Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wiarygodny pomiar oleju
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wiarygodny pomiar oleju
Autor Wiadomość
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Pią Lut 27, 2009 00:13   

Firq napisał/a:
Mysle ze wszystko w normie :) nie przejmuj się jak leciutko dmucha olejem


nie powiedzialem ze olejem, poprostu dmucha i nic wiecej, pytanie bylo o dmuchanie POWIETRZEM a nie wywalanie oleju. Jak by mi na wolnych obrotach wywalalo olej korkiem to juz by bylo nie ciekawie.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 27, 2009 00:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Lut 27, 2009 06:54   

nitta napisał/a:
Jak to wkoncu jest.
5/40 jest rzadszy w niskich temperaturach i przy rozruchu wcześniej dociera do punktów smarowania. 10W/40 jest zalecany fabrycznie , ale zawsze można zastosować olej klasy wyższej czyli 5W/40 , 0W/40 .Nie wolno stosować oleju o klasie niższej od zalecanej np. 20W/40. Nie wiem jaki olej był poprzednio , ale przy tym przebiegu to 10W/40.

[ Dodano: Pią Lut 27, 2009 08:48 ]
Uzupełnij profil o typ silnika będzie łatwiej.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Pią Lut 27, 2009 11:44   

SeniorA napisał/a:
Uzupełnij profil o typ silnika będzie łatwiej.


napisalem w przedostatnim poscie, ale ok: rover 75 cdt 2.0 L (115hp) 2001 rok

Ponawiam prosbe: "Mam taka prosbe do wszystkich posiadaczy 2 litrowego diesla w roverku 75 - sprawdzcie prosze czy wam dmucha z otworu wlewowego oleju. Jestem ciekaw waszych obserwacji. Z gory dzieki. "
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Pią Lut 27, 2009 11:53   

nitta,
Cytat:
nie powiedzialem ze olejem, poprostu dmucha i nic wiecej,

Przepraszam chodziło mi o powietrze ;) ale jak przyłożysz ręke tam gdzie dmucha ci powietrzem to nie masz paru ciemnych kropek na dłoni??
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Lut 27, 2009 12:34   

Na ciepłym nie powinno dmuchać, ale jeśli dmucha, to wiesz, silnik coraz bardziej wyjechany. U mnie niezależnie czy ciepły czy zimny nie dmucha wogóle. Oglądałem jednego CDT z powerboxem, to tam na ciepłym silniku to okropnie dmuchało.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Pią Lut 27, 2009 12:42   

kurde, ale rzecz w tym ze ten silnik ladnie pracuje, nie dymi wogole, ani chmurki, kazdy kto slucha jak pracuje mowi ze silnik zyleta, a dmucha z wlewu i to wlasnie na cieplym. Moze faktycznie przez to ze olej byl przelany odrazu zabrudzilo filtr odmy. Kurde no i co teraz, dopiero kupilen ten samochod :( Prosze innych uzytkownikow tego samochodu z tym silnikiem zeby sprawdzili u siebie. Bardzo mi zalezy na waszych opiniach.
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Lut 27, 2009 13:21   

nitta, ty wiesz co? Możesz mieć problem nie z samy filtrem odmy, ale z jego zaworem. Dlatego dmucha wlewem.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Pią Lut 27, 2009 13:24   

Bo przeciez podniesc maske i odkrecic korek wlewu to jest sekunda. Na tym forum przypuszczam ze jest conajmniej z 15 osob ktore maja takiego roverka z silnikiem diesla 2.0 (bo czy to jest CDT czy CDTI to bez znaczenia to ten sam silnik) i jesli kazdy mi napisze swoje spostrzezenia to juz bede wiedzial czy mam sie czym martwic czy moge spac spokojnie ze nie wtopilem kasy. Jesli na 10 osob 8 powie ze im dmucha to juz wiem ze luz, ze widocznie tak ma byc, a te 2 osoby to szczesciarze jak Rowan, ze maja silniczki w takim stanie ze im wogole nie dmucha. Wlasnie gadalem z mechanikiem i on mi powiedzial ze dawniej tak sie sprawdzalo samochody, jak dmuchalo to lipa. Teraz we wspolczesnych samochodach zawsze dmucha, ze musi dmuchac i tyle. Komu teraz wierzyc ?? Dlatego niech kazdy z Was co ma ten silnik zrobi test u siebie (na zimnym i gorącym silniku) i bedzie wiadomo czy ma dmuchac czy nie. Taka inforamcja przyda sie tez innym, chocby przy kupnie.

[ Dodano: Pią Lut 27, 2009 13:26 ]
Rowan napisał/a:
nitta, ty wiesz co? Możesz mieć problem nie z samy filtrem odmy, ale z jego zaworem. Dlatego dmucha wlewem.


wymienialem filtr odmy razem z ta pokrywką, czyli tą plastikowa "puszką" w ktorej sie znajdowal filtr. Tam chyba byl zawrór co nie ?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Lut 27, 2009 13:37   

nitta napisał/a:
Bardzo mi zalezy na waszych opiniach.
W każdym silniku pulsuje powietrze, tylko w różnym stopniu. Jest to efekt tego co się dzieje z ciśnieniem w skrzyni korbowej na skutek ruchu układu korbowego i ewentualnych przedmuchów.Czy jest coś nie tak , może wykazać pomiar ciśnienia sprężania.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]płyn w oleju i wyciek na chłodnicy oleju
sknerko Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Lut 21, 2018 09:37
sknerko
Brak nowych postów [R75] Dolewanie oleju
mecho Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Wrz 23, 2009 20:30
mecho
Brak nowych postów [R75] Wyciek Oleju
pita2323 Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Gru 02, 2010 18:50
apples
Brak nowych postów [R75] Spalanie oleju
bakan30 Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Wrz 20, 2009 15:41
marynabiala
Brak nowych postów [R75] Chłodnica oleju
mateusz_35 Rover serii 75, MG ZT 8 Pią Lut 13, 2015 11:48
AdaskoC



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink