zaworów. Świece zapłonowe mam zamontowane platynowe NGK - przejechane 20 tyś, ale też chyba będzie trzeba je wymienić. Cewki założyłem jakieś rok temu nowe BERU i nic to nie zmieniło.
Pytanie o przewody jakie polecacie bo te które mam NGK - są trochę za długie o jakieś 3 cm. Fajki na przewodach są dobrej długości. Znalazłem przewody JANMOR - takie które niby mają być dobre 50 zł./ kpl. Nie chodzi tu o cenę ale czy są dobre. Z NGK jest problem z długością. Choć katalog pokazuje że to takie. Może przewody SENTECH. Widziałem też jakieś kable angielskie 59 zł./kpl, które niby pasują i wyglądają jak te, które zmieniłem na NGK. Proszę o pomoc doradę i informację o ewentualne numery katalogowe przewodów.

Teraz o świecach. Jak już napisałem mam założone NGK. Na jednej widać na porcelanie takie czarne kreseczki. To chyba znaczy że są do wymiany. Znalazłem takie ŚWIECE:
- BERU ULTRA X UXT11 SUNNY II - 28 ZŁ/SZT,
- BOSCH FR 7 KPP33U+38 - 25 ZŁ./SZT,
- BOSCH SUPER PLUS +45 FR8DPP33+ - 19 ZŁ./SZT ORAZ
- CHAMPION PLATYNOWE PO 29ZŁ/SZT.
- Mam też świece NGK BRK6E - 40 zł./4szt.
Pytanie, które były by lepsze nie koniecznie droższe. Proszę o pomoc, może miał ktoś z tym problem bo już nie kupię NGK za ponad 200 zł. a które miały wytrzymać 100 tyś.

Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lip 31, 2016 13:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] Jakie świece, przewody?
Pieczarkowy Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Pon Lut 12, 2018 14:40
irek42
Brak nowych postów [R400] Świece + przewody
nowy123 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Czw Kwi 12, 2007 22:07
Tacowski
Brak nowych postów [R416] LPG Przewody zapłonowe, świece
kris88 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 19 Pon Gru 03, 2007 12:59
piter34
Brak nowych postów [R45] Jakie świece?
Andrzej_1272 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Pon Sty 06, 2014 12:35
Spoksik
Brak nowych postów [R45]Dylemat jakie przewody zapłonowe wybrać
neo88 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sro Lip 16, 2014 16:24
neo88



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink