Forum Klubu ROVERki.pl :: MG ZT 190 - YOBACK
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
MG ZT 190 - YOBACK
Autor Wiadomość
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Paź 30, 2016 20:05   MG ZT 190 - YOBACK

Witam,
na forum jestem od roku(chyba). Zaczęło się od tego, że zacząłem po zdaniu prawa jazdy szukać samochodu dla siebie. Pierwsze co wpadło mi w oko to marka Rover. Troszkę pooglądałem te samochody w okolicach, ale czegoś mi w nich brakowało. Po jakimś czasie usłyszałem od kolegów, że w komisie niedaleko miejsca mojego zamieszkania, stoi piękne niebieskie auto - było to MG ZR 160(Kolor trophy blue). Troszkę podjarany pojechałem oglądać to piękne autko, ale niestety na planach się skończyło. Jazda próbna - mechanizm VVC uszkodzony, cena za wysoka jak na ten stan, przebieg najprawdopodobniej kręcony i odpuściłem.
Po kilku miesiącach niedaleko Poznania znalałem MG ZS 180 - srebrna strzała. To było to! Pojechałem, zdiagnozowałem uszkodzenia - brak czujnika wałka korbowego. Na lawetę i do domu. Czujnik kupiony - nie pasuje. Szukałem innego(problem z wtyczką). Po naprawie mój brat zapragnął tego samochodu, a jako, że nie miałem zbytnio pieniędzy na jego opłacenie - brat został właścicielem. Po miesiącu od sprzedaży na otomoto pojawił się ON! Czerwony MG ZT 190. Musiał być mój! Pierwsza cena 4000zł ;/ Uznałem, że troche tanio. Dzwonimy - ktoś kupił u szwabów, ale jeszcze nie dojechało auto do domu. Powiedział troszke o wyposażeniu(miało być bidne), uszkodzony rozrząd. Zdecydowałem, że biorę co by z nim nie było. Na miejscu okazało się, że lakier ideał! Żadnej ryski, żadnej rdzy - nic! Garażowane od 70letniego dziadka. Przebieg 93tyś km, rozrząd wymieniony 5k km temu - nie wymienione zostały boczne paski rozrządu - jeden z nich strzelił. Na szczęście na tłokach brak śladów, głowica cała, zawory ssące do wymiany. Jestem właśnie w trakcie naprawy tejże bolączki - ale do miesiąca będzie już jeździł :)


Na razie tylko zdjęcia z aukcji, ale po naprawach i porządnym myciu wstawię nowe zdjęcie!

Wyposażenie:
Elektryczne 4 szyby
Elektryczne lusterka (składanie i ustawianie)
Elektryczna roleta tylnej szyby
Fotochromatyczne lusterko tylnej szyby
HighLine Audio + Navi+zmieniarka (HARMAN KARDON)
18" oryginalne felgi
Klimatronik 2strefowy
Szyberdach
Wielofunkcyjna kierownica
Xenony
Alcantara i skóra w środku
Ostatnio zmieniony przez YOBACK Nie Paź 30, 2016 21:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 30, 2016 20:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 30, 2016 20:49   

Lubię takie historie... Polski emeryt śmiga, polo, citigo, albo jakimś hyundaiem, tymczasem niemiecki 70 latek ujeżdża mg zt na 18stkach
_________________
75 Red Edition
 
 
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Paź 30, 2016 20:59   

Szczerze - też myślałem, że to jakiś wałek. Po zakupie odezwałem się do serwisu w którym dziadek serwisował MG według książki serwisowej. Panom czerwone MG było bardzo znane. Dziadek odkąd kupił mieszczucha (mini cooper) to ZT-kiem robił po 5k km rocznie. Wielokrotnie chcieli od niego odkupić auto, ale mówił że albo się auto skończy, albo on się skończy :) W papierach bbyła kopia jakiegoś dokumentu właściciela i tam zobaczyłem dokładny jego wiek.
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Paź 30, 2016 21:21   

Xenony to ma raczej dokładane, bo spryskiwaczy reflektorów nie ma :)
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 30, 2016 22:35   

YOBACK jesteś pewien, że to xenon? Są przetwornice na lampie?
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Paź 30, 2016 23:32   

prebenny jestem pewien. Akurat lampy sprawdzałem na miejscu przy zakupie. Patrzyłem na konstrukcje, to każda śrubka idealnie spasowana, podłużnice idealne. Może po prostu dziadek chciał być na czasie? :P
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 31, 2016 05:31   

W lewej lampie widać napis Xsenon albo jeszcze zaspany jestem, tylko dziwne właśnie ze spryskiwaczy nie ma.
Gratuluję zakupu, oby z napraw było tylko to co napisałeś i jak to mówią starożytni Indianie do odważnych świat należy :tak:
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Paź 31, 2016 07:45   

YOBACK, nie miałeś kasy na opłacenie ZS? Zobaczysz jakie koszta generuje ZT :-P

Auto ładne, moja kobieta tez je dla siebie oglądała. Odpuściła bo nie mam żadnego silnika 190 na podmiankę, a czasu na remont tez brakuje :-)
 
 
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Paź 31, 2016 10:59   

AdaskoC właśnie po sprzedaży ZS-ki bratu za 8 tysi (dobrze wyposażona, 140k przebiegu - jeszcze miala oryginalny rozrząd!, 2.5 v6) w sumie miałem w rękach około 13tysiecy. 4.5k na zakup auta, 3tys za naprawę, reszta zostaje nagaz (4300zl) i opłaty.
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Paź 31, 2016 17:12   

Śmieję się, nie zaglądam Ci do portfela ;) Aby sie dobrze sprawował :)
 
 
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Lis 02, 2016 07:55   

Też chciałbym żeby tak było i oby chęci się zmaterializowały :)

Ps. Takie bajery jak otwieranie bagażnika z pilota to można wykonać poprzez TOAFa?


Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to wpadnę na letni zlot. :mrgreen:
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sro Lis 02, 2016 08:12   

YOBACK napisał/a:
Ps. Takie bajery jak otwieranie bagażnika z pilota to można wykonać poprzez TOAFa?


Jeśli masz moduł BCU do tego przystosowany to jak najbardziej :)
 
 
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Lis 03, 2016 07:30   

Zakładał ktos z was opony 245/45/r18 do ZT 190? Muszę kupić zimowe opony i takie mogę dosyć tanio wyrwać.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 03, 2016 09:12   

Za szerokie, mogą trzeć o sanki przy max skręcie, po za tym profil juz bedzie wyższy
_________________
75 Red Edition
 
 
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Sty 04, 2017 23:55   

Głowice oddane do remontu(w końcu znaleźli termin w warsztacie w Jaworze). Podobno w następnym tygodniu będą skończone, także może w następną niedzielę będzie gotowy.

[ Dodano: Nie Gru 25, 2016 01:01 ]
Troszkę się terminy pozmieniały. Głowice dopiero na wtorek będą gotowe, bo warsztat w dudla leciał. Na szczęscie prowadnice zaworów całe, głowice szczelne :) Może przed końcem roku uda się już nim wyjechać :) Szkoda tylko, że na nim są założone opony multisezony letnie ;/

[ Dodano: Sro Sty 04, 2017 23:55 ]
Jak zawsze to bywa z warsztatami - terminy poleciały nieźle do przodu. Glowce odebrane niedawno, dzisiaj oddany do poskładania. Zobaczymy co z tego będzie ;)
 
 
Sandman 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 120
Skąd: Polska

Rover Tourer

Wysłany: Czw Sty 05, 2017 09:53   

YOBACK napisał/a:
Zakładał ktos z was opony 245/45/r18 do ZT 190? Muszę kupić zimowe opony i takie mogę dosyć tanio wyrwać.


ja miałem założone takie kapcie na normalnym zawiasie w 75tce i tarło delikatnie o nadkole przy maksymalnym skręcie... ładnie to wyglądało ale tak z milimetr za duże były :P więc jak już to 225/45
_________________
Mój dyliżans :D
 
 
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Sty 21, 2017 00:03   

Autko odebrane od mechanika, wszystko działa jak należy. Silnik ładnie pracuje tylko problem z jednym Visem - ale to już będzie zrobione na dniach.
Do ogarnięcia jeszcze zostało niedziałające radio, i wyrwany halogen.

Zdjecia z dzisiaj i wczoraj.
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 21, 2017 15:31   

:mrgreen: jaka fajna szybka czerwień
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
Rzeski 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 74
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Sty 23, 2017 12:11   

YOBACK,
daj znać kiedy bedziesz we Wro.
Spotkamy się :)
_________________
MG ZS British Racing Green
 
 
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Sty 28, 2017 15:38   

Rzeski napisał/a:
YOBACK,
daj znać kiedy bedziesz we Wro.
Spotkamy się :)


Myślę, że nie tak szybko ;) zastanawiam się z moją lubą czy zakładać gaz we Wrocławiu u Pawła Rzący V-Gaz. Ktoś coś o nim słyszał?


dzelo23 napisał/a:
:mrgreen: jaka fajna szybka czerwień

Nie tak szybka, bo jeszcze jeden VIS został do naprawienia.



Niemniej jest na drodze ku osiągnięciu pełnej sprawności. Kupiliśmy teraz jeszcze MG ZT-T z Niemiec z uszkodzoną uszczelką pod głowicą, także przy sprzedaży polecę forum kupującemu ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink