Forum Klubu ROVERki.pl :: [75]Nie zamyka z pilota nie odpala immo
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[75]Nie zamyka z pilota nie odpala immo
Autor Wiadomość
roverr 



Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 131



Wysłany: Sro Maj 04, 2016 18:19   [75]Nie zamyka z pilota nie odpala immo
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2004

Witam mam problem z autem.Podjechalem pod sklep i nie mogłem zamknąć auta pilotem z kluczyka zamykalo tylko drzwi kierowcy.Więc wcisnalem reszte i poszedłem do sklepu gdy wrócilem auto otworzyłem z pilota ale nie mogę odpalic tak jakby immo blokowało bo silnik nie kręci.Auto mogę otworzyć z pilota ale nie mogę zamknąć.Proszę o pomoc bo jestem 30km od domu i nie mogę odpalic auta.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 04, 2016 18:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 04, 2016 20:31   

Jak próbujesz zamknąć słyszysz piknięcie jakby ktores drzwi byly otwarte?
_________________
75 Red Edition
 
 
roverr 



Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 131



Wysłany: Czw Maj 05, 2016 01:07   

longer86 napisał/a:
Jak próbujesz zamknąć słyszysz piknięcie jakby ktores drzwi byly otwarte?


Nic nie slychac ,nic sie nie dzieje.Wymieniłem baterie w pilocie,ładowałem aku i nic.Okazuje sie że miałem pełno wody od strony kierowcy i za kierowcą.Po odchyleniu dywanu przy progu od kierowcy zobaczyłem kilka uziemnień z dużą ilością przewodów.Uziemienia były zaśniedziałe ,popryskałem wd40 i auto odpaliło!po 4 godzinach walki!Auto gasiłem i zapalałem kilka razy i odpalał za kazdym razem.Pojechałem w inne miejsce zgasiłem po 1h auto już nie odpaliło,znowu ten sam problem.Więc znowu wd40 i pryskanie.Po kilku próbach i komunikacie na komputerze"engine disabled" auto odpaliło.Po przejechaniu kilku km właczyłem przez przypadek przeciwmgielne i nie dało się już ich wyłączyć.Kierunkowskazy działają ,ale nie pokazuje tego na liczniku i nie slychać tykania[być może coś jeszcze nie działa].Tak dojechałem do domu zgasiłem i już nie odpala.Woda w wiekszości została wyssana z pod dywanu.Za pierwszym razem auto odpaliło bez problemu i kierunkowskazy działały normalnie.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 05, 2016 01:25   

Poszukaj na forum zwłaszcza w workshopie : Woda w aucie pozbądź sie wody, zlokalizuj przyczynę , usuń przeszkody, udrożnij odpływy, wyciągnij i wysusz dywany , sprawdź włącznik świateł czy nie zalany, wszystkie masowe kable o których pisałeś... Odkręć, oczyść, zabezpiecz.
_________________
75 Red Edition
 
 
roverr 



Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 131



Wysłany: Czw Maj 05, 2016 01:37   

longer86 napisał/a:
Poszukaj na forum zwłaszcza w workshopie : Woda w aucie pozbądź sie wody, zlokalizuj przyczynę , usuń przeszkody, udrożnij odpływy, wyciągnij i wysusz dywany , sprawdź włącznik świateł czy nie zalany, wszystkie masowe kable o których pisałeś... Odkręć, oczyść, zabezpiecz.


Włącznik świateł nie jest zalany na 100%.Odpływy pod maską tj lewy i prawy całkowicie usunietę[te gumowe wężyki].Woda znajduje się tylko po lewej stronie i przyznam że była zbierała się juz tam długo,ale po ostatnich dwóch dniach ulew załało już całkiem.Po prawej całkowicie sucho.Którędy może się jeszcze wlewać?Gumą/osłoną przewodu pompki w ścianie grodziowej??
 
 
tomi24lbn 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 268
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 05, 2016 06:01   

A masz szyberdach??? EWS do sprawdzenia czy nie jest zalany/zgnity
_________________
Wypożyczam blokady do KV6
 
 
roverr 



Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 131



Wysłany: Czw Maj 05, 2016 13:32   

tomi24lbn napisał/a:
A masz szyberdach??? EWS do sprawdzenia czy nie jest zalany/zgnity


Mam szyberdach.Którędy może przeciekać?a ews jak sprawdzic?Ciężko go odkręcić bo jest na torx z bolcem....
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 05, 2016 14:49   

Co do pilota czy jak powciskasz guziki w drzwiach i otworzysz z pilota to wszystko działa? I problem jest tylko z zamykaniem? Jesli tak to odłącz na 5 sekund akumulator, i sprawdź czy auto wtedy da sie otwierać zamykać z pilota, ale nie przekręcaj kluczyka w stacyjce
_________________
75 Red Edition
 
 
roverr 



Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 131



Wysłany: Czw Maj 05, 2016 16:17   

longer86 napisał/a:
Co do pilota czy jak powciskasz guziki w drzwiach i otworzysz z pilota to wszystko działa? I problem jest tylko z zamykaniem? Jesli tak to odłącz na 5 sekund akumulator, i sprawdź czy auto wtedy da sie otwierać zamykać z pilota, ale nie przekręcaj kluczyka w stacyjce


Otwiera wszystko z pilota a nie zamyka,tak samo z kluczyka otwiera wszystkie a zamyka tylko kierowce.Dzis wszystko wyschło i nie mam problemów narazie z odpalanie ani z kierunkowskazami ani pilotem...
Aku oczywiście odpinałem nawet na 1h i nic to nie dawało...
 
 
tomi24lbn 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 268
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 05, 2016 16:28   

Znalazłeś którędy woda dostaje się do auta?? Sprawdź odprowadzenie wody z szybra jest poprowadzone po słupku w okolice nóg( niedaleko puszki EWS) taki czarny wężyk. Zerknij czy nie wisi luźny. Ja przez ten wężyk też miałem jeziorko w aucie
_________________
Wypożyczam blokady do KV6
 
 
roverr 



Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 131



Wysłany: Czw Maj 05, 2016 16:32   

tomi24lbn napisał/a:
Znalazłeś którędy woda dostaje się do auta?? Sprawdź odprowadzenie wody z szybra jest poprowadzone po słupku w okolice nóg( niedaleko puszki EWS) taki czarny wężyk. Zerknij czy nie wisi luźny. Ja przez ten wężyk też miałem jeziorko w aucie


Dzięki wielkie zaraz ide sprawdzic,a jak wisi luzny to gdzie go dać?Widze ze ta uszcelka od przedowu pompkisprzegla jest luzna ,tamtędny może się wlewać??
 
 
tomi24lbn 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 268
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 05, 2016 16:45   

Chyba może. Nie jestem pewny mam automat niech się wypowie ktoś z manualną skrzynią
roverr napisał/a:
a jak wisi luzny to gdzie go dać?

jest tam taka gumka z otworkiem poszukaj a na pewno znajdziesz :)
_________________
Wypożyczam blokady do KV6
 
 
thorgalxxx 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Ziębice



Wysłany: Czw Maj 05, 2016 19:53   

U mnie też była luźna jedna rurka od szyberdachu, a że z drugiej strony ta spłaszczona końcówka gumki była zamulona to wszystko wlewało się do środka. Ja odchylałem nadkola i poobcinałem końcówki gumek żeby nie były spłaszczone, a na koniec rurki nawinąłem taśmy izolacyjnej i wsadziłem na chama. Od tamtej pory nie ciekło. Warto wszystkie gumy na odpływach poobcinać, oczywiście te spłaszczone końcowe części bo się zamulają.
 
 
roverr 



Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 131



  Wysłany: Sob Maj 07, 2016 01:45   

thorgalxxx napisał/a:
U mnie też była luźna jedna rurka od szyberdachu, a że z drugiej strony ta spłaszczona końcówka gumki była zamulona to wszystko wlewało się do środka. Ja odchylałem nadkola i poobcinałem końcówki gumek żeby nie były spłaszczone, a na koniec rurki nawinąłem taśmy izolacyjnej i wsadziłem na chama. Od tamtej pory nie ciekło. Warto wszystkie gumy na odpływach poobcinać, oczywiście te spłaszczone końcowe części bo się zamulają.


A wiec.Te spłaszczone rurki miałem już obcięte choć jedna mimo to była totalnie zapchana!Rura od szybera też jakby nie była wsadzona w otwór do końca więc docisnąłem kilka cm.Żeby spuścić wode i sie nie trudzić wystarczy zrobić dwie dziurki pod podwoziem najlepiej w miejscach odpływów[zawsze można w przyszłości wymienic same zaślepki].Wtedy nawet gdyby w przyszłości wlewała sie woda to od razu wyleci przez dziurki i nie zrobi się jezioro.Doszedłem też skąd woda mi sie wlewa gdyż zrobiłem test lejąc wodę ze szlaufu na auto ,a pozniej obserwowałem w kabinie gdzie cieknie.Okazało się że leje z miejsca w którym idzie przewód pompki sprzęgła z kabiny do ściany grodzowej.Okazuje się że uszczelka nie jest założona i nie da się jej założyć bo przewód pompki dotyka jednej ze scianek i jest tak sztywny że nie da się go ruszyć...Teraz pytanie jak założyć tą uszczelke na ścianę grodziową?[/center]
 
 
karol77787 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 292



Wysłany: Wto Maj 10, 2016 09:10   

Cytat:
Dzięki wielkie zaraz ide sprawdzic,a jak wisi luzny to gdzie go dać?Widze ze ta uszcelka od przedowu pompkisprzegla jest luzna ,tamtędny może się wlewać??


Może przeciekać woda przez uszczelkę, którą idzie przewód pompki sprzęgła. Ja tak miałem i zasilikonowałem ją dookoła i jest spokój.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Maj 10, 2016 10:33   

karol77787 napisał/a:
Ja tak miałem i zasilikonowałem ją dookoła i jest spokój.
pomysł spoko, ale tam nie powinno być wody bo odpływy powinny być drożne jak byś tego dopilnował to silikonu nie trzeba
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Centralny zamek z pilota zamyka / nie otwiera.
Apolyon Rover serii 75, MG ZT 9 Wto Sie 12, 2014 08:30
MaReK
Brak nowych postów [R75] Rover 75 KV6 2.5 nie odpala, problem z immo?
unreal69 Rover serii 75, MG ZT 18 Sro Cze 24, 2015 23:53
unreal69
Brak nowych postów [R75] Zamek nie zamyka
Physixc Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Lip 05, 2016 18:14
Physixc
Brak nowych postów [R75] Centralny zamyka/nie otwiera
many93 Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Sty 29, 2021 18:31
sTERYD
Brak nowych postów [R75] Nie zamyka się klapka od zapalniczki.
dodinho Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Lis 07, 2013 00:28
Alex_Tom



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink