Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR] - Brak świateł i podświetlenia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR] - Brak świateł i podświetlenia
Autor Wiadomość
damians214 



Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 10



  Wysłany: Czw Maj 10, 2018 14:25   [MG ZR] - Brak świateł i podświetlenia
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam forumowiczów i szczęśliwych użytkowników MG ZR.
Jest problem - na wstępie dodam, że "przewaliłem" już posty w tej sprawie,
Od jakiegoś czasu zauważyłem że nie za każdym razem włączają mi się światła - jako że jest widno - nie zawsze zwracałem na to uwagę ( nie paliło się również podświetlenie zegarów i przycisków na panelu środkowym).
Temat dość dziwny, bo np. rano jadąc do pracy wszystko było oki, a po południu czy wieczorem światełka już odmawiały posługi... .
Do czasu, gdy nie dalej jak tydzień temu siadły na dobre.
CZyli brak świateł, pozycyjnych, mijania i drogowych.
Kierunki działają - STOP też.
Przekaźnik zespolony już kupiłem w ilości sztuk NAWET 2 - niestety bez sukcesu - nadal nic nie działa - ponieważ za każdym razem były to oczywiście używki doszedłęm to wniosku, że pierwszy też może być uszkodzony, stąd zakup II-go - i NIC.
Ostatecznie rozebrałem każdy na czynniki pierwsze i elegancko wyczyściłem - niestety i tym razem bez sukcesu.
Bardzo proszę o ciepłe słowo wsparcia /celną=trafną poradę zanim sie poddam i odprowadzę autko do elektromechanika buląc kasę za diagnozę, że jest to zajebiście skomplikowana naprawa itd. itp.
DZIĘKI WIELKIE.
aaa i oczywiście bezpieczniki też zostały sprawdzone - nie wiem jak z przekaźnikami czy też innymi elementami o których nie mam pojęcia ?!
Żarówki też są sprawne.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 10, 2018 14:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Czw Maj 10, 2018 16:11   

Wiem, że może to dziwnie zabrzmi, ale wiązkę tylnej klapy sprawdzałeś? Ten zwój załamanych kabli potrafi chyba wszystko wywołać :P
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Czw Maj 10, 2018 18:11   

A przełącznik od świateł?
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Maj 12, 2018 10:24   

nanab, przełącznik od świateł jest przecież w przełączniku zespolonym który kolega już wymieniał dwukrotnie
 
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Sob Maj 12, 2018 16:50   

Dobra, źle odczytałem, kolega napisał przekaźnik, więc myślałem że ma na myśli o przekaźnik.
 
 
damians214 



Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 10



Wysłany: Pon Paź 15, 2018 15:54   Brak Świateł

Długo mnie nie było bo BRAK CZASU BYŁ.
Ale problem się sam nie naprawił i elektryka zaczyna mi permanentnie siadać w moim MG -ku.

Problem ze światłami ( to tylko preludium ) prawdopodobnie i ostatecznie leży w tylnej wiązce... .
Po jakimś czasie przestał mi działać siłownik w klapie bagażnika.... i to już był dla mnie przesyt!! dostałem się od wew. do bagażnika, otworzyłem "gościa" i zaczęła się szarpaczka z tylna wiązka!! 2 kable były całkowicie przerwane a 6 mocno przetartych.
Swoją drogą BARDZO POMOCNY byłby opis tych kabelków kolorowych -WIELKI uśmiech do czytelników / forumowiczów.
Finalnie pokleiłem/ połatałęm jak mogłem.... centralny zadziałał !! ALE KOSZTEM tylnej wycieraczki!!!! bo ta już odmówiła posługi ... HA coś za coś ...w sumie bilans jak dla mnie (chwilowo) na plus... przynajmniej do jesieni ;-) .

Światła - bez zmian - NIE DZIAŁAJĄ - może jakiś przekaźnik "poleciał" ?! Tutaj też liczę na poradę i pomoc.
Ostatecznie "obszedłem" problem i podpinam na krotko kabelkiem podpiętym między stacyjką, a kostką przy przełączniku zespolonym

Napięcie wcześniej jak sprawdzałem dochodziło do kostki ALE... za male.

Czy ktoś mógłby mi podesłać opis/zdjęcie przekaźnikow spod kierownicy i najlepiej schemat całej instalacji !?

BARDZO WIELKIE DZIĘKI!!

[ Dodano: Pon Paź 15, 2018 15:54 ]
Witam wszystkich.
Wracam do problemu z oświetleniem.
Jak się okazało "tylna wiązka" była w stanie MEGA tragicznym - 8 kabli przetartych, w tym 1 przerwany.
Naprawa niestety NIC nie DAŁA.
Wycieraczka tylnej szyby jak nie działała tak NIE DZIAŁA.
O światłach nie wspominając.
Drodzy forumowicze w zaistniałej sytuacji i w związku z permanentnym brakiem czasu szukam w Łodzi i okolicach sprawdzonego "MECHANISIORA" bo już parę rzeczy mi się uzbierało a chciałbym autko przed zimą "doprowadzić" bo w życiu go NIE SPRZEDAM - plan jest zrobić na igłę i trzymać jednocześnie kupując IIgie autko do codziennej jazdy - gdzieś mi się kołacze ZS lub ZT - może "coś/ktoś" ??
DZIęki za info / podpowiedź.
AAA i dla pomocnych "na siłę" do Pana ze "starorudzkiej" NA BANK już nigdy nie pojadę
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [214 1.4 8v]brak podswietlenia zegarów
ronin19 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Wrz 21, 2010 20:15
ronin19
Brak nowych postów [R214i 97'] Brak podświetlenia zegarka.
guild77 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sob Gru 17, 2011 15:36
siejson
Brak nowych postów [Rover214,1.4benz,96r] brak podswietlenia
eunika Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Czw Mar 05, 2009 16:10
Brt
Brak nowych postów [R214si 1.4 16v] brak podswietlenia tablicy
ola22 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Gru 03, 2012 23:11
Ukor
Brak nowych postów [R200] Brak podświetlenia deski rozdzielczej.
capsoft Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Nie Lis 17, 2013 21:12
capsoft



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink