Forum Klubu ROVERki.pl :: prebenny - R75
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
prebenny - R75
Autor Wiadomość
AnioleK1 



Dołączyła: 15 Sty 2016
Posty: 8



Wysłany: Sob Mar 26, 2016 20:24   

Myślę że też powinien pomóż, np w zgromadzeniu wszelkiej dokumentacji by udowodnić twój wkład w auto... rachunki, paragony też się liczą choć ubezpieczyciel ciągnie w swoją stronę, proponuje napisać z głową odwołanie przedstawiając wszystkie rachunki włożony wkład w samochód, oraz napisać jeśli nie uznają tego powołasz własnego rzeczoznawcę i na tej podstawie będziesz domagać się pokrycia wszystkich kosztów. Rzeczoznawcy którzy są przysyłani od ubezpieczyciela nie mają aż takiej wiedzy by wycenić dużą skodę, nie są oni mechanikami, zwykli teoretycy...

Jeśli przeprowadzisz taką wycenę w renomowanym serwisie, nikt ci tego nie podważy... Fakt że będzie cie ona kosztować ale potem będziesz mógł domagać się zwrotu od ubezpieczyciela...

UOKiK - nie jednokrotnie nakładał kary na firmy ubezpieczeniowe broniąc praw konsumentów...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 26, 2016 20:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 26, 2016 20:32   

AnioleK1 pierwsze odwołanie prosiłem o ponowną wycenę auta przed szkodą (załączyłem skany z książki infoekspert - wycena 8500, symulację AC w compensie - 8600) i wszystkie paragony na części/naprawy, które miałem (niestety niewiele tego, bo wiadomo jak to jest u nas z paragonami a też nie wszystko było robione na nowych częściach). Niestety TU nic z tego nie uwzględniło.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sob Mar 26, 2016 22:26   

poproś,żeby wysłali Tobie szczegółową wycenę , bo tak to każdy z głowy sobie może wpisać i szczegółowy kosztorys naprawy z uwzględnieniem RBH i stawki za RBH
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 26, 2016 22:31   

Harry o wyliczenie wartości poproszę a co do kosztorysu to w odwołaniu mi napisali

Kod:
Jak już wcześniej informowaliśmy wysokość kosztów naprawy pojazdu, ustalona przez Compensa
Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group znacznie przekracza poziom ekonomicznie uzasadnionych kosztów
naprawy uszkodzonego pojazdu. W związku z tym podjęta została decyzja o rozliczeniu szkody poprzez ustalenie
odszkodowania w wysokości różnicy pomiędzy wartością rynkową pojazdu, a wartością pozostałości jako najbardziej
uzasadniony ekonomicznie sposób likwidacji szkody.


Wnioskuje, że jest to odmowa przedstawienia pełnego kosztorysu (z uwzględnieniem RBH i stawki, bo o to prosiłem w 1 odwołaniu).
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Mar 26, 2016 23:58   

AnioleK1 napisał/a:
Jeśli przeprowadzisz taką wycenę w renomowanym serwisie, nikt ci tego nie podważy... Fakt że będzie cie ona kosztować ale potem będziesz mógł domagać się zwrotu od ubezpieczyciela...
:hahaha: :hahaha: :hahaha: przeprowadziłaś to kiedyś? bo ja tak, 2 razy i mieli mnie głęboko w dupie.
Jak myślisz że rzecznik konsumenta pomoże to powtórzę nigdy nie przeprowadzałaś takiej sprawy (tak sądzę) ja próbowałem kilka razy odpowiedź jest jedna: idź do rzecznika finansowego bo my mamy dosyć roboty i nie zajmujemy sie tym
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
AnioleK1 



Dołączyła: 15 Sty 2016
Posty: 8



Wysłany: Nie Mar 27, 2016 00:15   

Sorki ze odbiegam od tematu, w skodzie ( samochód miejski ) wymieniałem sprzęgło kupiłem nowe na allegro, dostarczyłem wszystko mechanikowi kazałem wymienić co będzie trzeba by za kilka miesięcy nie wracać do tematu. Odbieram samochód mechanik mówi ze powymieniał wszystkie uszczelniacze stare wyglądały już kiepsko... sprzęgło coś mu nie pasowało to podpiłował docisk... trochę mnie zirytował mógł dzwonić kupił bym inny a ten odesłał...

Odebrałem samochód a sprzęgło piszczy podczas wciskania... wróciłem z tym do mechanik powiedział jaka cena takie sprzęgło on chciał LUKa kupić jego cena za kpl 480zł komplet ten sam zestaw na allegro 280 też "nowy" też chciałem kupić ale dzwoniłem do hurtowni dowiedziałem sie ze 70% sprzedawanych sprzęgieł LUKA to regenerowane w nowych pudełkach... i nie ma reguły czy z sklepu czy z internetu firma obniżając koszta wykorzystuje niektóre stare komponenty ( które się nie zużywają - tak mnie poinformowano ) Ja im swoje oni swoje, ze to nie ich wina bo usługa nie była z ich częściami... Znajomy powiedział jak to załatwić, swoje żądania poparłem odpowiednimi paragrafami kc., na koniec prawie prosili by za darmo mogli mi je jeszcze raz wymienić...

A tak byłem kilka razu rozmawiałem by się jakoś dogadać, ale nie chcieli...
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 27, 2016 00:27   

AnioleK1 mimo wszystko jest tu trochę inna sytuacja, bo to nie była walka o ubezpieczenie tylko nieprawidłowo wykonaną usługę.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
AnioleK1 



Dołączyła: 15 Sty 2016
Posty: 8



Wysłany: Nie Mar 27, 2016 00:39   

sknerko napisał/a:
AnioleK1 napisał/a:
Jeśli przeprowadzisz taką wycenę w renomowanym serwisie, nikt ci tego nie podważy... Fakt że będzie cie ona kosztować ale potem będziesz mógł domagać się zwrotu od ubezpieczyciela...
:hahaha: :hahaha: :hahaha: przeprowadziłaś to kiedyś? bo ja tak, 2 razy i mieli mnie głęboko w dupie.
Jak myślisz że rzecznik konsumenta pomoże to powtórzę nigdy nie przeprowadzałaś takiej sprawy (tak sądzę) ja próbowałem kilka razy odpowiedź jest jedna: idź do rzecznika finansowego bo my mamy dosyć roboty i nie zajmujemy sie tym


Widocznie Rzecznik praw konsumenta twojego Powiatu miał na Ciebie W*******... Oboje są finansowanie z środków UE każdy powinien ci pomóc choć UOKiK - nie jest przyjaźnie nastawiony do Stanowiska Rzecznika Finansowego które powstało za rządów PO, ponieważ w jakimś stopniu odbiera im " chleb ". Kwestia też umów nie każda ma że 90%+ uszkodzeń to szkoda całkowita, są też 70+ = szkoda całkowita...

Staram się pomóż jak potrafię wizyta, porada jest darmowa nić nie straci poza poświęceniem kilkunastu minut, ale ty wolisz się wyśmiewać więc pomóż koledze, jeśli przerabiałeś temat... Widzę że na tym forum jesteś prawie jak Chuck Norris :P
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 27, 2016 00:42   

Ej chłopaki i dziewczyny, bez osobistych wycieczek... ;) to nie pomoże w rozwiązaniu sprawy
_________________
75 Red Edition
 
 
AnioleK1 



Dołączyła: 15 Sty 2016
Posty: 8



Wysłany: Nie Mar 27, 2016 00:52   

Masz tu link poczytaj sobie: http://www.auto-swiat.pl/...nie-walcz/xg937

Zawsze możesz sprzedać swoje odszkodowanie tzw " hieną " oni ci wypłacą to co proponuje ubezpieczyciel a sami sobie wywalcza dużo wyższą kwotę i zainkasują do kieszeni... Kwestia charakteru, Ja nie udaje że jak ktoś na mnie le** to pada deszcz...

Kończę tą chorą dyskusję !.

Powodzenia.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Mar 27, 2016 11:42   

AnioleK1 ciśniesz mi a nie masz pojęcia o czym mówisz. Załatwiałem takie sprawy wielokrotnie jak również sprzedawałem szkodę i pomagamprebennemu od pierwszych minut po zdarzeniu a ty każesz mu lecieć tam gzie nic nie załatwi bo ten rzecznik nie ma żadnych uprawnień w sprawach ubezpieczeń. Mało tego zdarzyło mi się odbierać auto od mechanika przez rzecznika praw konsumenta więc tak trochę ogarniam i aspekt ubezpieczeń i aspekt nieprawidłowo wykonanego dzieła. Strasznie się irytujesz że ktoś może wiedzieć lepiej od ciebie i zaraz wyjeżdżasz z Norrisem raczej widzę że ty chcesz tu kopnięciem z półobrotu wszystkich po kątach porozstawiać.

[ Dodano: Nie Mar 27, 2016 11:42 ]
aha Auto Świat jest akurat żadnym autorytetem w takich sprawach ja bardziej wierzę forum prawnemu i stronie rzecznika finansowego
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 29, 2016 09:54   

Chłopaki nie ma co się kłócić. Sprawa i tak jest do :dupa: , bo człowiek dba, szoruje, pucuje, wkłada worki $$ a potem ktoś przez nieuwagę to niszczy - no ok zdarza się najlepszym. Ale to co się dzieje potem to już jest farsa i oszustwa jedno za drugim i nie ma sensu się kłócić między nami tylko nie dać się TU i zgodnie z zasadą https://www.youtube.com/watch?v=Z9uGai5J2tY odzyskać straty i naprawić wóz do stanu jak sprzed wypadku :)

[ Dodano: Wto Mar 29, 2016 09:54 ]
To mamy arkusz wyliczenia wartości: https://drive.google.com/open?id=0BxukX8tm4SagNTRBSFlubzBSQXM

Wartość wg eurotax 6600 :hahaha:
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
Ostatnio zmieniony przez prebenny Pią Kwi 01, 2016 23:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 29, 2016 13:48   

Lakier metalik- 40 zł. :D

Co Ci ludzie mają w głowach? Ta wycena to jakiś żart.
Wartość całego wyposażenia dodatkowego- 370 zł.
Śmiech na sali.
 
 
berka 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 5



Wysłany: Wto Mar 29, 2016 14:10   

Już tu chyba pisałem. Przy szkodzie całkowitej zawsze będziesz w plecy, bo TU nie musi płacić za faktury, więc robi wyceny, takie jak im pasują.
Jestem w podobnej sytuacji. Po miesięcznej wymianie maili z TU, dwóch wycenach rzeczoznawcy zapłaconych z mojej kieszeni, których zasadność oczywiście ubezpieczyciel zakwestionował.
Obecnie sprawa jest u rzecznika finansowego i polecam tę drogę. Aktualnie czekam na stanowisko firmy ubezpieczeniowej - rzecznik już wysłał im swoją opinię.
Do rzecznika można wysłać wszystko mailem. Jestem też po rozmowie telefonicznej z kimś u rzecznika i wynika z niej nast. kolejność zdarzeń, która potwierdza się w 90% przypadków:
-szkoda i jej zgłoszenie do TU
-TU wycenia szkodę, znacznie ją zaniżając
-klient psioczy i bierze co dają lub się odwołuje
-wtedy TU mniej lub bardziej podnosi wartość swojej wyceny, może klient się odczepi. Jeżeli nowa wycena jest satysfakcjonująca, warto się odczepić
-jeżeli nie należy udać się do rzecznika
-rzecznik informuje o sprawie TU i oczekuje stanowiska TU w tej sprawie
-TU czasami bez niczego przyznaje rację, bo z reguły mowa jest o niskich jak dla niego kwotach, a niebezpieczeństwo sporu sądowego już na tym etapie jest wysokie i wypłaca w efekcie wnioskowane i uzasadnione przez nas pieniądze
-często jednak TU pozostaje nieugięte, wtedy należy skierować sprawę do sądu. Rozprawa toczy się zaocznie bez udziału stron, na podstawie dokumentów. Jeżeli z wycen przedstawionych przez poszkodowanego wynika, że odszkodowanie powinno być wyższe jest ono po prostu zasądzane, a TU jest informowane, że ma wypłacić tyle, a tyle. Jeżeli poszkodowany we wniosku do sądu zaznacza, że żąda zwrotu poniesionych dodatkowych kosztów (rzeczoznawcy itp.), to również zostaną zwrócone
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 29, 2016 14:16   

czyli ogólnie rzecz biorąc jeśli użytkownik auta cen nie bierze z kapelusza (tak jak robi to TU) to wg tej rozpiski ma 99% szans na uzyskanie tego co chce tylko musi to wydrzeć a nie dostać od TU tak jak powinno sie należeć
_________________
75 Red Edition
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Mar 29, 2016 14:19   

longer86 dokładnie tak jak piszesz i potwierdza się to co ja mówiłem wcześniej, tylko rzecznik jest w stanie coś załatwić bez sądu jak idą w zaparte.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 30, 2016 09:40   

Po 2 tygodniach w końcu dostałem PEŁEN kosztorys naprawy :jupi: (w sumie to nie pełen, bo zawieszenie nie jest uwzględnione :[ )

https://drive.google.com/open?id=0BxukX8tm4SagOHpyU2k1SWFXYTA

[ Dodano: Sro Mar 30, 2016 09:40 ]
Do tego zrobiłem sobie wycenę online z infoeksperta (w sumie nie wiem czemu dopiero teraz :/ ).

https://drive.google.com/open?id=0BxukX8tm4SagX3djRlV1UFUtN0k
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
Ostatnio zmieniony przez prebenny Pią Kwi 01, 2016 23:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 30, 2016 10:04   

i tak doba stawkę dali.
Dziwna wycena auta, to ja miałem więcej za halogeny i tapicerkę skórzaną,

[ Dodano: Sro Mar 30, 2016 10:03 ]
no to im to wyślij i już

[ Dodano: Sro Mar 30, 2016 10:04 ]
wiecej zapłacą teraz za auto zastępcze, niż za szkodę :mrgreen:
 
 
 
Egallek 



Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 1



Wysłany: Czw Mar 31, 2016 09:11   


Administracja forum ROVERki.pl informuje:

Niniejszy post został ukryty z powodu niezgodnśoci z regulaminem.
Ostatnio zmieniony przez longer86 Czw Mar 31, 2016 11:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 06, 2016 01:05   

Póki co z ubezpieczenia nie wiadomo nic. W poniedziałek (wczoraj/przedwczoraj) był rzeczoznawca na 2 oględziny samochodu i czekamy.

Po jego wizycie mechanik dostał sygnał do naprawy zawiechy. Efekty:




Jak widać tyłu nie udało się 'naprawić' regulacją. Pewnie wahacz dostał i trzeba by się tym kiedyś zająć - póki co mechanik mówi żeby zlać. Trochę bardziej martwi mnie ten widok:



Pęknięta guma nigdy dobrze nie wróży ;)

Przy okazji odbioru samochodu zestaw naprawczy (NIE BEZ TALERZA :evil: :D )



I wymiana lusterka prawego - dlatego nie kupuje się anglików




Co do zawieszenia - konieczna była wymiana zwrotnic i amortyzatora. Tutaj jak zwykle pomocny okazał się Adasko, który wykopał komplet sprężyny+amorki z R Silverstone. Efekty poniżej - Rover 75 Tourer Tape S - i już nie mogę się śmiać z Vigoslaw, że moja 75 stoi wyżej jak jego SW ;( :



Oczywiście od razu wymieniłem koła na letnie (swoją drogą widać jak ładnie zaciski się komponują; przednia lewa felga była uszkodzona - niby opona powietrza nie gubiła ale po przetarciu przez barierkę kij wie w jakim jest stanie) i tu niemiła niespodzianka - obydwie lewe opony miały kapciaaa. Trzeba będzie pilnować co się tam dzieje i naprawić jak już będzie można Roverem jeździć. Przy okazji pozbyłem się przednich chlapaczy (po lewej stronie, którą naprawiałem przed zimą mamy znów rdzawy nalot :/ ).

Póki co R jest niezdatny do jazdy - lekko wystaje błotnik na łączeniu z maską, zderzak po bokach trzyma się na taśmie i przede wszystkim błotniki są wgniecione i koła wystają poza obrys samochodu - z prawej strony potrafiła opona przytrzeć o błotnik :/

Z rzeczy, które jeszcze mnie martwią - prawa lampa jest zaparowana. Trzeba będzie posprawdzać czy się rozszczelnił klosz czy guma wypadła czy coś gorszego.



A z ciekawostek wyjęte zwrotnice ze sprężynami i amorkiem:

_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink