Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Zwisający wężyk
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Zwisający wężyk
Autor Wiadomość
meega33 



Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 20



Wysłany: Wto Sty 19, 2016 16:29   [R620] Zwisający wężyk
Typ: Di Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Witam. Niedawno podczas oględzin w komorze silnika zauważyłem zwisający czerwony wężyk, zaraz obok zbiorniczka wyrównawczego chłodziwa. Dowiedziałem się, że może to być od zaworu recyrkulacji . W sumie nic się nie dzieje dziwnego z autem lecz chciałbym wiedzieć czy gdzieś to powinno być podłączone. Auto od momentu kupna nie miało siły wkręcać się na obroty, trochę delikatnie falowało na rozgrzanym silniku i tak poza tym to tyle, choć chyba nie miałoby to wpływu na w/w objawy. Mogę się też mylić, dlatego chciałbym zasięgnąć Waszej porady :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 19, 2016 16:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kam971 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 118



Wysłany: Wto Sty 19, 2016 17:31   

I niech tak wisi bo pewnie ci chodzi o podciśnienie zaworu EGR. Od SDI nie wymagaj zbyt wiele bo są bardziej mulaste ale za to potrafią sie odwdzięczyć trwałością i mniejszym spalaniem, co do falowania obrotów to sprawdź wiązke przewodów biegnącą wokół pompy, u mnie to było przyczyną chociaż po wymianie przewodów i tak czasem potrafi lekko falować.
 
 
meega33 



Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 20



Wysłany: Wto Sty 19, 2016 19:08   

Tzn. nie wymagam od niego przyspieszenia wciskającego w fotel ale jeździ jak wolnossący diesel :) Do 2000 obr. nie ma jazdy, słabe wzniesienie i redukcja obowiązkowo. Powyżej dostaje delikatnego kopa, znaczy, że turbawka działa. Ale to nie jest to. Jak dostanie gazu do deski to właściwie zero przyspieszonej reakcji, trochę wygląda jakby dawka paliwa była za mała czy może jej nie dostaje. Na równej drodze ponad 3000 obr. na 4 biegu i dalej tylko się męczy. Jest to mój kolejny diesel ale jeszcze się przyzwyczajam :) A propos silnika to bardzo ekonomiczy jest. Wiązka sprawdzana i niby ok :neutral:
 
 
Kam971 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 118



Wysłany: Sro Sty 20, 2016 01:02   

Miałem te same objawy jak pękł mi wąż intercoolera, niby mała dziura a ledwo co jechał, najlepiej sprawdź węże, filtr powietrza, być może masz też zabrudzony filtr paliwa, z dawką też możesz mieć racje ale sprawdź to na sam koniec bo wydaje mi sie że to może być zbyt mała dawka powietrza, możesz też sprawdzić kata o ile go masz, a jak masz to polecam wyciąć. Ja swojego roverka doprowadziłem do ładu i niby mulasty ale jakoś bardzo nie odstaje.
 
 
meega33 



Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 20



Wysłany: Czw Sty 21, 2016 08:45   

Chodzi o ten górny wąż do intercoolera ? Niedawno został wymieniony ze względu, że strasznie był nasączony w oleju, jego cena też trochę zaskoczyła. Katalizator pewnie siedzi od początku, może zawalony, ale bardziej filtry nadają się bardziej prawdopodobnie do wymiany w końcu można wymienić dla zasady.
 
 
Kam971 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 118



Wysłany: Pią Sty 22, 2016 17:38   

ten co idzie od silnika do intercoolera, ale to nie ważne, ważne jest to że musisz sprawdzić szczelność wszystkich węży
 
 
natsu9 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 118



Wysłany: Nie Sty 24, 2016 18:55   

Kam971 napisał/a:
ten co idzie od silnika do intercoolera, ale to nie ważne, ważne jest to że musisz sprawdzić szczelność wszystkich węży


Od intercoolera do silnika ten u góry, bo inna opcja to idzie od turbiny do intercoolera ;p
 
 
R.E.D. 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: silesia



Wysłany: Pon Sty 25, 2016 10:40   

Kam971 napisał/a:
I niech tak wisi bo pewnie ci chodzi o podciśnienie zaworu EGR

a to nie jest tak, ze na podcisnieniu go zamyka i jesli wezyk nie jest podpiety, to ma egra caly czas otwartego i dlatego mu zamula caly czas samochod?

u mnie probowalem zaslepiac egra i wydaje mi sie, ze do 2000 dynamika sie poprawila. pozniej wyjale zaslepke ze wzgledu na walke ze slabym nagrzewaniem, ale raczej winny byl termostat :wink:
 
 
Kam971 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 118



Wysłany: Wto Sty 26, 2016 14:19   

R.E.D nie wypowiem sie dokładnie, u mnie EGR jest zaślepiony i praca jest lepsza przy odpiętym wężyku (tak zauważyłem). W sumie to nawet nie wiem czy on ma EGR zaślepiony, może warto go podpiąć i sprawdzić. Metoda prób i błędów najlepszą metodą :D
 
 
meega33 



Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 20



Wysłany: Pią Sty 29, 2016 11:29   

Zapytam Was jeszcze o trochę niezbyt zrozumiałym dla mnie problemie. Mam trudności z odpaleniem auta po kilkukrotnym ( np. dwa razy) włączeniu zapłonu np. w celu otwarcia/ zamknięcia szyb nie odpalając silnika . Kręci bardzo długo w końcu zaskoczy za jakimś razem. Oprócz tego wszystko jest ok
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [618 benzyna gaz] odciety wezyk
trebuh75 Rover serii 600, Honda Accord 0 Pon Paź 17, 2016 19:37
trebuh75
Brak nowych postów [R620ti] Wężyk od filtra powietrza
Marshall7 Rover serii 600, Honda Accord 1 Pon Sie 13, 2012 21:09
hidy
Brak nowych postów [R620SDi] Pęknięty wężyk - wyciek
Biker Rover serii 600, Honda Accord 17 Sro Lip 06, 2011 19:01
Biker
Brak nowych postów [600sdi] czerowny i czarny wezyk za silnikiem co to jest ?
michal001 Rover serii 600, Honda Accord 1 Sro Sty 14, 2015 19:01
Remigiusz
Brak nowych postów [R620] Czy części od R400 pasują do R620?
SupportOnline Rover serii 600, Honda Accord 4 Nie Cze 09, 2013 10:36
tronsek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink