Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zimne powietrze w kabinie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zimne powietrze w kabinie
Autor Wiadomość
MateuszG 



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 40
Skąd: sandomierz



Wysłany: Pon Gru 28, 2009 16:19   [R75] Zimne powietrze w kabinie
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam
O jakiegoś czasu nie działa mi ogrzewanie w kabinie. Klimatronic ustawiony jest na HIGH, grzanie z silnika ( ECON), temperatura silnika jest 90'c , lecz w kabinie leci mi zimne powietrze. Temperatura w samochodzie obecnie jest taka, jakbym stał na przystanku autobusowym :) . Ma ktoś jakiś pomysł jaka tego może być przyczyna ?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Gru 04, 2010 01:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 28, 2009 16:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kubaa88 



Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 2
Skąd: SIeradz



Wysłany: Pon Gru 28, 2009 16:31   

Mam podobny problem u mnie grzejje w sumie ale zawsze tylko lewa strona czasem druga tez ale słabo grzeje mi ten rover;/
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Pon Gru 28, 2009 16:54   

Po pierwsze należy sprawdzić ilość płynu chłodnicy, a po drugie używać "szukajki"- było już kilka razy o takim problemie.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Gru 28, 2009 17:19   

MateuszG, ściągnij osłonę panelu klimy od strony nóg kierowcy ( tam gdzie jest nawiew na nogi i sprawdź czy jest ciepła nagrzewnica. Jak jest ciepła, to coś nie tak ze sterownikiem klimy ( ten z wyświetlaczem ),silnikiem nadmuchu.Jak zimna nagrzewnica, to zrób jak pisze witgut, . Zrób też autotest klimy, może wyjdą jakieś błędy.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Gru 29, 2009 09:32   

SeniorA napisał/a:
Zrób też autotest klimy, może wyjdą jakieś błędy.

błędów może nie być a silniczki od nawiewu będą zamykały ciepły nawiew na stałe u mnie akurat odwrotnie było cały czas wiało gorące a klimatronik błędu nie zgłaszał prysnąłem w silniczek KONTAKTEM i hula aż miło
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Wto Gru 29, 2009 14:35   

Tak jak napisał sknerko może być przyczyną,ale najpierw sprawdziłbym czy nagrzewnica jest gorąca.Już różne cuda widziałem,nawet zatkany wlot do nagrzewnicy.zrobił się korek z jakiegoś syfu i dopiero ostry śrubokręt pomógł.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
MateuszG 



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 40
Skąd: sandomierz



Wysłany: Wto Gru 29, 2009 18:11   

Rozwiązanie problemu było banalnie proste, wystarczyło dolać 2 litry płynu do chłodnicy i w samochodzie jest już ciepło :) . Dziękuje Witgut za cenną rade. W dieselach w zimie ciężko zauważyć że brakuje płynu w chłodnicy , ponieważ temperatura silnika utrzymuje się na normalnym poziomie.
 
 
naps 



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 32
Skąd: Jawor



Wysłany: Wto Gru 29, 2009 18:30   

A ja zauwazylem ze cieple powietrze leci mi dopiero kiedy wskaznik temp jest w polowie a wskazowka od obrotów jest powyzej 2000 i co wy na to?? Ma tak byc czy cos to nie tak z tym moim grzeniem??
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Gru 29, 2009 18:48   

To teraz poszukaj przyczyny tak dużego ubytku.
 
 
naps 



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 32
Skąd: Jawor



Wysłany: Wto Gru 29, 2009 18:55   

jeszcze jedno pytranie jak mozna spraedzic czy te wszystkie klapki od klimy owtoeraja sie i zamykaja???
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Gru 29, 2009 19:03   

Jak nie będą się zamykać i otwierać to będzie wiało ciepłym albo zimnym w momencie kiedy będziesz chciał aby było odwrotnie.
Możesz zdjąć osłony przy nogach pasażera i kierowcy. Schylić się i jednocześnie zmieniać temperaturę. Będzie widać czy cięgna się ruszają i klapki otwierają.
Gdy chcesz uzyskać szybki wzrost temperatury w kabinie wentylator ustawiaj tylko na 2-gą kreskę i temp. np. 22. Zobaczysz różnicę. Wentylator jest tak wydajny że schładza ciepłe powietrze i wydaje się że coś jest nie tak z ogrzewaniem.
 
 
naps 



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 32
Skąd: Jawor



Wysłany: Wto Gru 29, 2009 20:27   

a to rzeczywiswcie ja ustawialem zawsze na high i nie bylo szybkiego efejtu, Nawet jak zaczalem ustawiac na 25 -26 to wtedy bylo cieplej. Dzieki za rade jutro zobacze
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Gru 29, 2009 20:29   

Zamknij jeszcze wlot pomiędzy przednimi siedzeniami. Ten z tyłu. I możesz przymknąć nawiew nieogrzanego pod zegarkiem. :wink:
 
 
Szyfu 




Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 78



Wysłany: Pon Lut 19, 2018 21:39   R75 Problem z ciepłym nawiewem na szybę po pewnym czasie

Witam,
od paru miesięcy zmagam się z problemem ciepłego nawiewu na przednią szybę.
Opis sytuacji:
Temperatura otoczenia jak teraz ok 1/-1%
Jadę w trasę ok 120 km (autostradą ok 70 km)
Nawiew mam ustawiony na szybę i nogi,temp. 21 stopni, nawiew druga kreska. Przez ok 30 min w aucie jest gorąco. Po tym czasie zaczyna się robić chłodniej. Tzn, nawiew na nogi jest dalej ciepły, jednakże na szybę leci zimne powietrze.
Muszę ustawić tylko nawiew na szybę i podnieść temp. ok 23-24 stopnie i wtedy leci ciepłe powietrze na szybę. Jeśli jest ustawione na szybę i nogi to na szybę leci zimne.
Poziom płynu oczywiście jest w normie. Sprawdzam przed każdym dłuższym wypadem.
Co może być przyczyną?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Adrian
 
 
 
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Lut 19, 2018 22:40   

Może masz klimatronika i po prostu utrzymuje temperature w środku na tym samym poziomie? Jak ustawiasz 24st. to on nie puszcza takiego powietrza ciągle do kabiny, tylko utrzymuje je na takim poziomie podgrzewając albo chłodząc strefę. Środkowe nawiewy chyba puszczają tylko zimne powietrze, żeby było czym oddychać w aucie. Jeśli chcesz - niedużo roboty jest z wyjęciem i wyczyszczeniem nagrzewnicy z kamienia :) Też dużo poprawia jeśli chodzi o temperaturę nawiewu w kabinie( a w szczególności różnic kierowca-pasażer).
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 20, 2018 08:43   

To może wynikać ze sposobu działania klimatronika. On jest dosyć specyficzny. Jak jest zimno to stara się dogrzać jak najszybciej do ustawionej temperatury. Jak czujnik we wnętrzu kabiny ma ustawione przez ciebie 21C to potem już tylko podtrzymuje temperaturę. Nawiewy centralne w celu "orzeźwienia" kierowcy puszczają mu na twarz zimne powietrze :mrgreen:
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Lut 21, 2018 08:27   

christopher7 napisał/a:
Nawiewy centralne w celu "orzeźwienia" kierowcy puszczają mu na twarz zimne powietrze
oczywiście jak pokładełko pod kratkami ustawisz na obieg otwarty z zewnątrz, jak zamkniesz to z nawiewu środkowego idzie to co na szybę i nawiew na szybę nie daje gorącego na szybę bo wie jaka temperatura jest na zewnątrz i zabezpiecza żeby szyba nie pękła od różnicy temperatur w warstwach szyby.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 28, 2018 07:22   

Całe szczęście, że można to zablokować tym pokrętełkiem... Powietrze o temperaturze - 17C nie robi dobrze na cerę. Zabawne, że wiele osób nie wie do czego jest to pokrętełko. Zdarzają się przypadki, że po paru latach posiadania samochodu następuje "odkrycie nowej funkcjonalności".
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
Szyfu 




Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 78



Wysłany: Sob Wrz 29, 2018 10:51   

Witam, czyli rozumiem, iż funkcjonowanie mojego grzania jest prawidłowe?
Zastanawia mnie fakt, że 75-tkę posiadam od 8 lat i dopiero teraz coś takiego się pojawiło.
Czy może to być spowodowane zablokowaniem jakiejś linki lub klapki?
Wczoraj sytuacja pojawiła się identyczna. Na wstępie ciepłe powietrze leciało szyba i nogi, poźniej już tylko na nogi. Wyczyszczę nagrzewnicę i przeczyszczę ten sterownik od klapek.
Pozdrawiam
Adrian
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Zimne powietrze z tyłu
piochu1 Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Paź 08, 2008 09:05
piochu1
Brak nowych postów [R75] Zimne powietrze z tylniego nawiewu
kosaaro Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Paź 24, 2013 22:27
kosaaro
Brak nowych postów [MG ZT] Z tyłu leci zimne powietrze
cino20 Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Paź 14, 2008 10:56
cino20
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Zimne powietrze z tylnego wylotu
MiReK Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Paź 15, 2007 15:43
piter34
Brak nowych postów [R75] Temperatura silnika i zimne powietrze z nawiewu
lero89 Rover serii 75, MG ZT 31 Sob Gru 05, 2015 21:24
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink