Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25] prosba o opinie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25] prosba o opinie
Autor Wiadomość
roverowo 



Dołączyła: 08 Cze 2016
Posty: 3



Wysłany: Sro Cze 08, 2016 14:40   [R25] prosba o opinie

Proszę o opinie dot. Poniższych ofert sprzedaży Rovera 25

http://allegro.pl/show_item.php?item=6241799713

http://otomoto.pl/oferta/...html#802b59ac5b

http://otomoto.pl/oferta/...html#802b59ac5b

Czy warto jechac kawałek drogi żeby je obejrzeć? Czy rzuca sie cos w oczy, co je dyskwalifikuje? Na co zwrócić uwagę w tych konkretnych egzemplarzach?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 08, 2016 14:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Pią Cze 10, 2016 23:41   

Pierwszy z Radomia całkiem przyzwoity. Warto pojechać obejrzeć.
Auto chyba długo stało w garażu, bo nie ma szans wyczyścić tak alternatora albo co bardziej prawdopodobne nowe/zregenerowane.
Wymieniono układ wspomagania - na zdjęciach elementy wyglądają na nowe a nie domyte (zbiornik, wąż i rurki). Podobnie z ukł. hamulcowym. Zwróć uwagę na nowiutkie serwo i zbiorniczek. To jest podejrzane. Solidny remont przeszedł. Jest kilka nowych peszli na wiązkach elektr. i kilka węży.
Podejrzewam też że odwiedził dobrego lakiernika ale ten już nie ściągnął do malowania czujników cofania :) Fabrycznie - mimo, że w kolorze - montuje się je później. Na zdjęciu wyglądają na zalane.
W zasadzie to częściowo wycofuję się z pierwszego zdania i poprosiłbym o zdjęcia w HQ dla rozwiania wątpliwości. Moje powyższe wywody nie przekreślają auta. Ewentualny remont ja bym mile widział - nowy lakier też.
Aha i ESP i 6xAirbag?
----------------------------
Drugi z Lublina
Wyglądu nie oceniam, bo widać, że normalnie używany. Gaz na plus i oryg. dywaniki gumowe. Coś wytarło mieszek gałki zmiany biegów.
Zwróciłbym uwagę na ukł. wydechowy, bo może okazać się do wymiany.
Podejrzany czysty zbiorniczek wyrówn. ukł. chłodzenia z nową klamrą. Być może po HGF'ie.
Też chciałbym mieć taki czysty silnik w moim aucie z niższym przebiegiem (137 tyś).
----------------------------
Trzeci - ten z Japońskim silnikiem. Hha haa! Ma skośne tłoki czy co?
U handlarzy to te auta chyba retusz przechodzą w Photoshopie, bo ani ryski na karoserii? Drobny defekt po lewej stronie na tylnym zderzaku (przy kole) i kropka (być może rdzy) na prawym przednim błotniku na tej 'fali' przy łączeniu ze zderzakiem A tak to nic szczególnego...
Co do retuszu to chyba jednak, bo zdjęcia kierownicy mi się nie dodają. Wyostrzona w nienaturalnych miejscach. Jedno zdjęcie z idealną fakturą, a inne (te z boku z fotelem) już wytarte. Może to wina podającego światła ale to tylko sobie wmawiam.
Warto dopłacić do deklarowanej gwarancji. U handlarza mamy więcej praw niż przy osobie prywatnej.
===================
Podsumowując. Ja pojechałbym obejrzeć wszystkie tylko dlatego, że nie wiem jak postępują obecnie handlarze. Wiadomo obróbka cyfrowa zdjęć działa cuda, natomiast na żywo trudno oszukać oko.
Musisz uzbroić się w cierpliwość i na chłodno podejść do zakupu.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Cze 11, 2016 09:58   

NoPE, bardzo dobre rady :wink:
roverowo, koleżanko, dodaj może zrzuty pozostałych aukcji też, tak jest wg regulaminu co by po wygaśnięciu aukcji można było dalej wiedzieć o które auta chodzi, a wierz mi że niektóre tu się całymi latami przewijają ;-)
 
 
 
roverowo 



Dołączyła: 08 Cze 2016
Posty: 3



Wysłany: Nie Cze 12, 2016 23:08   

bociannielot, właśnie mam problem z tymi zrzutami ekranu... Na moim starym laptopie nie ma print screen'a i musze korzystać z uprzejmości innych osób i ich urządzeń... Postaram się to uzupełnić jak najszybciej ;)
NoPE, dziękuję za opinie i cenne rady :) obejrzeliśmy tego czerwonego rovera i na zdjęciach to on wyglądał dużo lepiej/ładniej także teoria o retuszu w Photoshopie jak najbardziej prawdziwa niestety... no ale wiadomo auto ma swoje lata i nie będzie wyglądało jak nowe. Okazało się jednak że opis wyposażenia też jest lekko przesadzony... masz rację - nie ma 6 poduszek tylko 4 i ESP też nie ma. No i zdecydowanie nie jest bezwypadkowy, był malowany, sprzedawca nie zaprzeczał jednak nie był w stanie powiedzieć jakie miał uszkodzenia... Sądząc po ilości nowych elementów pod maską to chyba mocno musiał być uszkodzony...
Silnik pracował ładnie i nie było żadnych niepokojących odgłosów. chyba nie było też objawów uszczelki pod głowicą... w zbiorniczku czysto, korek też ale to mogło zostać wyczyszczone... z rury się nie dymiło... Wg mnie dziwnie chodziła skrzynia biegów... w każdym razie inaczej niz w moim R200. ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia... sama nie wiem zastanawiam się jeszcze nad nim. Obejrzę jeszcze tego ze skośnymi tłokami :D natomiast tego z Lublina chyba jednak nie dam rady... za daleko.
Orientuje się ktoś może ile na dzień dzisiejszy wynosi koszt wymiany wszystkiego po zakupie w R25? tzn. rozrząd, olej, płyny, wsztstkie filtry i co tam jeszcze trzeba...? Zamknie się to w kwocie 1000 zł?
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Nie Cze 12, 2016 23:21   

Yes, sir!
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
Ostatnio zmieniony przez NoPE Pon Cze 13, 2016 19:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Cze 13, 2016 11:13   

NoPE, weź to usuń, wystarczy print screen przeskalowany gdzie widac auto, mały a nie takie coś, wiesz o tym dobrze, nie pierwszy rok na forum ;-)
 
 
 
roverowo 



Dołączyła: 08 Cze 2016
Posty: 3



Wysłany: Wto Cze 14, 2016 23:30   

Czy mogę prosić jeszcze o opinie nt. tego rovera:

http://allegro.pl/show_it...6314#8c099e86b8

zwłaszcza tego co widac u niego pod maską czy wyglada to dobrze czy niekoniecznie...?
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Cze 15, 2016 09:08   

na pewno ta ksiazka serwisowa to bujda i zaslepki w halogenach powinny byc srebrne :-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów MG F i TF Prośba o opinie
K-750 Chcę kupić ROVERka 6 Sro Wrz 19, 2012 17:14
piotrekcrash
Brak nowych postów [R 45] Prośba o opinię
Emer Chcę kupić ROVERka 10 Nie Wrz 26, 2010 20:10
Emer
Brak nowych postów MG ZS - Prośba o opinie
Lukasz_Konin Chcę kupić ROVERka 4 Czw Sty 19, 2012 19:35
borek88
Brak nowych postów MG ZR prośba o opinie
damus88 Chcę kupić ROVERka 3 Pon Gru 15, 2014 22:08
j0zek
Brak nowych postów [R25] Prośba o opinie.
LukaszBDG Chcę kupić ROVERka 9 Sro Paź 12, 2011 13:01
bociannielot



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink