Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander] Czy podpora wału do wymiany ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Freelander] Czy podpora wału do wymiany ?
Autor Wiadomość
stypkalukasz 



Dołączył: 10 Maj 2015
Posty: 23



Wysłany: Nie Maj 17, 2015 08:51   [Freelander] Czy podpora wału do wymiany ?
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2002

Witam wszystkich,
ostatnio zauważyłem, że dwie podpory wału mają spore luzy.
Poniżej umieszczam link do krótkiego filmu.
Możecie zerknąć czy taki luz jest luzem dopuszczalnym ?
Aby ruszyć wałem trzeba użyć nawet sporej siły ale nie wiem czy taki luz nie jest za duży.
Dodam jeszcze, że słychać stuki w czasie ruszania wałem ( słyszalne też w filmie).

LINK DO FILMU


Proszę o wasze opinie.
Z góry dzięki.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 17, 2015 08:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Maj 17, 2015 09:56   

Jezu chłopie :o :o :o
Natychmiast do wymiany :shock: :D
Wiskoza do sprawdzenia czy nie jest przytarta, ale przy takim luzie to się nie dziwię że waliło - Masakra.

Chcesz pewne podpory ??
Mam GEN w cenie 260zł komplet.
Raczej taniej nigdzie nie kupisz
Jak coś to PW.
Możesz mi też wysłać wiskozę ze starymi podporami to Tobie zmienię od razu.
 
 
macias320 



Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 19
Skąd: Kamienica Szlachecka



Wysłany: Pią Paź 09, 2015 07:31   

SyntaX napisał/a:
Jezu chłopie :o :o :o
Natychmiast do wymiany :shock: :D
Wiskoza do sprawdzenia czy nie jest przytarta, ale przy takim luzie to się nie dziwię że waliło - Masakra.

Chcesz pewne podpory ??
Mam GEN w cenie 260zł komplet.
Raczej taniej nigdzie nie kupisz
Jak coś to PW.
Możesz mi też wysłać wiskozę ze starymi podporami to Tobie zmienię od razu.



Hej a masz może jeszcze ten filmik ? też mam problem z drganiem auta .... i nie wiem gdzie szukać.... bo pojawia sie to głównie podczas skrętu w prawo.. w lewo cisza......

A podpory to jak szarie wałem to jakby ma luz na boki w tych podporach...

Pozdrawiam
 
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Paź 09, 2015 08:49   

Nie mam
Jaki masz luz jak wałem szarpiesz.
Możesz to nagrać i wstawić ??

Jak jest tak to znaczy że całkiem padły:
https://www.youtube.com/watch?v=uu3W7cqOnfk
 
 
macias320 



Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 19
Skąd: Kamienica Szlachecka



Wysłany: Pią Paź 09, 2015 09:00   

SyntaX napisał/a:
Nie mam
Jaki masz luz jak wałem szarpiesz.
Możesz to nagrać i wstawić ??

Jak jest tak to znaczy że całkiem padły:
https://www.youtube.com/watch?v=uu3W7cqOnfk



Oooo to moje auto :mrgreen: mam podobnie ... nie wiem czy aż tak bo szarpałen leżąc pod autem ...dziś sprawdzę to w kanale.... to może być przyczyną tego drgania auta?

A powiedzcie mi jeszcze jak łatwo sprawdzić czy działa prawidłowo Visco ?

Wiem że najlepiej na podnośniku podnieść całe auto ale co wtedy? odpalam auto i wrzucam jedynkę na wolnych obrotach rozumiem że tylny wał nie może się kręcić tak ?

Po dodaniu gazu powinien zacząć się kręcić tak ?
 
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Paź 09, 2015 09:09   

Przecież było już o tym na forum ze 100 razy wałkowane. Używaj opcji szukaj.
https://www.youtube.com/watch?v=L0ytdkWyEsQ
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Paź 09, 2015 09:28   

Dobra, jak nie masz możliwości/nie chcesz podnosić auta to jedź na rolki do diagnosty, sprawne visko powoduje że możesz normalnie sprawdzić przednią oś, jak zatarte to wypchnie auto z rolek. Lub (ja tak sprawdzam oczywiście to tylko sprawdzenie i nie oceniam wtedy stanu tylko czy jeszcze nie klei) spróbuj strzelić ze sprzęgła na szutrowej nawierzchni jak załączy ci się kontrolka TC to visko jeszcze nie sklejone ale nie znaczy że nie zaczyna kleić. Jak na rondzie czy innej jeździe po ciasnym łuku czujesz że ci tylne koła przyblokowują to visko do naprawy. Kumpla auto tak miało że nie hamowało mocno w skręcie na 1 i wstecznym a na rondach już tył kleił i to był ostatni dzwonek na naprawę visko bo już IRD zaczynało hałasować, po naprawie i zmianach oleju w napędzie jeździ już 2 rok

[ Dodano: Pią Paź 09, 2015 09:28 ]
SyntaX moje podpory nowiusieńkie miały takie "luzy" na gumach. Znaczy te gumy na tyle były elastyczne że dało tak wałem ruszać jak na filmie. Niestety jak miałem visko już na umarciu to taki luz powodował że było słychac stuki spod auta i kończyło mi nowe podpory w 1500km. po regeneracji visko takie same podpory zachowujące się jak te z filmiku wyżej, latają już 80kkm.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
macias320 



Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 19
Skąd: Kamienica Szlachecka



Wysłany: Pią Paź 09, 2015 09:43   

SyntaX napisał/a:
Przecież było już o tym na forum ze 100 razy wałkowane. Używaj opcji szukaj.
https://www.youtube.com/watch?v=L0ytdkWyEsQ




Widziałem ten sposób i jakoś mi sie nie podoba....... nie wiem co to nam tak naprawdę mówi... nie wiemy w jakim momęcie się spina i w jakim puszcza, tylko tyle że nie jest sklejone na amen.... ale to tylko moje zdanie... mimo wszystko spróbuje :D
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Paź 09, 2015 12:51   

macias320 napisał/a:
nie wiem co to nam tak naprawdę mówi... nie wiemy w jakim momęcie się spina i w jakim puszcza, tylko tyle że nie jest sklejone na amen....
I prawidłowo, bo ma nie być spięte na amen, napęd masz podzielony 80% przód, 20% tył i w momencie uślizgu przednich kół spina się 50/50. Nie pamiętam jaka musi być różnica prędkości na osiach żeby spięło. W 2002 roczniku już masz prawdopodobnie poprawione napędy że nie ma różnicy w prędkości osi i visko nie kręci się cały czas.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
macias320 



Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 19
Skąd: Kamienica Szlachecka



Wysłany: Pią Paź 09, 2015 15:37   

sknerko napisał/a:
Lub (ja tak sprawdzam oczywiście to tylko sprawdzenie i nie oceniam wtedy stanu tylko czy jeszcze nie klei) spróbuj strzelić ze sprzęgła na szutrowej nawierzchni jak załączy ci się kontrolka TC to visko jeszcze nie sklejone ale nie znaczy że nie zaczyna kleić.

[ Dodano: Pią Paź 09, 2015 09:28 ]
SyntaX moje podpory nowiusieńkie miały takie "luzy" na gumach. Znaczy te gumy na tyle były elastyczne że dało tak wałem ruszać jak na filmie. Niestety jak miałem visko już na umarciu to taki luz powodował że było słychac stuki spod auta i kończyło mi nowe podpory w 1500km. po regeneracji visko takie same podpory zachowujące się jak te z filmiku wyżej, latają już 80kkm.



No właśnie sprzedawca też twierdził że ma nowe podpory i tak jest... też mają taki luz ale na gumach nie są nic naruszone. Co to Visco to na szutrze wystrzeliłem ze sprzęgła i TC się zapaliło...... wiec niby ok, ale jak podniosłem tylne koło to ciężko ale udało mi się nim obracać (drugie tylne koło kręciło się w przeciwna stronę), ale wał stał w miejscu.... czy nie powinien się obracać do połowy ? potem zrobiłem odwrotnie kręciłem ręką przednim wałem i kręcił się cały i tylne koła też...... to chyba nie dobrze co ?

A i jeszcze jedno jak szarpałem tylnym kołem przód tył to tylny dyfer dość mocno skakał.... góra dół czy to znaczy że poduszka do wymiany ?

Idę zdejmę przedni wał i zobaczymy.......
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Paź 09, 2015 16:01   

żeby sprawdzić visko jedno koło musi być tylko w górze. Jak dyfer skacze to zapewne podpory dyfra wywalone.

[ Dodano: Pią Paź 09, 2015 16:01 ]
Co ci da zdjęcie przedniego wału?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
macias320 



Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 19
Skąd: Kamienica Szlachecka



Wysłany: Nie Paź 11, 2015 07:50   

Wału nie ściągnąłem bo nie zdążyłem wczoraj, ale zrobiłem próbę z kropkami i po małej przejażdżce wał przedni był przesunięty względem tylnego o jakieś 180 stopni...... i zaobserwowałem jeszcze jedno przy ruszaniu takim (strzał z sprzęgła) wyjrzałem przez drzwi i tylne kolo też zryw zrobiło.... to dobrze? czy za szybko się spięło ?
Nie wiem czy pisałem o tym wcześniej, ale jak szarpałem przednimi półosiami (trzymając za półoś nie za przegub) to dało nimi się ruszać (przy skrzyni) gdzieś tak 0,5-1,0 cm góra dół ? czy to może być też powodem drgań (zaznaczę że głównie drgania pojawiają się przy skręcie w prawo) :-|
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Paź 11, 2015 11:14   

macias320 napisał/a:
i zaobserwowałem jeszcze jedno przy ruszaniu takim (strzał z sprzęgła) wyjrzałem przez drzwi i tylne kolo też zryw zrobiło.... to dobrze? czy za szybko się spięło ?
Jak koła były prosto to nie powinno tyłu zapinać a jak skręcone to jest możliwe że zepnie.
Ale sadzę że miałes koła prosto i to jest jednoznaczne Visko do regeneracji/wymiany
macias320 napisał/a:
(zaznaczę że głównie drgania pojawiają się przy skręcie w prawo)

Jeżeli wisko klei (a chuba tak jest) to jak najbardziej taki efekt będzie i to jest najostatniejszy dzwonek na naprawę visko bo za chwilę strzeli IRD i będzie 5 tysi do wydania. Kumpel do mnie przyjechał Freelem z dokładnie takimi samymi objawami po naprawie visko po roku zaczęło się delikatnie sypać IRD niestety. Dobrze by było wymienić dyfer na poliftowy wtedy IRD pożyje dłużej.

[ Dodano: Nie Paź 11, 2015 11:14 ]
Sprawdź jeszcze czy na drążku stabilizatora masz takie pierścienie przyspawane przy mocowaniu tulei (miedzy mocowaniami) bo jak drążek lata na boki to też drgania w skręcie są U siebie wymieniłem cały drążek. Niestety ale te pierścienie odpadają bardzo szybko.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
macias320 



Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 19
Skąd: Kamienica Szlachecka



Wysłany: Nie Paź 11, 2015 13:12   

sknerko napisał/a:
Jak koła były prosto to nie powinno tyłu zapinać a jak skręcone to jest możliwe że zepnie.
Ale sadzę że miałes koła prosto i to jest jednoznaczne Visko do regeneracji/wymiany
macias320 napisał/a:


No to Du...pa..... czyli rozumiem że drży trzęsie dlatego że koła są spięte wszystkie na 100% a ze względu na różnicę prędkości kół autem telepie ... tak ? no to nic trzeba wał wyciągać i kupić nowe Visco.
 
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Paź 11, 2015 13:37   

Gdybać sobie możemy do wieczora i nic to nie da.
Przyprowadzaj auto sprawdzę i będziemy działać.
 
 
macias320 



Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 19
Skąd: Kamienica Szlachecka



Wysłany: Nie Paź 11, 2015 14:05   

Do Łodzi ? troszkę daleko.. :shock:
 
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Paź 11, 2015 15:56   

Nie pierdziel Pan do mnie ludzie z Ukrainy i Słowacji walą na serwis.
Kolega z Gdańska co 3 tyg. swoim wpadał robiliśmy.
Są autostrady
 
 
macias320 



Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 19
Skąd: Kamienica Szlachecka



Wysłany: Nie Paź 11, 2015 19:29   

SyntaX napisał/a:
Nie pierdziel Pan do mnie ludzie z Ukrainy i Słowacji walą na serwis.
Kolega z Gdańska co 3 tyg. swoim wpadał robiliśmy.
Są autostrady



No racja w sumie......
 
 
 
cwiartka 



Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 3
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Nie Paź 11, 2015 19:43   

Potwierdzam, z Gdańska pod Łódź...
Dobrego fachowca to ze świeczką, w Gdańsku mogę Ci powiedzieć, czy wisko jest do zrobienia, to pojedziesz do SyntaX'a już na robótkę szybką, albo jak u mnie przy wymianie "szybką" ;)
 
 
macias320 



Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 19
Skąd: Kamienica Szlachecka



Wysłany: Sro Paź 14, 2015 19:53   

cwiartka napisał/a:
Potwierdzam, z Gdańska pod Łódź...
Dobrego fachowca to ze świeczką, w Gdańsku mogę Ci powiedzieć, czy wisko jest do zrobienia, to pojedziesz do SyntaX'a już na robótkę szybką, albo jak u mnie przy wymianie "szybką" ;)




Mówisz znasz się na tym ? no to kto wie może się spotkamy na diagnozę.....

[ Dodano: Sro Paź 14, 2015 19:53 ]
Dobra dalszy ciąg poszukiwań przyczyny drgań....

Zrobiłem test jak na filmiku poniżej :

https://www.youtube.com/watch?v=L0ytdkWyEsQ

I mam tak samo koło się pod obciążeniem obraca i tylna część wału też przedni stoi w miejscu..... czyli rozumiem że jest ok.... ?


Zastanawia mnie najbardziej to że drgania (dość mocne - telepie całym autem) pojawiają się tylko gdy skręcam w prawo czym ostrzej skręcam tym bardziej trzęsie...ale tylko przy prędkościach powyżej 70km..... coraz bardziej wydaje mi się że wina leży gdzieś z przodu.... jak dociążone jest lewe koło a prawe odciążone pojawia się problem....prawa półoś ma jakby poprzeczny luz gdy za nią szarpię....może gdy ta strona jest odciążona i pojawia się pole manewru to może zaczyna półoś telepać a gdy jest ta strona dociążona (skręt w lewo) jest ciaśniej z tej strony to przestaje telepać...... nie wiem czy moje rozważania mają sens , co myślicie ?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander] Podpora wału
lrf Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Sob Mar 07, 2009 21:53
lrf
Brak nowych postów [Freelander 1.8 16v] czy tak wygląda zużyta podpora wału?
krokodylek Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 1 Czw Sie 14, 2014 15:30
SyntaX



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink