Forum Klubu ROVERki.pl :: [OT] Od "pożegnania" Adriana po TWA na forum
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[OT] Od "pożegnania" Adriana po TWA na forum
Autor Wiadomość
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 26, 2009 09:47   

Mayson napisał/a:
fearless, czy to nie Ty ostatnio oferowałeś swą osobę do zarządu, na admina/moda forum? Niezły początek... :wink:


Nie do zarządu - tylko post skierowany był do zarządu, oferowałem tylko swoją pomoc w czymkolwiek :D

[ Dodano: Pon Sty 26, 2009 09:58 ]
thef napisał/a:
arkzo napisał/a:
Chłopaki no przestańcie :wink:
W sumie bardzo chętnie, bo już nie mam siły tłumaczyć dlaczego myślę tak, a nie inaczej ;) . Jedno tylko "ale", nie potrafię "przejść obojętnie" gdy niesłusznie zarzuca się nam koterię i TWA.


Mam tak samo - też nie chce mi się dalej tego ciągnąć. Pewnie można by było zrobić kolejną telenowelę z tego co jest wyżej napisane i ciągnąc utarczki słowne w nieskończoność.
Tak naprawdę - komputer i pisanie na forum ma tą jedną zasadniczą wadę, że z suchego tekstu, nawet przy użyciu nieskończonej ilości emotek - nie można tak naprawdę do końca odczytać czyjejś intencji, bo nie widzimy wyrazu twarzy drugiej osoby.... brak jest bezpośredniego kontaktu - i to nas ogranicza, wręcz czasami wprowadza w błąd drugą osobę, co też ma miejsce w tym OT.

Postanowiłem zatem zakończyć moje wypowiedzi i wszystkich urażonych moim zdaniem Serdecznie Przeprosić !!

Ciebie
thef za mój całokształt - i że tak dość nieprzyjemnie zaczęła się nasza znajomość na forum - z mojej winy - przyznaję.
CiebieKasjo za wszystko co napisałem i co Ciebie osobiście uraziło.
CiebieJoa za to że tak bezpardonowo wciągnąłem Twoją osobę w całą tę sprawę.
Wszystkich innychKtórych to dotyczyło i których moje słowa uraziły.

Przepraszam i pozdrawiam.
fearless.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 26, 2009 09:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Sty 26, 2009 10:25   

Ja osobiście przyjmuję przeprosiny i również wyciągam rękę. Mam nadzieję, że w niedługim czasie poznasz nas wszystkich na tyle, że obiektywnie będziesz mógł stwierdzić, że atmosfera na forum i ludzie je tworzący to jedna wielka rodzina bez uprzedzeń i bez podziałów :) .
 
 
tom214Si
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 26, 2009 17:35   

Joa napisał/a:
no i ja pisze to dokladnie pod Twoim adresem- tak, masz byc przykladem nonkonformisty. sam sobie na to zapracowales i zapewne bardzo swiadomie

Zabrzmiało pejoratywnie, czy uważasz nonkonformizm za coś złego? :roll:
 
 
Joa 




Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Sty 26, 2009 17:41   

tom214Si napisał/a:

Zabrzmiało pejoratywnie, czy uważasz nonkonformizm za coś złego? :roll:

tom214Si, za malo zacytowales, potraktuj to bardziej calosciowo. nie nonkonformizm jest zly, a usilne proby wejscia w role pokrzywdzonego i uciesnionego oraz ciagle podkreslanie tej pozycji.


fearless, nie masz za co przepraszac, a napewno nie mnie :)
i jak najbardziej moge sie podpisac pod slowami thef'a.
thef napisał/a:
Mam nadzieję, że w niedługim czasie poznasz nas wszystkich na tyle, że obiektywnie będziesz mógł stwierdzić, że atmosfera na forum i ludzie je tworzący to jedna wielka rodzina bez uprzedzeń i bez podziałów :) .
 
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 26, 2009 19:52   

Joa - zapoznaj się z terminem zanim zaczniesz go interpretowac - nonkonformizm nie ma nic wspólnego z rolą pokrzywdzonego i uciśnionego. Ale...skoro tak bardzo Ci zalezy...tak jestem nonkonformista, może nawet antykonformista. Niestety ale konformizm uwazam za większa wade, szczególnie skrajne formy tej postawy, z którymi miałem nieprzyjemnośc się spotkać. Bardziej wprost - nie toleruję ludzi, którzy z uśmiechem na ustach wbijają innym nóż w plecy po to by zostać akceptowanym w danej grupie. Dlatego tego nie robię...pisze co mi lezy na sercu i pod nim, nie ściemniam, ze oooooo...ja tęz mam rowerka i jak wspaniale być w waszej grupie, kocham was i wszystkie dzieci...to jest dopiero załosne :)

I nie napisałem nigdzie, ze Ty taka jestes lub ktokolwiek z forum - Kasjo posunełaś się w swojej interpretacji i arogancji...lub nieumiejętności czytania ze zrozumieniem do granic wszelkiej możliwości.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Sty 26, 2009 20:59   

Zastanawia mnie zestawienie dwóch wystepujących obok siebie zdań:
Thrillco napisał/a:
ja tęz mam rowerka i jak wspaniale być w waszej grupie, kocham was i wszystkie dzieci...to jest dopiero załosne :)

Thrillco napisał/a:
I nie napisałem nigdzie, ze Ty taka jestes lub ktokolwiek z forum


A potem jeszcze zarzut:
Thrillco napisał/a:
Kasjo posunełaś się w swojej interpretacji i arogancji...lub nieumiejętności czytania ze zrozumieniem do granic wszelkiej możliwości.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Sty 26, 2009 21:10   

Thrillco napisał/a:
I nie napisałem nigdzie, ze Ty taka jestes lub ktokolwiek z forum - Kasjo posunełaś się w swojej interpretacji i arogancji...lub nieumiejętności czytania ze zrozumieniem do granic wszelkiej możliwości.
czyżby?
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Joa 




Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Sty 26, 2009 21:28   

Thrillco,
masz racje, niezbyt fortunnie dobralam pojecie (piszac post na biegu tuz przed wyjsciem z domu).
nie zmienia to jednak faktu, ze sens wypowiedzi jest bez zmian- chodzi o Twoje poczucie pokrzywdzenia i ciaglego niemalze szykanowania Twojej osoby.
w kazdym jednym temacie piszesz o tym, ze jestes kozlem ofiarnym, ze wszyscy sa przeciwko Tobie, itd- musi tak byc? nie, wystarczy czasem powstrzymac sie od komentarza, czasem napisac mniej, czasem nie urzadzac sobie jakiejs osobistej wycieczki (w odpowiedzi na niekiedy wyimaginowane ataki) i bedzie calkiem inaczej. jak zreszta przez moment bylo. nie ma sie co rzucac, tyle.

poza tym bardzo chcialabym, zeby skonczyly sie tematy i dyskusje tego typu- nie prowadza do niczego, a tylko wprowadzaja bardzo nieprzyjemna atmosfere- nie o to tu chodzi i nie tak tu troszke wczesniej bylo.

z mojej strony koniec tematu.
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 26, 2009 21:33   

Polecam lekturę : http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=35559

I już przestańcie, jak i ja uczyniłem.
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 26, 2009 21:44   

Joa napisał/a:
ciaglego niemalze szykanowania Twojej osoby.
w kazdym jednym temacie piszesz o tym, ze jestes kozlem ofiarnym, ze wszyscy sa przeciwko Tobie, itd- musi tak byc?
Czyżby? Zobacz co ja napisałem o postawie konformistycznej i przeczytaj co na to Kasjo - tak...to nie jest atak...to głaskanie tygrysa :D
Ostatnio zmieniony przez Thrillco Sro Sty 28, 2009 18:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Sty 27, 2009 12:00   

Thrillco napisał/a:
Fear...z tamtego tematu wiele zostało wycięte i zostało...nic a przynajmniej niewiele zdan, które wypowiedzieli inni bo mieli do tego prawo ale to prawo własnie zostało bezwzglednie odebrane...a to juz sie nie nazywa forum.

Polecam: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=35577

Żadne prawo nie zostało odebrane, żaden post usunięty, żadne zdanie nie zostało wycięte.
Został zastosowany art. 9 Regulaminu Forum - wątek miał traktować o ogólnym zachowaniu na forum i takie było założenie autora, a zszedł do poziomu "a co i dlaczego w konkretnym wątku" i dlatego został podzielony.

Najpierw sprawdź co i jak, zapytaj, a potem zarzucaj, że "prawo własnie zostało bezwzglednie odebrane", bo po raz kolejny bez powodu i pytania szkalujesz ludzi na tym forum.

Oczekuję przeprosin, za rzucenia fałszywego oskarżenia o "odbieranie praw uczestnikom forum" bez próby zrozumienia tematu.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Wto Sty 27, 2009 14:15   

maciej, nie nastawiałbym się za bardzo... ja do dzisiaj przecież jestem "kretem" :| :bezradny: ;)))
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sty 27, 2009 19:13   

Maciej zwracam honor - choć informacji zabrakło. paradoksalnie chyba wyrwało Ci się -
maciej napisał/a:
bez powodu i pytania
mmm - dziękuję za informacje, ze od teraz mam pytac (kogoś) czy moge pisać na forum. Podanie jakieś specjalne złożyć czy wniosek?
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Sty 27, 2009 20:18   

Thrillco napisał/a:
Maciej zwracam honor - choć informacji zabrakło. paradoksalnie chyba wyrwało Ci się -
maciej napisał/a:
bez powodu i pytania
mmm - dziękuję za informacje, ze od teraz mam pytac (kogoś) czy moge pisać na forum. Podanie jakieś specjalne złożyć czy wniosek?
Wiesz co, zarzucasz Piterowi (w podobnym wątku), że wycina z kontekstu Twoje wypowiedzi, a sam co robisz?

Nikt nie miał jakoś problemu z tym, że wątek został podzielony, tylko Ty. Nie przeczytałeś wątku obok, który to zawierał ani nie zapytałeś co się stało, tylko od razu oszkalowałeś (nie po raz pierwszy już) "władze" tego forum. Czy ktoś tu kazał Ci się pytać o pozwolenie na pisanie postów? /W tym momencie powinienem walnąć Twój ulubiony tekst o czytaniu../ Owszem, Maciej nie od razu napisał informację o podziale, ale na pewno nie zrobił tego specjalnie.

Co Ty chcesz osiągnąć? Powiedz mi, co skłania Cię do tych ciągłych ataków prawie na oślep, bo nie rozumiem? A Twoje przepraszam, to mi się kojarzy z cichutkim "przepraszam" zakłopotanego dziecka, któremu rodzic kazał to zrobić. Wychodziłem do Ciebie z ręką na zgodę nie raz, wychodzili inni, ale to zdaje się żadnego sensu nie ma. "Zwracam honor, ale..." sam zobacz jak to brzmi..

Masz wiele niedokończonych wątków tu na forum, wiele pytań na które nie odpowiedziałeś i które olałeś. Komentujesz zazwyczaj tylko to, co dla Ciebie wygodne, albo co potrafisz obrócić jak kota ogonem, resztę spychasz w kąt, bo wiesz, że po czasie ludzie zapomną. Ok, zapomnielibyśmy wszyscy za jakiś czas, tylko, że Ty serial ciągniesz w nowych wątkach.
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Sty 27, 2009 21:01   

Thrillco napisał/a:
mmm - dziękuję za informacje, ze od teraz mam pytac (kogoś) czy moge pisać na forum. Podanie jakieś specjalne złożyć czy wniosek?

Czytaj jeszcze raz ze zrozumieniem, poniżej zwracając uwagę co jest w tym zdaniu orzeczeniem:
maciej napisał/a:
po raz kolejny bez powodu i pytania szkalujesz ludzi na tym forum.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sty 27, 2009 21:02   

Rozumiem ze to nie jest kolejny atak na moją osobe a jak tak to mam go olać wg. zaleceń?
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Sty 28, 2009 09:01   

Thrillco napisał/a:
dziękuję za informacje, ze od teraz mam pytac (kogoś) czy moge pisać na forum.

Nie, nie masz pytać, ale PODSTAWY KULTURY i CYWILIZOWANEJ DYSKUSJI wymagają próby jakiegokolwiek wyjaśnienia problemu przed rzuceniem jakichkolwiek oskarżeń, a szczególnie tak mocnych jak oskarżanie ludzi o ograniczanie swobody wypowiedzi na forum:
Thrillco napisał/a:
które wypowiedzieli inni bo mieli do tego prawo ale to prawo własnie zostało bezwzglednie odebrane...a to juz sie nie nazywa forum.


Już raz rzuciłeś praktycznie IDENTYCZNE POMÓWIENIE, a gdy zapytałem jak inaczej byś podzielił wątek, zamilkłeś, ale widać nic Cię tamta sprawa nie nauczyła: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=34519
Nie zrozumiałeś, że na tym forum usuwa się jedynie duble, a jeśli ktoś usuwa inny post, to tylko jego właściciel.

Napisałem Ci na PW, że stawiasz się w bardzo niezręcznej roli OSKARŻYCIELA i to zadaniem oskarżyciela jest udowodnienie winy, a Ty oskarżasz na podstawie nikłych lub żadnych poszlak, a gdy oskarżeni broniąc się obnażają powierzchowność Twoich oskrażeń i to, że w sumie są one tylko i wyłącznie POMÓWIENIAMI i SZKALOWANIEM.

Po raz kolejny NIE UMIESZ przeprosić za BEZPODSTAWNE POMÓWIENIA, bo "zwracam honor" to stanowczo za mało.

Nadal oczekuję przeprosin za BEZPODSTAWNE OSKARŻENIA w tym wątku.
Thrillco napisał/a:
zwracam honor

Zwracając honor jednocześnie wyrywkowo cytujesz, co sam piętnujesz na każdym kroku, tak, żeby ukradkiem przemycić znów tezę, od której zacząłeś i która została obalona:
Thrillco napisał/a:
maciej napisał/a:
bez powodu i pytania

mmm - dziękuję za informacje, ze od teraz mam pytac (kogoś) czy moge pisać na forum. Podanie jakieś specjalne złożyć czy wniosek?

Kolejny przykład MANIPULACJI, PRÓBY DYSKREDYTACJI dyskutanta i forumowego cwaniactwa - dla mnie takie zachowanie odpowiada takiemu myśleniu: "nie udał się atak frontalny, to trochę pomanipuluję i w kostki pogryzę".

Czy to nie jest zakłamanie "zwracać honor" i atakować czterema wyrwanymi z kontekstu słowami w sąsiednich zdaniach?

I jeśli odpowiesz, choć w to wątpię, że nie, to czekam na konkretne argumenty dlaczego nie.
Thrillco napisał/a:
Rozumiem ze to nie jest kolejny atak na moją osobe a jak tak to mam go olać wg. zaleceń?

To nie jest atak tylko to jest kolejna, prawdopodobnie ostatnia, próba CYWILIZOWANEJ DYSKUSJI NA ARGUMENTY z Tobą, ale jak widać chyba nie rozumiesz czym jest dyskusja na argumenty, skoro każdą jej próbę traktujesz jako "atak na Twoją osobę".

Znów zamiast UŻYĆ ARGUMENTÓW i ODPOWIEDZIEĆ NA ZARZUTY Ty próbujesz "odwrócić kota ogonem" sugerując osobisty atak na Ciebie, który nie miał miejsca - zupełnie jak w telefonie Jana Bąka 16 minut po poście, na który NIGDY NIE ODPOWIEDZIAŁEŚ, a który obnażał lichość Twoich hipotez.

I jeszcze jedno pytanie, na które też prawdowpodobnie znów NIE ODPOWIEDZIESZ:
Czy zarzut BEZPODSTAWNY "bezwzględnego odbierania prawa do wypowiedzi na forum" nie jest osobistym atakiem?
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sty 28, 2009 18:56   

Wiesz co Maciej...podaj mnie do sądu skoro operujesz pojeciami głównie z tej instytucji.
Widocznie trafiłem na moment w którym częśc watku dopiero przenosiłeś i wtedy był dla mnie nie widoczny, informacje umieściłeś na drugi dzien po 12...i ok...dlatego zwracam honor i jak chcesz usune w ogóle tamta częśc mojej wypowiedzi - dyskusji o tym nie zamierzam dalej prowadzić bo jest już jałowa i do niczego nie prowadzi.

Thef - przepraszam nie bło do Ciebie więc prosiłbym Ciebie byś tego nie interpretował w sopsób luźnodowolny wedle własnego uznania i widzimisie tylko po to by wywołac kolejną kłótnie. Podobno Moderator powinien być ostatnim, który prowokuje a Ty szukasz dziury w całym i tworzysz kolejnę prowokacje.
Ostatnio zmieniony przez Thrillco Czw Sty 29, 2009 00:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Sty 28, 2009 20:56   

Thrillco napisał/a:
dyskusji o tym nie zamierzam dalej prowadzić bo jest już jałowa i do niczego nie prowadzi.

Bo brak Ci argumentów na pozostałe zarzuty - zwłaszcza ten o wybiórczym cytowaniu.

Smutne.

A przeprosić i przyznać się do błędu nie potrafisz - potrafisz jedynie rzucać oskrażenia.

To jeszcze smutniejsze.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sty 29, 2009 00:22   

Maciej...smutne jest to, ze jestes liderem w oskarzaniu...szczególnie tu w tym watku - oskarżasz mnie o własny błąd. Przeniosłeś watek i ine było o tym informacji...i szukasz kozła ofiarnego..znowu. i jeszcze mało tego przyznanie Ci racji nie skutkuje, kiedy przyznałem się do swojego błedu. To czego ty tu ode mnie oczekujesz...że obmyje Ci stopy...zaczynasz zwyczajnie histeryzować. I już wyluzuj z tymi argumentami bo patrze, ze cokolwiek Ci napisac to Ty i tak uznajesz tylko własne argumenty, cudzych nie dostrzegając. Ponadto wyciąłes np. ten watek wraz z wypowiedziami do tematu.
Ostatnio pośrednio ja (i być moze kilku innych userów) zaczeło być w róznych miejscach oskarzanych o to ze tu i ówdzie nie jest fajnie na forum....hmmm, poczytajmy...no mi wychodzi, ze Ty, Thef i kilka tych "niewinnych" owieczek ponosi za to wine ie mniejszą...no ale ja nie jestem zaznaczony jakimś specjalnym kolorem więc mnie pewnych rzeczy nie wolno...np...nie wolno mi atakowac...za to moge być atakowany. Bo widzisz...jak przeczytasz swoje posty tu wyżej to nie jest to CYWILIZOWANA ROZMOWA NA ARGUMENTY tylko najzwyczajniejszy atak z unoszeniem głosu i nie słyszeniem cudzych argumentów. Dzis miałem podobnego rodzaju rozmówkę w pracy (ah jacy ludzie bywają wielolicowi) i reakcja rozmówcy była trochę podobna do Twojej. Kiedy używałem słabego argumentu, szybko go zbijał, kiedy mocniejszego -unosił głos byle nie dac szansy na odpowiedź...i się do tego w identyczny sposób zapetlił...wynalazł 3 argumenty i w koło macieju je powtarzał...lol...może coś jest w tym powiedzeniu ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Propozycja "rozwoju" forum
maciej Offtopic 2 Sro Sty 28, 2009 23:18
benio_bicos
Brak nowych postów Valander vs Czarita, rozmowa o 827 (wydzielone z "forum
Paul Offtopic 7 Sro Kwi 11, 2007 11:59
Gość
Brak nowych postów O malowaniu całego auta (wydzielone z "forum klubowe&qu
MaReK Offtopic 11 Pon Kwi 09, 2007 23:09
MaReK
Brak nowych postów nowe stawki akcyzy od 2017 według "dobrej zmiany"
WitekWawa Offtopic 23 Pon Lut 27, 2017 11:14
bociannielot
Brak nowych postów Co mogą znaczyć słowa "może świadczyć tylko o tym"
Mayson Offtopic 8 Wto Paź 26, 2010 11:14
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink