Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 45 1.6 2003 - 3000zł
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 45 1.6 2003 - 3000zł
Autor Wiadomość
Szymu 



Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 1



Wysłany: Pon Paź 19, 2020 20:00   Rover 45 1.6 2003 - 3000zł

Do sprzedania samochód Rover 45 1.6 Sedan z 2003r. Jestem drugim właścicielem w Polsce od kwietnia 2016 roku. Dla użytkowników forum cena 3000 zł.
Samochód ma na wyposażeniu:
- elektrycznie otwierane szyby (przód i tył)
- elektrycznie regulowane lusterka
- klimatyzację
- radio CD
Z ważniejszych rzeczy które były w nim robione :
- coroczna wymiana filtrów, płynów i oleju
- wymiana tłumika końcowego - Maj 2017 przebieg 175 253 km
- wymiana amortyzatorów przednich - Maj 2018 przebieg 189 740km
- wymiana głowicy (kupiona używana po regeneracji) , uszczelki pod głowicą oraz rozrządu (napinacz i pasek) - Marzec 2019 przebieg 200 151 km
- wymiana regulatora napięcia i akumulatora - Wrzesień 2019 przebieg 209 000km
- wymiana klocków hamulcowych przód - Listopad 2019 przebieg 209 603km
Na wskazane powyżej ( i wiele innych ) naprawy mam wystawione dokumenty. Samochód od zakupu serwisowany był w jednym zakładzie mechanicznym ( jeżeli ktoś będzie chciał to udostępnię do niego kontakt).
Jesienią 2017 malowany był dach wraz ze słupkami - ktoś próbował urwać antenę z dachu i zrobił to tak nieudolnie że uszkodził otwór do którego była ona przykręcona przez co zaczął on rdzewieć. Podczas malowania wycinana i wklejana była szyba przednia i tylna ( przy okazji zostały one porządnie uszczelnione)
W 2017 i 2018 roku wykonywana była konserwacja podwozia .
Połową 2017 roku zregenerowane zostały przednie pół osie które uległy uszkodzeniu ( skrzywienie ) podczas wjazdu w zalaną deszczem dziurę ( pozdrawiam drogowców !! !)
Lakier jak na auto w takim wieku jest w naprawdę bardzo dobrym stanie jednak w kilku miejscach widoczne są odpryski i zarysowania.

Nowy właściciel powinien zastanowić się nad :
- wymianą boczków (przednich) oraz podsufitki - oryginalny klej zaczął już niestety puszczać
- wymianą osłony termicznej kolektora ( przepalona w miejscu mocowania jednej śruby - podczas mniejszych temperatur słychać drganie - przyznam że ciężko było znaleźć taką część)
- wymianą dysz spryskiwacza umiejscowionych na przedniej masce - te które są obecnie są już lekko przytkane przez co płyn ze spryskiwaczy nie leci idealnie
- udrożnieniem kanalików znajdujących się w podszybiu - przy bardzo intensywnych opadach deszczu zdarzyło się kilka razy , iż woda przedostawała się do środka ( pod schowkiem od strony pasażera)
- w zimie, przy większych mrozach tylna szyba potrzebuje chwilę czasu aby skutecznie zacząć się grzać ( przepalone paski termiczne)
- prawe przednie drzwi zaczynają lekko rdzewieć na samym dole - w tym miejscu niestety zbiera się woda
- przy zwalnianiu , w momencie gdy obroty spadają poniżej 1,5 auto delikatnie drga

Zależy mi na tym aby potencjalny nabywca był zadowolony z zakupu dlatego starałem się opisać co jest w tym aucie do zrobienia. Sama z siebie jazda "białą strzałą" była dużą przyjemnością - mechanicznie nigdy mnie nie zawiodła . Największa bolączka tego silnika została naprawiona -mowa o uszczelce pod głowicą -niestety w moim przypadku głowica była pęknięta i musiałem sporo czasu poświęcić żeby znaleźć zregenerowaną głowicę do tego auta ( proszę mi wierzyć ale to nie była łatwa sprawa). Przyszły właściciel musi się liczyć z tym, że takich aut jest coraz mniej ,a co za tym idzie dostęp do części zamiennych jest coraz gorszy (oczywiście na te najbardziej popularne części jest sporo zamienników - gorzej z poważniejszymi uszkodzeniami) . Cieszy mnie fakt , iż nigdy nie spotkałem drugiego takiego modelu na drodze ( biały sedan ). Żal się z nim rozstawać ale szkoda żeby taki unikatowy model stał na parkingu i czekał na lepsze jutro.
W komplecie znajdują się koła z oponami zimowymi oraz lusterko z wbudowaną kamerą cofania (tutaj należy przylutować sobie wtyczkę bo niestety przerwała się).
Ubezpieczenie opłacone do stycznia ( opłacona pierwsza z dwóch rat)
Przegląd ważny do Czerwca 2021
Samochód będzie można obejrzeć codziennie po godzinie 17:30 w Krakowie ( Złocień ) lub w Wieliczce (proszę wcześniej dać znać to wtedy nim podjadę do pracy). Możemy podjechać na stację diagnostyczną lub do mechanika w celu dokładniejszego obejrzenia. Telefon - 505 855 739
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 19, 2020 20:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink