Forum Klubu ROVERki.pl :: To i ja się pochwalę, nowe auto, nie Rover Nowe Foty str.2
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
To i ja się pochwalę, nowe auto, nie Rover Nowe Foty str.2
Autor Wiadomość
Adrian355 




Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



  Wysłany: Sro Sie 13, 2008 23:38   To i ja się pochwalę, nowe auto, nie Rover Nowe Foty str.2

No i po sprzedaży Roverka nadeszła pora na zmiany. I zapowiadało się że nie będzie to Rover... bo miał to być Niemiec. No i trafił się.
Sprowadził handlarz z rodziny więc pewność że nie kręcony itp.
Ford Focus Sedan 1.6 16V ZETEC-S 105km wersja wyposażenia to Ghia. Rok 1999 pierwsza rejestracja 2000r. Przebieg 110000km.
Wyposażenie:
ABS
2x Poduszka
Klimatyzacja
Centralny zamek
Immo
elektryczne szyby przód
elektryczna regulacja lusterek i świateł
halogeny
Tylko w Ghia:
Wykończenie skórą i drewnem ;)
Chromowane elementy na zewnątrz pojazdu
lusterka w kolorze

Plany... założyć już zamówioną obudowę lusterka.
Gazu nie bedzie :)
Testy...
Elektroniczna blokada przy 190km/h :/
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
Ostatnio zmieniony przez Adrian355 Pon Wrz 15, 2008 20:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 13, 2008 23:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zdzich44 




Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 51
Skąd: Kraków



  Wysłany: Czw Sie 14, 2008 00:03   Re: To i ja się pochwalę... nowe auto... nie Rover

Po pierwsze gratulacje :)

Adrian355 napisał/a:

Testy...
Elektroniczna blokada przy 190km/h :/


A po drugie co tu elektronicznie ograniczać jeśli dane techniczne podają Vmax 185 km/h? ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Adrian355 




Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



Wysłany: Czw Sie 14, 2008 00:08   

Dane techniczne pisały że Rover SD wyciąga 169 chyba... jakoś 185km/h szło... temu 4 bieg wystarcza do 175km/h a blokada objawia się w taki sposób że wrzuca się piątkę i obroty rosną na tym biegu i w momencie zetknięcia się z kreską 4500obr/min czuć duszenie i wskazówka nawet nie drgnie. Gdyby to nie była elektronika napeno tak nagle by nie stawało. Mogłem nakręcić bo nikt tak nikt nie uwierzy :)
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
 
 
 
wild_weasel 




Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Czw Sie 14, 2008 09:00   

Gratuluję nowego zakupu! Zostań na forum, nigdzie nie znajdziesz lepszego :D
Autko jak autko, po prostu nie-Rover ;)
Opinia osobista: co za szkaradne wnętrze :mrgreen:
_________________
It's all right...
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 14, 2008 10:24   

Niech Ci dobrze służy. :)

Ale dlaczego Fikus???
Jest tyle fajniejszych i ciekawszych aut...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
kolin 




Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Czw Sie 14, 2008 10:55   

Adrian355 napisał/a:
Dane techniczne pisały że Rover SD wyciąga 169 chyba... jakoś 185km/h szło... temu 4 bieg wystarcza do 175km/h a blokada objawia się w taki sposób że wrzuca się piątkę i obroty rosną na tym biegu i w momencie zetknięcia się z kreską 4500obr/min czuć duszenie i wskazówka nawet nie drgnie. Gdyby to nie była elektronika napeno tak nagle by nie stawało. Mogłem nakręcić bo nikt tak nikt nie uwierzy



Temat wielokrotnie poruszany na forum... pewnym nie będę robił reklamy

Silniki Zetec tez nowsze tak mają
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Sie 14, 2008 13:03   

Adrian355 napisał/a:
w momencie zetknięcia się z kreską 4500obr/min czuć duszenie i wskazówka nawet nie drgnie.

To się nazywa brak mocy. :lol:

Gratuluję zakupu. Fajne auto z fajnym zawieszeniem i relatywnie dynamicznym silnikiem. Dziwię się, że Ghia miały manualną klimę :roll:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Sie 14, 2008 13:12   

a ja jezdze foczka 1,8tddi i nie narzekam :P no nie wiem co takiego ciekawszego w tych pieniadzach kupicie :P

Ja (a raczej moj tata) kupil focusa 2000r 1,8tddin115k km, felgi, metalik, klima, 4xszyby central+alarm za 18k zl.

Wedlug mnie komfort conajmniej 2 razy lepszy niz w moim r200 silverstone :) nie wspominając o wykonaniu, awaryjnosci i wyciszeniu... No ale pieniadze tez inne... W tych pieniadzach ciezko o konkurencje...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
kolin 




Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Czw Sie 14, 2008 13:30   

piter34 napisał/a:
To się nazywa brak mocy. :lol:


opory wiatru itp :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 14, 2008 13:38   

michone napisał/a:
a ja jezdze foczka 1,8tddi i nie narzekam no nie wiem co takiego ciekawszego w tych pieniadzach kupicie

No to nie wiem co rozumiesz przez "ciekawsze" auto...

Bo ja bym np. kupił AR156... :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Sie 14, 2008 14:00   

maciej napisał/a:
Bo ja bym np. kupił AR156... :D

Bardzo, bardzo ciekawe auto. Zarówno pod względem wizualnym, jak i pod względem wrażeń z użytkowania/eksploatacji :lol:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 14, 2008 14:25   

piter34 napisał/a:
pod względem wrażeń z użytkowania/eksploatacji

ZTCW od trzech użytkowników 156 to wrażenia z użytkowania są nieporównywalne, a jeśli chodzi o eksploatację, to wg raportów TUV Alfa wypada gorzej, ale nie dramatycznie - 7,7% usterkowości Fikusa do 10,2% Alfy...
I trochę nie rozumiem z czego się tak cieszysz, bo mam wrażenie, że z tego, że wierzysz w "urban legend"... :lol:
http://www.automoc.pl/awa...dane-4-i-5.html

Ja wiem, że ja to dziwny jestem, ale szansa, że na 100 egzemplarzy mogę trafić jeden z tych 2,5, które się zepsują w przypadku Alfy, a w przypadku Forda nie, przemawia do mnie znacznie mniej niż różnica między inną wersją zaprojektowanego w Niemczech dla Niemców "ludowoza", a Cuore Sportivo... :D

Do tego wydaje mi się, że sposób eksploatacji przeciętnej Alfy różni się nieco od przeciętnego Forda i to też może być przczynek do gorszych wyników bezawaryjności... ;) Alfy rzadko kupują niemieccy emeryci... ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
zdzich44 




Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 51
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Sie 14, 2008 14:40   

maciej napisał/a:
Alfy rzadko kupują niemieccy emeryci... ;)

Czyżby? :D Znacznie częściej kupują je niemieccy emeryci niż Focusa. Focus to auto dla gospodyń domowych. ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 14, 2008 14:45   

zdzich44 napisał/a:
Czyżby? Znacznie częściej kupują je niemieccy emeryci niż Focusa. Focus to auto dla gospodyń domowych.

Hehe... Patrząc na niektórych niemieckich emerytów balujących w różnych miejscach Europy, to mogą rzeczywiście nie być tą najspokojniejszą grupą społeczną. ;)

Swoją drogą tekst mojego kolegi, który ma służbowego Fikusa: "Służbowego Focusa mam do przemieszczania się, a teraz myślę żeby kupić sobie coś fajnego...". ;)

Nie neguję, ze Fikus to świetne urządzenie do przemieszczania się, ale nic poza tym, tak jak VW, czy Opel...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
zdzich44 




Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 51
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Sie 14, 2008 14:49   

maciej napisał/a:

Do tego wydaje mi się, że sposób eksploatacji przeciętnej Alfy różni się nieco od przeciętnego Forda i to też może być przczynek do gorszych wyników bezawaryjności... ;)

A jak się to ma to tego:
maciej napisał/a:

Swoją drogą tekst mojego kolegi, który ma służbowego Fikusa: "Służbowego Focusa mam do przemieszczania się, a teraz myślę żeby kupić sobie coś fajnego...". ;)


Auta służbowe są z reguły baaardzo katowane. A Focusem często jeżdżą oprócz gospodyń domowych ;) przedstawiciele handlowi i inne typki mające w czterech literach dobro samochodu i przy okazji dobro innych użytkowników dróg
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 14, 2008 15:00   

zdzich44 napisał/a:
Auta służbowe są z reguły baaardzo katowane. A Focusem często jeżdżą oprócz gospodyń domowych przedstawiciele handlowi i inne typki mające w czterech literach dobro samochodu i przy okazji dobro innych użytkowników dróg

Statystki są z Niemiec, a tam np. zawieszenie nie niszczy się, jakbyś nie katował... ;)
A swoją drogą to znów trzebaby popatrzeć ilu ludzi mających służbowe auta tak się zachowuje i pracuje na ten stereotyp...

Kolega, którego cytowałem jeździ 30 kkm rocznie i jego stylu jazdy nie można zaliczyć do "katowania", bo służbowe auto traktuje jak swoje.

U mnie w firmie też jakoś olbrzymia większość posiadaczy służbówek jeździ normalnie (na 15 użytkowników służbówek, z którymi jechałem o żadnym nie można powiedzieć, że "katował" auto - owszem jedne z handlowców jeździ bardziej niż szybko, ale przed krawężnikami zwalnia :) ), bo to auta przyznawane na 3 lata jednej osobie, również do wykorzystania prywatnego, z możliwością odkupienia dla siebie lub rodziny, a do tego te auta są serwisowane jak w zegarku i na niczym się nie oszczędza, bo wszystko jest wliczone w koszt leasing'u...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Sie 14, 2008 15:30   

no faktycznie twin sparki w ar są malo awaryjne... nie wiem jak jtd ale w niemczech twinsparkow z motorshaden jest wiecej niz rowerow z hgf... i nie sądze, że ma tak dopracowana zawieche jak ficus którego prowadzenie do tej pory wprowadza w zachwyt wielu ludzi...

Wystarczyło oglądnąć topgeara i co na temat zawieszenia mowil jeremy.

Ale nie ma co sie sprzeczać nad wyższością margaryny nad masłem... U mnie następym autkiem bedzie albo mgzr albo focusik tdci albo ford mustang :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 14, 2008 16:55   

michone napisał/a:
nie wiem jak jtd ale w niemczech twinsparkow z motorshaden jest wiecej niz rowerow z hgf...

A ile jest wogóle Alf w porównaniu do Roverów, których jeszcze z HGF nie zwieziono do Polski?
I ciekawe jak to jest, że TUV nie wykazuje takich dramatycznych problemów...
michone napisał/a:
i nie sądze, że ma tak dopracowana zawieche jak ficus którego prowadzenie do tej pory wprowadza w zachwyt wielu ludzi...
Wystarczyło oglądnąć topgeara i co na temat zawieszenia mowil jeremy.
Ale nie ma co sie sprzeczać nad wyższością margaryny nad masłem...

Ale czy ja się sprzeczam?

Ja tylko napisałem, że są auta o wiele ciekawsze niż Focus, a wprost to uważam, że Focus jest piekienie nudnym autem, konkurencją dla VW Golfa i niczym więcej.

Dla mnie nie liczy się tylko "ludowozowość", czyli możliwość pokonania drogi z punktu A do punktu B, a również to coś co auto "ma w sobie", wygląd, frajda z jazdy, ale przecież już w trzecim poście w tym wątku napisałem, że "Ja wiem, że ja to dziwny jestem"... :razz: :D

Jakoś te cechy nie pasują mi do Focusa...
michone napisał/a:
Ale nie ma co sie sprzeczać nad wyższością margaryny nad masłem... U mnie następym autkiem bedzie albo mgzr albo focusik tdci albo ford mustang

Czyli, jak dla mnie, wybór między marzeniami, a szarą rzeczywistością...

Ciekawe co wybierzesz. :)

Ja do tej pory mam to szczęście, że kiedy wybieram auta to mogę sobie pozwolić na to, żeby to było bliżej marzeń niż rzeczywistości. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Sie 14, 2008 17:16   

maciej napisał/a:
I trochę nie rozumiem z czego się tak cieszysz, bo mam wrażenie, że z tego, że wierzysz w "urban legend"... :lol:

Urban legend to jedno, a fakty to drugie. Niezaprzeczalny jest fakt, że w Polsce zawiecha (zapewniająca znakomite właściwości trakcyjne i dużo frajdy z jazdy) pada szybko (niemiecki ranking jest robiony w niemieckich realiach), a TSy są wrażliwe na jakość i stan oleju (na forum147.com lub alfaholicy.net można poczytać o skutkach jazdy z niskim poziomem oleju) :/

Gdybym był przy $$$, to bym od razu leciał do salonu po AR159 SW. :lol:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Sie 14, 2008 18:04   

co do forda mustanga nowego to nie ma problemu kupna go za ok 30k zl :) mgzr to wydatek kolo 20k zl podobnie jak fokusik :)

Ostatnio odbieralem z bremenhaven dodge magnum 2006r ktory na gotowo wyjdzie ok 30k zl. Kolega sciagnal juz lr freelandera, honde vfr i wspomnianego magnumka... Magnum piekny, wypasiony, 200KM ale ma jeden minus (wykonanie).

Narazie moj rovi sprawuje sie wysmienicie i nic nie zapowiada zmiany :)

co do alfy to ciagle obserwuje rynek aut w niemczech i niestety jest ich bardzo duzo z uszkodzonym silnikiem. Kwestia jak to wyglada ilosc aut sprawnych / uszkodzonych ale da sie zauwazyc, że jest to bolączka tych aut.

Co do zeteca to silniki nie toleruja instalacji gazowej co jest powszechnie znane ale np 1.8tddi jest fajniutki. Moj przy spokojnej jezdzie pali 4-4,5 l ropki w trasie w miescie ok 6. Dlaczego focus? bo w rodzinie byly 2 fiesty,orion sierra, jest mondeo i fiesta i nic sie nie psuje :) i jestesmy i bylismy zadowoleni. Focusik (nie w sedanie) wyglad ma dosc nowoczesny i osobiscie bardziej podoba mi sie od audi a3/golf 4 z tej samej polki.

ale ponoc silniki 1,8 tdci są już bardziej awaryjne.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Kupujemy nowe auto
...z salonu :)
xROnx Offtopic 118 Pon Mar 30, 2009 14:15
Marian_K
Brak nowych postów Nowe auto pereza
Zukowaty Offtopic 28 Wto Sty 11, 2011 17:24
TrAViShOn
Brak nowych postów Chce nowe auto i co wtedy ?
borsi Offtopic 65 Pon Gru 02, 2013 10:23
leszczu
Brak nowych postów Kupiłem sobie prezent . Nowe auto :)
borsi Offtopic 6 Sro Wrz 07, 2011 19:00
borsi
Brak nowych postów Ma ktos juz nowe wydanie Auto Swiat Poradnik 5/2009
Remigiusz Offtopic 10 Czw Maj 14, 2009 17:55
Remigiusz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink