Forum Klubu ROVERki.pl :: Kupujemy nowe auto
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Kupujemy nowe auto

...z salonu :)
Autor Wiadomość
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Lut 03, 2009 15:33   

dobryziom, .... BO TAK :twisted: :lol: :mrg:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 03, 2009 15:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Wto Lut 03, 2009 15:54   

maciej napisał/a:
Bo za 70 kzł to kupisz z silnikiem 1.6 - bez sensu!

całkiem możliwe. Mówie. nie sprawdzałem dokładnie ceny wyposażenia i silnika :)
Do mojej listy dopisałbym jeszcze Seata Leona, Suzuki SX4 (jednak ten może wydawać sie troche za mały) oraz Saab'a 9-3 ale tutaj może być problem ze zmieszczeniem się w 70.000pln ...

Brt ;>
nie rób mi i innym tego ze VW!
już miałem pisać ze nikt na szczęście nie celuje w VW :)
Nie bądź jak mój brat i nie kupuj VW :)
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lut 03, 2009 16:30   

Lancie Delte oblukaj. Ceny znam wprawdzie z okresu przed kryzysem i wtedy były ok no i mozna sie potargowac zawsze :)
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Lut 03, 2009 17:40   

xR .... sory :P :lol: żeby nie było ... to moze jeszcze nowy civic lub accord (nie wiem czy accorda w takim budzecie da sie jakegoś wyrwać) ;) civica najchętniej 2.2 iCTDI :] ale ten to ok 80 tysi kosztuje ;) z pozostałych marek w tym pułapie .... :hm: niebardzo coś sensownego mi do głowy przychodzi ;) wersja "robocza" to ten szkodilak wskazany przez macieja ;) może madzia 6 ale też pewnie nie mieści się w pułapie ;) podobnie jak alfa 159 ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
kalisz 




Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 278



Wysłany: Wto Lut 03, 2009 17:51   

Zdecydowanie nowa Madzia 3 :wink:
 
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lut 03, 2009 18:13   

Madzia 6 1.8 w famili miesiąc temu zawitala za mniej niż 70k.
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Wto Lut 03, 2009 18:26   

Nowe auto z salonu itp itd... Ale czy warto brac na siebie strate 50% jego ceny w peirszym roku? :D
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
hubosza87 




Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 146
Skąd: Dobre



Wysłany: Wto Lut 03, 2009 18:34   

jeśli chcesz sprzedać auto po roku to nie jeśli chcesz jeżdzić autem 5 a może i więcej lat to uważam, że się opłaca, gdybym miał kase na nowy wóz to bym taki kupił prędzej niż lepszej klasy używany
 
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 03, 2009 18:37   

hmmm... a coś ze stajni Volvo?? nie znam cen nie interesuje się nowymi ale nowe volviaki fajne są :wink: a subaru impreza ile stoi? znajomy ma Civica 1.8 i jest mega zadowolony tyle ze sedan, wygląda jak wygląda ale naprawde zero usterek i popyla to nawet :wink:
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Lut 03, 2009 20:32   

Accord zdecydowanie przekracza 70 kzł, podobnie jak Volvo C30 i V50, nie wiem jak S40, bo sedany mnie nie interesują.

A xROnx ciągle nie napisał w jakiej klasie i do czego to auto, bo możęmy tak sobie wymieniać, ale żeby zobaczyć wszystkie auta poniżej 70 kzł to wystarczy wejść na www.samar.pl ;) :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3635
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Lut 03, 2009 22:34   

Eddek napisał/a:
Nowe auto z salonu itp itd... Ale czy warto brac na siebie strate 50% jego ceny w peirszym roku?


o to to , to samo mialem pisac

wiec moja odpowiedz brzmi: majac ta kwote nie kupilbym nic nowego :lol:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Lut 03, 2009 22:41   

to se zrób założenie, że firma kupuje i ma być nowe a Ty wybierasz tylko jakie :P
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Wto Lut 03, 2009 23:25   

maciej napisał/a:
A xROnx ciągle nie napisał w jakiej klasie i do czego to auto

hehehe ale się uparliście że cały wątek mamy szukać auta nowego dla mnie :) A wcale tak nie jest. Chciałbym się dowiedzieć więcej od Was. Co by było gdyby... :)
A odpowiadając na pytanie do czego ma być auto? Do jeżdżenia :D Kombiaków nie trawie i są mi nie potrzebne. Auto jeśli chodzi o mnie musi być takie że jak wstane pewnego dnia i wymyśle sobie że jade na 2tyg np do chorwacji to wejdzie do niego 4os + bagaże :) Czyli wszystkie wersje 3D odpadają. Głównie jazda po mieście ale ostatnimi czasy zdarzają mi się coraz częściej trasy. O automacie marze... Silnik? hmmm dynamiczny oczywiście. ale rakieta nie musi być. Dla porównania powiem że 107KM jakie mam w swoim R200 zdecydowanie wystarczy jak na R mase i moją mase (ktora swoja drogą ciągle rośnie :) ) Czyli coś co mi pozwoli na spokojne wyprzedzanie w trasie bez redukcji biegu z 5-tki na 4-rke.
 
 
wild_weasel 




Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Sro Lut 04, 2009 00:00   

Pomijając fakt, że zakup nowego auta uważam za... itd. (jak wyżej ;) ) - w sytuacji gdy firma płaci, a ja wybieram: Honda Civic sedan 1.8 140KM z 6-biegowym manualem. Do dobrego wyposażenia albo automatu trzeba by troszkę dołożyć :roll:
Osiągi, wizerunek - wszystko mi odpowiada. Jedyny minus w tej klasie cenowej - nie jest to Accord :mrg: Jako kierownik Rovera jedynie słusznym wyborem jest dla mnie coś celowane w klienta mniej masowego ;) A nałożone ograniczenie kwotowe powoduje taki właśnie wynik.
_________________
It's all right...
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lut 04, 2009 00:28   

[quote="xROnx"]
maciej napisał/a:
Suzuki SX4 (jednak ten może wydawać sie troche za mały)


Połóż się pod tym Suzukofiatem i zobacz jakiej wiekości jest tylny most... szybko Ci przejdzie :)

Eddek napisał/a:
Nowe auto z salonu itp itd... Ale czy warto brac na siebie strate 50% jego ceny w peirszym roku? :D


Niektórzy nie lubią gdy w fotel, w którym mają siedzieć nie pierdział ktoś przed nimi :)

A tak na serio, tracisz ok 50% w ciągu 3 lat, a nie jednego roku... ponadto utrzymanie nowego samochodu jest tańsze... (rozrządy, hamulce, etc.). Przez pierwsze 50 tyś wymienia się tylko olej (chyba nawet tylko raz) i filtry (również chyba raz).

Wracając do wątku...
Nie wiem, jakie są koszty, ale na Miśka EVO z pewnością nie wystarczy a nowa Impreza wygląda jak "kupa" (no jeszcze STI z tyłu, ale również z pewnością w pułapie się nie łapie), więc pewnie rozwarzałbym zakup Mini CuperaS, Fiata 500 Abarth lub MGTF 160... albo Mazdę MX5.

wild_weasel napisał/a:

Osiągi, wizerunek - wszystko mi odpowiada. Jedyny minus w tej klasie cenowej - nie jest to Accord :mrg:


Ostatnio ten wizerunek trochę podupada. Caraz częściej w "kosmicznych" Civicach widzę stare lampucery i pudernice (czytaj: liczy "forma" nie treść).

wild_weasel napisał/a:
Jako kierownik Rovera jedynie słusznym wyborem jest dla mnie coś celowane w klienta mniej masowego ;) A nałożone ograniczenie kwotowe powoduje taki właśnie wynik.

Hmmm... jeśli iść tym tropem, to wybrałbym pewną markę, której się boję od paru lat... ale nie wykluczam... Cuore Sportivo :)
 
 
wild_weasel 




Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Sro Lut 04, 2009 07:58   

Tomi napisał/a:
Niektórzy nie lubią gdy w fotel, w którym mają siedzieć nie pierdział ktoś przed nimi
:hahaha: :rotfl3:
Tomi napisał/a:
ponadto utrzymanie nowego samochodu jest tańsze...
No chyba że jeździsz do ASO, żeby utrzymać gwarancję :mrg:
Tomi napisał/a:
Ostatnio ten wizerunek trochę podupada. Caraz częściej w "kosmicznych" Civicach widzę stare lampucery i pudernice (czytaj: liczy "forma" nie treść).
Ale ja mówię o mniej "kosmicznym" sedanie. Dobrze, że nie jeżdżą nimi "inni" kierowcy... wiecie o co chodzi ;) Gdyby to był Accord... :D
_________________
It's all right...
 
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Lut 04, 2009 08:01   

maciej napisał/a:
Brt, a tyle możesz mieć bardzo dobrze wyposażoną Octavię 1.8 TFSi 160 KM - dla mnie lepsza opcja - duże i wygodne, a do tego jaki "sleeper"! :D

Duże - Ok
Ale czy wygodne...
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lut 04, 2009 08:10   

wild_weasel napisał/a:
No chyba że jeździsz do ASO, żeby utrzymać gwarancję :mrg:

Eee... Przegląd Cee'd'a po 20000 km kosztuje 700 zł z olejem i filtrami (to już koło 250 zł). :)
Rowan napisał/a:
Ale czy wygodne...

No dalej to nie jeździłem - tylko po mieście.
Co do wygody, to nie wiem jak fotele na dłuższej trasie, ale ogólnie, to jak dla mnie wszystko na miejscu, do tego wygodny, wielki bagażnik. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Lut 04, 2009 08:15   

maciej napisał/a:
No dalej to nie jeździłem - tylko po mieście.
Co do wygody, to nie wiem jak fotele na dłuższej trasie, ale ogólnie, to jak dla mnie wszystko na miejscu, do tego wygodny, wielki bagażnik. ;)


Jeśli chodzi o wielkość, to ok przyznaje, jest to spore auto. Ale jeśli chodzi o pozycję za kierownią, generalnie na fotelach przednich i komfort siedzenia w fotelach, to moim zdaniem beznadziejny. Wujek ma Octavię, powiem szczere, że przejechałem się tylko kawałek, ale w porównaniu do 75 to było mi strasznie nie wygodnie. Wujek po przejażdżce R, powiedział, że żałuje, że nie kupił 75 zamiast Octavi :mrgreen: Co najciekawsze w tym wszystkim wujek mówił, że w Nubirze II był wygodniejsze fotele niż w Octavi, a to o czymś świadczy moim zdaniem :wink:
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lut 04, 2009 08:30   

Rowan napisał/a:
Co najciekawsze w tym wszystkim wujek mówił, że w Nubirze II był wygodniejsze fotele niż w Octavi, a to o czymś świadczy moim zdaniem :wink:

To muszę pojeździć z kolegą, który kupił nową Octavie II FL. ;)
Podobno dużo zmienili we wnętrzu.

Do tego miejsce z tyłu w R75 to massakra, a w Octavii jest go sporo - myślę, żę violla, IInvit i Dudekmis coś mogą powiedzieć o miejscu w R75 po ostatniej podróży do Krakowa. ;)

Swoją drogą ciężko porównywać auto za 70 000 zł z autem, które nowe kosztowało 120 000 zł - najwygodniejsze fotele, w których jeździłem na R800, które jest konstrukcyjne 10 lat starsze od R75, a wygodą bije R75 na głowę. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów To i ja się pochwalę, nowe auto, nie Rover Nowe Foty str.2
Adrian355 Offtopic 49 Pon Wrz 22, 2008 12:40
piter34
Brak nowych postów Nowe auto pereza
Zukowaty Offtopic 28 Wto Sty 11, 2011 17:24
TrAViShOn
Brak nowych postów Chce nowe auto i co wtedy ?
borsi Offtopic 65 Pon Gru 02, 2013 10:23
leszczu
Brak nowych postów Kupiłem sobie prezent . Nowe auto :)
borsi Offtopic 6 Sro Wrz 07, 2011 19:00
borsi
Brak nowych postów Ma ktos juz nowe wydanie Auto Swiat Poradnik 5/2009
Remigiusz Offtopic 10 Czw Maj 14, 2009 17:55
Remigiusz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink