Forum Klubu ROVERki.pl :: [ MG 45] nie działa pilot
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ MG 45] nie działa pilot
Autor Wiadomość
corpse13 



Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 24
Skąd: Rzym



  Wysłany: Sob Sie 27, 2016 02:24   [ MG 45] nie działa pilot
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2003

Witam
Jak w temacie nie działa pilot brak jakiejkolwiek reakcji
Wróciłem z dwu tygodniowego urlopu . Chciałem odpalić auto aby podladowac troszkę akumulator . Przy próbie otworzenia auta z pilota nie było żadnej reakcji . Pierwsze co pomyślałem to bateria bo juz od początku miał problemy przy otwieraniu pilot łapał tylko z bardzo bliskiej odległości , po wymianie było tak samo , i nie musiałem nic synchronizowac działał ,lecz ciągle tylko z bliska . Ale tym razem po wymianie baterii nic się nie zmieniło żadnej reakcji . Czytałem juz paręnaście postów na forum i nic nie pomogło ani synchronizacja pilota ani inne opisane sposoby . Nie wiem co mam robić może któryś z was ma jakieś inne pomysły na aktywację tego pilota lub inne odpalenie auta . Jestem w kropce
Aa zapomniałem wspomnieć że po otwarciu pilota przy przyciskach cos się lepilo jak by jakiś sok czy jak a może to też z tej gumy która tam się znajduje (przyciski ) pilota po tych wszystkich próbach oczyscilem spirytusem ale to też nic nie pomogło . Prosił bym o pomoc w tym problemie . Jak można przywrócić pilota do poprawnego działania lub jak odpalić auto bez pilota .
Ps. Nie mam dodatkowego pilota ani codu czterocyfrowego
Czy taki cod można gdzieś znaleźć w aucie czy może on jest zapisany gdzieś
Pilot lukas 3txd
Na zdjęciach które były wystawie na aukcjach pojawiają się jakieś cztery cyfry może to ten cały kod
Ostatnio zmieniony przez corpse13 Sob Sie 27, 2016 10:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sie 27, 2016 02:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Lemur 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 30
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Sie 27, 2016 03:47   

Te piloty czesto odmawiaja. Immo mozna obejsc na dwa sposoby, kodem ktorego nie masz lub wycieciem go z instalacji, wtedy mozna zamontowac jakas uniwersalna centralke otwierajaca drzwi. Bez wizyty u fachowca raczej nie obejdzie sie.
 
 
NiceMan 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 178
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sob Sie 27, 2016 09:15   

Witam
Ja miałem często problemy z kluczykiem. Po pierwsze zobacz czy luty masz całe przy baterii te co trzymają baterię. Oglądnij dokoła.
Kolejna sprawa to najlepiej spirytusem i patyczkami obmyj dokładnie całego pilota. W środku uchwytu na baterię jak najbardziej porządnie umyj styki bo może być już stare zaśniedziałe i coś nie kontaktuje.
Może też być specjalny preparat do kupienia w sklepach elektrycznych na czyszczenie styków.
Jak czyścisz pilota to tylko i wyłącznie w rękawiczkach lateksowych. Możesz jeszcze wyciągnąć wpilota z obudowy i tak otwierać. Może obudowa się zwaliła!
Pilot mógł się rozkodować przez wyciągniętą baterię. Naciskaj przycisk zamykania i otwierania po ok 5-10x Najpierw np otwieranie potem zamykanie i znowu otwieranie. Może trzeba go kodować po wymianie baterii.
Z tego co wiem to koduje się go po naciśnięciu 5x zamykanie potem otwieranie.

Baw się dobrze :) Ja miałem kilka razy problemy z pilotem ;)

Edit:
Jak nie masz pod ręką spirytusu użyj wódki. Ale nie mocz go za bardzo tylko delikatnie przemywaj. Spirytus najbezpieczniejszy.
W Biedronce kupisz najtaniej xD W Lidlu 200ml spirytu po ok 20zł :)
Z doświadczenia wiem, że to co opisałem wyżej powinno pomóc przy pilotach.

Pozdrawiam
_________________
Niecierpliwy. To moja Wada ^^
 
 
 
corpse13 



Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 24
Skąd: Rzym



Wysłany: Sob Sie 27, 2016 10:59   

Tu jest mały problem hehe ze z problemem raczej musze sobie poradzić sam obecnie jestem w Rzymie . Nie mam.nawet koma w tej chwili wszystko szukam na telefonie a nie ułatwia to wszystkiego . Musze jakoś odpalić te auto próbowałem już synchronizacja i nic próbowałem tez innych opisów . Oraz opis wymiany baterii tez nie pomógł .
Nawet dołączyłem akumulator na parę minut i próbowałem od nowa . Nie wiem co tu się mogło stać . Czy pilot tak z samego siebie może przestać działać . Hym jeśli odłączenie immobiliser będę mógł odpalić auto? . Chodź wolałbym żeby działał pilot :(
Ktoś z was ma może jakieś pomysły
P.s idę sprawdzić bezpieczniki
Wszystkie bezpieczniki są okey
NIEMEN dzięki za poradę zrobiłem tak jak pisałeś ale nic nie pomogło :(
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sob Sie 27, 2016 13:09   

Czasem te piloty tak padają podobne miałem w 25 gdzie nagle nie było reakcji na otwieranie auto dało się tylko zamykać z pilota. Po wymianie baterie całkiem przestał działać :-)

Dorwij kogoś z autocom i odczytaj kod 4 cyfrowy.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
corpse13 



Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 24
Skąd: Rzym



Wysłany: Sob Sie 27, 2016 13:29   

Jak mam dorwać kogoś z autocom .
Jak można szczytach ten cod czy tylko przez kompa czy może na immobiliser jest napisany na wystawionych aukcjach widziałem zdjęcia immobiliser i tam występy wal jakiś czterocyfrowy ciąg numerów może to to?
Gdzie się znajduje immobiliser w mg 45 2003r ?
Jestem zza granicą i mam ograniczone ruchy
 
 
 
Lemur 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 30
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Sie 27, 2016 15:29   

W razie gdyby udalo ci sie otworzyc auto z pilota i tym samym rozlaczyc immo to nie zamykaj wiecej juz pilotem tylko tradycyjnie kluczykiem w zamku drzwi. Kombinuj z pilotem, to chyba jedyna szansa. Jesli znasz jezyk wloski to moze poszukaj jakiegos elektronika ktory ci pomoze.
 
 
corpse13 



Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 24
Skąd: Rzym



Wysłany: Sob Sie 27, 2016 17:51   

Ktoś zna może ta stronę ktoś coś wie
Może jak odzyska cod to jakoś da rade iść do przodu
http://www.mgrovercodes.com/
Czy może są polskie takie strony?
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Sie 29, 2016 16:35   

Lemur, wystarczy, że otworzysz grzwi kierowcy po wyłączeniu silnika i juz się immo uzbroi.
corpse13, szukaj nie gryzie, naprawdę.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
corpse13 



Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 24
Skąd: Rzym



Wysłany: Wto Sie 30, 2016 18:26   

Nic nie udało się zrobić
Postanowiłem kupić ten cod do immo
Pytanie jak bede go już miał jak mam go wprowadzić gdzieś na forum widziałem i strukcje ale teraz nie mogę jej znalesc
Ktoś może wie co i jak?

[ Dodano: Pon Sie 29, 2016 19:42 ]
Trochę ciężko szukać mając tylko telefon

[ Dodano: Wto Sie 30, 2016 18:26 ]
Okey częściowo poradziłem sobie z problemem
Byłem u elektromechanika sprawdził pilota . Martwy nie wysyla żadnych sygnałów ni nawet po przelutowaniu i wyczysczeniu
Kupiłem wiec cod do Mimmo na tej stronie
https://www.radiocodes.co.uk/immobiliser-codes

Wysłali mi cod
Wprowadziłem go i autko pali lecz jest bez alarmu :(
Co ważne są dwie instrukcje wprowadzenia kodu
Angielska zaczyna się od włożenia klucza i przekrecenia w prawo i przetrzymania 5 sekund oczywiście ta u mnie nie działała
Jest druga która zaczyna się tak samo ale. Klucz trzeba przekręcić w lewo i przetrzymać pięć sekund i oczywiście procedura tak jak dalej jest napisane . I autko pali
Teraz musze dorobić pilota a jak już to lepiej dwa
Ok zamykam temat
Dzięki za porady
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420] pilot nie działa
kazmisz Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pon Sty 07, 2013 06:01
tronsek
Brak nowych postów [R400] Nie działa pilot!
michal__b1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 22 Nie Lis 02, 2008 22:53
Brt
Brak nowych postów [r420 SDi 97] 3TXA pilot nie działa
krzyl Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pon Gru 16, 2013 14:11
krzyl
Brak nowych postów [Rover 400] nie zawsze działa pilot
slevy70 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Czw Sie 22, 2013 22:38
staffer
Brak nowych postów [416]Nie działa pilot alarmu lub alarm
krk Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 17 Sro Wrz 24, 2014 13:30
gregor13



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink