Forum Klubu ROVERki.pl :: Przyciemniane szyby?!?!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przyciemniane szyby?!?!
Autor Wiadomość
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Czw Lut 05, 2009 23:01   

Cytat:
kiedys wymienialem przednie lozysko w garazu i teraz moge powiedziec ze bez pneumata i prasy to meczaca robota bo klepiesz mlotkiem caly dzien, a w tym czasie mozesz postawic na warsztat pojechac do roboty i polowe dniowki oddasz warsztatowi ale masz swiety spokoj.

Jest to jakies wyjście z sytułacji hehe :)
Ale Co do tego przyciemniania to naprawde nie jest to takie trudne jak się wydaje ale trzeba byc starannym i zachować czystość :) Troche praktyki i bedzie ok :) ja nie mówie ze ktos kto 1 raz bedzie oklejał szybe wyjdzie mu to GIT.... ale zrobi jeden raz potem sie poprawi..... zrobi to trzeci raz i za 4 bedzie GIT I sie nauczy :) Oczywiście można za pierwszym razem zrobic to bardzo dobrze ale trzeba mieć jakaś nabyta praktyke duzo wytrwalości :)
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 05, 2009 23:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 05, 2009 23:03   

Firq napisał/a:
ale nie mów ze 90% osob na forum nie znaja sie na autach


powiedzieć, że znam się na autach to ja też mogę :mrgreen: , ale mieć wiedzę o praktycznych naprawach samochodu to dwie zupełnie co innego i podtrzymuje swoją opinię, że w tym sensie 90% userów forum nie ma fachowej, praktycznej wiedzy

kończymy offtopa :wink:
_________________
R400 -> R75
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Czw Lut 05, 2009 23:07   

Nie Miły Jesteś
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
Rafal_Bogus 




Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 102
Skąd: Gdańsk

MG MGF

Wysłany: Czw Lut 05, 2009 23:09   

no i udalo nam sie sprytnie wybrnac z nieprzyjemnej sytuacji. komarek przestan bo popadne w samozachwyt. powiedz bez krecenia, ze chcesz wpasc do mnie do garazu i cos zrobic w swoim roverku a nie bajerujesz mnie publicznie :)
 
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 05, 2009 23:30   

Rafal_Bogus, to, że chce wpaść kiedyś to inna sprawa :razz:

Firq, nie jestem niemiły tylko stwierdzam fakty, dla mnie to, że nie znam się na samochodach w takim sensie jak miałem na myśli to nie obraza tylko fakt, po prostu nie każdy musi się na wszystkim znać i myślę, że co do tego nikt nie ma wątpliwości, więc należy się wyluzować bo łykend idzie :cool:
_________________
R400 -> R75
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Czw Lut 05, 2009 23:51   

Ja sie 3mam przy swoim zdaniu ze jest tu wiecej niż 10% znajacych się na rzeczy :) Pozatym jeden sie zna na elektryce drugi na silnikach ZS trzeci na ZI czwarty blacharz piaty komputerowiec i tak dalej mozna wymieniać, wiec nie mów ze ci ludzie nie znaja sie na rzeczy nikt nie jest wszechpojęty nawet Rafał! kazdy niech robi to co potrafi najlepiej a forum jest po to aby sie dzielić informacjami a nie mówieniu ilu jest mądrych znających się na rzeczy a ile reszty czytajacych to forum i nic do niego niewnoszących :) Tyle ode mnie
Peace Firq
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 05, 2009 23:59   

Firq

ja nigdzie nie napisałem, że Rafał jest wszechpojęty, tylko że zna się na rzeczy, i przy innych (np. takich jak ja) jest profesjonalistą to różnica wielka chyba jednak

druga sprawa nigdzie nie zanegowałem faktu istnienia forów internetowych i pomocy na nich udzielanej poprzez dzielenie się informacjami

poza tym nigdzie nie mówię, że ludzie z forum nie znają się na rzeczy - bo się znają, tylko sprawdź ile jest użytkowników i pomyśl ilu z nich naprawdę wie o co chodzi, nie neguje wiedzy tych co się znają

dyskusja nie wyszyłaby z 1 posta gdybyś zrozumiał co miałem na myśli - skoro ktoś kto IMO zna się na samochodach i umie przy nich sporo zrobić stwierdza, że nie warto się bawić w oklejanie tylko zostawić to profesjonaliście to ja się z nim zgadzam

mam nadzieję, że doszliśmy do porozumienia :wink:
_________________
R400 -> R75
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Pią Lut 06, 2009 00:05   

nie dojdziemy do porozumienia chyba...
Ale Masz racje Weekend Idzie wiec ide umyć sobie autko zeby od rana błyszczało... albo nie... pojade do profesjonalnej myjni samochodowej... :twisted: <peace>
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
Rafal_Bogus 




Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 102
Skąd: Gdańsk

MG MGF

Wysłany: Pią Lut 06, 2009 09:42   

widzisz kolego. po co meczyc sie z wiaderkiem w kaloszkach na podworku jak mozna za 7zl umyc i nawoskowac na bezdotykowej :) nie zanieczyszczasz tak gleby jakimis szamponami nie marzniesz :)
 
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Pią Lut 06, 2009 12:37   

No moze za 7 zł z woskowaniem to nie bardzo ale z drugiej strony Umyć samemu Swoja bestie to CZYSTA przyjemność :)
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
matlacz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 311
Skąd: Krotoszyn



Wysłany: Pią Lut 06, 2009 22:11   

Firq napisał/a:
No moze za 7 zł z woskowaniem to nie bardzo ale z drugiej strony Umyć samemu Swoja bestie to CZYSTA przyjemność :)


Zgadzam się tym bardziej jak jest ciepło. Zimą lepiej jechać na myjke.

Wracając do tematu. Przyciemnienie szyb w własnym zakresie nie jest takie łatwe jak się niektórym wydaje.
Po pierwsze nie można tego robić zwykłą folią za 10 zł np. z allegro. Bo folia ta bardzo szybko się zagina przy zakładaniu i szybko robią się ryski co później jest dość brzydkie. Nie można tego robić przy takiej pogodzie (najlepiej latem w cieniu"). No i oczywiście trzeba wyciągnąć szybę (najlepiej włożyć ją całą do czyściutkiej wody w wodzie dopasować folie idealnie. Potem dopiero wyjąć i ściągać wodę z pod foli). Nie zawsze jednak ma się możliwości.
Oczywiście tylnej szyby nie wyciągnąć bo jest wklejana chyba że ktoś chce kleić potem znowu i właśnie przy takiej szybie jest największy problem najlepiej kleić pasami co trzeba bardzo starannie robić żeby nie było z zewnątrz widać różnicy.

Co do doświadczenia wiem coś o tym bo przyciemniałem już szyby folią w 4 samochodach. :mrgreen:
Ale i tak uważam że się na tym nie znam (liznąłem tylko troche) lepiej dać do kogoś kto robi to profesjonalnie.


Pozdrawiam[/list]
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sob Lut 07, 2009 19:25   

kurcze, straszycie panowie!

pytanie number one, czy po nie udanym oklejaniu da sie usunąć folie?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
boss.007 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Sob Lut 07, 2009 19:28   

faecd napisał/a:
czy po nie udanym oklejaniu da sie usunąć folie?

A dlaczego nie???
Zrywmy,jeżeli folia jest już dłużej na szybkach,to zmywamy pozostałości po kleju rozcięczalnikiem i po sprawie.
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Nie Lut 08, 2009 13:46   

Kolego Matlacz czytajac twoja wypowiedz sadze ze nie czytałeś calego tematu bo wczesniej napisałem zupełnie to samo co ty tutaj teraz :twisted: Chyba taka nieświadoma kopia :) Ps. Tylna szybe lepiej zrobić całościowo a nie paskami bo z paskami jest wiecej robot :)
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Nie Lut 08, 2009 19:32   

Ile folii będzie potrzebne na wszystkie tylne szybki w R200 3-drzw. ? :)
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Nie Lut 08, 2009 21:11   

Korczus, a wez miarke, obmierz sobie, dodaj z 20% powierzchni na zapas i juz

boss.007, dzieki za info, w takim razie jak bedzie cieplej probuje sam, najwyzej zdejme folie i wtedy oddam do zakladu:)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Nie Lut 08, 2009 21:21   

Musiałbym zmierzyć szyby, jaką mają wys. bo folię widzę można dostać 50x300 lub 75x300 ale myślę, że będzie trzeba wziąć tą szerszą.

A tak apropo to jak zdemontować boczne szybki, jest z tym dużo roboty?
 
 
 
boss.007 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Nie Lut 08, 2009 21:52   

faecd napisał/a:
dzieki za info

Nie ma problema :razz:
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Nie Lut 08, 2009 22:39   

Korczus wystarczy 50x300
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
matlacz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 311
Skąd: Krotoszyn



Wysłany: Nie Lut 08, 2009 23:14   

Firq napisał/a:
Kolego Matlacz czytajac twoja wypowiedz sadze ze nie czytałeś calego tematu bo wczesniej napisałem zupełnie to samo co ty tutaj teraz :twisted:


Czytałem ale nie chciałem "kopiować" twojej wypowiedzi poprostu napisałem co wiem :mrgreen:

Firq napisał/a:
Ps. Tylna szybe lepiej zrobić całościowo a nie paskami bo z paskami jest wiecej robot :)


W roverku nigdy nie uda się w całości zrobić tylnej szyby z jednego kawałka foli chyba że masz bardzo duże doświadczenie

[ Dodano: Nie Lut 08, 2009 23:21 ]
Firq napisał/a:
Korczus wystarczy 50x300


Zgadza się.

Korczus,

Tylne boczne szyby w roverku 3d ściąga się bardzo łatwo:

Musisz ściągnąć tapicerkę z boku tam gdzie są pasy a żeby to zrobić musisz odkręcić pas. Następnie znajdziesz 2 dziury w których widać 2 śruby (chyba 8) odkręcasz je (trzeba się trochę nagimnastykować zwykłym kluczem) Jak już będziesz na końcu odkręcania śrub uważaj żeby szyba się nie zsunęła! Najlepiej jak ją ktoś przytrzyma! Następnie musisz tylko odkręcić tą klameczkę (nie wiem jak to się nazywa :oops: ) którą uchylasz szybę!
I gotowe :mrgreen:

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów przyciemniane szyby w rover 25
viperek1991 Tuning wizualny 2 Sro Kwi 11, 2012 21:07
Harry
Brak nowych postów [R 75] Przyciemniane szyby - w srebrnym kombi
maryba Tuning wizualny 5 Sro Wrz 22, 2010 16:20
maryba
Brak nowych postów [R75 cdt 2.0 01 ] szyby
dorotamax1 Tuning wizualny 4 Pią Lut 05, 2010 11:25
truten23
Brak nowych postów Szyby :)
Korczus Tuning wizualny 72 Pon Lut 27, 2012 22:24
Firq
Brak nowych postów szyby przyciemniające
adas25 Tuning wizualny 8 Wto Gru 04, 2007 23:27
orzech



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink