Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] jakiej firmy zarówki mijania - Proszę o wasze opinie.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] jakiej firmy zarówki mijania - Proszę o wasze opinie.
Autor Wiadomość
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Gru 23, 2009 09:04   

A skąd wiesz że to nie wina lamp? Skoro masz nowe to moze zamienniki, a niestety takie np DEPO nie zawsze są dobre. Zdarza sie ze zamienniki sa taki ze nie można ich nawet wyregulować.
Co do świecenia, to faktycznie zazwyczaj te dodatkowe + to ściema, ale niektóre są dobre.
_________________
:)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 23, 2009 09:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 23, 2009 09:28   

sobrus napisał/a:
A skąd wiesz że to nie wina lamp?

a no wiem :wink:
sobrus napisał/a:
Skoro masz nowe to moze zamienniki

tak zamienniki
sobrus napisał/a:
a niestety takie np DEPO nie zawsze są dobre. Zdarza sie ze zamienniki sa taki ze nie można ich nawet wyregulować.

mam DEPO i powiem ci że dały się ustawić idealnie ale kupując je nie liczyłem na to :wink:
 
 
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Gru 23, 2009 09:36   

No nie, normalnie musiałem skomentować...

faecd napisał/a:
to jest pewien myk na policje i frajerow ktorzy mrugaja dlugimi gdy widza auto z nielegalnymi xenonami 6000k.


Co do hid xenon'ów i "frajerów", którzy mrugają. To jest dla mnie właśnie egoizm w czystej formie... "Mam w d... to, że oślepiam wszystkich z przeciwka i że kierowcy mijając mnie mają po oślepieniu widoczność na parę m, ale zamontuję sobie takie światła, żebym JA wszystko widział. I jeszcze wyzwę ich od "frajerów", a co!" :twisted: :/
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 23, 2009 09:48   

Micros napisał/a:
"Mam w d... to, że oślepiam wszystkich z przeciwka i że kierowcy mijając mnie mają po oślepieniu widoczność na parę m, ale zamontuję sobie takie światła, żebym JA wszystko widział. I jeszcze wyzwę ich od "frajerów", a co!"

mam nadzieję że żartujesz?
ja ci powiem tyle, jeśli przez takie właśnie oślepienie HID-em zginął by mi ktoś bliski to taki gość wisiał by na drzewie
nie mam nic do HID-a ale niech to będzie dobrze ustawione
Ciufcia napisał/a:
dobra teraz dopiero zauważyłem cudzysłów

ja też :wink:
Ostatnio zmieniony przez szoso Sro Gru 23, 2009 10:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Sro Gru 23, 2009 10:01   

Micros napisał/a:
"Mam w d... to, że oślepiam wszystkich z przeciwka i że kierowcy mijając mnie mają po oślepieniu widoczność na parę m, ale zamontuję sobie takie światła, żebym JA wszystko widział.

żartujesz teraz, prawda ;>
dobra teraz dopiero zauważyłem cudzysłów ;)
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
Ostatnio zmieniony przez Ciufa Sro Gru 23, 2009 10:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Sro Gru 23, 2009 10:19   

Ja mam mijania H4 philips night guide, długie H3 philips +30%, a przeciwmgielne H3 osram all weather (z żółtą poświatą). Trudno mi się wypowiedzieć o jakości świateł bo głównie jeżdżę w mieście, jedynie widzę różnicę na plus pomiędzy night_guide a bluevision które kiedyś miałem, bluevision były jakby zazimne.

Natomiast na nocną, pochmurną i deszczową pogodę polecam jazdę w żółtych lub pomarańczowych okularkach, np uvex ma szeroką gamę. Naprawdę poprawia się kontrast, inne samochody już tak nie oślepiają i praktycznie HIDów nie widać na drogach, bo wszystkie tlą się na żółto :)
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Gru 23, 2009 10:22   

ej ej ... czytamy ZE ZROZUMIENIEM ... i patrzymy na interpunkcję ...
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Gru 23, 2009 10:40   

faecd napisał/a:
Dodam jeszcze, ze ten caly bunt przeciwko ksenonom w starszych autach wywolany jest ludzka zazdroscia i wścibskościa. W stanach nie ma z tym zadnego problemu bo tam ludzie zajmuja sie robieniem pieniedzy i pozytkowaniem ich na personalne przyjemnosci! Dlatego tam nikt nie zwraca na to wiekszej uwagi.
Zazdrością i wścibskością? Jechał kiedyś ktoś za Tobą na takich ksenonach dokładanych? Najwidoczniej nie, bo miałbyś chyba inne zdanie. Już nie mówię o mijaniu takich z naprzeciwka. Za często się to zdarza, żeby mówić, że to tylko brak regulacji.
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Gru 23, 2009 11:20   

Moj ojciec ma soczewkowe DEPO w Omedze, założyliśmy Tungsram Megalight +50 jako mijania i +90 jako drogowe i do halogenów.
Świeci to super, można sie zdzwić. Światło jasne i równomierne, daleko nosi i w dodatku wygląda prawie jak xenon (poza kolorem). A przede wszystkim jest całkowicie legalne. Dlatego uważam że pchanie sie w HID jest złym pomysłem.

Mój rover ma nie wiem co założone. Przyszło z samochodem, jest 55W świeci dość biało i nawet nieźle. W nocy bardzo mało jeźdze także nie zmieniam, choć Tungsramy juz kupione. Niestety lampy made in 1997 nie są juz w idealnym stanie.

PS. Czemu tungsram? Ponieważ słyszałem że są duzo trwalsze od Osram i Philips a do tego tańsze.
 
 
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Gru 23, 2009 12:11   

Gwoli ścisłości te słowa (jak już część osób zauważyła) ;)

Cytat:

"Mam w d... to, że oślepiam wszystkich z przeciwka i że kierowcy mijając mnie mają po oślepieniu widoczność na parę m, ale zamontuję sobie takie światła, żebym JA wszystko widział. I jeszcze wyzwę ich od "frajerów", a co!"


były napisane w cudzysłowie właśnie po to, żeby przedstawić (ironicznie) sposób myślenia (lub niemyślenia jak kto woli) niektórych kierowców... Ja sam miałem nieraz chwile zawahania, gdy jadący z "dokładanymi xenonami" samochód tak mnie oślepiał, że wypadało tylko trzymać mocno kierownicę i modlić się, żeby coś na drogę nie wyskoczyło...
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 23, 2009 12:22   

Wiedzialem :)

Wielkie halo :) ale jak tam chcecie...szanowny kolego Micros slowa jakie ujales miedzy cudzysłowami nie sa adekwatne do stwierdzenia frajer. Juz mowie o co chodzi. Mialem 6kK wyregulowane, co jakies 2-3 dni ktos mi mrygnal. I dlatego okreslam go frajerem bo lampy byly wyregulowane, ani mnie nie oslepialy gdy przygladalem sie z zewnatrz, ani innych kierowcow na drodze bo podczas 100km jazdy tylko jeden mrygnal.

I to jest ta zazdrosc i wscibskosc. Ludzie jezdzacy zlomami zazdroszcza i dlatego mrugaja. A wscibskosc polega na tym, ze jak ktos zauwazy to od razu dowiaduje sie co to jest, dowiaduje sie ze to niby nie legalne bla bla bla i pozniej juz dla samej zasady mruga mimo, ze go to nie oslepia...

thef napisał/a:
Jechał kiedyś ktoś za Tobą na takich ksenonach dokładanych? Najwidoczniej nie
tak, jechal. Jechal debil nie wyregulowany i faktycznie masakra, jak i rowniez moj kolega z ktorym jechalismy noca nad morze. On ma 6000K wyregulowane i mnie w zupelnosci to nie przeszkadzalo;...

Tak samo starsze mercedesy E-klasy (tzw okularniki) jak i rowniez poprzednia wersja C-klasy produkowana jakos od 2000 roku, auta z reflektorami halogenowymi maja pomontowane ksenony i jakos niekt nie zwraca uwagi "bo to mercedes" poza tym przyznam, ze w mojej okolicy jezdzi taka taksowka merc E klasy starszy wlasnie z ksenonami 4300K i bardzo ladnie to wyglada, widac, ze swiatlo sie rozni, jest intensywniejsze, ladnie pasuje do auta i co najwazniejsze WYREGULOWANE I NIE OSLEPIA...

ahhh to jest jednak temat z tych pt kawa czy herbata....jeden wybierze to i ma argumenty przeciwko drugiemu, drugi wybierze tamto i ma argumenty przeciwko pierwszemu...tak to juz jest ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Gru 23, 2009 13:06   

faecd,

Zgodzę sie z tobą nie my nic gorszego jak nie wyregulowane światła.

Kiedyś mi sie nudziło jak jechałem do Polski i sobie jadac przez Polskę liczyłem ile ludzi ma źle światła ustawione. W sumie co piaty ma zle ustawione a jeszcze niz gorszego nie ma jak kierowca bez jednego światła to i to 2 co jeszcze świeci świeci jakoś do gory :evil:

niektórym nawet widać jak jedno świeco gdzie w plener a drugie jakoś do góry dokładnie tobie w oczy :mrgreen:

Ja sie juz tez z rożnymi typami spotkałem ale niektórzy to z ta barwa przesadzają, jak juz pisałem powyżej 6kK bym nie zakładał bo to juz niebieskie światło jest a nie białe i sie tylko dziwie ze komu z tego oczy nie bolą. :neutral:

Uważam również ze jak ktoś pojedzie na regulacje i mu wyregulują ze świeci tak jak ba byc to czemu nie :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Gru 23, 2009 13:12   

faecd napisał/a:
Wielkie halo :) ale jak tam chcecie...szanowny kolego Micros slowa jakie ujales miedzy cudzysłowami nie sa adekwatne do stwierdzenia frajer. Juz mowie o co chodzi. Mialem 6kK wyregulowane, co jakies 2-3 dni ktos mi mrygnal. I dlatego okreslam go frajerem bo lampy byly wyregulowane, ani mnie nie oslepialy gdy przygladalem sie z zewnatrz, ani innych kierowcow na drodze bo podczas 100km jazdy tylko jeden mrygnal.
To, że nie mrugał każdy kto Cię mijał, nie znaczy, że go nie oślepiałeś. Po prostu nie każdy i nie zawsze daje długimi jak go ktoś oślepia bo co to właściwie da. A nazywanie tych co mrugali frajerami, to chyba niezbyt stosowne jest.
faecd napisał/a:
I to jest ta zazdrosc i wscibskosc. Ludzie jezdzacy zlomami zazdroszcza i dlatego mrugaja. A wscibskosc polega na tym, ze jak ktos zauwazy to od razu dowiaduje sie co to jest, dowiaduje sie ze to niby nie legalne bla bla bla i pozniej juz dla samej zasady mruga mimo, ze go to nie oslepia...
Bardzo ciekawa teza. Przecież te ksenony właśnie to się do tych wg Ciebie złomów ładuje, które fabrycznie wyposażone w ksenony nie są. Dla zasady mrugają? Z zazdrości? Co, nudzi im się na drodze? No chyba trochę naciągana teza. Wielu ludzi skarży się na takie oświetlenie więc coś w tym musi być. Tworzenie teorii spiskowych, że to z zazdrości jest trochę dla mnie śmieszne.
faecd napisał/a:
ahhh to jest jednak temat z tych pt kawa czy herbata....jeden wybierze to i ma argumenty przeciwko drugiemu, drugi wybierze tamto i ma argumenty przeciwko pierwszemu...tak to juz jest ;)
Może dla Ciebie tak, bo Ty bronisz swoich światełek, które sobie sprawiłeś. Dla mnie np. nie, bo moim zdaniem świadomie narażasz innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo stosując coś, co nie tylko nie ma homologacji w papierach, ale również praktyce okazuje się bardzo często niebezpieczne.
 
 
sarkunx 




Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 29
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sro Gru 23, 2009 15:01   

:roll:
Ja nie oślepiam, a jak ktoś mi mruga, to nie dlatego że oślepiony, tylko że frajer, bo przecież nie oślepiam.
:roll:
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 23, 2009 15:09   

thef napisał/a:
A nazywanie tych co mrugali frajerami, to chyba niezbyt stosowne jest
tu sie zgodze, przepraszam
thef napisał/a:
Przecież te ksenony właśnie to się do tych wg Ciebie złomów ładuje, które fabrycznie wyposażone w ksenony nie są
jak i rowniez laduje sie do aut, ktore maja opcje wyposazenia pt ksenon, jednak nie sa w nia wyposazone, np RAV4
sarkunx napisał/a:
Ja nie oślepiam, a jak ktoś mi mruga, to nie dlatego że oślepiony, tylko że frajer, bo przecież nie oślepiam.
???????????????????
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
sarkunx 




Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 29
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sro Gru 23, 2009 15:29   

faecd napisał/a:
???????????????????


Już wyjaśniam:
faecd, piszesz że nie oślepiasz bo masz wyregulowane lampy.
Ktoś Ci mruga co znaczy że daje Ci do zrozumienia że go oślepiasz.

Może on nie wie, że ty masz dobrze wyregulowane lampy i go nie oślepiasz? Tylko mu się wydaje?

Ironia?
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Sro Gru 23, 2009 16:26   

sarkunx napisał/a:
Może on nie wie, że ty masz dobrze wyregulowane lampy i go nie oślepiasz?
:haha:
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 23, 2009 17:06   

sarkunx, wiele wnosisz do rozmowy i naprawde cenne uwagi wypisujesz...

teraz mam wyregulowane i nie oslepia nikt absolutnie nikt nie mruga.

Wczesniej mialem tak samo a jedynie palniki bielsze bo mocy 6000Ki mrugali, stad tez twierdze, ze nie z oslepienia a jedynie dla zasady...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Sro Gru 23, 2009 19:41   

faecd napisał/a:
Takze reasumujac: wyregulowany HID jak najbardziej tak, wyregulowane halogeny jak najbardziej tak. NIe wyregulowane HiDy ihalogeny stanowcze nie.

Jestem dokładnie tego samego zdania ;)

Cytat:
zastanawiales sie czemu ksenony powinny byc wyposazone w spryskiwacze a lampy halogenowe nie?

Oczywiście że się zastanowiłem, co więcej jestem zdania że zwykłym halogenom spryskiwacze też by sie zdały :wink:

thef napisał/a:
Jechał kiedyś ktoś za Tobą na takich ksenonach dokładanych? Najwidoczniej nie, bo miałbyś chyba inne zdanie.

Jechał, jechał też merc CLS 63 AMG :obłoki: jakiejś zasadniczej róźnicy nie zauważyłem. Jak mnie merc wyprzedził to za nim jechał jakiś koleś i jedna lampa swieciła mu w gorę i na lewo. On męczył oczy.

faecd napisał/a:
teraz mam wyregulowane i nie oslepia nikt absolutnie nikt nie mruga.

Mnie jeszcze nikt nie mrugnął z uwagi na hidy, zdażyło mi się zamyślić i jechać na długich... :oops:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
makupl 



Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 91
Skąd: Łęczna



Wysłany: Sro Gru 23, 2009 20:06   

Ale temacik mi się rozwiną :mrgreen: Bardzo dobrze, bo wasze opinie na temat żarówek nie tylko mi się przydadzą. Z całą pewnością jest to najbogatszy wątek na temat oświetlenia na tym forum :grin:

Ja chyba się skuszę na Hidy 5000k i wyreguluję je na stacji, żebym nie oślepiał innych. Swoją drogą odsyłam was do innego mojego tematu(jeśli tylko chcecie pomóc) , bo zrobił mi się poważniejszy problem niż słabe oświetlenie. http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=49121
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Pompa wtryskowa jakiej firmy?
Deeptrip Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Czw Maj 10, 2007 07:02
Deeptrip
Brak nowych postów [R400] Jakiej firmy kupic sprzęgło?
baki-79 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sob Kwi 04, 2009 21:34
mcteusz
Brak nowych postów [R400] Jakiej firmy wybrać uszczelniacze półosi?
fredii Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pią Lut 17, 2017 10:56
iktorn73
Brak nowych postów [R400] Jakiej firmy olej do skrzyni biegów?
fredii Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sob Sty 10, 2015 12:15
-_Zielarz_-
Brak nowych postów [R400 '98] Pali żarówki mijania
JeRRy3D Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Sob Mar 20, 2010 11:41
flapjck1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink