Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG TF] czasami nie reaguje
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG TF] czasami nie reaguje
Autor Wiadomość
conrado6743 



Dołączył: 15 Kwi 2022
Posty: 2



  Wysłany: Pią Kwi 15, 2022 19:24   [MG TF] czasami nie reaguje
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2003

Witam mam taki problem z autem ostatnio raz na tydzień jakby traciło moc. Przychodzę do auta a tam zero reakcji na pilota. Otwieram kluczykiem wsiadam przekręcam w stacyjce i nic kontrolki nie świecą, radio nic, rozrusznik etc. Odłączam akumulator na chwilę i podpinam, wszystko działa . Innym razem po zamknięciu bagażnika auto załączylo i obyło się bez odpinania akumulatora. Akumulator wymieniany w lutym. Nie wiem czy ma to związek z pogodą bo deszczu nie było, ale solidna mgła. Ktoś może miał podobny problem? Na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 15, 2022 19:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Pią Kwi 15, 2022 22:03   

Pektron czy Lucas?Zmien baterie w pilocie.Czasem przy jajku wystarczy wyzej podniesc pilota przy stacyjce i lapie.Podeslij prosze fotki,moze znam auto i jego bolaczki.Szerokosci i Wesolych i spokojnych Swiat.
P.S MGF i TF kradna prad.Warto sie zaopatrzyc w cos co odcina prad z aku.Bo po 2ch tyg,akumulator do ladowania.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
conrado6743 



Dołączył: 15 Kwi 2022
Posty: 2



Wysłany: Pią Kwi 15, 2022 23:54   

Malignus napisał/a:
Pektron czy Lucas?Zmien baterie w pilocie.Czasem przy jajku wystarczy wyzej podniesc pilota przy stacyjce i lapie.Podeslij prosze fotki,moze znam auto i jego bolaczki.Szerokosci i Wesolych i spokojnych Swiat.
P.S MGF i TF kradna prad.Warto sie zaopatrzyc w cos co odcina prad z aku.Bo po 2ch tyg,akumulator do ladowania.


U mnie jest Lucas. Wymienię baterię w pilocie i spr stan napięcia w akumulatorze, aczkolwiek zdziwiło mnie bo rano jechałem zatankować było ok, a później w południe nic nie działało, a po klapnieciu bagażnikiem zatrybił. U mnie mg tf 160 z 2003. Nie zaszkodziłoby ograniczyć jakoś te pożeracze prądu
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Sob Kwi 16, 2022 16:10   

Alarmu etc nie wylaczysz,centalka i inne odbiorniki caly czas maja apetyt na prad.U siebie zastosowalem tzw hebel,czyli na klemie wylacznik pradu.Ladny kolorek i klamki w chromie.Hamulcownia AP i fele 16.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
plp 



Dołączył: 03 Sie 2020
Posty: 15



Wysłany: Wto Lip 05, 2022 10:15   

MGFy kradną prąd?! Pierwsze słyszę. U mnie właśnie tendencja jest odwrotna- to mg jest autem które potrafi stać kilka tygodni i mam pewność że odpali, podczas gdy inne moje samochody poddają się już po ok 2 tyg nicnierobienia. :wink:

Co do problemu z głównego wątku to problemem jest prawdopodobnie przewód masowy- trochę wody, rdza, tlenki i odrazu zaczynają się problemy. Miałem to samo, MG było martwe póki nie pokręciłem przewodami od aku- wtedy dopiero łapało kontakt. Jeździłem tak kilka miesięcy i praktycznie przy każdym odpalaniu musiałem otwierać przednią machę i ruszać kablami. W końcu wymieniłem cały przewód masowy na nowy, wyczyściłem miejsce styku z budą i wszystkie problemy znikły.
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Sro Lip 06, 2022 22:48   

Mam mgf 2002 i tf 2004,oba kradna prad.Nowe aku,max 3 tyg w stanie bezczynnosci.Wyjasnij prosze gdzie prad spimpala.Powiem w ten sposob,non stop alarm volu,i inne podzespoly.Przewody,wszystkie nowe.Od rozrusznika w gore.Te typy tak maja a mam bezdaszki od ponad 15 lat.I wybacz ale wiem o czym pisze.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink