Forum Klubu ROVERki.pl :: MG ZR 160 a rover 200 Vi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
MG ZR 160 a rover 200 Vi
Autor Wiadomość
Roj 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 242
Skąd: warszawa



Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 15:18   

Tomi, ja Ci policzę przyspieszenie to Ci wyjdzie w okolicach 5,0 :wink:
i już nie będziesz mówił, że Twój samochód wygląda na szybszy niż jest :mrgreen:

jako, że po mieście można jeździć do 50 km/h to zmierzymy w ile przyspiesza do 50 i pomnożymy wynik przez 2
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 15:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 15:26   

Tempest napisał/a:
Vesper416 napisał/a:
...Mój idzie jak strzała 100km/h jak liczyliśmy to robi cos w 7,6sec przy sprzyjających warunkach!!!

no to tutaj to żeś poleciał z samozachwałem
katalogowo MG ZR 160 (podobna waga co 200, a większa pojemność, moc no i VVC) ma 7,4, więc w jaki sposób twój może mieć niewiele więcej?
jak już tutaj zostało wielokrotnie napisane - co innego twoje odczucia a co innego rzeczywistość - prędzej masz coś koło 8,4 czyli 1 sec robi już różnicę



Nie wiem było to liczone na komórce przez kumpla i na gps i wyniki były zbliżone 0,5sec
ile prawdy w tym to nie wiem bo nie ścigam się w 1/4 mili tak czy owak ma kopa. I nie porównuj 200 do coupe bo to dwie różne sprawy - a sory to nie w tym kontekscie pisales ;)

[ Dodano: Pon Wrz 14, 2009 15:52 ]
A i mam pytanie bo teraz jak przeczytałem całość tematu to zapytam mały offtop
Jak sprawdzić przekłamanie licznika? Może mnie $%#& oszukuje w gps nie wierze bo pokazywał że starym transporterem z prawie zatartym silnikiem pokazywał 112km/h a na transporterze było "prawie" 100km/h i więcej nie wyciągnął więc komu tu wierzyć??

Mam felgi 15" 6j a opony pirelli 205/45/15
 
 
Roj 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 242
Skąd: warszawa



Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 16:20   

przekłamanie licznika podobno jest około 6 % w górę (czyli licznikowe 106 - faktycznie 100).

należy jednak brać pod uwagę inne czynniki np. różnicę w wielkości założonych felg i profilu opon (co zwiększa lub zmniejsza całkowity obwód koła).

prawdopodobnie najlepiej umówić się z kimś kto ma profesjonalne urządzenie do pamiarów (np. driftbox podaje, że "Pomiary są dokonywane z dokładnością do 0.1s oraz 0.1km/h.")
 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 16:48   

okey mam cos nie tak z licznikiem przyznaje. Wyjechałem na autostrade specjalnie bo przypomniało mi sie że nie daleko ode mnie stoi taka latarnia na autostradzie i pokazuje z jaka prędkością jedziesz. NA liczniku równiutko 100km/h a na wyświetlaczu pokazywało 91km/h więc mam !@!$# licznik no bo chyba takiego przekłamania fabrycznego nie ma?

Przyznam się że licznik był rozkręcany po zakupie bo chciałem zmienić podświetlenie może coś uszkodziłem nie wiem? czy dotkniecie wskazówki jest równo jej uszkodzeniu przesunieciu?
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 16:57   

z licznikiem masz wszystko oki tylko nie ten rozmiar opon dlatego licznik przekłamuje :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 17:00   

e tam - normalne licznik musi zawyżać - chyba jest to nawet określone jakąś normą.

Co do gps-u i pomiaru prędkości za jego pomocą - to nie jest tak źle - jest wystarczająco dokładny

Jeśli chcesz pobawić się w pomiary przyśpieszenia itp polecam programik (niestety tylko pod PDA) GPS performance




poprawiono pewną nieścisłość myślową
Ostatnio zmieniony przez Marrkus Pon Wrz 14, 2009 19:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Roj 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 242
Skąd: warszawa



Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 17:41   

Marrkus napisał/a:
e tam - normalne licznik musi zaniżać - chyba jest to nawet określone jakąś normą.


jeszcze nie słyszałem od nikogo żeby mu licznik zaniżał :neutral:
a z doświadczenia - od peugota 205 55 KM po lancera 350 KM licznik zawyża!

poza tym na zdrowy rozsądek, jaka norma określałaby to że użytkownik pojazdu widzi na liczniku 100 a w rzeczywistości jedzie np. 110 (czyli łamanie przepisów, bezpieczeństwo itp)? czy tylko ja tu widzę jakąś lukę w logice?
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 17:51   

na oponach 195/50/15 przekłamanie licznika było 4-5km/h czyli: licznikowe 100km/h a na GPS 95/96km/h itd :) na 205/40/17 idealnie równo czyli: 100 na budziku odpowiada 100 na GPS :)

co do czasów do 100km/h :) nigdy swojego nie mierzyłem, na oko jakieś 9s (starcie z Vectra B2.5V6 170KM i łeb w łeb a raczej zderzak w zderzak) poczekam do końca docierania silnika i zmierze :) tylko ja mam 1.6 16V Hondy - wyjściowo 122KM, po tym jak jeździ jest chyba ciut więcej :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 19:39   

Roj napisał/a:
jeszcze nie słyszałem od nikogo żeby mu licznik zaniżał


He he literówka :wink: chodziło o zawyżanie. licznik musi zawyżać by pozostawić ten margines bezpieczeństwa

Jak ktoś mi mówi że mierzył przyśpieszenie do setki stoperem to już wiem że ten wynik jest o kant d.... bo nie uwzględnia właśnie tej różnicy pomiędzy prędkością rzeczywistą a wskazaniem licznika. Można to zniwelować w pewnym stopniu rozmiarem opony ale to już chyba sztuka dla sztuki
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 20:29   

Marrkus napisał/a:
Jak ktoś mi mówi że mierzył przyśpieszenie do setki stoperem to już wiem że ten wynik jest o kant d.... bo nie uwzględnia właśnie tej różnicy pomiędzy prędkością rzeczywistą a wskazaniem licznika. Można to zniwelować w pewnym stopniu rozmiarem opony ale to już chyba sztuka dla sztuki

A ja nie wiem jak to jest i czemu tak jest - ale prędkościomierz mi praktycznie nie przekłamuje... mierzyłem kiedyś z GPS i przy 190 na liczniku było 186 lub 7... :)
 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 21:17   

Sory że jeszcze raz wtrące ale jestem informatykiem i musze was poinformować że GPS'owi nie można wierzyć. Standard GPS jaki znamy nie może być dokładny ponieważ technologia ta została stworzona dla potrzem wojskowych. WOjskowi oddali patent cywilom z zastrzeżeniem precyzji pomiaru. NIe pamietam dokładnie ale GPS jaki znamy musi oszukiwać nas o iles jednostek w kazdym pomiarze, chyba że posiadamy typowo wojskowy sprzęt.

Poza tym co do prędkości jaką pokazuje GPS to też nigdy on nie pokaże nam idealnej prędkości ze względu na sposób działania urządzenia.

GPS aby funkcjonował powinien być połączony z minimum 3 satelitami aby ustalić pozycje urządzenia. Im wiecej satelit łączy się z urządzeniem tym precyzjniejsze dane otrzymujemy ale co za tym idzie? Urządzonko z każdym satelitą musi się połączyć i synchronizować. Po synchronizacji musi odświeżać połączenie co określony czas. Nie było bym w tym nic ciekawego gdy nie fakt że połączenie z każdym satelitą odbywa się osobnym kanałem i z każdym satelitą czas jaki jest potrzebny na połacznenie może być mocno różniący sie od pozostałych połączen a więc dane te muszą byc dodatkowo zsynchronizowane z resztą informacji (są one właściwie średnią wszystkich zebranych informacji) dotego oczywiście dochodzą zmienne warunki pogodowe itp... Ogólnie są to informacje po prostu przybliżone ale nie prawdziwe!!! Aby GPS był naprawde dokłądny to musimy mieć naprawde dobry sprzęt i musi być on bardzo dobrze skalibrowany... NIe będe się wypowiadać o GPS'ach za 300zl z marketu bo znimi to są różne jaja.

Osobiscie pokusilem sie ostatnio na otwarciu mediaexpert w Poznaniu na zakup Akiry Gepard 2 za 150zl i co sie okazalo ze nie byla ona w stanie lapac fixa lapala go raz na tydzien natomiast sprzet ktory akurat mialem na testach 12 letni GPS niemieckiej produkcji praktyczni NO NAME który nie posiadal prawie wcale ramu łapał fixa momentalnie.

A ciekawostką jest to że cały projekt GPS za pare lat wygasa i nasze Navi bedą bez użyteczne. Unia pracuje nad nowym rozwiazaniem. Tylko teraz pytanie czy nowy system bedzie zsynchronizowany z czestątliwością starych urządzeń????


Ale zanudziłem was i pewnie zaraz dostane opieprz za OFFTOP ale co mi tam mam dziś naprawde zły dzień i musze się wygadać :twisted: :twisted: :twisted: :evil:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 21:28   

Vesper416, :przytul: tu nikt za OT nie opieprza, to najbardziej tolerancyjne forum na świcie ;) Na SB zapraszam :D
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 21:28   

Jest wystarczająco dokładny (o ile pamietam, to dokładność rzędu 1km/h) a napewno nie przekłamuje o tyle co liczniki samochodów ;) Była na forum dyskusja na ten temat chyba nawet z podanym źródłem informacji :roll: Zachęcam do wypowiedzenia sie w tamtym temacie ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 22:22   

zouza,
DZięki od razu mi sie humor polepszył :tort:
 
 
Roj 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 242
Skąd: warszawa



Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 23:16   

Vesper416, co do offtopu
jak zauważyłeś (w temacie MG ZR 160 vs Rover 200 vi :!: ) dyskusja przeszła już przez debaty na temat tego kto wie więcej o trwałości felg do mg, przez krótką wymianę zdań co nazywamy bestialską siłą w motoryzajcji po rozważania nad dokładnością pomiaru czasu przyspieszenia..
więc gdybym nawet znalazł na którejś stronie tego tematu przepis na karkówkę z grilla to nie byłbym zaskoczony :mrgreen:
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 20:47   

Roj napisał/a:
więc gdybym nawet znalazł na którejś stronie tego tematu przepis na karkówkę z grilla to nie byłbym zaskoczony :mrgreen:

No ja bardzo lubię karkówkę z grilla, ważne tylko żeby nie przesadzić z ilością czosnku i nie piec zbyt długo... :razz:
 
 
Roj 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 242
Skąd: warszawa



Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 21:04   

najważniejsze żeby nie była za sucha a niestety o to nie trudno
dobrze jest marynować co najmniej kilka godzin i przede wszystkim kupić dobre mięso i nie przyprawiać jakoś bardzo dużo :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 21:05   

:nonono: ... ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Roj 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 242
Skąd: warszawa



Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 21:07   

Brt napisał/a:
:nonono: ... ;)

że co?
nie marynować długo jednak? :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 21:14   

też :P ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Rover "K" seria
kasjopea Tuning mechaniczny 0 Pią Lip 19, 2013 17:53
kasjopea
Brak nowych postów [R200] Rover 200 - lusterka z Rover 25 ?
adamch Tuning mechaniczny 24 Sro Sty 05, 2011 22:46
memphisto
Brak nowych postów [rover 420/416] SWAP Rover 420 ---> 416
RafalTBG Tuning mechaniczny 2 Pią Maj 24, 2013 17:29
RafalTBG
Brak nowych postów Rover 114 gti 16 v
kuba558 Tuning mechaniczny 2 Nie Lip 04, 2010 16:08
dobryziom
Brak nowych postów Rover 414 96r 1,4 16V
Stracił serce :((
speedxp Tuning mechaniczny 4 Pią Gru 05, 2008 20:05
rodi_



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink