Forum Klubu ROVERki.pl :: Jakie auto do zabawy?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie auto do zabawy?
Autor Wiadomość
PTE 




Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Czw Paź 29, 2009 11:56   

Jak 15 lat temu otrzymałem prawo jazdy, moim marzeniem był Peugeot 205 GTI. Może taki?
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 29, 2009 11:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Czw Paź 29, 2009 12:01   

Jeśli ma być RWD, to ja oprócz BMW szukałbym Sierry 2.0 DOHC lub Miercedesa 190E 2.5... szatany nie auta :D Ale niestety... jak sam wspomniałeś.. one nie wybaczają błędów. Miałem kiedyś, w zamierzchłych czasach dwa Poldżery.. wiadomo, na asfalcie nie było czy pojechać, ale na śliskiej nawierzchni pięknie tańczyło to to ale trzeba było sporych umiejętności, żeby świadomie jechac bokiem... ja ich nie miałem :D i częściej leciałem driftem.. bo tak wyszło.. :haha:
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Tomek1212 




Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Czw Paź 29, 2009 20:22   

Ja jeszcze chciałem dodać, ze nie warto kupować auta z silnikiem o mocy powyżej 150KM z napędem na przód. Problemy z trakcją i nie można w pełni wykorzystać mocy silnika. Poza tym jak można kupować auto do zabawy do jeżdżenia m.in. po torze z przód napędem ? Uważam, że do takich rzeczy nadaje się tylko stały napęd na obie osie, lub w ostateczności tył napęd.


A to już jest auto legenda:

http://moto.allegro.pl/it...o_rajdowka.html
 
 
 
marcin316 




Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Czw Paź 29, 2009 20:31   

Z ciekawych aut jakie udało mi się jeszcze wyszperać w ogłoszeniach to Toyota MR2 i 150-cio konny Nissan Sunny. Można też w zakładanej kwocie zakupić dosyć mocną i nie starą Almerę z silnikiem 2.0 benzyna, chyba jakaś kontynuacja tego co wkładali do Sunny. Ciekawie wygląda też Mitsubishi Colt, nie wiem tylko czy osiągi silnika 1,6 będą wystarczające i jak z awaryjnością tego auta.

Z podanych propozycji Renault 5 i Rover 114 odpadają z racji wyglądu (kwestia gustu).

W moim przypadku chyba lepiej będzie skupić się na przednionapędówce, aby szybko zabawki nie popsuć i sobie krzywdy nie zrobić... ;)

Największy wybór z wymienionych aut jest wśród Mazd model MX-3 i Civic'ów. CRX-a też nie skreślam bo coraz bardziej mi się podoba.

Co do wspomnianego wyżej Mercedesa to słyszałem, że montowany jest tam mechaniczny wtrysk benzyny, który w przypadku awarii jest praktycznie nienaprawialny.

Jeśli chodzi o trakcję i przeniesienie mocy na podłoże, to ostatnio zmieniając opony w R45 przekonałem się, jak ogromne mają znaczenie. Na poprzednich jadąc pod lekką górkę gwałtowne dodanie gazu skutkowało zerwaniem przyczepności, na obecnych ciężko zerwać przyczepność nawet na pierwszym biegu.
 
 
Barosz1990 




Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 65
Skąd: Nisko

Rover 400

Wysłany: Czw Paź 29, 2009 20:40   

z Mojej strony :
propozycja nr. 1Astra GSI 16v ;)
piękny motorek 2.0 . 150 koni . wiele ich w kjs-ach jeździ . i radzą sobie świetnie . miałem okazje na nielegalach oglądać taką super sztuke w idealnej serii i siała niezły postrach .
http://moto.allegro.pl/it...si_2_0_16v.html np. idzie dorwać sztuki po 7 tys. . więc zostaje na doprowadzenie auta do ideału i jakiś gwint co by lepiej się trzymał ;) odpada wersja C20NE czyli 115 konna bo z taką to wiem że i ja mam szanse swoim
propozycja nr 2
Honda Civic . jajko czyli gen V rocznik 92-95. wystarczy silnik 1.6 125 koni żeby zabawa byłaa przednia. VTI to inna bajka i inna kasa. choć u mnie w okolicy jest w sedanie do sprzedania taka sztuka i zmieściłbyś się w tej kasie.

propozycja nr 3
Vw Golf III VR6 ;) opisywać autka nie trzeba .dźwięk , osiągi bija wszystkie auta na kolana ;) tylko cięzko znaleźć zadbaną sztuke ale niektóre można zakupić za taką kwote że zostaje na jakis remoncik ;)

propozycja nr 4
VW Golf II GTI . wersji jest do wyboru do koloru . i jeśli się nie myle to nie trudno o sztuke w super stanie. w mojej okolicy jest taki golf II GTI z nitro do sprzedania . za 5900zł ;) stan perfekt . daje sobie przyrodzenie za niego obciąc ;) tylko że zawieszenie ma jak skała i zęby potracić można. ale radzi sobie świetnie ;)
_________________
pie*rzyć wyglad , auto ma zapier*dalać ;)
 
 
michael511 



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 3
Skąd: Anglia



Wysłany: Czw Paź 29, 2009 20:47   

Z tego co wiem to Nissan Sunny GTI ma 143km, co nie zmienia faktu, że to bardzo fajne autko z charakterem. Do zabawy będzie moim zdaniem lepszy od Almery GTI.
Wspomniałeś o Coltcie, od 1.6 lepsza jest wersja 1.8 GTI 140km, znakomite osiągi jak na taką moc, 7,6 do 100km/h :grin:
 
 
Tomek1212 




Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Czw Paź 29, 2009 21:00   

Marcin316, widzę że chyba jednak nie jeździłeś zbyt wieloma samochodami z napędem na obie osie. Taki samochód jest znacznie łatwiejszy do opanowania od przednionapędowaca. Jeżeli wpadniesz w poślizg to najlepszym sposobem na wyjście z niego jest wciśnięcie gazu do spodu, jak wszystkie 4 koła zaczną ciągnąć, to auto od razu nabierze właściwy tor jazdy.


Co do mercedesa, to prawie wszystkie silniki benzynowe nie na gaźniku z lat 80tych i początku 90tych mają mechaniczny wtrysk benzyny typu BOSCH K-Jetronic i BOSCH KE-Jetronic. Generalnie nie psuje się, póki nie zobaczy złej instalacji gazowej.
 
 
 
Speedy 




Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 434
Skąd: Owińska / Poznań

Rover 25

Wysłany: Czw Paź 29, 2009 21:37   

http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/wa...feature=related

ja bym polecał poszukać coś takiego Citroen AX VTS :mrgreen:
_________________
Speedy :)
 
 
 
marcin316 




Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Czw Paź 29, 2009 21:39   

Tomek1212 napisał/a:
Marcin316, widzę że chyba jednak nie jeździłeś zbyt wieloma samochodami z napędem na obie osie.


Zgadłeś ;) Aż wstyd się przyznać ale czteronapędówką nie miałem jeszcze okazji... chociaż jak kilka miesięcy temu szukałem autka to byłem zainteresowany Imprezą z jednym ze słabszych silników (jak i różnymi innymi autkami), jednak jak zobaczyłem Roverka... :)

michael511 napisał/a:
Wspomniałeś o Coltcie, od 1.6 lepsza jest wersja 1.8 GTI 140km, znakomite osiągi jak na taką moc, 7,6 do 100km/h :grin:


Zgadzam się, ale jak widzę po ogłoszeniach silnik ten jest mało popularny, ponadto z racji większej mocy autko może być w gorszym stanie.

Barosz1990 napisał/a:
propozycja nr. 1Astra GSI 16v


Wiesz może jak w tych autkach przedstawia się sytuacja z rudą zarazą? Użytkowałem przez cztery lata Astrę (rocznik 91) i jeśli o mechanikę chodzi to złego słowa powiedzieć nie mogę, natomiast blachy... dostałem uczulenia na pryszcze że o dziurach w progach i nadkolach nie wspomnę ;)
 
 
PTE 




Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Czw Paź 29, 2009 21:46   

marcin316 napisał/a:
Tomek1212 napisał/a:
Marcin316, widzę że chyba jednak nie jeździłeś zbyt wieloma samochodami z napędem na obie osie.


Zgadłeś ;) Aż wstyd się przyznać ale czteronapędówką nie miałem jeszcze okazji...


Tam zaraz wstyd. Pewnie większość roverkowiczów nie miała takiej okazji.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Barosz1990 




Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 65
Skąd: Nisko

Rover 400

Wysłany: Czw Paź 29, 2009 22:26   

marcin316 napisał/a:
Wiesz może jak w tych autkach przedstawia się sytuacja z rudą zarazą? Użytkowałem przez cztery lata Astrę (rocznik 91) i jeśli o mechanikę chodzi to złego słowa powiedzieć nie mogę, natomiast blachy... dostałem uczulenia na pryszcze że o dziurach w progach i nadkolach nie wspomnę ;)

powiem tak :
kumpel z 16v nie wspominał nic o rdzy .
kumpel mający C20NE miał tylko nadkola lekko a podwozie jak się nie myle sam konserwował . tak na wszelki wypadek .

no i co na plus GSI :
LPG . dużo tego jeździ na tym wynalazku i jak widać jeżdżą .
_________________
pie*rzyć wyglad , auto ma zapier*dalać ;)
 
 
Mc_Abra 



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 4
Skąd: silesia



Wysłany: Czw Paź 29, 2009 23:01   

marcin316 napisał/a:
Wiesz może jak w tych autkach przedstawia się sytuacja z rudą zarazą?

no niestety ruda lubi oplowskie blachy :roll:
Ważna rzecz przy zakupie C20XE to głowica. Niestety problem głowic K ( 400 i 700) jest taki że lubią pękać :roll: najlepsza głowica to Costcast. Zdrowe XE ( nie NE :) ) w asterce na pewno będzie Cię cieszyć.
Silniki te trzymają serię i dobrze eksploatowane posłużą. Co też nie bez znaczenia nie palą aż tak dużo adekwatnie do osiągów :)
 
 
marcin316 




Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Nie Lis 01, 2009 19:38   

Przeglądając ogłoszenia stwierdziłem, że Colta należy bezwzględnie dodać do rozważanej listy autek ;)

http://otomoto.pl/mitsubi...-C10428456.html

Golf serii II też nie jest głupią propozycją, jeździłem swojego czasu takim z silnikiem 1.8 8V i sportowym zawieszeniem... trochę za słaby, więc trzeba by szukać wyraźnie mocniejszej wersji. VR6-tkę raczej bym sobie odpuścił z racji na trudności z zakupem auta nie wymagającego poważnych inwestycji. Wydaje mi się też, że nie ma co myśleć o silniku z turbiną z racji wieku pojazdów spełniających założenia.

Jak do tej pory najbardziej przypadły mi do gustu Colt, MX-3, Peugeot 205-tka i Civic. Podoba mi się też Roverek 216 Coupe, jednak z racji przeznaczenia koniecznym wydaje się od razu po zakupie popracować nad zawieszeniem. Ze zdjęć na aukcjach wywnioskować można, że jest dosyć wysoko zawieszony.
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 01, 2009 19:46   

a ja sugerowałbym zaśiąść za kółkiem coupety ;) pięknie sie prowadzi, na początek wystarczy w zupełności ;) sztywne twarde i super klejace autko ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lis 01, 2009 19:52   

ja od 6 lat jeździłem mx3 mazda:-D i nadal ja mam :D obecnie juz tylko do zabawy:-D świetny wozik:D a po swapie na 2.5 klze kosmos:-D
 
 
marcin316 




Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Nie Lis 01, 2009 20:15   

Jak będzie więcej czasu to zacznę dzwonić i szukać... Mam nadzieję porównać kilka aut i wybrać to, które mi będzie najbardziej odpowiadać. Nie chcę się spieszyć z zakupem, do wiosny (marzec, kwiecień) spokojnie wytrzymam, no chyba że spotkam naprawdę godne uwagi auto. Niestety w lubelskim wybór zazwyczaj marny... ale jak było by coś ciekawego to i dalej można się wybrać.

hvil napisał/a:
ja od 6 lat jeździłem mx3 mazda:-D i nadal ja mam


Jak Ci się spisywało autko przez ten czas? Możesz coś napisać o zauważonych zaletach/wadach? Jaki silnik miałeś wcześniej? Widzę że jesteś z Lublina. Może pojawisz się kiedyś na spocie to uda się zasięgnąć bliższych informacji ;)
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lis 01, 2009 20:26   

miałem najmniejszy silnik montowany. wozik nie do zdarcia kupiłem miał niecałe 100 tys. serwisowany w wierzchowiskach tam gdzie i rover teraz:-D ogólnie wozik nigdy nie stanal na trasie mi, z napraw to jedynie sprzęgło wymieniane i skrzynie zarznąłem bo bylem mały i głupi wiadomo pierwsze auto w życiu, na początku trochę się popisywało :D po tej naprawie praktycznie nic poza naprawami bieżącymi:D w tym wozie co roku trzeba w zawieszę mieniać łączniki stabilizatorów bo sie wiecznie wybijają:-D a poza tym tylko olej co 10 tysi i śmiga:-D na zlota to ja roverkiem się pojawię:-D bo mazda to już tylko zabawka najbardziej to mnie boli ze po tylu latach lakier jej wyblakł:-( wolałem se kupić 2 auto już takie bardziej cywilne niż ładować w lakier tamtemu i używam go na zabawy i zloty mazdaspeed:-D

P.s. Nie wiedzialem jak wkleić link do całej galerii na fotosie wiec tu link do konkretnego zdjęcia rverka zaraz po kupnie a z niego można i mzade oglądnąć.
http://www.fotosik.pl/pok...0ae34d6ea3.html
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Lis 03, 2009 11:23   

http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C10453652

dobra fura dobra cena :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Wto Lis 03, 2009 12:21   

W Ułężu na torze nadzwyczaj dobrze radzila sobie MX5, ale nie wiem, czy da sie kupic za te pieniadze.

Ja do "upalania" mam Swifta. Auto kupione za 1800zl, a daje mnostwo frajdy z jazdy i jak sie wyszaleje Świstakiem to pozniej nie katuje Roverka.

Z wlasnego doswiadczenia powiem Tobie, ze nie ma czegos takiego, ze kupie auto do upalania i nie bedzie mnie to duzo kosztowalo. Sporty motorowe polykaja mnostwo pieniedzy, a jak sie wciagniesz w to na dobre to to nie ma konca pompowania pieniedzy.
Kazde auto eksploatowane w sporcie jest w swoim rodzaju "katowane", wiec bedzie sie musialo sypac.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
marcin316 




Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Wto Lis 03, 2009 13:14   

Cytat:
Kazde auto eksploatowane w sporcie jest w swoim rodzaju "katowane", wiec bedzie sie musialo sypac.


Doskonale zdaję sobie z tego sprawę i wiem, że bez okresowych inwestycji się nie obędzie. Chciałbym jedynie uniknąć sytuacji typu wymiana progów, nadkoli, czy konieczności masowego robienia zaprawek ;)

Niestety mam dosyć mało czasu na tego typu przyjemności i zakładam, że autko nie zrobi rocznie więcej jak 2-3 kkm stąd wydaje mi się, że jedne klocki i jedna wymiana oleju rocznie powinny wystarczyć ;)

Jeśli wystarczy mi kasy chciałbym niedługo po zakupie doprowadzić silnik do odpowiedniego stanu, oczywiście jeśli tego będzie wymagał. Podobnie z zawieszeniem. Nie chcę jednak zakładać takiej konieczności już na etapie poszukiwania auta.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Jakie Auto - mała benzyna+automat = Pomysły ?
maniaq Offtopic 20 Czw Lip 07, 2016 00:07
maniaq
Brak nowych postów jakie auto kupić córce (nie licząć rovera)
drlubicz Offtopic 39 Wto Lut 16, 2010 19:06
zouza
Brak nowych postów Skandynawskie zabawy
Mayson Offtopic 2 Nie Lut 21, 2010 10:35
Mayson
Brak nowych postów Gry, zabawy i zagadki logiczne...
Tak dla odprężęnia...;) W końcu nie samymi oktanami człowiek żyje :D
Azazel85 Offtopic 30 Czw Gru 20, 2007 14:12
Azazel85
Brak nowych postów Najgłupsze zabawy z dzieciństwa
SyntaX Offtopic 30 Czw Lis 10, 2011 00:24
Bartek8508



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink