Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 45] Bateria w pilocie a immobilizer
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 45] Bateria w pilocie a immobilizer
Autor Wiadomość
777i 



Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 5



Wysłany: Sro Paź 14, 2015 12:16   [Rover 45] Bateria w pilocie a immobilizer
Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: 2000

witajcie,
chyba pada bateria w moim pilocie (lucas 17TN), bo po parę razy muszę wciskać przycisk aby zamknąć drzwi
ale chciałbym zapytać czy może mieć ona wpływ na trudności z odpalaniem? (muszę po parę razy przekręcać kluczyk żeby rozłączyć immo)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 14, 2015 12:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Paź 14, 2015 13:02   

immo rozbraja pilot wiec kto wie, wymien zsynchronizuj, może to to a i tak Cie to czeka :ok:
 
 
 
777i 



Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 5



Wysłany: Sro Paź 14, 2015 17:57   

a czy byłoby dużo zamieszania z odłączeniem immo?
 
 
barney79 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 513
Skąd: Gogolin

Rover 45

Wysłany: Sro Paź 14, 2015 19:05   

Kolego taniej,szybciej i prosciej to będzie jak kupisz pilot i zakodujesz go lub w swoim starym wymienisz przyciski.Popytaj czy ktoś z Twoich okolic nie ma testera by ci zakodować pilota. :grin:
Jak ci piszczy przy stacyjce przed odpaleniem to wymień baterię,to może pomoże.
Poczytaj o wymianie i synchronizacji pilota.O odłączeniu immo to bym nawet nie myślał,bo potem dopiero mogą zacząć się problemy.
Wymiana bateri i syncho Rover 400/45
_________________
Przekaż 1 % na mojego syna:
http://dzieciom.pl/podopieczni/13695
 
 
 
BetJar 
Klubowicz





Pomógł: 22 razy
Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 626
Skąd: Gliwice



Wysłany: Pią Paź 16, 2015 18:37   

barney79 napisał/a:
Kolego taniej,szybciej i prosciej to będzie jak kupisz pilot i zakodujesz go lub w swoim starym wymienisz przyciski.Popytaj czy ktoś z Twoich okolic nie ma testera by ci zakodować pilota.

Jakiego testera, ZTCW pilota dopiszesz tylko przez T4.
777i, wymień baterię, jak nie pomoże -> przyciski a immo nie ruszaj.
_________________
ɹɐɾʇǝq ɯɐıʍɐɹpzod
nie ma za co- kliknij POMÓGŁ
R420 Di'97,był
R111 LSi'96,był
R420 Di'97,był
R75 CDT+'02,jest
MG TF '04,jest
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Pią Paź 16, 2015 20:34   

BetJar napisał/a:
barney79 napisał/a:
Kolego taniej,szybciej i prosciej to będzie jak kupisz pilot i zakodujesz go lub w swoim starym wymienisz przyciski.Popytaj czy ktoś z Twoich okolic nie ma testera by ci zakodować pilota.

Jakiego testera, ZTCW pilota dopiszesz tylko przez T4.
777i, wymień baterię, jak nie pomoże -> przyciski a immo nie ruszaj.


Nie prawda, nie potrzeba T4. Nowego pilota dorobiłem u zegarmistrza. Podpiął jakieś stare urządzenie do samochodu. Najpierw rozkodował starego pilota a później jednym przyciskiem zakodował dwa zarówno stary jak i nowy. Działa już rok bez problemów.
 
 
barney79 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 513
Skąd: Gogolin

Rover 45

Wysłany: Pią Paź 16, 2015 20:55   

Tester DS150 Chiński klon wystarczy do zakodowania nowego pilota.Żaden TestBook T4-Nie te czasy :mrgreen:
777i Szkoda że tak daleko mieszkasz to bym Ci pomógł i zakodował za Free :P
_________________
Przekaż 1 % na mojego syna:
http://dzieciom.pl/podopieczni/13695
 
 
 
777i 



Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 5



Wysłany: Pią Paź 16, 2015 22:09   

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Auto kupiliśmy mojej mamie na krótkie dojady do pracy i dobrze by było, żeby otwierał się, zamykał i nie wygłupiał się z immo :)
Wymienię baterię i zobaczę co się zmieni
 
 
barney79 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 513
Skąd: Gogolin

Rover 45

Wysłany: Pią Paź 16, 2015 22:24   

Byle szybko to zrób to nie będziesz miał problemu z synchronizacją pilota.Przygotuj sobie baterię przed wymianą i zrób to szybko :razz: .Pozdrawiam
_________________
Przekaż 1 % na mojego syna:
http://dzieciom.pl/podopieczni/13695
 
 
 
power_grey 



Dołączył: 11 Lis 2017
Posty: 47



Wysłany: Sro Gru 13, 2017 15:59   

Witam ,na początku dodam że w moim przypadku chodzi o zsynchronizowanie pilota 3 przyciskowego,więc synchronizacja może być wykonana jedynie przez komputer diagnostyczny.Dzisiaj udałem się do zakładu gdzie dorabiają klucze i zajmują się również pilotami.Posiadam 2 piloty:jeden sprawny i drugi wysyła sygnał ale prawdopodobnie potrzebuje synchronizacji.Przekazałem pracownikowi wszystkie informacje i on zasugerował że może spróbować podłączając komputer diagnostyczny MVPRO ,podłączenie przebiegało bez problemów i po wybraniu opcji reprograming key,komputer zapytał czy wyczyścić z immobilajzera wszystkie klucze? i wtedy zrezygnowałem z dalszej procedury ponieważ ,pracownik nie miał pewności czy komputer poprosi o jakiś kod liczbowy czy będzie można to zrobić bez kodu.I tu jest moje pytanie do tych którzy synchronizowali 3przyciskowe piloty za pomocą MVPRO:Czy po opcji wyczyszczenia pamięci immo ,da się zaprogramować bez kodu czy się nieda?
 
 
barney79 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 513
Skąd: Gogolin

Rover 45

Wysłany: Sro Gru 13, 2017 16:03   

W przedlift tak samo jest że pyta czy usunąc zapamiętane piloty
_________________
Przekaż 1 % na mojego syna:
http://dzieciom.pl/podopieczni/13695
 
 
 
power_grey 



Dołączył: 11 Lis 2017
Posty: 47



Wysłany: Sro Gru 13, 2017 16:08   

Cześć barney79 ,szukałem dużo w internecie i w wiekszości przypadków MVPRO pyta o wyczyszczenie immo i nawet daje opcje bypass code czyli ominięcie kodu ale nieznalazłem takiej pocedury dla R45 a ponieważ niemam żadnego kodu od kluczyków i do immo nie mogę ryzykować że po wyczyszczeniu zarząda takiego kodu.
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Gru 13, 2017 17:36   

Zeby dopisać piloty 3 guzikowe Pectrona trzeba mieć kod kreskowy co ma ponad 10 liczb. I ja bym tez nie ryzykował jak nie masz nic bo może być tak ze wy programuje piloty i potem już nie zaprogramujesz nic.

Ti nie system Lucas gdzie usunie piloty i potem bez problemu się nowe do programuje. Ogólnie jak jest to pilota od tego auta i działał kiedyś to synchronizacja odbywa się na zasadzie naciskaniu otwierania z pilota kilka razy.

Dodam jeszcze ze wysyłany kod z Pectrona pilota się kiedyś kończy ponieważ może zabraknąć kombinacji kodu.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
power_grey 



Dołączył: 11 Lis 2017
Posty: 47



Wysłany: Sro Gru 13, 2017 19:03   

Podczas kiedy był podłączony MVPRO to przez chwilę się pokazał jaki mam układ i raczej to nie był pektron ale pracownik który to robił szybko przełączył a ja zapomniałem o to go zapytać.Czyli i tak muszę zacząć od sprawdzenia jaki tam układ siedzi bo chyba tylko z pektronem jest problem czy z innymi też? Auto ma 13 lat więc gdyby miał się kończyć kod to raczej by się już skończył tak mi się wydaje a może pochodzi do 25lat :-)
Dziękuję Remigiusz za twoje porady,będę jeszcze szukał na angielskim forum mg może tam coś będzie ciekawego.

[ Dodano: Sro Gru 13, 2017 19:03 ]
Analizowałem sobie procedurę programowania drugiego kluczyka za pomocą MVPRO i przypominam sobie że jednym z punktów aby to przeprowadzić MVPRO wymagał aby immo było odbezpieczone czyli całkiem możliwe że nie będzie wymagał kodu skoro stwierdził że i tak mogę wyłączyć immo pierwszym pilotem czyli posiadam dostęp.Może ktoś ma opinię na ten temat?
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Gru 13, 2017 19:50   

power_grey, Jak masz pilota na 3 guziki to masz system Pectron. Pilot na dwa guziki jest Lucas i w sumie tyle w temacie.

Problem z Pectronem jest to jest kazde zamykanie i otwieranie generuje jak by nowy kod i kod wysylany i odbierany nigdy nie jest powtarzalny. Bylo to opisanie kiedys ladnie na forum UK.

Trzeba to sobie wyobrazic jak kielbase cyfrowa i za kazdym razem otwierania auta cyferki z tej kielbasy uciekaja. Tak zeby kod nie mogl sie nigdy powtorzyc.

Mowie tylko jakie juz byly przypadki ze nagle piloty nie dzialaja bo sie okazuje ze PEctron ni potrafi kodu odczytac poniewaz jest tak malo cyfr ktore pozostaly i uwaza to za blad.

Drugi przypadki mi znany nawet osobiscie juz dwa razy spotkany to odlaczenie akku na dlugi czas i nagle piloty nie dzialaja bo Pectron zagubil kody przez utrate pradu. I jak ktos nie ma backup wsadu skrzynki to mozna wywalic to na smieci.

Niestety nie znam MVPro. Osobiscie uzywam Delphi ale ono dziala tylko z Lucas i tam system kasuje piloty wszystkie i od nowa trzeba wszystkie po kolei programowac. I tak auto musi byc odblokowane przed procedura pilotem :wink:

Ja tylko mowie i ostrzegam bo Pectron to lipa jak VP30 pierwszej generacji :mrgreen:

Mozna bylo jak byles u nich sprobowac odczytac kod EKA z Pectrona w razie czego jak by mialo pasc programowanie bedzies mogl recznie odblokowac immo.

[ Dodano: Sro Gru 13, 2017 19:48 ]
power_grey, Tutaj masz info jak to wyglada z tym MVP Pro. W sumie to jest sprzet z UK wiec powinno dzialac :D

http://roy.duitman.nl/Rover_Manual.pdf

[ Dodano: Sro Gru 13, 2017 19:50 ]
Z opisu wynika ze dodanie kazdego nowego pilota wymaga tego Barcode o czym mowilem ;)
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
power_grey 



Dołączył: 11 Lis 2017
Posty: 47



Wysłany: Sro Gru 13, 2017 20:06   

Remigiusz jasne że potrafię sobie wyobrazić sytuację że liczba kombinacji może kiedyś się skończyć i prawdopodobnie tak jest.Ja po kupnie mojego R wyjąłem akumulator na kilka godzin do naładowania bo nie zdawałem sobie sprawy że moga wystąpic jakieś problemy z immo,na moje szczęscie po zamontowaniu aku nic się nie zmieniło.Potem wymieniłem baterie w pilotach i też się nic nie zmieniło.Być może miałem szczęście a być może w moim R siedzi coś innego niż pektron.Nastepnym razem jak podłączę do diagnozy to sprawdzę jaki system tam siedzi i wtedy będę mógł ryzykować programowanie drugiego pilota.Niemam jeszcze swojego sprzętu do diagnozy ale przymierzam się do zakupu tylko chcę wybrać taki który mi obsłuży najwięcej opcji oczywiście tylko dla siebie nie do wykonywania usług.

[ Dodano: Sro Gru 13, 2017 20:06 ]
Ten manual mvpro jest z 2011r. i rzeczywiście szału niema z możliwościami ale 6 lat mogło zmienić sytuację.
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Gru 13, 2017 20:27   

power_grey, Masz na bank Pectrona jak masz 3 guziki. Innych systeow nie bylo. Lucas mial tylko dwa guziki. Nie wiem czemu sie jeszcze zastanawiasz :-|

Wiesz ogolnie nic sie nie powinna z tym dziac ale jak widac w 20% innych przypadkach problemy byly. Ogolnie jak bedziesz widzial jak kiedys sie odlaczy aku i nagle nic nie dziala to wiedz ze to Pectron :mrgreen: :evil:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
power_grey 



Dołączył: 11 Lis 2017
Posty: 47



Wysłany: Czw Gru 14, 2017 09:25   

Możliwe że tak jest jak mówisz ale,zastanawiam się po obejrzeniu tego filmiku https://www.youtube.com/w...Fa5v5DXM&t=801s

[ Dodano: Czw Gru 14, 2017 09:25 ]
Witam po przeczyatniu tego
http://bgdiagnostica.com/...programming.pdf ,wynika że doprogramowanie pilota jest możliwe jeżeli posiadamy 1 działający pilot.To zdanie mówi że nie potrzebujemy kodu jeżeli wykonujemy reprogramowanie starego pilota od tego SCU"Existing working Plips can be re-programmed into the SCU module without the originally supplied 22
digit security code being available"
Ale co autor miał na myśli pisząc działający pilot może być reprogramowany bez kodu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 400/45/MG ZS] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Lut 18, 2011 21:07
kasjopea
Brak nowych postów [rover 420D] immobilizer
professor1234 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pią Sie 07, 2009 10:32
darek_wp
Brak nowych postów [MG ZS] Pilot - bateria - centralny
freestyler Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sob Sie 11, 2007 13:30
Chester
Brak nowych postów [R45 1.4 '01] Bateria? Alternator? Krokowiec?
Zielas Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Sty 26, 2010 09:02
Stacho
Brak nowych postów [MG ZS] Wymiana baterii w pilocie
BoloSr Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 17 Nie Lis 23, 2008 14:10
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink