Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT 190] trochę problemów z nowym nabytkiem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT 190] trochę problemów z nowym nabytkiem
Autor Wiadomość
MaciejGdz 



Dołączył: 13 Kwi 2016
Posty: 16



Wysłany: Nie Kwi 24, 2016 23:26   [MG ZT 190] trochę problemów z nowym nabytkiem
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2003

Witam jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem MG kupiłem go w można powiedziec okazyjnej cenie co wiązało sie z wieloma ukrytymi wadami

-na początek skanowałem elm-em i wywaliło 4 błędy (zdjęcie poniżej)

-poprzedni właściciel wymienił silnik bo go przegrzał rozwaliło mu chłodnice i wężę - tak bynajmniej twierdził, niestety jakiś czas po zakupie a dokładnie 3 dni wywaliło mi cały płyn kolankiem na wężu pod przepustnicą, którą zresztą też wymieniłem na używaną z potencjometrem i silniczkiem krokowym ze względu na falujące obroty i błąd związany z potencjometrem pedału gazu - nic nie dało,

-kolejna irytująca rzecz to fakt że mam lpg i tu pytanko czy wskazówka od poziomu Pb powinna też opadac (zużycie paliwa) mimo że jade na gazie po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu wskazówka wraca na właściwy poziom,

dalej - utrzymujące sie wysokie obroty jak sie kulam potrafią wzrosną do 4000 w momencie zatrzymania pojazdu opadną do 2000 - najczęściej na ciepłym silniku,

bywa też tak przy odpalaniu że jakby sie dusił a dodanie gazu potrafi go zgasic chodzi o PB,

czasem potrafi szarpnąc przy około 3000obr zarówno na pb jak i na lpg,

mam też urwane nadkole prawy przód -masakra było to konkretne dostac (lewych pełno ) co za tym idzie rozwalony czujnik abs-u i temp zewnętrznej - brak prędkości - czujniki to nie problem wymienic już są zakupione ale jakiś nawiedzony elektryk tam urzędował brak wtyczek tylko jakieś poizolowane kable - do czujnika temp nawet nie ma chyba całkiem wyrwane po zauważeniu tego problemu z kablami oglądnąłem przewody co znalazłem - poucinane kostki nieopodal aku nieoizolowane kable jakby ktoś toporem rąbał co popadnie,

na tym nie koniec gdy temp dojdzie do 100 włącza sie wentylator -na szczęście działa- ale w tym samym momencie zaczyna inaczej chodzic silnik zaczyna kopcic z rury tak mi sie wydaje i wydobywa sie para z pod maski (po sprawdzaniu zaraz po tym nie ma śladu wycieku płynu- może para z korka)

cały układ wydechowy spawany w każdym możliwym miejscu jak z kuźni nietrzeźwego kowala i do tego dziurka na kolanie zaraz za kolektorem


jeszcze pare drobiazgów by się znalazło np. nie działający czujnik parkowania albo nie działająca roleta ,nie działający czujnik deszczu i ogólnie elektryczna katastrofa :D mimo tego wszystkiego samochód odpala i jeździ



Reszty błędów nie opisało, czy jest możliwośc aby ECU znał prędkośc pojazdu a nie podawał jej do licznika ponieważ podczas jazdy z laptopem program pokazywał prędkośc pojazdu a licznik 0 , oraz czy możliwe jest przekłamanie prędkości obrotowej silnika przez licznik komputer pokazuje o około 200obr więcej niż licznik

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez MaciejGdz Pon Kwi 25, 2016 18:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 24, 2016 23:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 25, 2016 00:35   

wiesz co.... może trochę nie na temat, ale kupując auto w takim stanie... cena musiała być na prawdę okazyjną oscylująca w granicach 10 zł
_________________
75 Red Edition
 
 
MaciejGdz 



Dołączył: 13 Kwi 2016
Posty: 16



Wysłany: Pon Kwi 25, 2016 00:55   

same naprawy nie są drogie ani trudne do realizacji troche zmartwień daje elektryka najlepiej jakbym znalazł kogoś nieopodal G-dza z tym samym silnikiem to bym po kolorach kabli doszedł co do czego tylko tyle różnych rzeczy a za razem związanych z sobą że nie chce szuka na oślep czytając torchę forum da się nie jedną rzecz naprawic sprzęt mam miejsce mam tylko nie wiem co najważniejsze od czego zacząc gdzie szukac troche problem z dostępnością części używanych na miejscu ale damy rade tylko trochę wskazówek potrzebuje a MG kupione z twoich okolic - droga z poznania na zieloną góre :D
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 25, 2016 02:04   

Wysłałem Ci Pw z linkiem do rave'a. Znajdziesz tam który kabelek od czego jest i wiele innych przydatnych informacji. Powodzenia w naprawach.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pon Kwi 25, 2016 07:06   

I odpuść sobie scantool'a i skanuj programem toaf, z tym ze toaf na elm327 nie pójdzie i musisz w vag'a czy bmw scaner'a sie zaopatrzyc
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Kwi 25, 2016 07:38   

dawidd napisał/a:
czy bmw scaner'a

Raczej w BMW INPA/EDIABAS, oryginalny BMW Scanner nie podejdzie.

Co do reszty... nie da się tego przeczytać na trzeźwo. Brak interpunkcji sprawia, że to jakiś bełkot :( Mam podobne odczucia jak longer86, że cenowo to auto, to jakiś gratis do czipsów...

Podziw dla właściciela, że chce to doprowadzić do serii...

Błędy takie z TOAF'a pewnie pokryją się z każdym innym diagnoserem.

P0174=System too lean (bank 2)
P0155=02 Sensor heater circuit malfunction (bank 2 Sensor 1)
P0141=02 Sensor heater circuit malfunction (bank 1 sensor 2)
P0122=Throttle/pedal position sensor/switch A circuit low input

Rave do poduszki i studiować co z czym :)

Również życzę powodzenia w przywracaniu auta do stanu fabrycznego.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Kwi 25, 2016 08:30   

Pytanie jaki silnik tam wstawił z MG ZT190 czy z Rovera bo różnią się np. wałkami rozrządu podobno. A może 2.0V6 bo tamten za dużo palił? na oko nie rozróżnisz a jak nie jechałeś nigdy tym autem to nie masz pojęcia jak powinien chodzić
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pon Kwi 25, 2016 09:34   

faktycznie pomyliłem nazwy kabli, kabel od inpa współpracuje z toaf
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
MaciejGdz 



Dołączył: 13 Kwi 2016
Posty: 16



Wysłany: Pon Kwi 25, 2016 21:56   

takie pytanko związane z tym co pisaliście czy nie są wybite nigdzie na silniku numery modelu by rozpozna czy jest od MG 190 czy od rovera 170

i z innej beczki czy znajde gdzieś numery/model skrzyni biegów ponieważ mam sportową a w trasie trochę to męczy 100km/h 5bieg i 3000obr jakie są rodzaje skrzyń bo wcześniej czy później będe zmuszony ją wymienic


widze ze są sondy uszkodzone (grzałki?) więc na pewno do wymiany

a tak w ogóle od czego byście zaczeli "naprawe" patrząc po objawach
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Wto Kwi 26, 2016 06:38   

W pierwszej kolejności sprawdził bym układ hamulcowy, skora takie rzeczy masz w aucie to i hamulców "sztuki" pewnie nie ominęły, zawieszenie i silnik.
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
MaciejGdz 



Dołączył: 13 Kwi 2016
Posty: 16



Wysłany: Wto Maj 03, 2016 11:55   

Trochę mineło i był czas na pogrzebanie przy MG trochę opanowałem elektrykę świateł przednich i ksenony działąją tak jak powinny,

hamulce przód w dobrym stanie ale klocki strasznie pylą (na szczęście nie piszczą) robiąc tył okazał sie trochę zaniedbany tarcze dobre klocki z jednej strony dobre z drugiej prawie blachy wszystko byłoby dobrze gdyby nie koniecznośc wymiany zacisku PT

i tu pytanko czy zaciski pasują od BMW e 36 bo szybciej u mnie na szrocie znajde bmw niż rovera

klocki od bmki pasują zabezpieczenia również co do szczęk wymieniłem na dopasowane do rovera ale od bmki też można by było sie pokusic wymienic lecz za bardzo zróżnicowane wielkości są do rowera pasują 160/20 a w większości bmw jest 160/25 pewnie by sie wmieściły ale by mogły nie hamowac na całej powierzchni styku.

pytanie odnośnie parktronika - czasem jakby sie nie załączał a czasem wyje bez przerwy po wrzuceniu wstecznego co może by przyczyną i jak sprawdzi czujniki czy są dobre


i ponawiam pytanie odnośnie numerów silnika i skrzyni gdzie je znajde by sprawdzi czy to jest standard 2.5 czy 190



Pozdrawiam
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 03, 2016 14:14   

Cytat:
pytanko czy zaciski pasują od BMW e 36

Wiem że przód pasuje e39 i 46, tylko jarzmo inne. Więc tył pewnie będzie tak samo

MaciejGdz napisał/a:
pytanie odnośnie parktronika

Jeżeli masz oryginał, to jak załączyć wsteczny, podejdź do czujników i posłuchaj który stuka, a który nie. Albo będziesz musiał wymienić, albo spróbuj oczyścić i pomalować od nowa
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Wto Maj 03, 2016 16:41   

MaciejGdz napisał/a:
Trochę mineło i był czas na pogrzebanie przy MG trochę opanowałem elektrykę świateł przednich i ksenony działąją tak jak powinny,

hamulce przód w dobrym stanie ale klocki strasznie pylą (na szczęście nie piszczą) robiąc tył okazał sie trochę zaniedbany tarcze dobre klocki z jednej strony dobre z drugiej prawie blachy wszystko byłoby dobrze gdyby nie koniecznośc wymiany zacisku PT

i tu pytanko czy zaciski pasują od BMW e 36 bo szybciej u mnie na szrocie znajde bmw niż rovera

klocki od bmki pasują zabezpieczenia również co do szczęk wymieniłem na dopasowane do rovera ale od bmki też można by było sie pokusic wymienic lecz za bardzo zróżnicowane wielkości są do rowera pasują 160/20 a w większości bmw jest 160/25 pewnie by sie wmieściły ale by mogły nie hamowac na całej powierzchni styku.

pytanie odnośnie parktronika - czasem jakby sie nie załączał a czasem wyje bez przerwy po wrzuceniu wstecznego co może by przyczyną i jak sprawdzi czujniki czy są dobre


i ponawiam pytanie odnośnie numerów silnika i skrzyni gdzie je znajde by sprawdzi czy to jest standard 2.5 czy 190



Pozdrawiam

Zdaję sobie sprawę, że nie wszędzie jest dobry dostęp do części R75 na szczęście jest OLX, lub Alledrogo , a tam nie ma najmniejszych problemów ze zdobyciem potrzebnych elementów , nawet do naszego krążownika :mrgreen:
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Wto Maj 03, 2016 17:11   

zaciski kupowałem przód i tył po 20 zl, jest tego pelno
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
MaciejGdz 



Dołączył: 13 Kwi 2016
Posty: 16



Wysłany: Wto Maj 03, 2016 22:46   

nie mówie że nie ma części w internecie tylko w obrębie 50km na żadnym szrocie nie ma, a zależy mi na czasie więc szukam zamienników bardziej dostępnych
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 04, 2016 00:14   

Wysyłką kurierem to zamawiasz w jeden dzien, a na drugi sa u Ciebie... Wyjdzie taniej niz szukanie i jeżdżenie w promieniu 50 km... Policzysz zmarnowany czas i nerwy kiedy okaże sie, ze cos nie pasuje...
_________________
75 Red Edition
 
 
MaciejGdz 



Dołączył: 13 Kwi 2016
Posty: 16



Wysłany: Wto Paź 04, 2016 19:15   

witam ponownie,
macie jakieś sposoby na awaryjne otwarcie maski ponieważ pękła linka i nie wiem jak się za to zabrac,
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Paź 04, 2016 19:23   

poszukaj na forum jest wiele na ten temat np w workshop manualu pewnie znajdziesz
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 04, 2016 19:33   

MaciejGdz napisał/a:
witam ponownie,
macie jakieś sposoby na awaryjne otwarcie maski ponieważ pękła linka i nie wiem jak się za to zabrac,


Tak jak sknerko napisał, wpisz choćby w googla awaryjne otwieranie maski R75 i masz pierwszy link... I poszukaj najpierw zanim napiszesz kolejny raz ;)
_________________
75 Red Edition
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]komputre w Nowym Porcie
dorotamax1 Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Lut 21, 2014 21:43
sash997
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] trochę info i vin
szpynior Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Lut 11, 2013 20:51
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Diagnoza nowym ELM - Program Scan Master ELM
piotrek250 Rover serii 75, MG ZT 8 Pon Wrz 23, 2013 14:26
piotrek250
Brak nowych postów [R75] Hamulce - ostre hamowanie i pedał trochę wpadł
dawidd Rover serii 75, MG ZT 11 Sro Wrz 26, 2012 06:14
dawidd
Brak nowych postów [R75] Wiele problemów:/
patrysgn Rover serii 75, MG ZT 42 Nie Lut 22, 2009 22:16
sknerko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink