Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 45] Dziwne dźwięki pod maską i z wydechu.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 45] Dziwne dźwięki pod maską i z wydechu.
Autor Wiadomość
pawlovsky 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2016
Posty: 73



  Wysłany: Pon Lut 13, 2017 19:58   [Rover 45] Dziwne dźwięki pod maską i z wydechu.
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2001

Witajcie!

Dziś po odpaleniu silnika usłyszałem taki oto dźwięk z wydechu, jakby bulgotanie czy pluskanie. Podejrzewam zimno i wilgoć ale może to coś innego? :|

Z wydechu - bulgotanie

Plus pod maską dziś usłyszałem nowy dźwięk, zaraz po odpaleniu, od stronu akumulatora i filtra powietrza, takie stukanie. Dalej na nagraniu słychac mielenie od strony rozrządu. Mielenie pojawiło się po poskładaniu silnika do kupy po wymianie uszczelki pod głowicą i tak już od kilku miesięcy. Czy to może być rolka?? Czy może coś innego? :|

Pod maską - stukanie i mielenie

dziękuję za pomoc bo strasznie się zmartwiłem tym wszystkim :sad:

Pozdrawiam Was serdecznie
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 13, 2017 19:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pon Lut 13, 2017 20:56   

Bulgotanie to pewnie wola w wydechu :) Pomachaj nim na zgaszonym silniku, powinieneś usłyszeć chlapanie.

Stukanie jak by wtryski gazu zużyte albo popychacze zaworowe.
Jeśli chodzi o szum, spróbuj dopchnąć ręką obudowę rozrządu do silnik, zobacz czy zniknie.
 
 
 
pawlovsky 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2016
Posty: 73



Wysłany: Pon Lut 13, 2017 21:22   

Uff, czyli co do wydechu powinno pomóc po prostu pojezdzenie żeby wyparowała?

Aaa, zapomniałem dodać że nie mam gazu ;) więc nie wtryski bo ich nie mam. :)

To stukanie pojawiło się nagle, myślałem dziś czy to nie popychacze ale pojawiło się to zbyt nagle, dzień dwa temu i nie dochodzi wprost z silnika tylko jakoś od aku czy kolektora strony.

Obudowę próbowałem docisnąć, wtedy pasek zaczyna ocierać i słychać to wyraźnie, przy puszczeniu obudowy przestaje, ale to szumienie/mielenie dalej słychać tak samo. :sad:
 
 
r33try 



Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 8

Rover 45

Wysłany: Pon Lut 13, 2017 23:16   

To stukanie z okolic akumulatora to pewnie filtr węglowy (taka czarna "puszka" z węzykami) uderzający w karoserię. Podłóż coś miękkiego między filtr a karoserię od spodu i stukanie powinno ustąpic.
 
 
pawlovsky 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2016
Posty: 73



Wysłany: Wto Lut 14, 2017 15:11   

O kurczę! To jest dobra myśl! Tak się wgl zastanawiałem cóż owa puszka zawiera i co to jest :D Spróbuję z rana i napisze czy pomogło! :)

Dziękuję Wam za pomoc! :)

[ Dodano: Wto Lut 14, 2017 15:11 ]
Cześć!

Przepaliłem Roverka przed momentem i tak:

1. Z wydechu ustało pluskanie! :)

2. Odkręciłem pokrywę rozrządu, nie udało mi się jej wyjąć tylko odchylić i wydaje mi się że ów mielenie dobiega właśnie stamtąd ale dalej nie mam pojęcia co to? :/ Przy dodawaniu gazu dźwięk jakby znikał, przy powrocie na obroty jałowe wraca. Jest on o tyle dziwny że nie pojawia się z taką samą intensywnością zaraz po odpaleniu(co występowało by gdyby coś ocierało) ale pojawia się chwilę później, po jakiejś minucie-dwóch.

3. Co do tego stukania to podłozyłem pod filtr pyłkowy materiał ale to nic nie dało niestety, gdy nadstawiłem ucho to usłyszałem że ten dźwięk dochodzi z jego wnętrza! Cóż to może być? Czy to znaczy że filtr do wymiany? Może głupie pytanie że nie wiem co to ale przy okazji zauważyłem że odchodzi od tego filtra w dół w stronę gruntu taka rurka plastikowa pusta w środku i otwarta na końcu, co to jest?
 
 
Pieczarkowy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 66
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Wto Lut 14, 2017 15:26   

pawlovsky napisał/a:

[ Dodano: Wto Lut 14, 2017 15:11 ]
3. Co do tego stukania to podłozyłem pod filtr pyłkowy materiał ale to nic nie dało niestety, gdy nadstawiłem ucho to usłyszałem że ten dźwięk dochodzi z jego wnętrza! Cóż to może być? Czy to znaczy że filtr do wymiany? Może głupie pytanie że nie wiem co to ale przy okazji zauważyłem że odchodzi od tego filtra w dół w stronę gruntu taka rurka plastikowa pusta w środku i otwarta na końcu, co to jest?


Poszukaj tutaj porady: http://bit.ly/2lLq2Hk + odepnij wtyczkę i zobacz czy dalej coś stuka.

Cytat:
Pewnie chodzi o pochłaniacz oparów paliwa. Jest to normalne zimą w naszych roverkach. Więc się nie przejmuj i wyczekuj wiosny. :wink:
 
 
pawlovsky 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2016
Posty: 73



Wysłany: Wto Lut 14, 2017 15:38   

Dzięki :) zobaczyłem na te inne posty i objawy te same. W takim razie spróbuje tak jak tam jest napisane i zobaczymy! :)

Czyli zostaje to mielenie :/ może coś tam nie ma smarowania?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 400/45/MG ZS] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Lut 18, 2011 21:07
kasjopea
Brak nowych postów [R420] dziwne dźwięki
ciesluk Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Sob Maj 28, 2011 06:42
ciesluk
Brak nowych postów [R45] Kolektor wydechowy, Dziwne dzwięki, katalizator, obd..
notokey Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Sro Lis 04, 2015 21:47
notokey
Brak nowych postów [R45/MG ZS]Tajemnicze dźwięki,dziwne objawy-TOTALANA ZAGADKA
Zagadka dla mechaników , uzytkowników i fachowców
Armandoo Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Pon Paź 13, 2008 22:24
przemo285
Brak nowych postów [R400] Dziwne dźwięki z okolicy lewego koła...
r0wl3n Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Wto Lip 03, 2012 10:54
r0wl3n



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink