Forum Klubu ROVERki.pl :: Wypadanie zapłonu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Wypadanie zapłonu
Autor Wiadomość
Radek10 




Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 3



Wysłany: Wto Maj 21, 2019 21:42   Wypadanie zapłonu

Witam serdecznie, jestem szczęśliwym posiadaczem Rovera 75 1.8 ,oczywiście uszczelka pod głowicą wymieniona , ale od kilku lat trapi mnie problem z silnikiem , mianowicie przy przyspieszaniu lekko szarpie silnik i przy ściągnięciu nogi z gazu podczas zwalniania też jest to odczuwalne,kiedyś mechanik podłączył pod komp.samochodzik w wyszło że wypada zapłon na 1cylinderuku. Wymieniłem świece, kable itp i nic się nie zmieniło. Co robić??? :| [/b]
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 21, 2019 21:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
addb1 




Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 193

MG ZR

Wysłany: Sro Maj 22, 2019 09:41   

a cewki czemu nie wymieniłeś?
_________________
Ja lubie SZYPKO
niech żyje zbrodniczy REŻIM
 
 
Radek10 




Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 3



Wysłany: Pon Cze 10, 2019 22:41   

Wymieniłem wszystko. Myślę że może być to wiązka silnika .tylko jak co gdzie szukać. Mieszkam od niedawna we Wrocławiu nie znam dobrego warsztatu. Wrrr.
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Sro Cze 19, 2019 21:29   

Warsztat który cos ogarnia jest na jak dobrze pamiętam na Malopanewskiej
Adas i Gowin.Znaja silniki i cos potrafią pomoc.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Marcin84 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 370
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Czw Cze 27, 2019 14:10   

Pytanie jakie świece dałeś? Ten model jest bardzo wrażliwy na świece w co nie mogłem uwierzyć dopóki sam nie wywaliłem nowego kompletu z Magneti Marelli do kosza. Koniec końców znalazłem w S-Parts polecane do silników serii K świece platynowe "no name". Wszystko jak ręką odjął. Cewki mam Tesla, przewody NGK... warto poczytać, na forum jest dużo info o świecach.
_________________
Rover 600SDi, Rover 75 2.0 CDT, Rover 75 1.8T
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sob Lip 20, 2019 14:05   

A co pa tuning do wypadania zapłonów ?
Wystarczy, że świece zostały za mocno dokręcone i są już uszkodzone
 
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Nie Lip 21, 2019 19:27   

Marcin84 napisał/a:
Pytanie jakie świece dałeś? Ten model jest bardzo wrażliwy na świece w co nie mogłem uwierzyć dopóki sam nie wywaliłem nowego kompletu z Magneti Marelli do kosza.


To nie jest prawda przecież to zwykły silnik a nie jakiś tam kwadratowy :P i będzie działał nawet na najtańszych niklowych np Denzo K20TT wystarczy tylko dobrze przerwę ustawić. To nie jest prawda że jest wrażliwy na jakieś tam świece, platynowe świece po prostu dają dłuższą żywotność i jak kupisz dedykowane pod k serię to przerwy w nich się już nie ustawia ;) Nie wyklucza się to z tym że jest wrażliwy na uszkodzone niesprawne świece (może i nawet nowe), lub wypadanie może być spowodowane dodatkowo innym czynnikiem np słabą kompresją.
_________________
:pisze:
 
 
Marcin84 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 370
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pią Sie 16, 2019 09:53   

adam_26 napisał/a:

To nie jest prawda przecież to zwykły silnik a nie jakiś tam kwadratowy :P i będzie działał nawet na najtańszych niklowych np Denzo K20TT wystarczy tylko dobrze przerwę ustawić. To nie jest prawda że jest wrażliwy na jakieś tam świece, platynowe świece po prostu dają dłuższą żywotność i jak kupisz dedykowane pod k serię to przerwy w nich się już nie ustawia ;) Nie wyklucza się to z tym że jest wrażliwy na uszkodzone niesprawne świece (może i nawet nowe), lub wypadanie może być spowodowane dodatkowo innym czynnikiem np słabą kompresją.


Mam inne odczucia co prawda mam 1.8T i może dlatego. Testowałem kilka kompletów świec i przerwy między elektrodami i nawet zmina przerwy w "platynach" na inną niż fabryczna 1mm miała wpływ na reakcje samochodu na pedał gazu. W świecach z elektrodami z metali szlachetnych elekroda jest bardzo cienka, a iskra bardziej równa i stabilna (chociaż oczywiście zgadzam się najważniejsza ich cecha to trwałość), w zwykłych niklowych ta iskra "goni" po elektrodzie tak więc pod ciśnieniem może być różnie. Jak dołożymy jeszcze do tego LPG to jeszcze inna bajka model Denso o których piszesz zaczął u mnie jeździć na LPG dopiero kiedy ustawiłem wyższy AFR na WOT na LPG niż na PB i sklepałem elektrody na 0,7mm. Fabrycznie te świece u mnie nawet nie działały poprawnie na PB przy większym bucie zaczynało przerywać, reszta układu zapłonowego nowa. Dodatkowo to że jest to układ zapłonowy typu Wasted Spark też może mieć wpływ.... Nie wiem jak 1.8N/A ale w przypadku 1.8T ten silnik jest mocno przelany paliwem AFR na WOT na Pb jak ostatnio mierzyłem miałem 10,5 - tu trzeba dobrej iskry. To tylko moja opinia i można się z nią nie zgodzić :)
_________________
Rover 600SDi, Rover 75 2.0 CDT, Rover 75 1.8T
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [K series] Cyfrowy rozdzielacz zapłonu
ADI-mistrzu Tuning mechaniczny 57 Sro Cze 03, 2015 08:50
ADI-mistrzu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink