Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Problem z Odpaleniem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Problem z Odpaleniem
Autor Wiadomość
michu084 



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 23



Wysłany: Pią Sty 08, 2016 17:32   [R200] Problem z Odpaleniem
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 Rok produkcji: 1998

Witam
Mam mianowicie taki problem z moim roverkiem. Przyjechałem dzisiaj z pracy było wszystko elegancko dopóki nie zamknąłem drzwi z pilota. W czasie zamykania drzwi cos "tyrkneło" w drzwiach, gdy chciałem je otworzyć ponownie z pilota to już się nie chciały otworzyć, otworzyłem je tylko z kluczyka idąc dalej chciałem go odpalić i tu kolejny problem po przekręceniu stacyjki auto nie zakręciło tylko "cykało" jakby cos z akumulatorem było tylko dziwne skoro przed chwilą nim przyjechałem, a akumulator ma 2 albo z 3 lata a w te największe mrozy odpalał. Podjechał brat z kablami podładowaliśmy chwilę akumulator i roverek zakręcił, odpalił tylko, że od razu gasł i jestem kompletnie zielony co mu się stało. Ma ktoś może jakiś pomysł co to może być gdzie szukać usterki? W tej chwili ładuje akumulator pod prostownikiem, ale wątpię czy to pomoże.

Z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sty 08, 2016 17:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Sty 08, 2016 18:28   

akumulator padł pewnie oberwała się cela i za niskie napięcie daje zmierz miernikiem ile V ma po naładowaniu i po próbie odpalenia jak i w trakcie kręcenia nie powinien schodzić poniżej 10V
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
michu084 



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 23



Wysłany: Pią Sty 08, 2016 19:12   

akumulator naładowany na full i dalej to samo jak myślałem, a czemu centralny zamek przestał chodzić nawet jak z kluczyka otwieram wie ktoś? Wszystkie kontrolki się palą tak jak zawsze światła też świecą jak zawsze :/ jutro sprawdzę tym miernikiem bo teraz już ciemno.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Sty 09, 2016 09:23   

Jeszcze może byc ze skoro nie mozesz otowrzyc z pilota to blokuje Ci immo i dlatego nie odpala :ok:
 
 
 
michu084 



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 23



Wysłany: Sob Sty 09, 2016 09:44   

immo mam odłączone. Zapomniałem o tym napisać.
 
 
micmar 



Dołączył: 09 Sty 2016
Posty: 11



Wysłany: Sob Sty 09, 2016 09:52   

Cześć, mam podobny problem.
Rozrusznik nie kręci wcale.
Sytuacja przedstawia się następująco:
Po otworzeniu drzwi podczas pracy silnika po upływie kilkudziesięciu sekund silnik się wyłącza ( blokada). Taka właśnie sytuacja miała miejsce w moim przypadku po czym nie mogłem odpalić już silnika. Rozrusznik nie zakręcił ani razu. Akumulator jest sprawny, światła się palą, kontroli świecą. Próbowałem odpalać na kable - nic to nie dało. Samochód został odholowany - próbowałem go w tym czasie odpalić - nic to nie dało.
Jakieś pomysły? Czy może mieć to jakiś związek z blokadą ( tak się złożyło, że 5 minut przed tym zdarzeniem również nastąpiło wyłączenie silnika poprzez uruchomienie tej blokady, jednak wtedy samochód odpalił bez problemu) Mimo ostatnich mrozów samochód również odpalał bez zastrzeżeń.
Proszę o poradę.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Sty 09, 2016 10:13   

Czy na środku zegarów świeci czerwona dioda? Sprawdź pilota czy dobrze polutowany i czy ma dobrą baterię a potem zsynchronizuj
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10896
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Sty 09, 2016 10:44   

micmar, nie musisz spamować
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
gbuli 



Dołączył: 19 Gru 2015
Posty: 21
Skąd: Śrem



Wysłany: Sob Sty 09, 2016 11:03   

Zgadza sie.
Otwarcie drzwi podaje tylko informacje do immo z włącznika oświetlenia wnętrza.
Jeżeli nie masz dobrego sygnału z pilota immo włącza zabezpieczenie.
Jednym z tego efektów jest brak działania rozrusznika!!!
Sam kiedyś miałem problem z odpaleniem auta.
Na forum wyczytałem że jeszcze nikomu nie popsuła sie centralka.
Po wymianie włączników na pilocie u elektronika od telefonów komórkowych za 20 PLN, czasem nadal miałem problem, raz działało raz nie.
Elektronik powiedział mi że nie wie czy wymiana włączników zadziała bo sygnał raz jest raz nie.
Poświęciłem godzine i było ok. Ja akurat na rozebranym pilocie dociskałem po kolei każdy element i trzymając dociśnięty sprawdzałem za każdym razem czy pilot wtedy reaguje. Okazał sie, że taki malutki rezystor wielkości 1 na 2 mm jest przylutowany, ale kiepsko przewodzi prąd (czyli tzw zimny lut). Podgrzałem cyne i wszystko grało do końca.
 
 
michu084 



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 23



Wysłany: Sob Sty 09, 2016 12:36   

u mnie to na pewno jest sprawa centralnego zamka bo spaliło bezpiecznik od niego włożyłem nowy i też go spaliło. Tylko czemu jak spaliło bezpiecznik od centralnego zamka auto nie chce zapalić? Teraz nawet po przekręceniu kluczyka żadnej reakcji nie ma :cry:
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10896
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Sty 09, 2016 13:06   

To nie bezpiecznik od cz, tylko od alarmu (i cz) sprawdź wiązkę tylnej klapy.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
michu084 



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 23



Wysłany: Sob Sty 09, 2016 13:56   

a może ma ktoś z forumowiczów namiar na dobrego auto elektryka w gdańsku? dzwoniłem do dwóch i jak usłyszeli markę rover to od razu kręcili nosem :(
 
 
micmar 



Dołączył: 09 Sty 2016
Posty: 11



Wysłany: Sob Sty 09, 2016 17:20   

sknerko napisał/a:
Czy na środku zegarów świeci czerwona dioda? Sprawdź pilota czy dobrze polutowany i czy ma dobrą baterię a potem zsynchronizuj


Tak, na środku świeci się dioda kiedy drzwi są otwarte, kiedy zamknięte dioda miga. Pilot nie działa. Drzwi Otwieram kluczem.

[ Dodano: Sob Sty 09, 2016 17:06 ]
sTERYD napisał/a:
To nie bezpiecznik od cz, tylko od alarmu (i cz) sprawdź wiązkę tylnej klapy.


Czy uszkodzona wiązka może być przyczyną mojej usterki? Przypominam sobie, że kiedyś był z nią problem. ( zwarcie na wiązce czujnika otwarcia tylniej klapy)

[ Dodano: Sob Sty 09, 2016 17:15 ]
michu084 napisał/a:
a może ma ktoś z forumowiczów namiar na dobrego auto elektryka w gdańsku? dzwoniłem do dwóch i jak usłyszeli markę rover to od razu kręcili nosem :(


58 512 65 50 Gdańsk, ul. Czarny Dwór 12. Naprawiał mojego Rovera. Niestety jestem teraz poza Gdańskiem i z naprawą muszę poradzić sobie sam.

[ Dodano: Sob Sty 09, 2016 17:20 ]
gbuli napisał/a:
Zgadza sie.
Otwarcie drzwi podaje tylko informacje do immo z włącznika oświetlenia wnętrza.
Jeżeli nie masz dobrego sygnału z pilota immo włącza zabezpieczenie.
Jednym z tego efektów jest brak działania rozrusznika!!!
Sam kiedyś miałem problem z odpaleniem auta.


A jeśli nie posiadam pilota, zabezpieczenie wyłączam poprzez naciśnięcie przycisku na lewarku ( nie wiem kto to instalował, nie jest to chyba fabryczne zabezpieczenie)
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10896
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Sty 09, 2016 17:46   

W takiej sytuacji mogło się obudzić fabryczne zabezpieczenie.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
micmar 



Dołączył: 09 Sty 2016
Posty: 11



Wysłany: Sob Sty 09, 2016 17:57   

sTERYD napisał/a:
W takiej sytuacji mogło się obudzić fabryczne zabezpieczenie.


W jakiej sytuacji?
Sytuacja z wyłączeniem silnika poprzez zbyt długi czas otworzenia drzwi zdarzała się już niejednokrotnie.
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Sob Sty 09, 2016 22:30   

Wygląda na to że kolega micmar ma dołożone jakieś dodatkowe zabezpieczenie.
W czasie pracy silnika po otwarciu drzwi aktywuje się tzw. antyporwanie.
Jeśli w ciągu kilkunastu sekund od otwarcia drzwi (porwania auta) nie wciśnie się ukrytego przycisku, silnik gaśnie. Miałem kiedyś taki alarm w innym aucie. Może to zabezpieczenie trzyma. Może przycisk nie reaguje. Warto to sprawdzić.

[ Dodano: Sob Sty 09, 2016 22:30 ]
michu084, a może Ty jedź do elektryka który zajmuje się zakładaniem alarmów, centralnych zamków jeśli problem wystąpił po zamknięciu centralnym to może jakieś zwarcie, marka chyba nie robi tu różnicy ? Rozbierałeś drzwi kierowcy ?
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
micmar 



Dołączył: 09 Sty 2016
Posty: 11



Wysłany: Sob Sty 09, 2016 22:38   

robsson78 napisał/a:
Wygląda na to że kolega micmar ma dołożone jakieś dodatkowe zabezpieczenie.
W czasie pracy silnika po otwarciu drzwi aktywuje się tzw. antyporwanie.
Jeśli w ciągu kilkunastu sekund od otwarcia drzwi (porwania auta) nie wciśnie się ukrytego przycisku, silnik gaśnie. Miałem kiedyś taki alarm w innym aucie. Może to zabezpieczenie trzyma. Może przycisk nie reaguje. Warto to sprawdzić.


Wydaje mi się, że przycisk reaguje - po wciśnięciu ukrytego przycisku gaśnie dioda, która informuje o wyłączeniu tego zabezpieczenia.
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Nie Sty 10, 2016 09:13   

Czyli mimo otwarcia drzwi kluczem nie rozbraja się immobilizer ?
Dlaczego pilot nie działa. Wymieniłeś baterie ? Jest uszkodzony ?
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
gbuli 



Dołączył: 19 Gru 2015
Posty: 21
Skąd: Śrem



Wysłany: Nie Sty 10, 2016 09:33   

Troche sie chłopie pogubiłeś:P
Wczęsniej napisałeś ze jeśli nie posiadasz pilota zabezpieczenie wyłączasz guzikiem na lewarku. A teraz piszesz o innej diodzie wskazującej o wyłączeniu tego zabezpieczenia. Ktoś Cie pytał o diode od immo czy gaśnie......
Jeżeli oczekujesz tu pomocy, to najpierw musisz sie rozpisać o problemie!!!

Przecież samo otwarcie drzwi kluczem nie rozbraja immobilajzera!!!! jeżeli nie ma SPRAWNEGO pilota, deaktywuje to tylko alarm!!!
Do dezaktywacji IMMO z kluczyka w drzwiach jest kod do wprowadzenia!!!
 
 
micmar 



Dołączył: 09 Sty 2016
Posty: 11



Wysłany: Nie Sty 10, 2016 15:24   

robsson78 napisał/a:
Czyli mimo otwarcia drzwi kluczem nie rozbraja się immobilizer ?
Dlaczego pilot nie działa. Wymieniłeś baterie ? Jest uszkodzony ?



Otwarcie drzwi kluczem powoduje rozbrojenie immo. Immo działa dobrze wg mnie zamknięcie drzwi powoduje uzbrojenie sie immo (dioda miga szybciej) następnie pulsuje. Po włożenie klucza do stacyjny i przekręceniu dioda przestaje migać
Czemu pilot nie działa nie wiem, nie działa od zawsze.
Dioda, o której wspominałem w poprzednim poście to inna dioda, od tego zabezpieczenia "antyporwaniowego".

Jeden z kolegów wyżej poruszył sprawę wiązki w tylniej klapie, czy myślisz, że może mieć związek? Wiem, że wiązka jest uszkodzona.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] - problem z odpaleniem
yamayo7 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Lut 23, 2012 15:10
leszczu
Brak nowych postów [R200] problem z odpaleniem
Jastin84 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Sob Wrz 08, 2012 20:03
brkzzz
Brak nowych postów [r200 1,4 16v] Problem z odpaleniem
Alimantado Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Sty 10, 2011 17:44
gorgoroth80
Brak nowych postów [R200] problem z odpaleniem
cinek-c19 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 33 Sob Lis 02, 2013 12:22
cinek-c19



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink