Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z pompą ABS
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z pompą ABS
Autor Wiadomość
Artur 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 54
Skąd: Ostrów Wlkp



Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 17:02   [R75] Problem z pompą ABS
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam, mam problem z pompa ABS albo inaczej problemu nie ma bo po prostu nie działa.
Na desce na stałe świeci sie kontrolka ABS, kontroli trakcji i czerwona kontrolka ręcznego (płyn hamulcowy jest w ilosci odpowidniej). No i niby nic wielkiego kupić jakąś na allegro zamontować i luz. Ale właśnie tu się zaczynają schody. Na mojej pompie jest numer 0265224009 a na sterowniku jest następujący numer Bosch 0265900004 (jeśli ktoś chce to niech wpisze ten numer w google w wynikach wyjdzie tylko mój post który umiesciłem tutaj na forum). Nie ma takich pomp, a własciwie sterowników wszystkie numery kończą się na 01 lub 800006. Nawet była montowana inna pompa efekt taki że kontrolki ABS i ręcznego zgasły świeciła sie kontrolka od trakcji i auto odbierało to jakby koła były cały czas w poślizgu no i ograniczało moc, nie szło jechać. Dziwi mnie ta sytuacja bo przecież dużo R 75 ma kontrolę trakcji i nie powinno być problemu z taką pompą. Po tym przydługim wstępie moje pytania:
1.Czy istnieje możliwość że te numery są źle odczytane
2.Jakie są inne numery pomp posiadających kontrolę trakcji, i czy taka pompa mogłaby prawidłowo zadziałać
3.Czy istnieje możliwość zamontowania innej pompy tak aby ABS działał normalnie a odłączenie kontroli trakcji (przycisk na desce tego nie odłączy sprawdzane na pompie bez trakcji), lub jakiś inny sposób wybrnięcia z tej sytuacj poza wizytą w salonie.
Powiem szczerze że jestem już mocno zdesperowany.
Pozdrawiam
_________________
<Black 7 Seven>
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 09, 2010 18:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 17:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 17:31   

Artur, a może to nie pompa, tylko czujnik ABS.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Artur 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 54
Skąd: Ostrów Wlkp



Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 19:30   

Taka usterkę wykazał komputer. A jak ewentualnie wykluczyć czujniki ABS (bo chodzi o czujniki w kołach tak?)
_________________
<Black 7 Seven>
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 10:01   

u mnie zardzewiały wtyczka i gniazdo na pompie ABS i komp odczytał uszkodzony zawór na pompie ABS przeczyściłem styki i działa.
Napewno potrzebujesz pompy z kontrola trakcji ta bez kontroli właśnie tak działa że ABS i reczny gasną a kontrolka trakcji sygnalizuje nie działanie układu ASR jak założysz pompe z trakcją to wszystko zgaśnie i będzie ok. Chyba że te pompy trzeba programować z Testbooka T4 ale wydaje mi sie ze nie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Artur 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 54
Skąd: Ostrów Wlkp



Wysłany: Nie Maj 10, 2009 11:20   

Witam, no i doczekałem się szczęśliwego finału problemów z pompą ABS. Po pierwsze pompa o podanych przeze mnie numerach istnieje, choć jest to niesamowity "rarytas" wśród pomp ABS. Na dowód tych słów nawet w ASO nie słyszeli o takich numerach pompy, a w wykazie części BOSCHa też takiej nie mają. Ale ona istnieje :D . Po drugie znalazłem taką używaną i działającą, kontrolki przestały się świecić, a ABS i kontrola trakcji działają. :rotfl:
_________________
<Black 7 Seven>
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Pon Cze 01, 2009 21:49   pompa ABS

No to podpowiedz gdzie ja zdobyles .Ja tez potrzebuje nie nie moge znalezc.Napisz na grota10@wp.pl
 
 
Gibon96 



Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Nie Sty 22, 2012 13:05   

Witam.
Kolega Artur napisał "wszystkie numery kończą się na 01 lub 800006" i czy ktoś mógłby określić czy można te pompy stosować zamiennie ewantualnie jaka jest miedzy nimi różnica?
 
 
2000hazer 



Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 1



Wysłany: Sro Lut 27, 2013 11:09   

Artur,
Witam czy wiecie może skąd wziąć pompę ABS o numerach 0265900004 bo widzę że jest problem z tą częścią.....
 
 
sniffi 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 43
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Mar 15, 2014 19:02   

Czy aby odczytać nr pompy abs konieczny jest jej demontaż? Zdjąłem osłonę akumulatora ale nie odnalazłem żadnych oznaczeń. Czy od dołu będzie widać oznaczenie?

Jak najłatwiej dokonać jej wymiany? Od góry dostęp nie jest najlepszy :/

Po podłączeniu do komputera wyświetliło błąd "Przekaźnik zaworów" więc zakłądam że to sterowanie pompy padło.

Zakładam że w CDT bez kontroli trakcji też może być kilka numerów pomp.
 
 
rtoip69 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 139
Skąd: jasło



Wysłany: Sob Mar 15, 2014 21:44   

Małym lusterkiem odczytasz od dołu , a co do wymiany to nie musisz całej pompy wymieniać tylko samo sterowanie .
 
 
sniffi 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 43
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Mar 20, 2014 18:37   

Wymieniłem pompę ze sterowaniem i poza tym że straciłem 350zł to nic nie zyskałem.
Problem z ABS nadal występuje. Pompa oczywiście używana więc teoretycznie też może być walnięta ale nie mając pewności chciałbym uniknąć ponownego wydatku.

Po uruchomieniu auta przy hamowaniu pedał pulsuje utrudniając hamowanie, po przejechaniu ok 1km zaczyna świecić kontrolka ABS (niekiedy razem z kontrolką hamulca) i system przestaje działać.

Bład który pokazuje komputer to 'Przekaźnik zaworów'. Czy w układzie ABS są jakieś przekaźniki poza samym sterowaniem pompy?
 
 
olekkelo 



Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 70
Skąd: Ostrzeszów



Wysłany: Nie Sie 03, 2014 09:45   

Witam,
mam problem, z pompą abs, nr 0265224009

co w niej takiego wyjątkowego ?? ? wyposażenie ??
automat, abs i trakcja czy jakoś tak ... więcej nic nie mam ...

pompa działa i ma się dobrze,
problem jest w gnieździe i wtyczce,

wtyczka nie ma już zabezpieczeń i osłony, "zjedzona przez aku"
do tego we wtyczce wgryzło pin,
w gnieździe ze 2 piny również "wykorodowały " te pojedyncze igiełki :))

czy jest opcja wymiany tej pompy na inną żeby wszystko działało poprawnie czy nie ma takiej opcji, również wtyczka, przelutowac kable to nie powinien być problem
tylko jak dobrać wtyczkę do pompy z odpowiednimi pinami bo zapewne różne pompy miały różne rozstawienie pinów...?

jakieś rady pomysły jak zregenerować wtyk i kilka pinów w gnieździ -- mile widziane :-| :-|

[ Dodano: Nie Sie 03, 2014 09:45 ]
Kiedyś na forum znalazłem rozpiskę wtyczki pompy ABS, gdzie który kabel od czego i jaki kolor,
może ktoś pomoże w tym temacie, szukałem i nie mogę tego znaleźć,

wytrawiona wtyczka to najmniejszy problem bo do kabla można dolutować itp...
ale nie wiem co zrobić z gniazdem,

jest wytrawiony pin 6 z dolnego rzędu patrząc od str błotnika kolor przewodu we wtyczce to brązowy ....
 
 
szuber1986 



Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 2



Wysłany: Sob Mar 04, 2017 22:11   

Witam mam pytanie wymieniłem czujnik abs ten który wykazał błąd komputer ale po wymianie nie można skasować tego błędu i nadal świeci się abs kontrola trakcji i nie działa prędkościomierz gdzie może być problem i jak go szybko rozwiązać.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 04, 2017 22:29   

Prawy przedni czujnik lub polaczenie we wtyczce
_________________
75 Red Edition
 
 
szuber1986 



Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 2



Wysłany: Sob Mar 04, 2017 22:43   

Właśnie ten czujniki seat wymieniony a nadal jest problem a ta wtyczka to jak to sprawdzić ewentualnie poprawić

[ Dodano: Sob Mar 04, 2017 22:43 ]
Powiedz mi jak to łatwo i szybko poprawić bo ja już nie ogarniam.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Mar 05, 2017 00:23   

Problem może być z koronką, może być połączenie pomiędzy pompą a czujnikiem walnięte, a co najgorsze ale ostatnio często spotykane, problem w pompie ABS. Znaleźć sprawną pompę ABS z trakcją nie jest prosto, więc ludzie często decydują się na wstawienie pompy używanej, bez obsługi kontroli trakcji. Wtedy musisz tylko zmodyfikować mapę silnika oraz wyłączyć trakcję w zegarach. Możesz też zmienić kody ZCS, żeby jakieś T4 pod które auto nieopatrznie trafi nie przywrócił mu wszystkiego. Od razu napiszę, że pompy z trakcją od benzyny nie pasują do diesla ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 75] Problem z pompą
solak11 Rover serii 75, MG ZT 21 Wto Kwi 24, 2012 10:15
21matys
Brak nowych postów [R75] Problem z pompą paliwa
mmm888 Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Cze 07, 2008 23:13
mmm888
Brak nowych postów [R75] Problem z pompą paliwowa
markwiatek Rover serii 75, MG ZT 5 Pią Paź 16, 2009 19:52
markwiatek
Brak nowych postów [R75] Problem z odpaleniem. Pompa paliwa ?
Krisu Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Sie 21, 2013 18:18
Krisu
Brak nowych postów [R75] Nie odpala (problem z pompą paliwa?)
itemek48 Rover serii 75, MG ZT 22 Czw Cze 15, 2017 02:25
Marek74



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink