Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wyjąca syrena na nic nie reaguje. Cały czas wyję
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wyjąca syrena na nic nie reaguje. Cały czas wyję
Autor Wiadomość
daniolas 




Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 61



Wysłany: Wto Lut 02, 2016 20:50   [R75] Wyjąca syrena na nic nie reaguje. Cały czas wyję
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1999

Witam Kupiłem rovera 75 i staram się go doprowadzić do stanu używalności. Mam problem z syrena zauważyłem że syrena nie wyje. Po otwarciu maski i zlokalizowaniu syreny zobaczyłem że do syreny nie jest podpięta wtyczka. Przy podpinaniu wtyczki syrena zaczyna wyć. Klikam na pilocie nic się nie dzieje zero reakcji cały czas wyje. Kiedy odpinam syrenę i klikam na pilocie zamkniecie auta kierunki mrugają przy otwieraniu kierunki tez mrugają wiec chyba coś działa ale nie wiem co. Jak zamknąłem się w aucie i nacisnąłem guzik otwarcia auta wtedy zaczęły mrugać kierunki tak jak by alarm się aktywował. Nie wiem co jest .Nie mogę podpiąć syreny bo cały czas wyje. Odpływy są drożne jak go kupiłem to jednego odpływu od strony syreny nie było tylko dziura. Jak działa przycisk otwierana maski ? jeżeli maska jest otwarta i naciskam guzik to zero reakcji przy zamknięciu auta przy otworzonym aucie i wciskaniu guzika tez zero reakcji. Czy ma coś się pojawiać na liczniku ? czy ten przycisk jest połączony z alarmem. Nie wiem gdzie mam szukać przyczyny. Czemu ta syrena wyje czy to wina tego przycisku maski ? a może coś innego ? Szukam na forum ale każdy ma z czymś innym problem dla tego założyłem nowy temat. Co mam sprawdzić. Nie przeszkadza mi że nie wyje ale skoro ma taką funkcje alarmu i ten alarm
w aucie jest to chciał bym żeby było sprawne wszystko.
Ostatnio zmieniony przez daniolas Wto Lut 02, 2016 23:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 02, 2016 20:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 02, 2016 21:48   

Masz ksenony?
_________________
75 Red Edition
 
 
daniolas 




Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 61



Wysłany: Wto Lut 02, 2016 22:09   

Nie mam ? a co one maja do tego ?
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Lut 02, 2016 22:37   

Ktoś założył BCU od innego auta - może zgubił piloty oryginalne albo coś :)
Jeśli tak, to ten nowy moduł nie jest dopasowany do tego auta. Skoro masz syrenkę, to znaczy że najprawdopodobniej moduł jest od auta, które sygnał alarmu emitowało klaksonem. Trzeba to przekonfigurować.

Liczniki masz z wyświetlaczem LCD?

Co do włącznika maski, wyjmij go z pasa przedniego i zobacz czy wtyczka jest do niego podłączona.
Następnie sprawdź przewody do niego idące.

Napisz skąd jesteś - jaki rejon Polski.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
daniolas 




Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 61



Wysłany: Wto Lut 02, 2016 23:20   

Widzę że moduł imo nie ma oryginalnych śrub na torxy tylko na na zwykle 8. Ktoś musiał to wymieniać tak jak piszesz. I tak padł mi komp .Wiec zamówiłem cały zestaw czyli moduł komfortu, kompa, imo, kluczyk z pestką. Licznik mam zwykly bez lcd . Ale jak są kable do syreny to chyba oryginalnie miał syrene. Mam możliwość podpięcia 2 syren bo są 2 rożne kostki do syren , są 2 rodzaje o ile się nie myle. Jestem z wrocławia. Czyli co muszę zrobić po wymianie kompa tego całego zestawu ? przekonfigurować to wszystko ?

[ Dodano: Wto Lut 02, 2016 23:20 ]
Co do włącznika pod maską jeżeli są kable to muszę sprawdzić czy są całe itd. tak ?
Ostatnio zmieniony przez daniolas Wto Lut 02, 2016 23:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 02, 2016 23:22   

Troche przedwczesne zakupy r robisz
_________________
75 Red Edition
 
 
daniolas 




Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 61



Wysłany: Wto Lut 02, 2016 23:30   

Zakupiłem cały zestaw bo znikła iskra wszystkie czujniki sprawne i stwierdziłem ze padł komp po sprawdzeniu miernikiem kabli które podają napięcie na cewkę wyszło ze komp nie podaje masy stad iskry brak. Auto jeździło z odpiętą wtyczkę syreny widziałem wcześniej ale tego nie ruszałem bo musiałem ja polutować. Auto po kilku dniach zgasło i już nie odpaliło brak iskry dla tego zakupiłem zestaw. Cewki sprawne czujnik położenia wału też , dla tego kupiłem a co sugerujesz że brak iskry może być tez winą tego alarmu.

[ Dodano: Wto Lut 02, 2016 23:30 ]
No nic jeżeli zakupiłem ten cały zestaw to czy teraz będę musiał to przekonfigurowywać ? pilota ?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 02, 2016 23:41   

Może cos z ews... Zestaw możesz podpiąć , ale musisz wszystko dopasować jak bcu to pilot kluczyk z immo czyli tez komp i ews no i konfiguracja bcu,
_________________
75 Red Edition
 
 
daniolas 




Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 61



Wysłany: Wto Lut 02, 2016 23:48   

No własnie może być ews ale silnik kreci paliwo podaje , rozrząd dobrze ustawiony. Dla tego stawiam na kompa i dla tego zakupiłem zestaw. Czyli bcu, pilot, pestka do kluczyka, kompa, ews i ten moduł koło ręcznego chyba moduł centralki wszystko z jednego auta. Czyli będę musiał to jeszcze konfigurować ? a na czym to polega ? co mam zrobić można jakoś wysłać kompa i to konfigurować czy trzeba autem być i pod program t4 ? podłączyć ?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 02, 2016 23:59   

Kupiłeś bcu... A wiesz jakie wyposażenie miał dawca? Klima manual czy ATC , ilość szyb, otwieranie drzwi na raz. Otwieranie szyb na raz ...
_________________
75 Red Edition
 
 
daniolas 




Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 61



Wysłany: Sro Lut 03, 2016 00:04   

Klimatronik czyli tak jak mój. Drzwi otwierały się tak jak w moim klikam raz otwiera się kierowca itd. z szybami nie wiem. Musiał bym się dowiedzieć. Mój miał bogatsze wyposażenie bo fotele grzane i roleta tylnej szyby. Już teraz cie rozumiem co masz na myśli otwieranie i domykanie szyb itp bajery.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Lut 03, 2016 00:11   

Polecam wycieczkę do Strzegomia jak już wszystko zainstalujesz.
Wcześniej proponuję kontakt z gościem o nicku marcin.misek.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
daniolas 




Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 61



Wysłany: Sro Lut 03, 2016 23:49   

Dzięki wielkie :) Myślałem ze będzie więcej zabawy. Jeszcze nie zaglądałem do tego przycisku od maski na dniach będę montował ten cały zestaw to sobie i ten przycisk zobaczę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Włącza się alarm, lecz syrena nie wyje
Eros Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Paź 24, 2014 20:58
rafalmis1
Brak nowych postów [R75] ABS działa cały czas
ANDY21 Rover serii 75, MG ZT 11 Czw Gru 05, 2013 17:05
jezan
Brak nowych postów [R75] Wentylator - pracuje cały czas
Kamil79 Rover serii 75, MG ZT 29 Pią Sie 19, 2011 13:26
sopel86lodz
Brak nowych postów [R75] Ogrzewanie cały czas działa.
Piotrasek1 Rover serii 75, MG ZT 31 Pią Mar 18, 2016 19:10
Punx
Brak nowych postów [R75] Webasto uruchamia się cały czas
borys876 Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Lis 03, 2010 12:12
henryk



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink