Forum Klubu ROVERki.pl :: dobre radio w rozsądnej cenie :)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Brt
Wto Sty 12, 2010 20:15
dobre radio w rozsądnej cenie :)
Autor Wiadomość
Marcinus 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Czw Sty 14, 2010 09:45   

Barosz1990, ogólnie nie polecam zakupu jakiegoś radia "firmy krzak", zwłaszcza przez internet. U siebie mam LG, ale nie ja sponsorowałem zakup, więc mogłem poszaleć przy wyborze :twisted: jak chcesz dobre radio, które pogra Ci kilka lat, to przejedź do MM, popatrz jakie CI się podoba, jaka cena, później wejdź na ceneo.pl wyszukaj takie samo i porównaj ceny :grin: jak różnica będzie duża, to zamów ze sklepu przez alledrogo. Z montażem sobie poradzisz, mnie zajęło to 10 minut, ale nie musiałem wydłubywać starego radia.
Pozdrawiam
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sty 14, 2010 09:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Sty 14, 2010 09:58   

a czemu nie używka ??
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Barosz1990 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 65
Skąd: Nisko

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 14, 2010 10:56   

Shrekinho90 napisał/a:
Znalazłem jeszcze kenwooda z usb, ładny jak dla mnie nie jest, ale kenwoody z alpine'ami grają ponoć najlepiej z budżetowych radyjek.
http://www.allegro.pl/ite...n_mp3_gwar.html

odpada , nie podoba mi się :)
Papaa2 napisał/a:
faecd, pisze sie pioneer pracuje w Media to wiem a tu masz dokladnie http://www.pioneer.pl/pl/body.html

wiem jak się pisze pioneer :) zwykłe zapędzenie się ;)
Papaa2 napisał/a:
Barosz, odradzam bo Easy to kupa (tak nazywam sprzet, ktory jest niczym)... uwierz mi po prostu moze byc tak ze to nie zagra, USB nie pojdzie to jest wielka niewiadoma zupelnie jak manta

przytaczam przykład użytkownika który ma to radio 4-5 miesięcy i jak narazie nic się nie dzieje. ale to taka loteria.
Marcinus napisał/a:
Barosz1990, ogólnie nie polecam zakupu jakiegoś radia "firmy krzak", zwłaszcza przez internet. U siebie mam LG, ale nie ja sponsorowałem zakup, więc mogłem poszaleć przy wyborze

easy byłby kupowany w sklepie w mojej mieścinie.
Marcinus napisał/a:
jak chcesz dobre radio, które pogra Ci kilka lat, to przejedź do MM, popatrz jakie CI się podoba, jaka cena, później wejdź na ceneo.pl wyszukaj takie samo i porównaj ceny jak różnica będzie duża, to zamów ze sklepu przez alledrogo

do najbliższego MM mam 60 km :) więc szkoda paliwa :) z alledrogo zastanawiam się własnie nad zakupem.
radio wogóle zostaje mi zasponsorowane więc jeśli znajdzie się jakieś ciekawe na alledrogo to moge podskoczyć cenowo do 330-340 zł . ale to już jest super max.
narazie wygrywa Pionek DEH
Cytat:
a czemu nie używka

chce radio nowe , nieużywane i z gwarancją :)

[ Dodano: Czw Sty 14, 2010 10:56 ]
powiem jeszcze tak. tego Pionka DEH 1120 moge kupić u siebie w mieścinie za 319zł . na alledrogo moge Pionka 2200 bodajże kupić z przesyłką za 337zł . więc mysle że te 20 zł się znajdzie tylko ten widok wystającego pendrive'a z radia... łee...
_________________
pie*rzyć wyglad , auto ma zapier*dalać ;)
 
 
Spiro 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 204
Skąd: Warszawa

MG ZR

Wysłany: Czw Sty 14, 2010 13:28   

bierz tego pioneera
http://www.allegro.pl/ite..._cena_hurt.html

i sie nawet nie zastanawiaj, ogolnie celuj by radio mialo host USB, wpinasz pendrive lub dysk zewnetrzny lub cokolwiek innego.

Ja mam u siebie:
http://www.allegro.pl/ite...n_mp3_gwar.html i tez jestem zadowolony !
_________________
Music Sounds Better With...Me ;-)
 
 
Barosz1990 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 65
Skąd: Nisko

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 14, 2010 13:39   

Spiro napisał/a:
bierz tego pioneera
http://www.allegro.pl/ite..._cena_hurt.html

i sie nawet nie zastanawiaj, ogolnie celuj by radio mialo host USB, wpinasz pendrive lub dysk zewnetrzny lub cokolwiek innego.

niestety narazie musze się nastawić na wersje tani budżet czyli Pionek bez USB bo na tyle mam kasy ;) jeśli do początku lutego coś pojawią się finanse to zakupie wersje z USB.
czekam na dalsze opinie dlaczego uważacie że EasyTouch to zUo :) nie raz się nim bawilem , przyciski super chodzą , bajer z opuszczanym panelem , słuchawka bluetooth ktora elegancko się synchronizuje z moim telem , i to wejście na karte SD .
jedynie nie wiem dlaczego ale np. jak się nagra 30 piosenek na karte to zczyta 15 , reszta skończy się po 15-20 sek.
_________________
pie*rzyć wyglad , auto ma zapier*dalać ;)
 
 
MaTiX_lama 




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 49
Skąd: Tarnowskie Góry

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 14, 2010 14:01   

Barosz1990 napisał/a:
dlaczego uważacie że EasyTouch to zUo :)

właśnie dlatego:
Barosz1990 napisał/a:

jak się nagra 30 piosenek na karte to zczyta 15 , reszta skończy się po 15-20 sek.

W takich radiach ('noname') nigdy nie wiesz co tak na prawdę będzie działać i jak długo... To zwyczajna tandeta robiona na marnej jakości podzespołach. Zastanów się, czemu takie radia są 'nabajerowane', a radia dobrych firm nie mają już tylu funkcji.. Wszystko jest kosztem czegoś. W produktach dobrych firm (Alpine, Kenwood, Pioneer) dostajesz podstawowe funkcje, ale za to te radia są porządnie zrobione. Jeśli już miałbym coś polecić z tej cenie to albo Kenwood KDC-W4044, albo Pioneer DEH-2200UB. Lub ewentualnie jakiś używany Alpine. Zresztą przy takim budżecie różnica w dźwięku tych lepszych radioodtwarzaczy będzie na prawdę minimalna...
 
 
 
Marcinus 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Czw Sty 14, 2010 14:20   

Barosz1990 napisał/a:
czekam na dalsze opinie dlaczego uważacie że EasyTouch to zUo :) nie raz się nim bawilem , przyciski super chodzą , bajer z opuszczanym panelem , słuchawka bluetooth ktora elegancko się synchronizuje z moim telem , i to wejście na karte SD .
jedynie nie wiem dlaczego ale np. jak się nagra 30 piosenek na karte to zczyta 15 , reszta skończy się po 15-20 sek.

Właśnie dlatego :twisted: żyjemy niestety w takich czasach, że za jakość/znaczek (jak kto woli) trzeba dopłacić :???: miałem kiedyś radio zakupione przez alledrogo (nowe z gwarancją) działało dokładnie 1 (słownie: jeden) dzień dłużej niż gwarancja. Koszt radia 200zł+przesyłka radio CD z MP3, USB. Żeby je podłączyć, musiałem dorobić przejściówkę, bo złącze było podobno ISO, ale każdy kabelek w innym miejscu... Dla tego odradzam tanią "chińszczyznę" czy inne tego typu wylalazki.
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 14, 2010 16:57   

jak bym miał stawiać na radio do 500zł które zagra najlepiej wybrałby kenwooda ewentualnie clariona. Reszta to badziewie.
Nie mówiąc już że kupno nowego radia to wywalenie kasy w błoto.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Barosz1990 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 65
Skąd: Nisko

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 14, 2010 17:01   

czego kupno nowego radia to wyrzucenie kasy w błoto przez Ciebie ?
a mi radio potrzebne do 300zl :)
_________________
pie*rzyć wyglad , auto ma zapier*dalać ;)
 
 
pappius 



Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 13
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Sty 14, 2010 17:39   

<http://www.allegro.pl/item871486935_radiodtwarzacz_mp3_usb_sd_peiying_py3118_4x45w_gw.html>
<http://www.allegro.pl/item871884867_voice_kraft_0700_usb_mmc_sd_aux_mp3_pilot_gwar.html>
<http://www.allegro.pl/item875125065_okazja_dalco_d6m8_mp3_usb_sd_mmc_aux_rds_pilot.html>
rozumiem , że jak cos NIE ma napisu " pioonier; sony; kenvood ; itp " - znaczy złom ?
Pozdrawiam
AS :wink:
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Czw Sty 14, 2010 18:26   

Barosz1990,

Cytat:
czego kupno nowego radia to wyrzucenie kasy w błoto przez Ciebie ?


Nie "czego" tylko "dlaczego" kupno nowego to wyrzucenie kasy w błoto. W dzisiejszych czasach elektronika psuje się rzadziej a za cenę nowego kupisz używany o większych możliwościach, lepszej jakości dźwięku.
Cytat:

a mi radio potrzebne do 300zl :)


Jeśli Twoim kryterium jest cena do 300zł to jakie ma znaczenie które radio kupisz bo przecież nie chodzi Ci o jakość dźwięku. Nie kupuj jedynie odtwarzaczy chińskich firm czy innych "badziewi".

Cytat:
rozumiem , że jak cos NIE ma napisu " pioonier; sony; kenvood ; itp " - znaczy złom ?


I tak, i nie. Robi co ma robić, odtwarza muzykę ale jakość tego odtwarzania pozostawia wiele do życzenia. Można więc rzec, że dalco, peiying, voice craft itd to złom.
Można to choćby z nożami porównać. Te za 1 i 50zł służą do krojenia, i kroją... Różnica polega na ostrości, trwałości itd.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 14, 2010 19:05   

Barosz1990, to dlaczego nie kupiłeś nowego samochodu?
przecież on też ma koła i jeździ.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Barosz1990 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 65
Skąd: Nisko

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 14, 2010 19:24   

greg-si napisał/a:
Barosz1990, to dlaczego nie kupiłeś nowego samochodu?
przecież on też ma koła i jeździ.

nie robie i nie mam zamiaru robić profi audio które ma robić mega hałas w aucie.
nie potrzebuje radia które będzie wyciskało z głośników maks. radio w moim aucie ma grać dobrze , uprzyjemniac jazde. nie jestem za specjalnym melomanem więc nie potrzeba full wypas mega ekstra sprzętu . ma być mp3 . będzie USB - będzie fajnie.
powtórze i proszę przyjąc do wiadomości nie chce używanego radia , z kilku powodów :
1. nie trafie radia idealnego bez ryski , lśniącego .
2. kupowanie na alledrogo od osoby prywatnej to kupowanie loteryjne. a nóz dostane ziemniaki w paczce.
3. GWARANCJA ! ja mam pecha że psuje się mi elektronika - od laptopa po komórke i cyfre. więc wole mieć pewnośc że wrazie czego oddaje do sklepu i tyle.
chińskie wynalazki typu voice , peying , dalco odpadają . to już szajs. ale tylko easytouch wchodzi w gre bo jest firmą dość znaną i nie uważam żeby robiła aż takie g****
_________________
pie*rzyć wyglad , auto ma zapier*dalać ;)
 
 
Robert_ 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 181
Skąd: Wieliszew k.Warszawy

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 14, 2010 21:31   

Barosz1990 napisał/a:
jak się nagra 30 piosenek na karte to zczyta 15 , reszta skończy się po 15-20 sek.

Przerabiałem to...tutaj nie chodzi o radio tylko o tzw. bitrate utworu.
Jak włączysz utwór w Winampie, czy jakimś innym odtwarzaczu to wyświetla Ci się bitrate np 192kbps. Zdarza się, że ta wartość skacze i takiego utworu NIE PRZECZYTA ŻADNE RADIO z czytnika kart pamięci(jak nagrasz na płytę to możliwe, że będzie się zacinać-oczywiście w mp3).
Przerabiasz sobie taką mp3-uje wrzucasz na karte i śmiga aż miło.
Nie wiem czy widziałeś stronę Peiying'a jeśli uważasz że są kiepską firmą...
http://www.peiying.pl/
_________________
Lubisz jeździć?To jeździj, ale rób to tak aby inni też mogli czerpać przyjemność z
jazdy.
 
 
MaTiX_lama 




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 49
Skąd: Tarnowskie Góry

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 14, 2010 21:43   

Barosz1990 napisał/a:
tylko easytouch wchodzi w gre bo jest firmą dość znaną i nie uważam żeby robiła aż takie g****

Ja już nie rozumiem w czym problem :roll: Skoro tak bardzo podoba ci się to radio to nie zastanawiaj się, tylko kupuj, zamiast pytać się na forum i na siłę oczekiwać odpowiedzi, że to radio jest super, mega eleganckie, i gra wypaśnie, rarytaśnie ;) Nikt, kto choć trochę zna się na CarAudio, tak nie napisze ;)
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 14, 2010 21:51   

Barosz1990, widzisz ja myślę zupełnie inaczej.
Wolę kupić rzecz droższą i używaną która w swoim okresie była jedną z możliwe najlepszych danego producenta. Elementy w takich sprzętach elektronicznych są sporo trwalsze od tych za mniejsze pieniądze a co za tym idzie są bardziej żywotne.
Kupując cokolwiek w dzisiejszych czasach trzeba się liczyć z tym że wszystko 'projektują księgowi'. Jeszcze 15-20lat temu sprawa wyglądała inaczej.
Oczywiście nie ma co mówić o skrajnym przypadku gdzie sprzęt jest ewidentnie zużyty.
W załączniku masz zdjęcia moich dwóch radyjek. Jedno z roku ~2000 a drugie z 2003. Stan jak widać.
Cyfrówka i lustrzanka cyfrowa też kupione używane i wszystko odpukać działa bez zarzutu.
Ogólnie wyznaje zasadę że nie stać mnie na tanie rzeczy bo po pewnym czasie wyjdzie tak że ta droższa przeżyje tańszą kilkukrotnie.
Ps. Easytouch to taki sam badziew jak dalco.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Barosz1990 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 65
Skąd: Nisko

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 14, 2010 21:52   

czekam poprostu na argumenty dlaczego to szajs ;) bo marka pioneer znana , to napewno świetne itp. a takie opinie bo do du** nie poparte argumentami nie docierają do mnie ;)
a napisałem że easytouch oprócz Pionka , JVC wchodzi w gre. peying i te reszta odpadają .
Pionek przemawia do mnie 4x50W , fajnym wyglądem i marką.
easy przemawia bajerami , opuszczanym panelem.
jvc ceną za model z usb .
_________________
pie*rzyć wyglad , auto ma zapier*dalać ;)
 
 
Papaa2 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 206
Skąd: Szczecin

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 14, 2010 22:15   

Barosz1990 napisał/a:
easy przemawia bajerami , opuszczanym panelem



to powiem Ci co widzialem u siebie w pracy z Easy'em... panel to juz wyjsc nie chcial a radio stalo na polce z 4 dni... sluchawki nawet nie ruszalsmy zeby nie popsuc... poza tym equalizer ma tzw. wiezyczkowy (czyli tandetny... nawet basow i wysokich tonow nie ustawisz a jak posluchasz muzyki nawet hh czy r&b to ch*j Cie strzeli bo glosniki beda charczec...)
_________________
Kazdy dzien stawia nowa dziure w drodze... Dajemy rade i omijamy :)
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 14, 2010 22:18   

dlaczego to szajs?
otóż dlatego że przetwornik który odpowiada za konwersję sygnału w większości radioodtwarzaczy bardzo tanich jest marny. Różnice w profilu brzmieniowym są spowodowane np. zastosowaniem innych kondensatorów w budowie radia oraz różnego rodzaju wspomagaczami zapisanymi w procesorze radia.
Ten easycoś musiał na czymś oszczędzić. Na pewno jest to laser i cała elektronika. Od kondensatorków po rezystorki. Na początku będzie ok ale jak te elementy przestaną trzymać parametry będzie niefajnie.
Kenwood już od dość niskich modeli oferuje przetwornik 24bit. Poprawa w dźwięku jest. Jednak nie ma co ukrywać że przy oryginalnych głośnikach nie ma co oczekiwać wystrzałowych różnic. Choć JVC też złe nie jest. Jednak w większości tanich modeli siedzi przetwornik 1bit.
Należy brać takie radio które ma wygląd który nam się podoba bo reszta to różnice subtelne.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Czw Sty 14, 2010 22:20   

Barosz1990,

Cytat:
Czekam poprostu na argumenty dlaczego to szajs


Pytanie tylko jakie argumenty do Ciebie trafią? Czy argumenty typu składane na gorszych podzespołach przez ludzi, którzy gorzej się na rzeczy znają wystarcza :) ?

Cytat:
bo marka pioneer znana , to napewno świetne itp. a takie opinie bo do du** nie poparte argumentami nie docierają do mnie ;)


Cytat:
a napisałem że easytouch oprócz Pionka , JVC wchodzi w gre. peying i te reszta odpadają .


Tyle, że easy to też nie firma którą poleciłbym w przypadku kupna radia. Prezentuje równie niski poziom wszystkich swoich produktów a to o czymś świadczy.

Cytat:
Pionek przemawia do mnie 4x50W


Tyle to ma teraz każde, pytanie tylko przy jakich zniekształceniach i to jest dość mocny argument przemawiający za zakupem używki z wyższej półki ;) .
Cytat:

easy przemawia bajerami , opuszczanym panelem.


Czyli czymś co nie powinno być argumentem w przypadku zakupu radia jak z resztą sam napisałeś radio:
Cytat:
w moim aucie ma grać dobrze , uprzyjemniac jazde.


Cytat:
nie robie i nie mam zamiaru robić profi audio które ma robić mega hałas w aucie.


... i nikt Ciebie do tego nie nakłaniał. Nam chodziło o jakość dźwięku a nie jego głośność. Niestety zdecydowanej większości kierowców wystarcza, że coś gra nie ważne jak gra :) .
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów Dobre radio do 300zł
The_Baca Car-audio, nawigacje, radia CB 48 Sro Sie 15, 2012 18:42
Robertus74
Brak nowych postów [rover 75] Radio Harmony - jakie głośniki pod radio?
umiem dłubać w samochodach, na audio sie nie znam nic.
hvil Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Lut 15, 2010 17:22
Gość
Brak nowych postów [R25] Radio - jakie polecacie radio oprócz orginalnego
bacha401 Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Nie Sie 22, 2010 10:27
bacha401
Brak nowych postów [R75] Radio - nowe radio, a sterowanie w kierownicy
Kris Car-audio, nawigacje, radia CB 138 Nie Maj 12, 2013 16:54
MatiNitro



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink