Forum Klubu ROVERki.pl :: Szykowanie auta do sprzedaży (wydzielone z Chcę kupić R)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Szykowanie auta do sprzedaży (wydzielone z Chcę kupić R)
Autor Wiadomość
sliwka 




Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 64
Skąd: Koło koło Konina



Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 18:47   

a właśnie...
trudno sprzedać Roverka? można się ostro targować przy zakupie? :smile:
_________________
działać, działać!!
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 18:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Przemek_Docent 




Dołączył: 16 Sie 2002
Posty: 226
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 18:52   

sliwka napisał/a:
nie no kuźwa... tylko mi sie wydaje że to przesada jest?

Nie tylko Tobie :evil: Ja bym tak nie potrafił, chociaż też na nadmiar gotówki nie cierpię

[ Dodano: Czw Kwi 12, 2007 7:04 pm ]
mad1984 napisał/a:
Jak wy szykujecie autka do opchniecia?

Myję i odkurzam. Przygotowuję swoją nieoficjalną książkę serwisową, którą prowadzę od dnia zakupu każdego auta i daję ogłoszenie na Allegro. Uczciwe! Znajomi mi mówią, że za szczere... Ale jakoś te auta schodzą :-) Z NIECOFANYM PRZEBIEGIEM ponad 200 tys. km... :evil:
Handluje raz na 4-5 lat :-)
_________________
"Racing Is Life. Anything that happens before or after is just waiting..."
S.McQueen, Le Mans
 
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 19:04   

Z kolei ja kiedy sprzedawałem Poldżerka (przed Mazdą) również pojechałem do lakiernika, żeby zrobić progi i doły drzwi. Lakiernik mnie pyta: robimy na sprzedaż czy do jeżdżenia?? Bo jak do sprzedania to szpachel i lakierujemy, a jeśli do jeżdżenia to wycinamy blache spawamy i robimy na cacy... I mimo, że aut szło do sprzedania to wolałem je zrobić jak dla siebie... sumienie by mnie zeżarło, że wcisnąłem kit....
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
ezy 




Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 134
Skąd: Góra Kalwaria



Wysłany: Pią Kwi 13, 2007 09:29   

Ja jedyne niewinne co zrobiłem sprzedając starego wolnossącego smoka 2,8D który potrzebował takiego kopa do rozruchu jak silnik w cholowniku :) - no więc jedyne co zrobiłem, sprzedając go w zimie to odpaliłem z trudem zanim gość przyjechał podgrzałem do takiego stopnia że blok silnika był chłodny natomiast ponowny rozruch już nie był mozolny. I gość faktycznie zwrócił na to uwagę - położył rękę na silniku i mówi: no, uczciwy sprzedawca - nie rozgrzał silnika.
I to tyle. I tak nie kupił, a ja potem wymieniłem baterie i odpalał "z pół obrotu"
_________________
R620SDi (Super Diesel installed) BRG '96
 
 
Dzenson 




Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Ostrów Wlkp



Wysłany: Pią Kwi 13, 2007 10:16   

Ja zbieram wszystkie kwity, faktury, rachunki oraz pudełka po częściach. Robie również zdjęcia na bieżąco. Do wszystkiego mam założony specjalny zeszyt i tam to wszystko trzymam chronologicznie.
Samochód był cały lakierowany i ktoś podczas sprzedaży mógłby mi zarzucić, że był bity. Dlatego mam zdjęcie przed i po gdzie wyraźnie widać że sprawcą był grad a nie kolizja. I co istotne - malowany był dwa miesiące po kupnie zatem nie było nic szyte na szybko i pod klienta.
To samo dotyczy wnętrza. Poprzedni właściciel nie dbał o auto i dodatkowo były jakieś atrapy pomalowane srebrzanką! Zrobiłem zdjęcia a następnie wymieniłem wszystkie plastiki na nowe, oryginalne i ponownie seria zdjęć.

W ten sposób przyszły klienty wie co przy nim zrobiłem i jak wyglądał kiedyś co będzie również i moim argumentem co do ceny. Samochód zadbany stąd i taka cena. Jak nie, niech szuka innego gdzie nawet połowy prawdy się nie dowie.
Zmiana przebiegu na liczniku to zwykłe oszustwo. Sam chcesz kupić z oryginalnym przebiegiem natomiast komuś można sprzedać z oszukanym? I koło się zamyka.

Co do myków jakie się stosuje oszukując klienta to: licznik, nowe lub lżej zużyte nakładki na pedały ( im większy przebieg tym mocniej znorane) pokrowce lub obszyte kierownice wyraźnie "tydzień temu", wypychanie fotela kierowcy i wymiana gałki od biegów. Generalnie większość tego co dotykamy jadąc samochodem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Skradzione auta, części
szoso Offtopic 34 Wto Paź 02, 2018 07:03
majsterrr
Brak nowych postów Samochody na F - wydzielone z "Chcę kupić Roverka"
magneto Offtopic 17 Sob Cze 20, 2009 09:25
tetryk
Brak nowych postów Łódź - Wspólne szykowanie auta przed zlotem.
SyntaX Offtopic 0 Sro Cze 05, 2013 09:27
SyntaX
Brak nowych postów O malowaniu całego auta (wydzielone z "forum klubowe&qu
MaReK Offtopic 11 Pon Kwi 09, 2007 23:09
MaReK
Brak nowych postów Jak nie kupić auta po powodzi.
staf Offtopic 1 Pon Maj 31, 2010 13:39
czapaja



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink